Brno mění své priority. Musí se kvůli tomu přejmenovat

12. 9. 2011 7.55 163 komentářů
Rok po vzniku brněnské City Identity a téměř jedno tisíciletí po svém vzniku Brno čeká další velká změna.

Radní na svém prvním poprázdninovém zasedání odsouhlasili změnu jedné ze čtyř základních priorit města. Původní “blízkost” v identitě a názvu města symbolizovaná písmenem “B” tak od nového roku nahradí “koncepce” s písmenem “K”. To s sebou však nese nepříjemnou povinnost města se přejmenovat tak, aby jeho název odpovídal nové verbální prioritě.

Joštova

Brno je městem neustálé proměny.

“Blízkost už bohužel neodpovídala představě našeho města o územním rozvoji. Nezávislý audit prokázal, že verbální priorita blízkosti se neslučuje s naší stavební prioritou přesunout osobní vlakové nádraží o kilometr na jih a nádraží autobusové dočasně zrušit a na jeho místě postavit kopii Vaňkovky,” vysvětluje změnu městské identity vedoucí kanceláře strategie města Marie Zezůlková. Také dodává, že Brno by kvůli své “blízkosti” mohlo přijít o důležité evropské dotace částečně financující přestavbu železničního uzlu. “Nádraží je stavbou celoevropského významu a EU tam tu blízkost vidí nerado, je to pro ně paradox,” uvádí situaci na pravou míru Zezůlková.

Podobnému problému přitom Brno nečelí poprvé. Krátce po představení identity magistrát v tichosti vyměnil původní prioritu “bezpečnosti” za aktuální “blízkost”. “Tehdy se aktualizace priorit obešla bez následků, shodou okolností se emergentní priorita verbálně shodovala s prioritou obsoletní.” Pro vyškrtnutí bezpečnosti se tehdy radnice rozhodla po zatčení opilého řidiče na Merhautově ulici. Brno tak mohlo zůstat Brnem i s novou prioritou.

Koncepce je signál občanům

Do roku 2012 však Brno vstupuje s prioritou “koncepce”, která způsobí nejen změnu ve způsobu rozhodování zástupců metropole, ale i v názvu, pod kterým obyvatelé a návštěvníci znají město pod Petrovem.

Centrum

Centrum Krna.

“Moderní města uvažují především koncepčně a pro Brno se jedná o důležitý zlom oproti nekoncepční minulosti. Prioritou koncepce chceme obyvatelům i návštěvníkům Brna vyslat jasný a srozumitelný signál,” vysvětluje změnu priority Zezůlková. “Tato změna ovšem ovlivní město nejen zevnitř, ale i navenek. Vzhledem k verbálnímu sepjetí priorit a názvu města se rada usnesla na přejmenování Brna na Krno. Nové priority tedy budou Koncepce, Rozvoj, Nápaditost a tak dále,” dokončuje svůj výklad.

Historie zná mnoho příkladů změny názvu měst i firem. Z české minulosti vzpomeňme na zlínský Gottwaldov, televizi Prima (původně Premiéra) nebo všechy české mobilní operátory. Obvykle se jedná o nemalou investici, kterou provází dlouhodobá reklamní kampaň a rebranding všech souvisejících značek. V případě Krna se jedná například o Krněnské kulturní centrum, Dopravní podnik města Krna či samotnou kampaň Žít Krno a nedávno představený projekt myKrno.

Žít Krno na cyklostezce

“Identitou a sloganem Žít Krno začínáme. Na adrese krno.cz/zitkrno se ode dneška mohou budoucí Krňané seznámit s novým sloganem a osvojit si své nové priority,” upozorňuje na spuštění nové prezentace Zezůlková.

První kritické hlasy

Ne každý je ovšem novinkou nadšený. Část kritiků se domnívá, že změna jedné z priorit je pouze zástěrkou pro prozaičtější důvod: úředníci, kteří nezvládli na start kampaně “Žít Brno” připravit online prezentaci na snadno zapamatovatelné adrese se prý pokoušejí situaci zachránit nikoliv dohodou s jejím majitelem, ale změnou názvu města a využitím volné domény.

Objevily se též spekulace, že přejmenování je zoufalou reakcí úředníků na nedávno uniklý rozsudek Ústavního soudu, který znamená zánik Brna v jeho současné podobě a jeho hranice vrací do situace po první světové válce.

Jiné hlasy se obávají série dalších změn priorit, které povedou k postupnému zmizení všech zbytků brněnské identity, což ostatně nepopírá ani její šéfka Zezůlková: “Nevylučujeme, že to není poslední změna. Priority budeme pravidelně aktualizovat podle ekonomické a společenské situace.” Nahrává tak všem, kteří namítají, že město investuje příliš peněz do bezobsažných frází a vlastní image namísto promyšlených projektů.

“Zdali změna názvu Krnu s Koncepcí na prvním místě prospěje ukáže teprve čas, ale už teď se jistě můžeme těšit na celou řadu zajímavých nápadů. Myslím, že to z Krna dělá světový unikát,” loučí se s novináři vždy usměvavá inženýrka Zezůlková.

163 Komentářů

 • Tak dál už to snad ani nejde…výborný! Bude teď tedy změna názvu na Žít Krno? :-)
  Nezačnou si plést Brno s Krnovem? Nebo se přejmenuje Krnov na Brnov?

  • Záleží na verbálních prioritách Krnova. Pokud preferuje Blízkost před Koncepcí, můžeme očekávat změnu názvu.

  • V žádným případě… Brno je Brno a žádný podělaný Krno,nevím co tady zas vymýšlí za blbosti,místo toho,aby řešili mnohem důležitější věci !! Asi se dostanu do politiky a ukážu jim,protože tohle už není normální..

  • Tak to už si snad na magistrátu dělají srandu z toho co se tu přez tisíc let budovalo..
   Nebo se už dočista zbláznili z pěněz co jim nabídla EU?
   Takže Onderka bude Bonderka.
   Pokud bude volba jména – lidi to nedopustí!
   Tomu věřte.

 • Ach jo, včera jsem si nechal udělat 300 nových vizitek. :)

 • Ale burva

 • Pavel Konopásek

  Město jako Krno!

 • Co Plzeň? Pivo, lenivost, zevling, egoismus a náměstí?

  • A na Mendláku se odteď čepuje Starokrno? No fuj :D

   • Pivovar Starobrno přejmenování nepodléhá vzhledem k historii odkazujícímu názvu. To ovšem neznamená, že se v budoucnosti jeho vedení nerozhodne pro sjednocení se současností.

    • “vzhledem k historii odkazujicimu nazvu”… ja zapomnel, ze jmeno Brno nema zadny historicky odkaz… hej, je tohle jen nejaka cirkusova recese nebo se to opravdu mysli vazne s tim prejmenovanim??? v brne uz dlouho neziju a toto me opravdu rozesmalo…

    • Starobrno x Novokrno, proč ne? Pokud se zlepší kvalita….

   • chuť to nezmění, sračka to bude stále..

 • Super:

  http://www.super.cz/4732-recese-obyvatele-brna-jsou-v-soku-jejich-mesto-se-pry-prejmenuje-na-krno.html

  cituji:

  „Není možné, aby někdo jen tak přejmenoval město s téměř tisíciletou historií. Je to jen další šílený projekt brněnské radnice,“ vyjádřil své nespokojení pro Super.cz Mojmír Boháček, který nás na údajné snahy o přejmenování Brna upozornil.

 • Starokrno zní dost hrozně…

 • Vratislav

  StaroKrno sice zni hrozne, ale jestli bude chutnat o trochu lip jak splasky (Starobrno), tak to nebude takovy pruser.

 • neeee, zase blbe! “Z” jako “zmena”…

 • Ještě štěstí, že magistrát nevyznává hodnoty jako pracovitost, inteligence, čestnost a třeba aktuálnost…

 • Jednoho zlatého kludišťáka pro Pavla, prosím! :)

 • Proč by Brno mělo měnit svůj název jen kvůli změněným prioritám? Brno je název vzniklý pojmenováním toho jak Brno vypadalo už v jeho počátcích a “b” v začátku názvu rozhodně nemělo co dočinění s blízkostí. Celé je to nesmysl

 • Ste banda idiotu !!!!

 • Jestli to tady prejmenujete na Krno ,tak si nejen na Morave a v Cesku urizneme ostudu a posmech ,ale to prijde z celeho sveta … Proboha to ti radni nemaj nic na praci ,nez vymyslit takovehle BOBOTINY ??

  Brno bude vzdy BRNO !!!

  • Vážený Martine,
   z tónu vašeho komentáře lze vyčíst patrnou frustraci ze změny identity města. Pro rychlou pomoc doporučujeme své priority okamžitě sladit s městskými nebo vyhledat lékařskou pomoc.

 • zkuste radši přemýšlet nad jinými věci jako je problematika nepřizpusobivých občanu (romů), kteří pro změnu dávají městu jinačí barvu! Tohle město je napsané samou historii a jméno Brno nese, už spostu let, tak proč kvuli nějakýmu tlustýmu prase**ti zezulkové by se měli všichni posr*t ta sama neví, která bije a vymyšlí takovýhle věc,i aby se především zviditelnila a lide o ni mluvili. Priority máme, ikdyž každý někde jinde.

  • Standa von Kröna

   Milý Tomáši,
   Váš komentář je značně nepřizpůsobivý. Pokud odmítáte akceptovat nové městské priority, odstěhujte se laskavě do Vyškova.

   • nepřízpůsobivý jste vy, když furt něco měníte a vymýšlíte za hovna! odstěhovat by ses měl spíš ty a někde hodně daleko, kde ti ty tvoje hovna budou akceptovat my ne my jsme Brňáci!

    • Nepřizpůsobivý Tomáši,
     žiji v Brně celý život a přejmenování města považuji za nevyhnutelné (vzhledem k nové Koncepci magistrátu). Dopuručuji Ti, aby jsi se nad sebou trochu zamyslel nebo se přestěhoval do Adamova (pochybuji totiž, že by jsi se ve Vyškově přizpůdobil).

 • Sry ale tohle nemuze projit :D neni nakej april? Ja budu bydlet v Brnu nebo se stehuju

  • Když už, tak v Brně, ne v Brnu :D

   • Budeš bydlet v Krnu a držet hubu!

    • Hele, jestli sis nedělal srandu (jakože by to byla hodně blbá sranda), tak mě tvá odpověď tomu pravděpodobně rozenýmu brňákovi minimálně rozhodila (bo spíš na*rala)… Jak si s takovou arogancí můžeš dovolit něco takovýho napsat? Buď si postiženej, což by mě bylo upřímně líto, nebo seš za*ranej cajzl, jinak si to nedovedu vysvětlit jak by racionálně uvažující člověk mohl napsat takovou blbost… Držet hubu bys měl ty, když nevíš jak ji máš otevřít kur*a!

    • Opičí Lebka

     na ja

 • Defka Otravná

  Naše nejlepší radní chápu a jejich verbálně orientované priority plně podporuji. Čeho je ale moc, toho je příliš. Už druhý den mi v hlavě hraje “Krno, na plno chci si to dááát…” a už je mi z toho fakt šoufl. Pokud to do zítřka nepřestane, zvažuji podání žaloby na Krno a hlavně Starokrno.

 • ..pratele, Veroniko, Martine, Tomasi…, obavam se, ze uz nam nezbyva nez lamentovat, radnice prikrocila richle k cinu – tohle jsem fotil dnes na kraji Kohoutovic: http://ocass.rajce.idnes.cz/nastenka#Krno.jpg

 • Dovolte abych se zasmál :D . To nám chcete jako říct že Brno – Město prostě BRNO bude přejmenované a vyznačené všude jako KRNO – Město ? co to je za zhovadilost ? kdo todle vymyslel ? Zas se tam asi pěkně nudíte že… =)

 • Koukam se že Brno se ma aktualizovat na nazev Krno.Jděte stímhle někam a dělejte něco lepšího a zajimavějšího jak předělávat nazev našeho města kde jsem vyrůstal.Celé tohle mi přijde nesmysl, nevím pořad proč by mělo Brno se přejmenovat.Tenhle článek tomu nedavá žadnej důvod…
  Pořad to ukazuje někam tam,tam ale žádnej důvod…
  Petice? Určitě všici co bydlej v Brně stímhle budou nesouhlasit. Krno si strčte někam

  • Standa von Kröna

   Milý Oldo,
   změna verbálních priorit byla jedním z bodů našeho volebního programu i našeho programového prohlášení. Plníme jen přání našich voličů, věříme, že jste s naší prací spokojeni.

   • Přaní voličů nebylo rozhodně přejmenování Města Brno na KRNO… Ale jestli vám to příjde normální a velice inteligentní tak dobrá ale já stímdle nesouhlasím stejně jako dalších x tisíc lidí co žijí v Brně a ne tom vašem novodobém Krně. Jsem BRNAK ne KRNAK a nejsem jedinej tak si to uvědomte to se rovnou můžu odstehovat do Prahy kde tam aspon nikdo nebude Měnit název Města a nebude tam někdo vymejšlet kraviny jako třeba paní Zezůlková taky by potřebovala “lékaře”…

    • Standa von Kröna

     Podle našich odborných průzkumů, byl rebranding Brna na zajímavější název jedním z hlavních přání všech našich voličů. Starý název byl málo flexibilní a nevyjadřoval dynamiku města. Samozřejmě Vás chápeme, ze začátku je to skutečně nezvyk, ale historie nás učí, že si na to brzy zvyknete a Krno si zamilujete. Například v době protektorátu si brňané velmi rychle zvykli na název Brünn. Pamětníci by Vám mohli vyprávět. Ostatně již nyní mám pocit, že se Vám Krno začíná pomalu líbit.

     • Pane Stando von Kröna, mohl by jste zde prosím zveřejnit výsledky těchto “odborných” průzkumů a zejména kdo je prováděl a jaké skupiny obyvatel se tohoto průzkumu účastnily?

      Děkuji

      • Standa von Kröna

       Samozřejmě, ale musíte si nejprve podat oficiální žádost dle zákona 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Adresujte ji prosím na Magistrát města Krna. Uvidíme, jak Vaše žádost dopadne.

     • To nemyslíte s tím Proktektorátem vážně, že ne? Jako by lidé měli v té době na výběr, nebo je název města v situaci, ve které se nacházeli, zajímal.

    • S tou Prahou pozor. Brněnsý nápad na přejmenování města se totiž zalíbil i pražským radním, kteří chtějí Prahu prezentovat jako bezbariérovou, k čemuž se název vycházející ze slova práh vůbec nehodí. Uvažují tedy o změně názvu na Hodonín, který vzbuzuje současně jak představu bohatství (vychází ze slova hody), tak představu hodných lidí.

     Stávající Hodonín bude zrušen.

     • Hodonín prý neprošel, název dostatečným způsobem nereflektoval asertivitu rozvojového plánu a kosmopolitnost české metropole. Aktuálně se komise magistrátu vedená T. Okamurou kloní spíše k variantě Tokamuřice.

   • Ondrejbass

    Stando,co máte proti Vyškovu?

  • ..a je uz ta petice nekde k podepsani? – ja se s Krnem smirovat nechci, ani jsem nevolil soucasny zastupitelstvo, takze moje prani nikdo neplni a s jejich praci rozhodne spokojenej nejsem!

 • Jsem BRNAK ne KRNAK

  • Gratulujeme, pouze však do 31. prosince 2011.

   • su ogar valašský, kerý už jakýsi pátek bývá v práglu. Krno sa mje líbí, vůbec by mojí rodině nevadilo, přesunouti se na jejich místo, v rámci kulturní výměny a obohacení genofondu.

 • místo aby přemýšlely jak udělat víc bytů nebo dostatečných prostorů pro matky s děmy vymýšlí pitloviny… promiňte ale tohle je už moc je to přesně důkaz toho že ti nahoře nemaj so dělat…. situace s bezdomovci na hlavním nádraží a z kolemžijícími feťáky nikoho nezajímá ale že brno bude krno tooo je teda bomba… místo oprav zastáve silnic a změn v dopravě přemýšlí na tomhle… jen zdražovat a vymýšlet blbosti gratuluju co sme chtěli máme vítej Krno…. :-D už to krno zní směšně.

  • Standa von Kröna

   Báro,
   díky změně názvu jsme se zbavili i problémů starého a nemoderního Brna. Věříme, že se Vám v novém a čistém Krnu líbí.

 • To jako myslíte vážně??nebo to je jenom nějaký blbý vtip??

  • Vážený Michale, je v článku nějaká nejasnost či nesrovnalost? Informace rádi uvedeme na pravou míru.

 • ode dneška se mi bude v tomhle městě výborně krnět. do teď jsem zde dost trpěl, zejména na brňavky.

 • “Vedení Brna ale jakékoliv podobné informace razantně dementuje. „Není to určitě pravda. Brno se přejmenovávat nebude,“ říká mluvčí města Pavel Žára. Vedení města se tak zjevně stalo jen cílem dalšího útoku zručných recesistů, kteří si brněnskou radnici vzali na mušku v minulých měsících už několikrát”…. Takže další Fake pokus o vtip

  • Toto je bohužel důsledek špatné komunikace v oddělení komunikace magistrátu města Krna. Dotyčný pracovník dostal výpověď.

   Za matoucí desinformace se omlouváme.

 • picovina

  • Děkujeme za podnětný názor, naše komunikační oddělení jej bude v blízké době analyzovat.

 • Ježinde aj naše město šlo do investic a obchodů a taky sme sa nepřejmenovali ze Strážnice na Tržnice. A navíc, páni a paní tam nahoře: lidi sliší v názvu města libozvučnost a krásu výslovnosti, neznám nikoho, kdo by za názvem hledal jeho účely. My všichni jsme normální a prostí občané, tudíž jsme rádi, že víme kde to leží, když se řekne Brno, víme, co se tam nachází. Mmch. už vidím jak jedu přes Krno do Prahy a GPS mi hlásí: napravo od vás je Krněnská katedrála! Otevřeně: teď jsem se nasral a nejradši bych vzal pár lidí a žádná defenestrace, ale jak na cikány tak na vás bando tupá – postřílet! A všechny! I ty ve vládě! Vždyť já už vidím že v roce 2013 nebude DPH 17,5%, ale 20! – to abychom MY mohli pokrýt ty VAŠE finančně nevýnosné blbosti a stupidity!!!

  • Standa von Kröna

   Děkujeme za Vaší reakci, sice Vašim prostým slovům příliš nerozumíme, ale jsme velmi rádi, že jsme Vás inspirovali k rebrandingu Vaší vesnice na Tržnici. Přejeme mnoho úspěchů!

  • Takto vulgární komentář mě dost překvapil. Vždycky jsem si myslel, že pbyvatelé Strážnice jsou mírumilovní lidé, ale zřejmě jsem si udělal mylný obrázek podle chování distributorů jejich obecních listů s názvem Strážná věž.

 • Bože, lidi, vy jste už tak moc vypatlaní? Odkdy má jméno města něco společného s jeho “prioritami”. Recesi mám rád, ale tohle je ze slabšího soudku. A navíc, není to tak jednoduché, aby si zničeho nic magistrát řekl, tak, a to město si přejmenujem. Směju se vám… :D

  • ..taky jsem se smal, ale pak jsem na vlastni oci videl tu ceduli a smich me presel…a taky je uz jasny, ze kdyz se chce (prejmenovavat), tak je vsechno jednoduchy…

 • Mimo jiné celej tendle “portál” je Velkej podvod jedná se pouze o zmatení občanů Města BRNA. Pokud ste si všimly i jedné na zajimavosti na “fan” facebook stránce zde uvedené na tomto webu tak v horní liště Popisek stránky “Město · Bar gayů ” myslím že všechno nasvědčuje tomu že zde máme co dočinění s někým kdo zesměšňuje platformu zitbrno.cz

 • Jaroslav Peterka

  Drahý můj spoluobčane Strážnice, nebo mohu nechat sousede?

  Nemáte kompletní informace, jinak byste věděl, že i Strážnice svého času (těsně po revoluci) přemýšlela silně o změně názvu ze Strážnice na Radnice, aby bylo jasné, kdo našemu krásnému městu zavelí. Nevěříte? Poptejte se sousedů…

  Jaro

 • Co je prosím pravdy na tom, že pošta 605 00 Krno V (dříve 605 00 Brno 5) zaniká sloučením s 794 01 Krnov?

 • A bude taky Krno-venkov, nebo si to bude syslit jen uvnitr Krna?

 • V článku nie sú uvedené hlavné dôvody pre premenovanie mesta. Ústavný súd rozhodol o nelegálnosti Brna (http://www.zitbrno.cz/rozvoj/ustavni-soud-brno-je-nelegalni). Keďže sa rozsudok vzťahuje na mesto Brno, premenovaním na Krno sa stáva neplatným.

  Aby sa mesto mohlo naďalej zväčšovať, rozhodlo sa experimentovať s púšťou. Dokonca Tomio Okamura (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/jihomoravsky-kraj/95879-na-namesti-svobody-roste-mestska-plaz-zhodnotit-ji-prisel-tomio-okamura/) zhodnotil nápad ako dobrý.

  Mesto nenechalo nič na náhode a rezervovalo si miesto v púšti neďalého štátu Nevada (http://en.wikipedia.org/wiki/Reno-Tahoe_International_Airport).

 • Vy jste se fakt už dočista zbláznili. Místo, abyste poslali cikány do práce, tak vymýšlíte hovadiny. Kam to jen spěje :-D Rozum zůstává stát.

 • :D tak mam pocit, ze sou v brne… nebo spis uz krne na magistratu vetsi blbci nez ve vlade :D a to uz je docela hardcore :D uz ted se tomu tlemi celej humpolec a mozna i cela republika :D kazdopadne sme se tady u nas v humpolcci shodli na tom, ze ti co se odmitaji smirit se zmenou, tak by meli pocitat s hlasy cele republiky, protoze K je fakt odporny :D predstavte si to treba na mape nebo treba pleteni se s Krnovem, ktery je uz ted nechvalne prosnuly… takze BRNACI sme s vama ;) at si daj K treba pred jmeno… jako kokoti….

  kdyby se organizovala defenestrace, tak ohlasit :D

 • :-D Článek jako recese dobrý, ale u té diskuze se teda bavím mnohem víc! Škoda, že tu není povinná registrace s pravými jmény. Opravdu rád bych věděl, kdo si proboha může myslet, že je to pravda :-D

 • Luxusni pocin tento web i cela myslenka. panu jabblonovi i sekretarsce Ivete vinsuju hodne zdaru a vice a houst takovychto napadu, protoze “žít Krno” se proste musi :D

  • Vážený Tome,
   jménem svým, Ivety a magistrátu města Krna vám děkuji za přízeň projektu Žít Krno.

 • LIDI!!! Nebuďte k tomuto debilnímu nápadu lhostejní!! Připojte se k oficiálnímu protestu proti přejmenování https://www.facebook.com/pages/Protestuji-proti-p%C5%99ejmenov%C3%A1n%C3%AD-Brna-na-Krno/156627231091662?v=wall

  • myslím, že facebooková armáda nenadělá nic, ani kdyby lajkovalo deset tisíc lidí. brno je mrtvé, ať žije krno!

  • chcete podporovat nelegální město? myslíte si, že se dá legálně bydlet v nelegálním městě? budete se považovat za nelegálního starousedlíka, nebo nelegálního přistěhovalce? technicky vzato, můžou v nově nelegálním městě vůbec existovat starousedlíci?

 • Lidi,
  nerozčilujte se a uvažujte, to je očividně kachna, každopádně thumbs up Jabloňovi za parádně povedený vtip, jak vidět lidi ochotně skočí na všechno :) )

 • Michal Hašek

  Nevím čemu se tu divíte, koncepce je koncepce a systém je systém. Byla tu i jiná města, která bylo nutno přejmenovat jako třeba Zlín nebo Lenigrad.
  Silová řešení jsou špatní, ale znovu opakuji zde jde o koncepci řád. Za to jsem rád MH

 • Me nejvic mrzi, ze si s tim nazvem trochu nepohrali. Myslim, ze by nazev naseho KRNA mel byt zenskeho rodu a jmenovat se KRNA. Nazvy mest v zenskem rodu maji mnohem vetsi puvab. Vemte si treba takovu Pariz, krasa ze? Po nejakem Teheranu nikdo ani nestekne. Ne, ja mam pocit, ze to proste stalo za sirsi debatu – pripadne verejnou volbu. Roman mohl navrhy precist z okna radnice a dav na dominikanskem by silou svych plic spravny nazev vybral…

  • Vážený Krewski von Hochstein,
   vámi zmíněná Paříž je ve francouzštině také rodu mužského (le Paris podle vzoru le Krno). Vaším návrhem se nicméně bude rada města zabývat na svém přístím zasedání.

   Děkujeme.

 • JA jsem pro.. Brno se mi nelíbí a Krno bude mnohem lepší!!!

  ( mimochodem přečtěte si něco na netu, jsou to recesisti. Sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli :D )

 • Děláte si Prde*?Tak to teda ne Brno má svou historii a nechápu proč ji měnit na tom úřadě nemáte co dělat nebo co blbeč*i!!!

  • Milá Nino,
   vedení města je jiného názoru. Domníváme se, že jenom naprosté sladění verbálních priorit (Koncepce, Rozmanitost, Nápaditost, Otevřenost) se značkou města (KRNO) docílí požadovaného efektu. S dalšími dotazy se prosím obracejte na kancelář primátora.

 • Vzhůru Krno , Krno Kometaa :D DDD Děláte si prdel né? :D DD

 • Tý jo, tak ne jen, že nás mají mnozí pražáci za ko…. a hází nám klacky pod nohy, teď už k tomu opravdu budou mít aj důvod…taková pí…. a jak již tradičně, na normální lidi se se.. Jestli je tohle opravdu fakt, tak je to moc smutný! A podepíšu cokoli, jen když tohle !LASKAVĚ! zruší….

 • Grand-General Thrawn

  to snad neni možný, rekl bych že KRNO je ***ovina, ale logicky vzato, jestly že Brno bylo nelegalni, tak byl nelegalní i Ústavní soud ne???, nebo byl hlášenej jako dům uprostřed pole?
  kdyby jste se zabyvali důležitějšími věcmi, npř již zmínění bezdomovci, feťáci a cikáni, než tím jak pohřbýt jedno super město s tisíciletou historii, jste fakt padlí na hlavu?!?!
  vous estez stupid!!!

  (jestly je to vtíoej, tak je to dosti ubohé!!!)

  • Tisíciletá historie Brna nezahrnuje oněch 23 obcí připojených (nedobrovolně) v roce 1919. Budova ústavního soudu je starší, než 1919, takže je legální…

 • Ten odkaz na volnou doménu je ovšem vymazlený!!!

 • Přejmenování naprosto schvaluji, jednu věc ale nechápu.

  Když se má Brno stát Krnem až od roku 2012, proč ho všude již nyní nazýváte Krnem i v dalším článcích? Je to přeci stále Brno, ne?

  • Vážený Dane,
   prvního ledna musí být transformace již dokončena, aby bylo možno začít okamžitě čerpat z nových priorit, tudíž se celý podzim budeme setkávat s oběma názvy, přičemž Brno bude zvolna ustupovat.

 • Jana Lásková

  Mně to naopak připadá rozumné, věci se měnit mají, to je prostě pokrok. A psala mi maminka z Ostravy (sedí na radnici), že když teď bude volný název Brno, že oni uvažují, že by si to vzali, kvůli imidži prý je to lepší a je to zase trochu posune dál. A ušetří se za tabule, oni to prý koupí. A pak že se nedá ušetřit. Je to tak správně!

 • Martin Dufek

  Nestačí že nám postavili č*ráka na náměstí? To z nás ty č*raky i musí dělat?

 • Laďa Zelňák

  Myslím, že přejmenování města je přínosné i ze sportovního hlediska. Věřím, že se tím podaří odstřihnout se od negativních výsledků z minulých let a lépe tak dosahovat již dříve vytčených verbálních sportovních priorit (titul, poháry), než jak tomu bylo dosud. Takže v sobotu pojďme všichni podpořit nový vítězný tým – Zbrojovku Krno.
  P.S. Uvažuje se, za účelem lepšího dosahování verbálních sportovních priorit, i o přejmenováním městského stadionu Srbská? Co tento název dosud vyjadřoval?

 • nechte to tak jak to je

 • lidi jako ty bych uplne fackoval.delas tady svyma inteligentnima komentarema jak jsi chytry/a a pritom lidi jako ty jen kurvy tento stát ! politici a jini mudrlanti …tim ze reagujes na komenty :typu To jako myslíte vážně??nebo to je jenom nějaký blbý vtip?? si dokazujes svoji “inteligenci ” oproti nim ? jinak nechapu jak mohly vybrat zrovna Krno , kdyz uz to musi prejmenovat , samotne zneni je otresne a i vysloveni .

 • S názvem Krno budeme asi muset zvýšit úsilí, aby si o nás ostaní nemysleli, že tady k r n í m e. Chceme tedy oslovit předtavitele evropských obcí jako jsou např. Bern, Berlín, Bukurešť, Budapešť, Barcelona…, ať jdou do toho s námi. Darujeme jim naše Now_Know a oni nás na oplátku pozvou na jejich meetingy a konference. Třeba se k nám přidají i jiné obce mimoevropské a naše sláva se opět bude dotýkati hvězd. Jó, takoví jsme my “ka-brňáci”.

 • Ta “Zezhulková” vypadá docela nesvéprávně už z té fotky, kdo jí dal základní vzdělání, to je nějakej omyl, ne? :D :D A vůbec názory Vás všech rádoby intelektuálů co se změny názvu zastávájí vypadají hodně ujetě… A mimochodem, SERU na celou EU :D
  Inženýři promovaní, vy potřebujete služebního psychologa jestli si neuvědomujete jak VAŠE vystupování před veřejností vypadá, já se Vám tímto zcela upřímně a s radostí směju :D

 • Ja teda porad nemuzu uverit tomu, co ctu. Jestli je to ale pravda, tak by si zastupitele meli uvedomit, ze ve svete nebude Brno/?rno (nemuzu to ani napsat) unikatem, ale prikladem demence skupiny lidi, ktera zrejme nevi, jak zapsat sva jmena do historie. Co treba vypsat jmenovite osoby, ktere se na tomto hloupem pocinu podileji a vyrobit jim pametni desku s napisem “Ti, jenz nedokazali ucinit nic prospesneho, tak alespon neco posrali”. Deska by se pak mohla umistit treba vedle penisu na Svobodaku nebo jeste vystizneji k utvaru hovna pod kopcem k Detske nemocnici. Jak vubec nekdo muze chtit menit nazev, pod kterym se tohle mesto vepsalo do historie. Chtel bych videt kalkulaci, ktera ukazuje, ze naklady spojene s prejmenovanim mesta budou nizsi nez dotace EU, ktera nam nadeli, protoze ji bude imponovat “koncepce” v nazvu mesta. Uz jenom to, ze ted nebudeme ani na mape. At si vymysli jinou priporitu na “B”, treba budoucnost, protoze s Krnem pujde budoucnost leda tak do prdele.

  • Petře, škoda, že se tu nedají dávat LIKEy! Hned bych vám ho dal, protože se pod váš příspěvek naprosto podepisuji.

  • Chápu Vaše roztrpčení a sdílím jej.

   • Promiňte, nejsem si jist, zda je vhodné zde publikovat odkaz na tuto petici. Uvědomte si, prosím, že signatáři petice jsou počínaje 19.zářím 6.OO ráno monitorováni a v případě jejich účasti na dalších protikrněnských akcích jim hrozí odsun do internačního tábora, vybudovaného z evropských rozvojových fondů, v periferní oblasti městské části Krno-Jih

   • Lingvista

    Opravdu nechápu, proč jste si vybrali zrovna nemastné neslané písmeno K. Neznělo by daleko libozvučněji Drno? Popřípadě Trno, nebo i furiantské Frno?

   • Já teda nevím, ale kdybych posílala petici, dala bych si záležet na pravopise, aby mě ti na magistrátu mohli brát aspoň trošku vážně, když už protestuji proti neexistující akci.

    (Vážený pane Bc. Romane Onderka, MBA, (Onderko, by bylo lepší, neznělo by to, jako byste si jeho jméno okopírovali před psaním petice ze stránek Brna, ale že jej jako správný Brňák znáte;)
    a pokud “Brňany” tak snad také “Krňany” ne “Krnani”)

    ajaj.

 • Panekože, to je mezi námi, Krňany, tolik klků?
  Nikdo z vás nemá smysl pro kžundu?

  Jste nakokové…

  Autorovi článku velké díky, je to koží!

 • Krnóóó, Krnóóó, buzentů plnóóó!!! :D

 • Dost na tom co naši radní nechali nám postavit na nám. Svobody(šu….),tak ještě toto.?To je opravdu ohromný.Normální člověk toto nemůže myslet vážně!Dělají si co chtějí a my na to čumíme jak blbci.

 • Skupince recesistů se podařil opravdu „brněnský“ kousek. Dokázali přesvědčit tamní občany, že od nového roku se moravská metropole přejmenuje na Krno. Tak podle nich prý rozhodla radnice. tak jen aby ste byly v obraze je to Fejk =) radnice nic takového v plánu nemá jen blbej pokus o vtip a vy jste tupci že ste jim na to skočily a ty CEDULE sou taky Fejk nějakej vtipalek pouze přelepil B na K… ach bože =)

  • mno..Tadeáš…Tadeáš..V první větě ještě držíte oslovení směrem k recesitům, víceméně mužům, ale pak se to začne sypat. Muž Tadeáš oslovuje čtenářky (aby ste bylY), posléze “tupci”..tedy muži (jinak by to byl tupky ne?), ale i následně ony (ty tupci??)..na to skočilY. Tak kdo je tady recesista? Vy tupky!
   Lago

  • Fejk je bývalej ředitel ZOO a ombudsman Českých drah, ty jelito!

  • Tadeáši, nepřemýšlel jsi nad tím, proč se ta recese děje? Myslíš, že banda dospělých lidí nemá nic lepšího na práci, než si dělat srandu z Brňáků? Nemyslíš si, že ta recese má třeba na něco upozornit? Popřemýšlej…

 • Nějak mě to u Brna neudivuje, i kdyby to byla pravda. Holt ty mindráky tam jsou :-)

  • strangespot

   Třeba z tebe jednou bude i doktor. A pak se ti věkem (možná), byť jen nepatrně, rozšíří obzor.

 • Vzhuuuuru Krno! Krnoo Komeeta!
  A Krno a Krno A Krno a pome šeci.. :-D

 • Jiří Jakub Mašek

  Bezva sranda, ale bohužel néni pro každého, ale co je? A bezpečnost vyměněná za koncepci? Lepší už to nemože byt.

 • Jiří Jakub Mašek

  http://www.protest-proti-prejmenovani-brna-na-krno.cz/ : “Přejmenování na Krno by tak znamenalo zmatení milionů Čechů a desítek milionu cizinců.” naštěstí se to nás, Moravanú, netýká, pro nás je Brno Krnem už roky!

 • z důvodu změny městské Koncepce na Koncepci venkovskou je pro občany Hlavního města Prahy zřízena nová adresa portálu Žít Krno http://www.bitzrno.cz

 • To snad není možné! Kdyby se spíše zamysleli nad globálními problémy, ale řešit zcela nepodstatnou změnu písmena v již zažitém názvu města Brna?! Koho zajímá, že začínající písmeno B označuje “blízkost” či K “koncepci”? Normální člověk by se nad tím nikdy nepozastavoval, pouze “moudré” hlavy, které pravděpodobně nemají nic jiného na práci, než řešit nepodstatnosti! Kam ten svět spěje…Do záhuby!

  • Vzpamatujte se!! Je to celé satira, panebože. Vedení města, které má tyto věci na starosti, o ničem takovém nerozhoduje, nic neplánuje. Jen lidi jako vy neumějí pracovat s informacemi. Nebo si pořád myslíte, že “výbuch” Zhotoven na ČT byl skutečný? Je mi vás líto.

 • Úžasná recese!!! :-) Výborně napsaný článek, který přesně vystihuje, jak se dnes politici chovají. Velmi vtipné, i když smutno je mi z toho, že v Krně evidentně žije tolik neinteligentních lidí, kteří nepochopí srandu. Nicméně i nad jejich komentáři jsem se zasmála:-) Odhalilo to také velkou slabinu dnešní společnosti – naprostou závislost na médiích. Co je na internetu (v novinách, v televizi), tak je pro lidi prostě pravda, i kdyby to byla sebevětší hloupost. Tak lidi zkuste používat vlastní hlavu a ne jen slepě věřit všemu, co Vám kdo nakuká!! Vaše rodilá Krňačka:-)

 • Studoval jsem v Krně 5 let a až teď jsem si vybavil ten pocit neúplnosti a zmatení, vždyť město mělo nevhodné jméno! Krno, jako když břinkne.

 • Jura z Brna

  Vážený p. Jabloni(pod tímto písmenkem P si můžete představit cokoliv:) ) Jste jen pouhý recesista kterej se nás snaží oblbnout touto hovadinou. Radnice změnu názvu zásadně dementuje…

 • Tohle je jen vtip nebo stránka na zjištování e-mailových stránek lidí…

  to dokazuje i to že se v ČR krno už něco jmenuje…
  viz
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Obvod_obce_s_roz%C5%A1%C3%AD%C5%99enou_p%C5%AFsobnost%C3%AD_Krnov

 • Je vidět, že pánové asi nemají co dělat. Nějaké Vaše Krno zmizí ještě než se narodí.

 • krno je blbost

  je to blbost ,ale komentare sou dobry.

 • Já chci Krno! 4. ledna a nikde nic!!! Naslibujou a Krňáci zas utřeli.

 • A kdyby se “koncepce” zaměnila za “poctivost” a “otevřenost”, stanem se nejvyhledávanější metropolí na internetu!

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →