V Černovicích se chystá oprava kruhového objezdu

23. 8. 2011 8.44 8 komentářů

Vytížená křižovatka před Psychiatrickou léčebnou se dočká rekonstrukce. Ranní zácpy sanitek, přivážející klienty místní záchytky se tak stanou minulostí.

“Je to už potřeba, neopravovali jsme ji od minulých voleb,” uvedl starosta Jiří Hladík. “Je to nejvytíženější tepna. Lidé tama jezdí ze Starých Černovic do Nových, jiní zase naopak. Jednou prý někdo jel až do Holásek,” upřesňuje.

K hustotě dopravy se vyjádřily i Brněnské komunikace (BKOM): “Situace na místě je z dopravního hlediska neúnosná. Chlapi se tam byli podívat a prej je tam blázinec,” líčí zodpovědný pracovník firmy BKOM Vladimír Pechart.

Křižovatka v době dopravní špičky

Rekonstrukce bude stát více než deset milionů. “Taková věc není zadarmo. Jen všimné přijde asi na pět milionů,” přibližuje starosta Hladík financování. “Všechno se kompletně opraví. Kanalizace, vodovodní řád, moje chalupa, zastávka MHD, veřejné osvětlení, prsa naší sekretářky a parkovací plochy. Snad zbude i na chodníky a přechody,” upřesňuje rozsah prací.

Plánovaná podoba křižovatky

Stavba se patrně protáhne na dva roky. “Na Charbulově jsme se teď v padesáti metrech silnice vrtali dva měsíce, tak chceme trhnout rekord,” líčí starosta. Radnice počítá i s tím, že rekonstrukce na nějaký čas omezí dopravu. „Na křižovatce asi zavřeme levou část a pravá bude průjezdná jen jednosměrně. Objížďka povede nejspíš po Štolcově a Jiránkově a nanejvýš tak měsíc, déle by to bylo neúnosné. Je to páteřní silnice,“ popsal nejpravděpodobnější scénář Hladík. Co bude dál, zatím není jisté. “Pak to asi zavřem celý. Je to páteřní silnice,” dodal.

8 Komentářů

 • :-) . Asi začnu uvažovat nad tím, jestli by nestálo alespoň za úvahu ;-) , u/za/vy/kotvit v zákoně, “výměnné municipální pobyty “. Bo u nás v Ostravě je tež par cypu jak lampa. viz lednové smogové MHD zdarma ;-) . Dobré to tu máte, tak zduř !

 • K tomuto tématu se vyjádřil i třetí místostarosta Černovic (stojí za zmínku, že černovický unikát pro řízení takto velké městské části budou po dalších volbách následovat i další -stejně důležité MČ. Tento model řízení vznikl – i když jeho známí o tom pochybují – v hlavě samotného starosty. Rozdělení viz na webu Černovic.)
  Citujeme z Černovin 2011: ” Samozřejmě nechci zpochybňovat některé starostovy výroky, nakonec řekl jen to, co mu připravili a několik dní se to učil nazpaměť, ale já mám – protože tomu rozumím – na starosti dopravu. Taky proto, umím sehnat na městě peníze na naše nezbytně nutné investiční záměry. Mimochodem na městskou kandidátku ODS jsem se dostal celkem snadno, protože vypadám jako slušný člověk. K výši nákladů jen malé vysvětlení: podle projektové dokumentace (vypracovala firma Offenbach) se mělo jednat o unikátní kruhový objezd ve tvaru osmičky – tedy něco jako symbol nekonečna – a to něco stojí! Ovšem Kotzian byl zásadně proti a na poradě DOSS a představitelů samosprávy návrh vetoval: “něco takového – to by byl blázinec”! Naštěstí se mně podařilo udržet celkovou výši nákladů – určitě je smysluplně využijeme, o tom milí občané Černovic nepochybujte.

 • Ing.Pavel Haleš

  Chápu, že křižovatka se bude opravovat pro malou stávající průjezdnost.
  Ale nechápu, když se dělala v té oblasti rekonstrukce před necelými dvěma roky, proč se kruhový objezd nově budovaný neudělal hned větší.

 • Dadys z Brna

  :o )))

 • Sebekriticky přiznávám, že skutečně jsem několikrát využila tuto kruhovou křižovatku pro průjezd do Holásek a dokonce až do Chrlic. Abych nezatěžovala tuto “přetíženou” křižovatku ještě více, volím nyní trasu přes Černovickou terasu a Tuřany.

 • :-) Nápad a předložený návrh řešení je to vynikající :-) ). Jen bych si dovolil nesouhlasim s tvarem a provedením levostraného nájezdu ve třetí úrovni. Kopíruje příliž těsně zeď “blázince” a nedostatečné odhlučnění by mohlo probudit k životu další blázny!!!! :-) ))

 • quido.speedy

  V rámci podpory city identity navrhuji změnu názvu instituce Brněnské komunikace (BKOM) na BRKO, resp. KRKO!

 • Jsem překvapen, že se tomu lokálnímu excesu někdo věnuje! Starosta “Loutka” Hladík opravdu v Černovicích stále nemá dost pomníků. Snad dají do prostřed kruháče i jeho bystu, na které bude napsáno “to je ten, kolem kterého se všechno točí a on nic nevidí.”

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →