Ministr spravedlnosti Pavel Blažek: politik by neměl mít žádnou vizi.

2. 7. 2012 14.05 15 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Coby krněnští patrioti jsme nesmírně hrdí, že si premiér nejlepší vlády rozpočtové odpovědnosti a srdnatého boje proti korupci, vybral za nového ministra spravedlnosti jednoho z nás, Pavla Blažka. Nečasův racionální kalkul se podle našich analytiků opírá o sužující vlnu veder a počínající šílenství. Jinak si totiž nelze vysvětlit, proč premiér Nečas v roce 2010 zabránil zvolení Martina Kuby do vedení strany, s odkazem na jeho mafiánské kořeny v jižních Čechách, ani proč tehdy sestřelil Pavla Blažka z vedení Českých lesů, s odkazem na jeho nedůvěryhodnost. Z Kuby se stal ministr průmyslu na podzim 2011, z Pavla Blažka se zítra stane ministr spravedlnosti.

S Pavlem Blažkem se nudit rozhodně nebudeme. Dle jeho dřívějších vyjádření si zakládá na tom, že žádnou vizi nemá a politik by podle něj ostatně ani žádnou vizi mít neměl. Svá rozhodnutí opírá o sokratovské “vím, že nic nevím” a pro ilustraci svých tvrzení s oblibou používá nacistické metafory. Tím nejspíš okouzlil i jednoho ze svých přátel, Mirka Topolánka.

Na rozdíl od bývalého ministra Pospíšila, kterého zběsilý premiér vyhodil z úřadu bez udání relevantního důvodu během popíjení ranní kávy, bude Pavel Blažek mnohem tvárnější a flexibilnější postavou. Protože Blažka vize ani ideály nezatěžují, může se o to odhodlaněji věnovat technokratické práci v duchu hesla: všechno je jedno.

V Krně se Blažek proslavil organizací práce v čele představenstva městské společnosti Jižní centrum, která byla založena s cílem neprůhledně vytunelovat městské pozemky. Tento cíl se již podařilo splnit, takže aktuálně probíhá její rušení. Tato společnost si v minulosti odhlasovala, že se na ni nevztahuje zákon o svobodném přístupu k informacím. Takováto nekonvenční právní průprava je jistě skvělou školou pro post ministra spravedlnosti. Na radnici Krno střed se zase Blažkovi dařilo úspěšně přihrávat městské zakázky jeho manželce – exekutorce.

Za určitý dosavadní vrchol kariéry lze považovat jeho lišácké využití Roberta Kotziana, coby tváře ODS na krněnského nejlepšího Primátora. Hned po volbách pak Blažek uzavřel předem domluvenou velkou koalici s ČSSD, protože pozemky v Jižním centru nejsou levicové ani pravicové.

Odhodlaný boj proti korupci považuje Blažek za umělé téma nastolené mediokracií. Jeho domovská ODS ale podle něj v tomto boji vykonala už více než dost a to tím, že její bývalý nejlepší předseda, dnes copywriter Lukoilu, Václav Klaus, dokázal rozdělit Československo na dvě části. Bohužel se nám nepodařilo zjistit, co tím Pavel Blažek myslel.

Málokterá země se může pochlubit tím, že její prezident podává vyjádření do médií pod vlivem psychotropních látek, premiér dosazuje ministry na základě ranních telefonátů mafiánských bosů a ministra spravedlnosti hraje krněnský kmotr bez vize a bez idejí.

Pro otrlé lze doporučit několik odkazů o Pavlu Blažkovi:

Kdo je Pavel Blažek z Brna: Ministr předem bez důvěry a bez vize?

Naši politici: JUDr. Pavel Blažek, Ph.D.

Rozhovor s Pavlem Blažkem: Nečas nenabízí srdce

Žít Brno, Interpelace Aktuálně.cz na Masarykově univerzitě

 

 

15 Komentářů

 • Jitka Zerhauová

  Je to jen k pláči. Balím svoji aktivitu a peču na vše.

 • “Premiér nemá k Blažkovi důvěru, odvolal ho z Lesů ČR. Tohle je zpráva z roku 2010.” A teď tu samou osobu jmenuje do funkce ministra spravedlnosti. Asi spolu Nečas a Blažek už zase ka.

  http://www.ceskatelevize.cz/ct24/ekonomika/108291-premier-nema-k-blazkovi-duveru-odvolal-ho-z-lesu-cr/

 • do výčtu zásluh páně Blažkových ještě patří kauza komínská vozovna, kdy ve střetu zájmů zastupoval coby advokát protistranu proti městu, kde byl už v té době zastupitelem.

 • Vít Blaha

  Někdejší německý německý spolkový kancléř Helmut Schmidt, kdysi na stejné téma (vizí v politice) řekl:

  „Kdo má vize, ať vyhledá lékaře“.

  Bývaly doby pane Hollane, kdy texty na tomto serveru měly jistý vtip a nadhled…

  Teď už je to jen upocená snaha o vymlácení stokrát vymlácené slámy… :-)

  • martin p

   Jak dopadá politika zcela bez vizí vidíme velmi dobře na příkladu VeVerek. Zrovna Helmuta Schmidta bych do toho fakt netahal, minimálně co se týče studené války měl teda sakra pevnou vizi a přesvědčení.

   Dokonce bych i řekl, že ten citovaný výrok je vytržený z kontextu.

   • Standa Biler

    To pan Bláha samozřejmě neví, jenom kopíruje výrok jedné své kolegyně:

    http://www.odspraha12.cz/index.php?sel=menu&cntID=51&menuID=26

    Byly prej doby, kdy byli politici svéprávní říkat vlastní myšlenky…

    profil Bláhy:
    http://www.nasipolitici.cz/cs/politik/2241-vit-blaha

    • Šimoník

     Pan Blaha je znám je naprosto zbytečný občan. Sám si o sobě myslí, že je spisovatel, ale je to jen škrabálek, který škodí i ODS, o které si myslí, že ji reprezentuje.

    • Vít Blaha

     Blaha se nejmenuje “Bláha”, ale Blaha…

     Jsem potěšen, že zvládáte používat Google, a také mne velmi baví, že používáte ultimativní výroky typu “samozřejmě neví” i tam kde by asi více slušelo “asi neví”, nebo “myslím, že neví”. (A i tak byste se mýlil).

     Kdybyste tomu Googlu věnoval tak o dvě minuty více, tak byste (možná) zjistil, že ten výrok je všeobecně známý a že jej na českém webu použilo již podstatně více lidí – např. europoslanec za ČSSD Libor Rouček na svém blogu…

     Ale to jsou jen nepodstatné detaily. Jistě výrok je zcela vytržený ze souvislosti a já jsem jej sem dal zcela záměrně, abych upozornil na absurditu podobného vytrhávání ze souvislostí za jakých padl.

     Úplně stejně vytržené jako v případě pana Hollana a jeho citování Pavla Blažka :-)

     Hezký den!

     • Marcel Horák

      Haha, tři odstavce bez schopnosti vyjádřit jakoukoli myšlenku a na závěr ukázka prostoduché paralely, která asi vychází v nějaké příručce pro veřejně se vyjadřující politiky. To vám gratuluju Bláho! Jednou budete mít na Priglu určitě nějakou chatičku jako Laďa Macek!
      :D :D :D

  • Jana Lásková

   A to bych neřekla, je to dobře připomenout a nemlčet, že odpadky stále ještě svádějí tuhý boj za právo na zlodějinu z cizího. Amorální partičky. Díky, pane Hollane!

  • Někdejší český premiér Václav Klaus kdysi na stejné téma řekl: “Nedokážu rozlišit mezi čistými a špinavými penězi.”

   Bývaly doby, pane Blaho, kdy se ODS alespoň rétoricky snažila prezentovat jako demokratická strana občanů, nikoliv zájmové sdružení a nástroj k rozkrádání veřejných peněz.

   Teď už je to jen smutná snaha obléknout stokrát zdiskreditované praktiky do nového hávu…

   (Nerad bych kopíroval Váš vytříbený styl zcela, pročež vynechám infantilního smajlíka.)

 • Honza Richtár

  Když jsem četl rozhovor v Respektu, doporučil bych panu Blažkovi lék na blábolivou nemoc, tedy kdyby existoval…

 • No pokud je spravedlnost slepá, pak Blažek bez vize zdá se býti logickou volbou.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →