Krno pokračuje v boji proti dětským parazitům

4. 4. 2012 8.10 15 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Krno pokračuje v koncepčním boji proti samozvaným rodičům a jejich nežádoucím dětem. Po útoku na příliš levicové jesle jsou nyní na řadě aktivistické školky. Pilotním projektem je likvidace mateřské školky v Arnoldově vile na Drobného. Nikým nevolená drobotina zde zbytečně okupuje památkově chráněnou stavbu a její nezbedný křik navíc ruší zasloužený klid ctihodného souseda – slavného šmelináře s pozemky a jednoho z nejlepších zastupitelů, Jiřího Hose. Děti jsou dlouhodobou hrozbou krněnského rozvoje, protože z nich mohou vyrůst narkomani, alkoholici, zloději nebo voliči. Příklady z minulosti tuto temnou teorii jen potvrzují.

Copak z ní jednou bude? Narkomanka? Občanská aktivistka?

Copak z ní jednou bude? Narkomanka? Občanská aktivistka?

Krněnský boj s dětmi a jejich prostopášnými rodiči, odstartovalo v závěru roku 2011 zdražení jeslí z 800 na 6000 Kč pro rodiče s minimálním příjmem, kteří si díky jeslím mohli dovolit chodit do práce. Tato tvůrčí šikana přinesla rychle kýžené ovoce v podobě zkomplikování každodenního života těchto několika zbytečných rodičů. Od začátku dubna se proto ceny vrátily takřka na původní úroveň. Jejich vývoj zřetelně demonstruje dlouhodobou a promyšlenou koncepční práci nejlepšího magistrátu.

Na řadě jsou nyní přebujelé školky, které poskytují zázemí malým legračním lidem. Frivolní rodiče nerespektují městské kvóty a pořizují si zbytečně mnoho dětí. Aktuálně magistrát počítá ve školkách s 2254 dětmi – zjevně negramotní rodiče si jich však pořídili 4637. Protože však v Řecku panuje ekonomická krize, bude nutné v Krně ještě více snižovat stavy dětských parazitů, kteří odmítají pracovat či platit daně a dožadují se navíc bezplatné dopravy či ubytování.

Chátrající Arnoldova vila původně patřila rodině Tugendhat.

Rušení školek bude probíhat především v centru Krna, kde nemají děti co pohledávat. Jako první je na řadě školka na ulici Drobného. Nebezpečná školka spadá do neprávem opomíjené části Krno-Sever, která byla dlouho spojená s populárním mafiánským duem bratří Lea a Milana Venclíků, na něž mnozí krňané vzpomínají se slzou v oku dodnes.

Krněnská verze kmotra: vždy veselý Jiří Hos

 

Nyní se snaží zašlou slávu obnovit Jiří Hos, bez jehož účasti v představenstvu si neumí svůj život představit prakticky žádná krněnská firma. Díky tomu vlastní půlku Jižního ghetta nebo pozemky okolo současného nádraží. Vedle jeho krásné vily stojí i ono doupě dětských příživníků. Své plány s budovou však zatím šalamounsky tají. Rychlý konec čeká také sousedící saunařský klub, jehož pozemek protřelý filuta Hos rovněž nutně potřebuje.

V nelehké oběti pro veřejné blaho naštěstí panu Jiřímu pomáhá starostka Krna-Sever, Ing. Bc. Sabina Tomíšková. Ta se snaží všemi prostředky zabránit zbytečné rekonstrukci chátrající vily, která posledních pět let funguje jen díky výjimce krajských hygieniků, která naštěstí brzy skončí. Obětavou starostku přitom neustále obtěžují dotěrní rodiče, kteří svými protesty a peticemi ohrožují demokracii.

Rozverná starostka Tomíšková se malých kverulantů nebojí.

Naše statečná starostka ale ví jak na ně: “oni mi sem vždycky donesou nějaký seznamy lidí s podpisy a já jim za to třeba slíbím, že to opravíme nebo že vedle postavíme jinou školku,”
směje se šibalsky rozverná Tomíšková a její  místostarostka MUDr. Radmila Vondráková dodává: “ta zahrada je stejně k ničemu, vždyť se tam nedá ani kopat s balónem.” Školka už každopádně od letoška nové uličníky nepřijímá a ti se tak mohou i se svými zhýralými rodiči svobodně odstěhovat třeba do Adamova nebo Břeclavi.

15 Komentářů

 • Je to vtipné a smutné zároveň, protože s dětmi bydlíme na Starém Brně, do státní školky je to bez šance do věku 5 let a hřiště na Hybešově/ Vodní je víceméně odpočívárnou pro bezdomovce. Naštěstí jsou tu už i jiné možnosti než státní školky a Staré Brno má přece jen své kouzlo (zvlášť když se najde i bezdomovec, který z hlubin svého pytle vytáhne plyšáky vyhrabané z popelnice a podaruje jimi děti). To byste jinde nezažili.

 • vtipná je spíš činnost pana Jiřího Hose…

 • Uzasne napsany clanek, jen do toho. Jak jinak muzu podporit? Sehnat jeste vice podpisu? Jit demonstrovat?
  Ale jaka bezmoc, kdyz pracujici volici, starajici se o sve deti stoji tvari v tvar zkorumpovanym a hloupym lidem…je mi z nich zle…
  Pro koho tu vlastne jsou?

  • Jací zkorumpovaní hloupí lidé? To jsou řádně volení zástupci.
   Kdo zvolil vás? He!? Když je vám líno zajít si na úřad a zeptat se, zda můžete mít dítě a jestli pro něj bude školka, můžete si za to sama!

 • Neplatiči nájemného v obecních bytech dluží městu cca 230 milionů. A stejně jim nikdo byty “nezavře”. Fakt šílený. Jsem zvědav, jak a kam budu za tři roky dávat do školky pohromadě dvojčata.

 • karel matoušek

  Ten ksicht toho Hose úplně stačí na to, aby člověk věděl, co je zač.

 • Je to bohužel krutá pravda, jsem jedním z bezmocných leč bojujících rodičů. Konečně se ukazuje na ty “zrůdy”, které za vším stojí, na radnici jsou k nám stále arogantní, nepříjemní a pochopitelně stále mlží a publikují obecné nekonkrétní pindy, jen aby se nemuseli něčím zavázat. Dodnes nevíme, co bude s dětmi od příštího školního roku a nikdo nám není schopen tuto informaci poskytnout, přesto že je jasné, že jejich projekty a záměry (s budovou i pozemkem zejména) jsou nachystané – bohužel ne za záchranu školky! Podnikáme všechny možné kroky, ale zdá se, že boj s mocipány je zatím marný, držte pěsti! Pro zájemnce přikládám naše webky
  http://www.rodicezazachranumsdrobneho.cz/

 • No a rodice navic nabizi vastni obcanskou neposlusnosti pomoci v akci Z skolku zcasti opravit… co to jako je, to se jim musi zakazat!

  no uvidime – podstatne je neopustit tuto kauzu. postup radnice BS je zrejmy – my se snazime nabizime i komplexni projekt obnovy za xy mil Kc (66,6 mil kc) ale majite Brno nejak nema dost penez, tak nam to holt ta zla hygiena zavre… ach jo.

 • Kateřina Krůpová

  Pred par dny jsem odeslala zadost o projednani veci na jednani zastupitelstva MČ Brno – sever, adresovala jsem ji prislusnemu mistostarostovi Ing. Svobodovi. Zatim jsem zadnou reakci neobdrzela, ani reakci, ze mail odbrzel. Zitra dopis posilam postou. Sledujte kazdopadne stranky MC Brno – sever. Treba me neposlou do haje, ale k tomu asi nas bude muset byt vic.
  Taktez jsem poslala stiznost na MMB, odbor skolstvi, mladeze a telovychovy.

 • Vzdyt to tem deckam akorat spadne na hlavu. Doufam ze to Hos nebo nekdo jinej opravi a bude tam neco dustojnejsiho, nez skolka, kterou do vzacnyho baraku dali komunisti v 50. letech. Sorry, je to tak. Bohuzel na narudle mysleni odkazuje i ta “akce Z”, to je lol, na jednu stranu upozornujete jaka je to vyznamna stavba a chranena pamatka a chcete dopustit, aby tam amatersti rodice svevolne provadeli upravy, podle toho jak je to zrovna v kavarne Era napadne? Prosim nemazat, tukal jsem se s tim dlouho, na mobilu. Jinak drzim palecki, xixi

  • co důstojnějšího konkrétně máte na mysli? Vila je sice památkově chráněná, ale stupeň ochrany není vysoký. Památkově chráněné jsou téměř všechny objekty v centru města, takže bychom v nich neměli mít obchody, hospody, kanceláře ale něco důstojného? Ale k věci… Ono totiž ani tak nejde o samotnou vilu, ale o pozemek, na kterém stojí… Tím že byla vila před dvěma lety zpamátněna bylo zabráněno její případné demolici! Ovšem pokud děti v září do vily již nenastoupí, počítám, že stejně dojde k nějaké “nepředvídatelné” závadě např. na elektroinstalaci a vila vyhoří…..

 • Skoda, ze jsi Drdre nepochopil podstatu veci!! Jde o korupci a bordel na Urade BS, na ktery poukazujeme a se kterym chceme neco delat, ne jen nadavat, i tak diky za nazor.

 • negramotný rodič

  http://www.brno.cz/brno-aktualne/tiskovy-servis/tiskove-zpravy/elektronicky-zapis-deti-do-ms-startuje/
  “Chceme tímto novým elektronickým systémem pomoci rodičům při hledání volného místa v brněnských mateřských školách. Proto jsme stanovili kritéria, podle kterých bude každé dítě ohodnoceno. Jsem přesvědčen, že nový systém v mnohém urychlí a zjednoduší systém příjímání dětí do školek,“ uvedl primátor města Brna Roman Onderka.
  …to jsou ale plané výroky.

  Naivně se snažím už od roku 2010, kdy jsme staršího v jeho necelých třech letech zkusmo hlásili do MŠ u nás v Černých Polích. Samozřejmě nepřijat. V roce 2011 nás částečně zachránilo Královo Pole (proč jsem tam nezůstal?!), kde vzali kluka, mladší holka opět neměla nárok. Letos dorostla a měla by slušnou šanci na umístění díky už přijatému staršímu sourozenci. Ovšem zasáhl nejlepší magistrát a spustil virtuální přijímací řízení (předpokládám, že odtud taky autor čerpal údaj o počtu míst a přihlášek). Výsledek? Bylo to prudce transparentní – až po protestech rodičů bylo zveřejněno umístění v pořadnících jednotlivých školek. Jinak tam byl jen ten dokonale přesný scoring (btw si jej může každý dle uvedeného vzorce spočítat). Nuance typu rozlišení lidí na rodičovské a pracujích už se neřeší. Administrativě paní ředitelek to zajisté ulevilo. Rodiče si hravě spočítají, že děti narozené v září až prosinci nemá význam hlásit pokud jim není alespoň 5 let. Naopak ti bystří dali přihlášku do dvaceti školek, čímž se šance jednotlivce násobí, ovšem systém brzdí. V předem stanovený termín mi tedy doručili Rozhodnutí o nepřijetí, proti kterému se lze odvolat – na kraji; je to tak dokonale promyšlené.

 • Pro přehled zde máme Jirkovy firmy (tedy pana Hose) či firmy kde se angažuje:

  KOJAK s.r.o.; Brno, Černopolní 47, PSČ 613 00
  Dominikánská, s.r.o.; Brno, nám. Svobody 87/18
  OLYMP, spol. s r.o.; Brno
  SSC Trade s.r.o.; Jaselská 206/27, Brno
  CAMASTRO a.s.; Trnitá 7/24
  Nadace FRIDOM, Brno, Cacovická 28 č.p. 602
  BK BASKETBALL BRNO, s.r.o.; Brno, Trnitá 7/24
  Brno new station development a.s.; Brno, Trnitá 7/24
  PATHOS,a.s.; Brno, Masarykova 25 č.p. 430

  Myslím, že není vhodné pana Hose obviňovat z nekalé činnosti na magistrátu. Na tu totiž nezbývá žádný čas.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →