Krněnští gambleři hrají za Kometu

5. 4. 2012 7.30 35 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Za výsledky hokejové Komety nestojí ani tak výkony samotných hráčů na ledě, jako úspěchy krněnských gamblerů.

Bez jejich excelentních výkonů v průběhu celé sezony by KAJOT, majitel většiny automatů v Krně a současně hlavní sponzor Komety, nemohl tak štědře hokej podporovat.

Jen za poslední týden naházeli krněnští gambleři do automatů 111 milionů. KAJOT mohl z utržených peněz koupit hráčům nové helmy a nabrousit brusle. Konkurenční výhoda Komety oproti ostatním klubům hokejové extraligy je v tom důsledku obrovská. Za žádným jiným týmem nestojí zástupy statisíců gamblerů ochotných kdykoliv naházet do automatů cokoliv, a to včetně financí svých, manželky, babičky, firmy, nebo klidně i peníze úplně cizích lidí. Tato oddanost fanoušků se nemůže s žádným jiným týmem rovnat.

Na excelentní finanční výhodu doplatili všichni dosavadní soupeři Komety v play off. Taková Plzeň se svou Intercorou je oproti KAJOTu nic. Intercora je natolik bezzubá, že jsou pro ni problém i plzeňské Děti Země, kteří ji už několik let obtěžují při stavbě hypermarketu.

Krněnští gambleři jsou na výkony svého týmu patřičně hrdí a investovaných peněz ani v nejmenším nelitují:

ŽB: „Jak se po vaší dnešní prohře cítíte?

Karel P., 34 let, Arena Sport Bar, Hybešova 19a: „Tak určitě! Zrovna včera jsem nechal v terminálu výplatu a dnes jsem rozhodnut nechat tam další. Ten pocit, že KAJOT bude hokejovým mistrem, nelze penězi vůbec vyjádřit.

Robert K., 49 let, herna bar 007, Bratislavská 7: „Moje srdce bije pro Kometu! Na začátku sezóny jsem se kamarádem vsadil, že prohraju na ruletě barák. To se mi povedlo během dvou měsíců, sázku jsem vyhrál a zase prohrál.

Filip M., 15 let, Peklo, Křížová 20: „Kvůli Kometě jsem odešel z domu a našel si práci už ve čtrnácti. Všechny vydělané peníze jsem ihned investoval do podpory sportu. Myslím, že všichni mladí lidé by měli sport podporovat.

 

Josef P., 29 let, U Kamenožrouta, Gorkého 50: „Dřív jsme byli dobrá trojka, ale Milan si před rokem hodil mašli – jeho manželka zjistila, že do Komety investoval i budoucnost jejich dětí – a před týdnem dostal Radim infarkt, potý, co 6 dnů v kuse hrál. Je to pro sport veliká škoda, oba kluci dávali do sportu tolik, co málokdo. Zůstal jsem na to teď už sám, ale snažím se.

Zuzana M., 66., U Tygra, Kotlářská 18 : „Důchod mám malý, ale i to málo ráda věnuji do sportu.

Ivoš a Helena V., 18 a 19, herna bar Vega, Křenová 14: „Fandit Kometě jsme začali už před svatbou. Měli jsme ji naplánovanou opravdu velkoryse, ale nakonec jsme dali přednost Kometě, zbylo nám sotva na prstýnky. Kucí nám to ale stonásobně vynahradili.

Milan Š., 33, herna Admiral, Cejl 42: „Do herny chodím s celou rodinou. Myslím si, že s výchovou dětí ke sportu je potřeba začít hned od kolébky. Honzík (8) se naučil kvůli hře počítat a je tak samostatný, že zvládne obsloužit i tři automaty zaráz a já si můžu zajít v klidu na pivo. Dává mu to daleko víc než škola.

 

Jupí

Krněnští hokejisti jsou si neuvěřitelné podpory svých fanoušků vědomi a váží si ji. „Bez KAJOTU a jeho armády dárců bychom vůbec nemohli na takto vysoké umístění pomýšlet. Ale hrozí, že se přísun peněz z hazardu může jednoho krásného dne zastavit, prosím proto fanoušky ať neváhají a naházejí do rulety a automatů hodně peněz i do zásoby. Společnými silami to dokážeme!“ věří ředitel Komety, Libor Zábranský.

Pokud znáte ve svém okolí někoho, kdo hraje na matech, podpořte ho. I jeho zásluhou je Kometa tam, kde je.

V příštím díle se podíváme, jak Kajot podporuje krněnskou kulturu.

35 Komentářů

 • ahoj děcka. je to tak. když vezmeme, že podle různých odhadů je v čr 50.000 – 500.000 závislých gamblerů (tedy zprůměrujme na 300.000), kteří dle statistik nahážou do matů 100 miliard ročně , tak na každýho to vychází cca 330.000 kč/rok. někdo dá víc (třeba barák), někdo dá míň (jasně, nemá job a krást se ještě neneaučil). to je slušnej výkon, bez kterýho by kometa nezářila tak, jak září. a jistě září štěstím i brněnská radnice, která z vděčnosti na těmi úspěchy pojmenovala po zástupci všech svých štědrých donorů, kteří se takto pěkně pinoží, dokonce i sportovní halu. krása. co víc si přát :-) děkujeme!

 • OberFeldKurat von Konigsfeldt

  Takze hokej je spatne? Cekal jsem ze Brneni ma za ukol omezit hazard na uroven jakou zada zakon. Ted uz je spatne i Kometa. Hospody se budou taky rusit? Ono kdyz uz jsem u toho v Brne se prodavaji i herni konzole PS3 a Xbox to by mozna chtelo taky zakazat, k hazardu uz jen krucek.
  Myslim ze radost Krnanu z vlastni komunalni satyry vyprsi v momente jak se kopne do Komety… Vyprsela. A to nejsem ani fanousek. Jen vim, ze modrobile saly muzu vesele pozdravit aniz bych dostal na tlamu, co u sal fotbalovych neni az tak jiste.
  Vim ze muj prispevek neni vtipny, jen se zacinam bat ze Onderkova korupce bude mozna min nebezpecna nez Hollanova prohibice a stanni pravo. Mezi moje zajmy patri sezeni v hospode, hrani online her(letecke simalace, strategie) a klubikem taky nepohrdnu(fleda). Budu muset prejit do illegality?

  • TyKokso!

   řekl bych, žes nepochopil tu nadsázku, o kterou se článek snaží. je to jen jiný způsob, jak poukázat na problém gamblu v Brně. a vzhledem k tomu, že je Kometa po sto letech ve finále, i aktuální. já si radši přečtu článek tohoto typu a pobavím se u něj, než nějaký výčet heren a statistik;)

  • Hele Feldkurat, oni budou asi docela satyr, coz? Nevim co na te flede delate, protoze smysl pro humor jste evidentne potlacil jiz v zarodku. ABych to zkratil a mluvil k veci, meles sracky – nejde ani o to, ze je hokej spatne, ani o Xbox, ani o hospody, ani o fledu. Jde tu o herny, kde lidi padaji na uplne dno – zisk z toho ma kajot a naklady plati cela spolecnost. ALe jde to do kometyyy neee tak cooo.

  • Naprosto s Váma souhlasím, vždyť spojení Komety s Kajotem je nádhernou ukázkou, že si sport a kultura nemusí konkurovat, ale krásně se doplňovat.

   Vždyť “výherní” automat je vlastně formou interaktivního multimédia využívaného pro zábavu. Obsahuje ovladatelné obrazy (a obvykle i zvuky) generované herní konzolou a prezentované na televizní obrazovce či podobném audiovizuálním systému. Tudíž se řadí do kategorie “Kulturních průmyslů”.

   Je škoda, že Jaroslav Faltus v publikaci Kulturní a kreativní průmysly v České republice zcela neprávem opomněl zmínit KAJOT v sekci subjektů.

   Vždyť díky vysoké profesionální úrovni založené na znalosti vyspělých technologií, požadavků a preferencí náročných zákazníků a zkušených hráčů se prostřednictvím produktů KAJOT otevírá zcela nová dimenze herní zábavy, kde se pojí prvky sezení v hospodě se strategií, simulací a koneckonců i nějakou tou akcí:)

  • lotrando

   přejdi

  • Také jsem si myslel že potkat „modrobílou šlechtu“ neznamená v každém případě minimálně přejít na druhý chodník – myslel jsem si špatně… A proč si tedy nekopnout do komety, když může kopat do obyčejného spoluobčana (bez šály)…. Mezi průměrným návštěvníkem fotbalu a hokeje není žádný rozdíl.

 • nojo, ale zkuste pochopit, že nemůžou pořád cpát všechny peníze do cyklostezek…přestože počet cyklistů v brně prý brzo dosáhne deseti!

  • jasně, mluví z nich závist. na hokej chodí tisíce lidí, emoce i alkohol tečou proudem, je to nádhera. cyklisti si sami osaměle kdesi jezdí, baví to leda tak je samotné, jsou to dost divní podivíni ve srandovních oblečkách. navíc jsou našim autům dost nebezpeční, jak jezdí blízko nich, o jednoho jsem nedávno urval zrcátko :-(
   lepší narvat prachy do subjektu, kde má onderka svoji pračku, zvlášť když děláte v byznysu, kde se bez štemplů od magistrátu nehnete.
   jinak kdyby ministerstvo financí mělo svůj hokejovej manšaft, tak s přehledem vyhraje všechny ligy světa, protože by od sponzorů měla bambilionů peněz, že si to nedovedeme představit ;-)

 • Kometa a hokej není špatně. Ale není od věci pozastavit se nad tím, odkud se na to ty peníze berou. Především o tom je tento článek. Hazard podporuje Kometu. To neznamená, že podporováním Komety se automaticky podporuje hazard. Komunální satyra je určena nejen radnici, ale i všem Krňanům. Ono je to všechno propojené. Na radnici jsou burani, protože v Krně jsou burani, kteří jim to umožnili. Nic proti, ale Kometa a její typičtí fanoušci po sociologické stránce zrovna nepředstavují výkvět krněnské kultury, takže je logické, že se sem tam satira krněnské kultury strefí i do této skupiny. Nic není špatně, zkrátka je to přirozený protipól kultury jiné skupiny obyvatel (slušelo by se říct, že té početně menší). Někdo jde na operu, někdo na hokej. Někdo jde do divadla na činohru a někdo jde do Mahenky na Landova Draka. Někdo jde na filmový festival do Artu, někdo na popcorn do Špalku. Někdo poslouchá Vltavu, co fandí kultuře, někdo zase rádio Krokodýl, co fandí Kometě. Všichni nejsme stejní, a není na tom nic špatného.

 • Hazard podporuje Kometu podobně jako pivovary podporují koncerty a festivaly, na které jezdí a kde se pravidelně zhulákají i příznivci a autoři tohoto webu. Já jim to neberu. Já jim to neberu. Jen říkám, že je to totéž.

 • Házení penež do automatů je (např. narozdíl od odevzdávání daní) dobrovolný, tak se divím, proč tolika lidem vadí, že je někdo gambler.

  Ale článek vtipnej :)

  T.

  • Proc? Protoze pak spolecnost musi resit nasledky jejich zavislosti, je to stejne jako u zavislych na tvrdych drogach. Pouze same prinosy: deti z rovracenych rodin, sebevrazdy, kriminalita, pobyt v psychiatricke lecebne a dalsi super veci. Ze by treba proto?

   • To je Váš argument pro pošlapávání svobody? Co třeba nechat lidem možnost volby společně s odpovědností? Jak by se Vám líbilo, kdybych Vám diktoval za co můžete a nemůžete utratit Vaši výplatu?

    Když bych přijal Vaši argumentaci, tak bych pak chtěl zakázat prodávat tučné jídlo, přikázat počet vrstev oblečení v zimě, zakázal bych kluzkou obuv atp… Zatím se vždy ukázalo, že mnohem lepší je nechat lidem svobodnou volbu s tím, že následky volby si ponesou.

    Pořiďte si víc dětí, pokud potřebujete lidi vychovávat.

    T.

    • Konrad Nüll

     Svoboda je jen pro lidi, kteří s ní dovedou odpovědně zacházet. Bohužel spousta lidí pod záminkou tzv. “svobody” terorizuje a bere svobodu ostatním. Proč já mám doplácet na to, že nějaký primitiv naházel celou výplatu do automatů a nakonec skončí za loupež v kriminále? Já z mých daní budu platit policii, sociální dávky na jeho děti, vězení…. Tedy největší zisk pro kokoty z Kajotu.
     Pane Tome, Vy jste solidní demagog s omezeným rozhledem, bez schopnosti vidět věci v souvislostech. Běžte se raději vzdělat a nepište takový kraviny o rádobysvobodě!

     • Podobné je to s hulením na veřejnosti. Souhlasím s vámi v tom “odpovědném zacházení”. Kdyby všichna ta hovada, co hází vagly po zemi, došla ke koši a kolem zastávek nebyl jediný nedopalek, určitě by se o pasivním kouření mluvilo méně…

      • don kosot

       Hm, vase predstava o plosne pritomnosti odpadkovych kosu [o jejich vyprazdnovani radej ani nemluve] zda se mi byti presprilis optimisticka…

     • Neschopnost policie chytit pachatele, neschopnost vezenstvi ucinne trestat a vychovavat zlocince a neschopnost socialky ochranit deti pred idiocii jejich rodicu vyresite tim, ze omezite svobodu vsem? Nerikam, ze znam lepsi recept, ale z principu je to spatne. Podporuje to myslenku, ze lide za sva nestesti nemuzou, ktera je mi odporna. Ty “souvislosti”, o kterych mluvite, byly vzdycky vyuzivany k pachani tech nejhorsich zverstev.

      • Dík za vysvětlení, takže poukázání na souvislosti typu, že sport je pevně provázaný s gamblingem, vedly k největším zvěrstvům. Samozřejmě provozování heren je v pohodě a za vše vlastně stejně může neschopná policie, a sociální pracovníci na ulici a ve věznici. Nebo to chápu špatně?

     • Svoboda jen pro někoho? To už tu párkrát bylo…

      Co takto to vzít z druhého konce a řešit spíš to, aby si každý nesl odpovědnost za sebe – takže i následky gamblerství. Pak byste nemusel pošlapávat svobodu jiných a Vaše peněženka by zároveň zůstala v klidu.

      Pane Konrade, vzdělávám se každý den, ale VUML kvůli Vám studovat nebudu…

      Jste typický státní paternalista se selektivním smyslem pro pravidla. Levičák, který pomáhá přinést zpět totalitu.

      T.

    • Ach jo, tadz nekdo ignoruje argumenty a reaguje na neco, co jsem nikde nenapsal. Ok, co takhle prestat resit tvrde drogy, varny pervitinu by mohl sponzorovat detska hriste a platit dane. Mily clovece, existuji nepopiratelne negativni externality, s kterymi se musi spolecnost vyporadat. NIkdo nemluvi o zakazu hazardu, ale vyrobci cigaret tak nesponzoruji detske porady a existuje dobry duvod, proc se spolecnost proti urcitym jevum brani a omezuje jejich dostupnost – protoze se to proste vyplati. To, ze v Brne nebude pul mesta tvorena hernami neni omezovani svobody.

     • Pardon, budu argumentovat věcněji.

      Tvrdé drogy
      - viz. můj příspěvek níže z 12:06.

      Negativní externality
      - Pak by mělo být cílem zahrnutí negativních externalit do odpovědnosti za určité jednání. Navíc pokud např. kradu, nemůže za to herna, ale já. Určitě by externalita neměla být snadnou výmluvou pro omezování svobody.
      - Když ne zákaz hazardu, tak co chcete? Že by se určilo, na co může herna použít peníze a na co ne? Ale jinak souhlas, každý zákaz se někomu vyplatí (někdy konkurenci, někdy někomu jinému).

      Herny v Brně
      - To, že se v Brně omezí počet heren JE omezování svobody.
      - Pokud je v Brně hodně heren, je to jen díky poptávce po nich. Kdybych měl herny živit já (nebo předpokládám, že i Vy), tak nebude v Brně ani jedna, ale přesto nemáme právo nařizovat ostatním, čím se mají bavit, pokud nás to přímo nijak neomezuje.

      Sám do heren nechodím, hnusí se mi a ani z nich nemám prospěch. Jde mi ale o principy, které nezmění ani antipatie k hernám.

      T.

      • To děláte chybu že nechodíte do heren. Jako kvartální alkoholik jsem se v nich v pražských Nuslích párkrát k ránu dojížděl po tahu a zkušenost je to mimořádná. Jako zastánce svobody byste jistě docenil, že tak po třetí ráno fungují především jako příjemná vytápěná kancelář pro drogové dealery. Zákazníci také nejsou žádné rozklepané trosky (no tak někteří měli trochu tik) ale mimořádně ekonomicky výkonní jedinci. Jeden přede mnou nechal v automatu desítku, zbylo mu na dávku a vesele odkráčel do tmy. Celý systém v dané lokalitě vhodně doplňuje nonstop bazar na druhém konci ulice. Trochu smutní jsou snad jen majitelé vykradených aut zaparkovaných mezi oběma výdobytky svobodného podnikání. Ale svoboda je holt svoboda – můžou se přestěhovat.

      • Jo jo. Omezování svobody to je. A co teprve další případy. Tento paternalistický stát nutí lidi, kteří chtějí jezdit autem, aby měli jakýsi řidičský průkaz. A co hůř, i když už ho člověk má, takže je i podle tohoto státu schopen řídit, ještě mu přikazuje jakou rychlostí kde jet. Jojo, pryč s paternalistickým levičáctvím.

       • Romane, kazdy argument lze dotahnout ad absurdum, a casto (zejmena na tomto webu) to byva vtipnejsi nez Vas prispevek. Jen ve vyjimecnych pripadech je ale dotazeni ad absurdum skutecnym argumentem.

 • Konrad Nüll

  Chápete to naprosto správně! Divím se, že tato společnost omezuje lidskou svobodu totalitními opatřeními jako je např.: kriminalizace drog, omezení držení střelných zbraní, alkohol a cigarety od 18 nahoru, pravidla silničního provozu… I každé dítě by mělo mít právo si samo rozhodnout, jakou drogu, zbraň a značku cigaret si vybere a jaké nezávislé informace přijme.
  Zisk z prodeje heroinu by třeba mohl sponzorovat Zbrojovku… A jízdu vpravo přece zavedl Hitler…

  • Zkuste se nad těmi dogmaty zamyslet, pane Konráde.

   Kriminalizace drog nám drogy nevymýtila a naopak přinesla kriminalitu. Liberalizace může přinést pozitivní výsledky – zjistěte si více o drogové politice např. v Portugalsku.

   Omezení držení střelných zbraní zločince evidentně nijak neomezuje (páchají trestné činy s nelegálně drženými zbraněmi), omezuje tedy především lidi, kteří chtějí být schopni se bránit.

   I přes přísná pravidla silničního provozu na silnici umírají lidi aniž by cokoli porušili – ne každé nařízení o bezpečnosti skutečně bezpečnost zvýší (zjistěte si něco např. o pelzmanově efektu). Možná kdyby řidiči nemuseli sledovat les značek a nařízení, mohli by se více soustředit na bezpečnou jízdu a cítili by se za řízení auta skutečně odpovědní.

   A výchovu dětí by možná bylo lepší nechat na rodičích a ne na státu. Já byl v mládí několikrát poslán pro džbán piva pro dospělé a alkoholika to ze mě neudělalo – ne tedy díky státu, ale díky výchově od rodičů. Stát umí vychovat akorát tak hitlerjugend, nebo svazáky.

   T.

   • Konrad Nüll

    V ideální společnosti nejsou zákony a omezení pořeba, lidé se sami chovají rozumně. Bohužel v této společnosti žije spoustu zlých a hloupých lidí, a proto jsou nutné zákony, pravidla, represe… Samozřejmě, že to nefunguje ideálně… Ale i pitomci mají děti, které se naučí od rodičů krást a podvádět, ale žádnou zodpovědnost… Necháme je v tom? Necháme ostatní pitomce ať jim nabízí drogy, lžou jim, že vyhrajou na automatech?

 • Hezke jak se tu hadate a pritom mate stejne nazory ;)
  Odmitate tu proste prohlasit, ze soucasne herny nejsou vlastne hernami, ale podvodnymi zarizenimi, ktere v lidech vzbuzuji pocit, ze muzou vyhrat. Vubec nevim, proc majitele heren nezavrou za podvod, proc nefunguje policie … aspon ceduli jak na cigarety by meli dat – NA TOMTO ZARIZENI NEJDE VYHRAT, SLOUZI JEN PRO ZABAVU. Pak by to bylo aspon oficialni.

  Ale pro zakaz heren ted jsem, protoze nasledky v socialni oblasti musi resit stat a i podpora jejich rodin pak prohraji v automatech – tedy moje penize – takze jsem pro jejich zakaz. Az budou pravidla takova, ze penize z podpor nepujdou na automatech prohrat, tak mozna, ale jen mozna zmenim nazor.

 • velikostM

  Jsem věrný fanoušek Komety a zároveň milovník kultury, který chodí do divadla několikrát do měsíce a zároveň na každý zápas Komety, to není možný, takoví lidé nemohou existovat, viďte?
  Zkuste se vcítit do majitele hokejového klubu. Kometa se dostala do extraligy po desítkách let a potřebovala sponzora, protože by chod týmu neutáhla (ať dává město na hokej sebevíc, nemůže to stačit). Jenže kdo bude sponzorovat klub, který se dostal, dalo by se říct ze dne na den, do extraligy a s vysokou pravděpodobností zase spadne? Proto, když se zájemci o sponzoring nehrnou a Kajot vám nabídne nejvíce peněz, budete přemýšlet, jestli je morální to, jakým způsobem ty peníze vydělává? Je strašně jednoduché u piva odsuzovat něčí jednání, pokud jste se osobně neocitli ve stejné situaci a postavení. A tím nechci říct, že si myslím, že například Zabránský je čistý jako novorozeně co se týče byznysu. Jen mě docela zklamalo, jak je tohle tendenčně a demagogicky napsáno.

  • Chudáci lidumilní a sportumilní radní a “kojoti”, pardon sponzorští “kajoti” z toho vůbec, ale vůbec nic nemají!!!! Tak proč jim nedopřát alespoň tu radost z vítězství, že? Navíc se v tom veze zejména politika Např. “podívejte jak se umím postarat o sport”. Nebo “já hraju vždy férově jako Kometa”:-). Ono jim to dokonce moc a moc vyhovuje. Lidé se vyřvou v hale, u TV a na náměstí a zbaví se tak na chvíli existenční frustrace a přestávají remcat. Přes všechny tyto skutečnosti hokejistům Komety ze srdce přeji opravdový a férový boj na ledě a držím jim palce!
   Přesto si dovoluji tvrdit, že ve zdravé společnosti existují jisté hranice pro chování typu “účel světí prostředky”.

  • Pokud mít vybírat mezi výrazně nižší mírou hazardu a kometou na druhém místě v extralize, tak mám jasno!
   Jinak kdo na Kometě byl ví, že spousta lidí kteří tam chodí jsou sprostí idioti, kterým jde v prvé řadě o to aby mohli nadávat na pražáky (a jiné) a pít pivo. Jistě tedy inteligentní člověk dokáže pochopit, že se v Brně (400.000 obyvatel) najdou i tací, kteří by upřednostnili, pokud by se peníze z jejich daní investovaly jinam.
   Po pravdě – na Kometě si nevážím ani činovníků a sponzorů (dělají to pro prachy a ne pro radost z pohybu) ani fanoušků (viz výše), takže jedinný kdo má můj respekt jsou ti hokejisté, kteří něco dokázali, po zápase podají ruku a mají určitý respekt k druhé straně. Škoda, že žádný z extraligových hráčů Komety není brněnský odchovanec:///

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →