Brno mění své priority. Musí se kvůli tomu přejmenovat

12. 9. 2011 7.55 163 komentářů
Rok po vzniku brněnské City Identity a téměř jedno tisíciletí po svém vzniku Brno čeká další velká změna.

Radní na svém prvním poprázdninovém zasedání odsouhlasili změnu jedné ze čtyř základních priorit města. Původní “blízkost” v identitě a názvu města symbolizovaná písmenem “B” tak od nového roku nahradí “koncepce” s písmenem “K”. To s sebou však nese nepříjemnou povinnost města se přejmenovat tak, aby jeho název odpovídal nové verbální prioritě.

Joštova

Brno je městem neustálé proměny.

“Blízkost už bohužel neodpovídala představě našeho města o územním rozvoji. Nezávislý audit prokázal, že verbální priorita blízkosti se neslučuje s naší stavební prioritou přesunout osobní vlakové nádraží o kilometr na jih a nádraží autobusové dočasně zrušit a na jeho místě postavit kopii Vaňkovky,” vysvětluje změnu městské identity vedoucí kanceláře strategie města Marie Zezůlková. Také dodává, že Brno by kvůli své “blízkosti” mohlo přijít o důležité evropské dotace částečně financující přestavbu železničního uzlu. “Nádraží je stavbou celoevropského významu a EU tam tu blízkost vidí nerado, je to pro ně paradox,” uvádí situaci na pravou míru Zezůlková.

Podobnému problému přitom Brno nečelí poprvé. Krátce po představení identity magistrát v tichosti vyměnil původní prioritu “bezpečnosti” za aktuální “blízkost”. “Tehdy se aktualizace priorit obešla bez následků, shodou okolností se emergentní priorita verbálně shodovala s prioritou obsoletní.” Pro vyškrtnutí bezpečnosti se tehdy radnice rozhodla po zatčení opilého řidiče na Merhautově ulici. Brno tak mohlo zůstat Brnem i s novou prioritou.

Koncepce je signál občanům

Do roku 2012 však Brno vstupuje s prioritou “koncepce”, která způsobí nejen změnu ve způsobu rozhodování zástupců metropole, ale i v názvu, pod kterým obyvatelé a návštěvníci znají město pod Petrovem.

Centrum

Centrum Krna.

“Moderní města uvažují především koncepčně a pro Brno se jedná o důležitý zlom oproti nekoncepční minulosti. Prioritou koncepce chceme obyvatelům i návštěvníkům Brna vyslat jasný a srozumitelný signál,” vysvětluje změnu priority Zezůlková. “Tato změna ovšem ovlivní město nejen zevnitř, ale i navenek. Vzhledem k verbálnímu sepjetí priorit a názvu města se rada usnesla na přejmenování Brna na Krno. Nové priority tedy budou Koncepce, Rozvoj, Nápaditost a tak dále,” dokončuje svůj výklad.

Historie zná mnoho příkladů změny názvu měst i firem. Z české minulosti vzpomeňme na zlínský Gottwaldov, televizi Prima (původně Premiéra) nebo všechy české mobilní operátory. Obvykle se jedná o nemalou investici, kterou provází dlouhodobá reklamní kampaň a rebranding všech souvisejících značek. V případě Krna se jedná například o Krněnské kulturní centrum, Dopravní podnik města Krna či samotnou kampaň Žít Krno a nedávno představený projekt myKrno.

Žít Krno na cyklostezce

“Identitou a sloganem Žít Krno začínáme. Na adrese krno.cz/zitkrno se ode dneška mohou budoucí Krňané seznámit s novým sloganem a osvojit si své nové priority,” upozorňuje na spuštění nové prezentace Zezůlková.

První kritické hlasy

Ne každý je ovšem novinkou nadšený. Část kritiků se domnívá, že změna jedné z priorit je pouze zástěrkou pro prozaičtější důvod: úředníci, kteří nezvládli na start kampaně “Žít Brno” připravit online prezentaci na snadno zapamatovatelné adrese se prý pokoušejí situaci zachránit nikoliv dohodou s jejím majitelem, ale změnou názvu města a využitím volné domény.

Objevily se též spekulace, že přejmenování je zoufalou reakcí úředníků na nedávno uniklý rozsudek Ústavního soudu, který znamená zánik Brna v jeho současné podobě a jeho hranice vrací do situace po první světové válce.

Jiné hlasy se obávají série dalších změn priorit, které povedou k postupnému zmizení všech zbytků brněnské identity, což ostatně nepopírá ani její šéfka Zezůlková: “Nevylučujeme, že to není poslední změna. Priority budeme pravidelně aktualizovat podle ekonomické a společenské situace.” Nahrává tak všem, kteří namítají, že město investuje příliš peněz do bezobsažných frází a vlastní image namísto promyšlených projektů.

“Zdali změna názvu Krnu s Koncepcí na prvním místě prospěje ukáže teprve čas, ale už teď se jistě můžeme těšit na celou řadu zajímavých nápadů. Myslím, že to z Krna dělá světový unikát,” loučí se s novináři vždy usměvavá inženýrka Zezůlková.

163 Komentářů

 • Tak dál už to snad ani nejde…výborný! Bude teď tedy změna názvu na Žít Krno? :-)
  Nezačnou si plést Brno s Krnovem? Nebo se přejmenuje Krnov na Brnov?

  • Záleží na verbálních prioritách Krnova. Pokud preferuje Blízkost před Koncepcí, můžeme očekávat změnu názvu.

  • V žádným případě… Brno je Brno a žádný podělaný Krno,nevím co tady zas vymýšlí za blbosti,místo toho,aby řešili mnohem důležitější věci !! Asi se dostanu do politiky a ukážu jim,protože tohle už není normální..

  • Tak to už si snad na magistrátu dělají srandu z toho co se tu přez tisíc let budovalo..
   Nebo se už dočista zbláznili z pěněz co jim nabídla EU?
   Takže Onderka bude Bonderka.
   Pokud bude volba jména – lidi to nedopustí!
   Tomu věřte.

 • Ach jo, včera jsem si nechal udělat 300 nových vizitek. :)

 • Ale burva

 • Pavel Konopásek

  Město jako Krno!

 • Co Plzeň? Pivo, lenivost, zevling, egoismus a náměstí?

  • A na Mendláku se odteď čepuje Starokrno? No fuj :D

   • Pivovar Starobrno přejmenování nepodléhá vzhledem k historii odkazujícímu názvu. To ovšem neznamená, že se v budoucnosti jeho vedení nerozhodne pro sjednocení se současností.

    • “vzhledem k historii odkazujicimu nazvu”… ja zapomnel, ze jmeno Brno nema zadny historicky odkaz… hej, je tohle jen nejaka cirkusova recese nebo se to opravdu mysli vazne s tim prejmenovanim??? v brne uz dlouho neziju a toto me opravdu rozesmalo…

    • Starobrno x Novokrno, proč ne? Pokud se zlepší kvalita….

   • chuť to nezmění, sračka to bude stále..

 • Super:

  http://www.super.cz/4732-recese-obyvatele-brna-jsou-v-soku-jejich-mesto-se-pry-prejmenuje-na-krno.html

  cituji:

  „Není možné, aby někdo jen tak přejmenoval město s téměř tisíciletou historií. Je to jen další šílený projekt brněnské radnice,“ vyjádřil své nespokojení pro Super.cz Mojmír Boháček, který nás na údajné snahy o přejmenování Brna upozornil.

 • Starokrno zní dost hrozně…

 • Vratislav

  StaroKrno sice zni hrozne, ale jestli bude chutnat o trochu lip jak splasky (Starobrno), tak to nebude takovy pruser.

 • neeee, zase blbe! “Z” jako “zmena”…

 • Ještě štěstí, že magistrát nevyznává hodnoty jako pracovitost, inteligence, čestnost a třeba aktuálnost…

 • Jednoho zlatého kludišťáka pro Pavla, prosím! :)

 • Proč by Brno mělo měnit svůj název jen kvůli změněným prioritám? Brno je název vzniklý pojmenováním toho jak Brno vypadalo už v jeho počátcích a “b” v začátku názvu rozhodně nemělo co dočinění s blízkostí. Celé je to nesmysl

 • Ste banda idiotu !!!!

 • Jestli to tady prejmenujete na Krno ,tak si nejen na Morave a v Cesku urizneme ostudu a posmech ,ale to prijde z celeho sveta … Proboha to ti radni nemaj nic na praci ,nez vymyslit takovehle BOBOTINY ??

  Brno bude vzdy BRNO !!!

  • Vážený Martine,
   z tónu vašeho komentáře lze vyčíst patrnou frustraci ze změny identity města. Pro rychlou pomoc doporučujeme své priority okamžitě sladit s městskými nebo vyhledat lékařskou pomoc.

 • zkuste radši přemýšlet nad jinými věci jako je problematika nepřizpusobivých občanu (romů), kteří pro změnu dávají městu jinačí barvu! Tohle město je napsané samou historii a jméno Brno nese, už spostu let, tak proč kvuli nějakýmu tlustýmu prase**ti zezulkové by se měli všichni posr*t ta sama neví, která bije a vymyšlí takovýhle věc,i aby se především zviditelnila a lide o ni mluvili. Priority máme, ikdyž každý někde jinde.

  • Standa von Kröna

   Milý Tomáši,
   Váš komentář je značně nepřizpůsobivý. Pokud odmítáte akceptovat nové městské priority, odstěhujte se laskavě do Vyškova.

   • nepřízpůsobivý jste vy, když furt něco měníte a vymýšlíte za hovna! odstěhovat by ses měl spíš ty a někde hodně daleko, kde ti ty tvoje hovna budou akceptovat my ne my jsme Brňáci!

    • Nepřizpůsobivý Tomáši,
     žiji v Brně celý život a přejmenování města považuji za nevyhnutelné (vzhledem k nové Koncepci magistrátu). Dopuručuji Ti, aby jsi se nad sebou trochu zamyslel nebo se přestěhoval do Adamova (pochybuji totiž, že by jsi se ve Vyškově přizpůdobil).

 • Sry ale tohle nemuze projit :D neni nakej april? Ja budu bydlet v Brnu nebo se stehuju

  • Když už, tak v Brně, ne v Brnu :D

   • Budeš bydlet v Krnu a držet hubu!

    • Hele, jestli sis nedělal srandu (jakože by to byla hodně blbá sranda), tak mě tvá odpověď tomu pravděpodobně rozenýmu brňákovi minimálně rozhodila (bo spíš na*rala)… Jak si s takovou arogancí můžeš dovolit něco takovýho napsat? Buď si postiženej, což by mě bylo upřímně líto, nebo seš za*ranej cajzl, jinak si to nedovedu vysvětlit jak by racionálně uvažující člověk mohl napsat takovou blbost… Držet hubu bys měl ty, když nevíš jak ji máš otevřít kur*a!

    • Opičí Lebka

     na ja

 • Defka Otravná

  Naše nejlepší radní chápu a jejich verbálně orientované priority plně podporuji. Čeho je ale moc, toho je příliš. Už druhý den mi v hlavě hraje “Krno, na plno chci si to dááát…” a už je mi z toho fakt šoufl. Pokud to do zítřka nepřestane, zvažuji podání žaloby na Krno a hlavně Starokrno.

 • ..pratele, Veroniko, Martine, Tomasi…, obavam se, ze uz nam nezbyva nez lamentovat, radnice prikrocila richle k cinu – tohle jsem fotil dnes na kraji Kohoutovic: http://ocass.rajce.idnes.cz/nastenka#Krno.jpg

 • Dovolte abych se zasmál :D . To nám chcete jako říct že Brno – Město prostě BRNO bude přejmenované a vyznačené všude jako KRNO – Město ? co to je za zhovadilost ? kdo todle vymyslel ? Zas se tam asi pěkně nudíte že… =)

 • Koukam se že Brno se ma aktualizovat na nazev Krno.Jděte stímhle někam a dělejte něco lepšího a zajimavějšího jak předělávat nazev našeho města kde jsem vyrůstal.Celé tohle mi přijde nesmysl, nevím pořad proč by mělo Brno se přejmenovat.Tenhle článek tomu nedavá žadnej důvod…
  Pořad to ukazuje někam tam,tam ale žádnej důvod…
  Petice? Určitě všici co bydlej v Brně stímhle budou nesouhlasit. Krno si strčte někam

  • Standa von Kröna

   Milý Oldo,
   změna verbálních priorit byla jedním z bodů našeho volebního programu i našeho programového prohlášení. Plníme jen přání našich voličů, věříme, že jste s naší prací spokojeni.

   • Přaní voličů nebylo rozhodně přejmenování Města Brno na KRNO… Ale jestli vám to příjde normální a velice inteligentní tak dobrá ale já stímdle nesouhlasím stejně jako dalších x tisíc lidí co žijí v Brně a ne tom vašem novodobém Krně. Jsem BRNAK ne KRNAK a nejsem jedinej tak si to uvědomte to se rovnou můžu odstehovat do Prahy kde tam aspon nikdo nebude Měnit název Města a nebude tam někdo vymejšlet kraviny jako třeba paní Zezůlková taky by potřebovala “lékaře”…

    • Standa von Kröna

     Podle našich odborných průzkumů, byl rebranding Brna na zajímavější název jedním z hlavních přání všech našich voličů. Starý název byl málo flexibilní a nevyjadřoval dynamiku města. Samozřejmě Vás chápeme, ze začátku je to skutečně nezvyk, ale historie nás učí, že si na to brzy zvyknete a Krno si zamilujete. Například v době protektorátu si brňané velmi rychle zvykli na název Brünn. Pamětníci by Vám mohli vyprávět. Ostatně již nyní mám pocit, že se Vám Krno začíná pomalu líbit.

     • Pane Stando von Kröna, mohl by jste zde prosím zveřejnit výsledky těchto “odborných” průzkumů a zejména kdo je prováděl a jaké skupiny obyvatel se tohoto průzkumu účastnily?

      Děkuji

      • Standa von Kröna

       Samozřejmě, ale musíte si nejprve podat oficiální žádost dle zákona 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím. Adresujte ji prosím na Magistrát města Krna. Uvidíme, jak Vaše žádost dopadne.

     • To nemyslíte s tím Proktektorátem vážně, že ne? Jako by lidé měli v té době na výběr, nebo je název města v situaci, ve které se nacházeli, zajímal.

    • S tou Prahou pozor. Brněnsý nápad na přejmenování města se totiž zalíbil i pražským radním, kteří chtějí Prahu prezentovat jako bezbariérovou, k čemuž se název vycházející ze slova práh vůbec nehodí. Uvažují tedy o změně názvu na Hodonín, který vzbuzuje současně jak představu bohatství (vychází ze slova hody), tak představu hodných lidí.

     Stávající Hodonín bude zrušen.

     • Hodonín prý neprošel, název dostatečným způsobem nereflektoval asertivitu rozvojového plánu a kosmopolitnost české metropole. Aktuálně se komise magistrátu vedená T. Okamurou kloní spíše k variantě Tokamuřice.

   • Ondrejbass

    Stando,co máte proti Vyškovu?

  • ..a je uz ta petice nekde k podepsani? – ja se s Krnem smirovat nechci, ani jsem nevolil soucasny zastupitelstvo, takze moje prani nikdo neplni a s jejich praci rozhodne spokojenej nejsem!

 • Jsem BRNAK ne KRNAK

  • Gratulujeme, pouze však do 31. prosince 2011.

   • su ogar valašský, kerý už jakýsi pátek bývá v práglu. Krno sa mje líbí, vůbec by mojí rodině nevadilo, přesunouti se na jejich místo, v rámci kulturní výměny a obohacení genofondu.

 • místo aby přemýšlely jak udělat víc bytů nebo dostatečných prostorů pro matky s děmy vymýšlí pitloviny… promiňte ale tohle je už moc je to přesně důkaz toho že ti nahoře nemaj so dělat…. situace s bezdomovci na hlavním nádraží a z kolemžijícími feťáky nikoho nezajímá ale že brno bude krno tooo je teda bomba… místo oprav zastáve silnic a změn v dopravě přemýšlí na tomhle… jen zdražovat a vymýšlet blbosti gratuluju co sme chtěli máme vítej Krno…. :-D už to krno zní směšně.

  • Standa von Kröna

   Báro,
   díky změně názvu jsme se zbavili i problémů starého a nemoderního Brna. Věříme, že se Vám v novém a čistém Krnu líbí.

 • To jako myslíte vážně??nebo to je jenom nějaký blbý vtip??

  • Vážený Michale, je v článku nějaká nejasnost či nesrovnalost? Informace rádi uvedeme na pravou míru.

 • ode dneška se mi bude v tomhle městě výborně krnět. do teď jsem zde dost trpěl, zejména na brňavky.

 • “Vedení Brna ale jakékoliv podobné informace razantně dementuje. „Není to určitě pravda. Brno se přejmenovávat nebude,“ říká mluvčí města Pavel Žára. Vedení města se tak zjevně stalo jen cílem dalšího útoku zručných recesistů, kteří si brněnskou radnici vzali na mušku v minulých měsících už několikrát”…. Takže další Fake pokus o vtip

  • Toto je bohužel důsledek špatné komunikace v oddělení komunikace magistrátu města Krna. Dotyčný pracovník dostal výpověď.

   Za matoucí desinformace se omlouváme.

 • picovina

  • Děkujeme za podnětný názor, naše komunikační oddělení jej bude v blízké době analyzovat.

 • Ježinde aj naše město šlo do investic a obchodů a taky sme sa nepřejmenovali ze Strážnice na Tržnice. A navíc, páni a paní tam nahoře: lidi sliší v názvu města libozvučnost a krásu výslovnosti, neznám nikoho, kdo by za názvem hledal jeho účely. My všichni jsme normální a prostí občané, tudíž jsme rádi, že víme kde to leží, když se řekne Brno, víme, co se tam nachází. Mmch. už vidím jak jedu přes Krno do Prahy a GPS mi hlásí: napravo od vás je Krněnská katedrála! Otevřeně: teď jsem se nasral a nejradši bych vzal pár lidí a žádná defenestrace, ale jak na cikány tak na vás bando tupá – postřílet! A všechny! I ty ve vládě! Vždyť já už vidím že v roce 2013 nebude DPH 17,5%, ale 20! – to abychom MY mohli pokrýt ty VAŠE finančně nevýnosné blbosti a stupidity!!!

  • Standa von Kröna

   Děkujeme za Vaší reakci, sice Vašim prostým slovům příliš nerozumíme, ale jsme velmi rádi, že jsme Vás inspirovali k rebrandingu Vaší vesnice na Tržnici. Přejeme mnoho úspěchů!

  • Takto vulgární komentář mě dost překvapil. Vždycky jsem si myslel, že pbyvatelé Strážnice jsou mírumilovní lidé, ale zřejmě jsem si udělal mylný obrázek podle chování distributorů jejich obecních listů s názvem Strážná věž.

 • Bože, lidi, vy jste už tak moc vypatlaní? Odkdy má jméno města něco společného s jeho “prioritami”. Recesi mám rád, ale tohle je ze slabšího soudku. A navíc, není to tak jednoduché, aby si zničeho nic magistrát řekl, tak, a to město si přejmenujem. Směju se vám… :D

  • ..taky jsem se smal, ale pak jsem na vlastni oci videl tu ceduli a smich me presel…a taky je uz jasny, ze kdyz se chce (prejmenovavat), tak je vsechno jednoduchy…

 • Mimo jiné celej tendle “portál” je Velkej podvod jedná se pouze o zmatení občanů Města BRNA. Pokud ste si všimly i jedné na zajimavosti na “fan” facebook stránce zde uvedené na tomto webu tak v horní liště Popisek stránky “Město · Bar gayů ” myslím že všechno nasvědčuje tomu že zde máme co dočinění s někým kdo zesměšňuje platformu zitbrno.cz

 • Jaroslav Peterka

  Drahý můj spoluobčane Strážnice, nebo mohu nechat sousede?

  Nemáte kompletní informace, jinak byste věděl, že i Strážnice svého času (těsně po revoluci) přemýšlela silně o změně názvu ze Strážnice na Radnice, aby bylo jasné, kdo našemu krásnému městu zavelí. Nevěříte? Poptejte se sousedů…

  Jaro

 • Co je prosím pravdy na tom, že pošta 605 00 Krno V (dříve 605 00 Brno 5) zaniká sloučením s 794 01 Krnov?

 • A bude taky Krno-venkov, nebo si to bude syslit jen uvnitr Krna?

 • V článku nie sú uvedené hlavné dôvody pre premenovanie mesta. Ústavný súd rozhodol o nelegálnosti Brna (http://www.zitbrno.cz/rozvoj/ustavni-soud-brno-je-nelegalni). Keďže sa rozsudok vzťahuje na mesto Brno, premenovaním na Krno sa stáva neplatným.

  Aby sa mesto mohlo naďalej zväčšovať, rozhodlo sa experimentovať s púšťou. Dokonca Tomio Okamura (http://www.ceskatelevize.cz/ct24/regiony/jihomoravsky-kraj/95879-na-namesti-svobody-roste-mestska-plaz-zhodnotit-ji-prisel-tomio-okamura/) zhodnotil nápad ako dobrý.

  Mesto nenechalo nič na náhode a rezervovalo si miesto v púšti neďalého štátu Nevada (http://en.wikipedia.org/wiki/Reno-Tahoe_International_Airport).

 • Vy jste se fakt už dočista zbláznili. Místo, abyste poslali cikány do práce, tak vymýšlíte hovadiny. Kam to jen spěje :-D Rozum zůstává stát.

 • :D tak mam pocit, ze sou v brne… nebo spis uz krne na magistratu vetsi blbci nez ve vlade :D a to uz je docela hardcore :D uz ted se tomu tlemi celej humpolec a mozna i cela republika :D kazdopadne sme se tady u nas v humpolcci shodli na tom, ze ti co se odmitaji smirit se zmenou, tak by meli pocitat s hlasy cele republiky, protoze K je fakt odporny :D predstavte si to treba na mape nebo treba pleteni se s Krnovem, ktery je uz ted nechvalne prosnuly… takze BRNACI sme s vama ;) at si daj K treba pred jmeno… jako kokoti….

  kdyby se organizovala defenestrace, tak ohlasit :D

 • :-D Článek jako recese dobrý, ale u té diskuze se teda bavím mnohem víc! Škoda, že tu není povinná registrace s pravými jmény. Opravdu rád bych věděl, kdo si proboha může myslet, že je to pravda :-D

 • Luxusni pocin tento web i cela myslenka. panu jabblonovi i sekretarsce Ivete vinsuju hodne zdaru a vice a houst takovychto napadu, protoze “žít Krno” se proste musi :D

  • Vážený Tome,
   jménem svým, Ivety a magistrátu města Krna vám děkuji za přízeň projektu Žít Krno.

 • LIDI!!! Nebuďte k tomuto debilnímu nápadu lhostejní!! Připojte se k oficiálnímu protestu proti přejmenování https://www.facebook.com/pages/Protestuji-proti-p%C5%99ejmenov%C3%A1n%C3%AD-Brna-na-Krno/156627231091662?v=wall

  • myslím, že facebooková armáda nenadělá nic, ani kdyby lajkovalo deset tisíc lidí. brno je mrtvé, ať žije krno!

  • chcete podporovat nelegální město? myslíte si, že se dá legálně bydlet v nelegálním městě? budete se považovat za nelegálního starousedlíka, nebo nelegálního přistěhovalce? technicky vzato, můžou v nově nelegálním městě vůbec existovat starousedlíci?

 • Lidi,
  nerozčilujte se a uvažujte, to je očividně kachna, každopádně thumbs up Jabloňovi za parádně povedený vtip, jak vidět lidi ochotně skočí na všechno :) )

 • Michal Hašek

  Nevím čemu se tu divíte, koncepce je koncepce a systém je systém. Byla tu i jiná města, která bylo nutno přejmenovat jako třeba Zlín nebo Lenigrad.
  Silová řešení jsou špatní, ale znovu opakuji zde jde o koncepci řád. Za to jsem rád MH

 • Me nejvic mrzi, ze si s tim nazvem trochu nepohrali. Myslim, ze by nazev naseho KRNA mel byt zenskeho rodu a jmenovat se KRNA. Nazvy mest v zenskem rodu maji mnohem vetsi puvab. Vemte si treba takovu Pariz, krasa ze? Po nejakem Teheranu nikdo ani nestekne. Ne, ja mam pocit, ze to proste stalo za sirsi debatu – pripadne verejnou volbu. Roman mohl navrhy precist z okna radnice a dav na dominikanskem by silou svych plic spravny nazev vybral…

  • Vážený Krewski von Hochstein,
   vámi zmíněná Paříž je ve francouzštině také rodu mužského (le Paris podle vzoru le Krno). Vaším návrhem se nicméně bude rada města zabývat na svém přístím zasedání.

   Děkujeme.

 • JA jsem pro.. Brno se mi nelíbí a Krno bude mnohem lepší!!!

  ( mimochodem přečtěte si něco na netu, jsou to recesisti. Sranda musí bejt i kdyby fotra věšeli :D )

 • Děláte si Prde*?Tak to teda ne Brno má svou historii a nechápu proč ji měnit na tom úřadě nemáte co dělat nebo co blbeč*i!!!

  • Milá Nino,
   vedení města je jiného názoru. Domníváme se, že jenom naprosté sladění verbálních priorit (Koncepce, Rozmanitost, Nápaditost, Otevřenost) se značkou města (KRNO) docílí požadovaného efektu. S dalšími dotazy se prosím obracejte na kancelář primátora.

 • Vzhůru Krno , Krno Kometaa :D DDD Děláte si prdel né? :D DD

 • Tý jo, tak ne jen, že nás mají mnozí pražáci za ko…. a hází nám klacky pod nohy, teď už k tomu opravdu budou mít aj důvod…taková pí…. a jak již tradičně, na normální lidi se se.. Jestli je tohle opravdu fakt, tak je to moc smutný! A podepíšu cokoli, jen když tohle !LASKAVĚ! zruší….

 • Grand-General Thrawn

  to snad neni možný, rekl bych že KRNO je ***ovina, ale logicky vzato, jestly že Brno bylo nelegalni, tak byl nelegalní i Ústavní soud ne???, nebo byl hlášenej jako dům uprostřed pole?
  kdyby jste se zabyvali důležitějšími věcmi, npř již zmínění bezdomovci, feťáci a cikáni, než tím jak pohřbýt jedno super město s tisíciletou historii, jste fakt padlí na hlavu?!?!
  vous estez stupid!!!

  (jestly je to vtíoej, tak je to dosti ubohé!!!)

  • Tisíciletá historie Brna nezahrnuje oněch 23 obcí připojených (nedobrovolně) v roce 1919. Budova ústavního soudu je starší, než 1919, takže je legální…

 • Ten odkaz na volnou doménu je ovšem vymazlený!!!

 • Přejmenování naprosto schvaluji, jednu věc ale nechápu.

  Když se má Brno stát Krnem až od roku 2012, proč ho všude již nyní nazýváte Krnem i v dalším článcích? Je to přeci stále Brno, ne?

  • Vážený Dane,
   prvního ledna musí být transformace již dokončena, aby bylo možno začít okamžitě čerpat z nových priorit, tudíž se celý podzim budeme setkávat s oběma názvy, přičemž Brno bude zvolna ustupovat.

 • Jana Lásková

  Mně to naopak připadá rozumné, věci se měnit mají, to je prostě pokrok. A psala mi maminka z Ostravy (sedí na radnici), že když teď bude volný název Brno, že oni uvažují, že by si to vzali, kvůli imidži prý je to lepší a je to zase trochu posune dál. A ušetří se za tabule, oni to prý koupí. A pak že se nedá ušetřit. Je to tak správně!

 • Martin Dufek

  Nestačí že nám postavili č*ráka na náměstí? To z nás ty č*raky i musí dělat?

 • Laďa Zelňák

  Myslím, že přejmenování města je přínosné i ze sportovního hlediska. Věřím, že se tím podaří odstřihnout se od negativních výsledků z minulých let a lépe tak dosahovat již dříve vytčených verbálních sportovních priorit (titul, poháry), než jak tomu bylo dosud. Takže v sobotu pojďme všichni podpořit nový vítězný tým – Zbrojovku Krno.
  P.S. Uvažuje se, za účelem lepšího dosahování verbálních sportovních priorit, i o přejmenováním městského stadionu Srbská? Co tento název dosud vyjadřoval?

 • nechte to tak jak to je

 • lidi jako ty bych uplne fackoval.delas tady svyma inteligentnima komentarema jak jsi chytry/a a pritom lidi jako ty jen kurvy tento stát ! politici a jini mudrlanti …tim ze reagujes na komenty :typu To jako myslíte vážně??nebo to je jenom nějaký blbý vtip?? si dokazujes svoji “inteligenci ” oproti nim ? jinak nechapu jak mohly vybrat zrovna Krno , kdyz uz to musi prejmenovat , samotne zneni je otresne a i vysloveni .

 • S názvem Krno budeme asi muset zvýšit úsilí, aby si o nás ostaní nemysleli, že tady k r n í m e. Chceme tedy oslovit předtavitele evropských obcí jako jsou např. Bern, Berlín, Bukurešť, Budapešť, Barcelona…, ať jdou do toho s námi. Darujeme jim naše Now_Know a oni nás na oplátku pozvou na jejich meetingy a konference. Třeba se k nám přidají i jiné obce mimoevropské a naše sláva se opět bude dotýkati hvězd. Jó, takoví jsme my “ka-brňáci”.

 • Ta “Zezhulková” vypadá docela nesvéprávně už z té fotky, kdo jí dal základní vzdělání, to je nějakej omyl, ne? :D :D A vůbec názory Vás všech rádoby intelektuálů co se změny názvu zastávájí vypadají hodně ujetě… A mimochodem, SERU na celou EU :D
  Inženýři promovaní, vy potřebujete služebního psychologa jestli si neuvědomujete jak VAŠE vystupování před veřejností vypadá, já se Vám tímto zcela upřímně a s radostí směju :D

 • Ja teda porad nemuzu uverit tomu, co ctu. Jestli je to ale pravda, tak by si zastupitele meli uvedomit, ze ve svete nebude Brno/?rno (nemuzu to ani napsat) unikatem, ale prikladem demence skupiny lidi, ktera zrejme nevi, jak zapsat sva jmena do historie. Co treba vypsat jmenovite osoby, ktere se na tomto hloupem pocinu podileji a vyrobit jim pametni desku s napisem “Ti, jenz nedokazali ucinit nic prospesneho, tak alespon neco posrali”. Deska by se pak mohla umistit treba vedle penisu na Svobodaku nebo jeste vystizneji k utvaru hovna pod kopcem k Detske nemocnici. Jak vubec nekdo muze chtit menit nazev, pod kterym se tohle mesto vepsalo do historie. Chtel bych videt kalkulaci, ktera ukazuje, ze naklady spojene s prejmenovanim mesta budou nizsi nez dotace EU, ktera nam nadeli, protoze ji bude imponovat “koncepce” v nazvu mesta. Uz jenom to, ze ted nebudeme ani na mape. At si vymysli jinou priporitu na “B”, treba budoucnost, protoze s Krnem pujde budoucnost leda tak do prdele.

  • Petře, škoda, že se tu nedají dávat LIKEy! Hned bych vám ho dal, protože se pod váš příspěvek naprosto podepisuji.

  • Chápu Vaše roztrpčení a sdílím jej.

   • Promiňte, nejsem si jist, zda je vhodné zde publikovat odkaz na tuto petici. Uvědomte si, prosím, že signatáři petice jsou počínaje 19.zářím 6.OO ráno monitorováni a v případě jejich účasti na dalších protikrněnských akcích jim hrozí odsun do internačního tábora, vybudovaného z evropských rozvojových fondů, v periferní oblasti městské části Krno-Jih

   • Lingvista

    Opravdu nechápu, proč jste si vybrali zrovna nemastné neslané písmeno K. Neznělo by daleko libozvučněji Drno? Popřípadě Trno, nebo i furiantské Frno?

   • Já teda nevím, ale kdybych posílala petici, dala bych si záležet na pravopise, aby mě ti na magistrátu mohli brát aspoň trošku vážně, když už protestuji proti neexistující akci.

    (Vážený pane Bc. Romane Onderka, MBA, (Onderko, by bylo lepší, neznělo by to, jako byste si jeho jméno okopírovali před psaním petice ze stránek Brna, ale že jej jako správný Brňák znáte;)
    a pokud “Brňany” tak snad také “Krňany” ne “Krnani”)

    ajaj.

 • Panekože, to je mezi námi, Krňany, tolik klků?
  Nikdo z vás nemá smysl pro kžundu?

  Jste nakokové…

  Autorovi článku velké díky, je to koží!

 • Krnóóó, Krnóóó, buzentů plnóóó!!! :D

 • Dost na tom co naši radní nechali nám postavit na nám. Svobody(šu….),tak ještě toto.?To je opravdu ohromný.Normální člověk toto nemůže myslet vážně!Dělají si co chtějí a my na to čumíme jak blbci.

 • Skupince recesistů se podařil opravdu „brněnský“ kousek. Dokázali přesvědčit tamní občany, že od nového roku se moravská metropole přejmenuje na Krno. Tak podle nich prý rozhodla radnice. tak jen aby ste byly v obraze je to Fejk =) radnice nic takového v plánu nemá jen blbej pokus o vtip a vy jste tupci že ste jim na to skočily a ty CEDULE sou taky Fejk nějakej vtipalek pouze přelepil B na K… ach bože =)

  • mno..Tadeáš…Tadeáš..V první větě ještě držíte oslovení směrem k recesitům, víceméně mužům, ale pak se to začne sypat. Muž Tadeáš oslovuje čtenářky (aby ste bylY), posléze “tupci”..tedy muži (jinak by to byl tupky ne?), ale i následně ony (ty tupci??)..na to skočilY. Tak kdo je tady recesista? Vy tupky!
   Lago

  • Fejk je bývalej ředitel ZOO a ombudsman Českých drah, ty jelito!

  • Tadeáši, nepřemýšlel jsi nad tím, proč se ta recese děje? Myslíš, že banda dospělých lidí nemá nic lepšího na práci, než si dělat srandu z Brňáků? Nemyslíš si, že ta recese má třeba na něco upozornit? Popřemýšlej…

 • Nějak mě to u Brna neudivuje, i kdyby to byla pravda. Holt ty mindráky tam jsou :-)

  • strangespot

   Třeba z tebe jednou bude i doktor. A pak se ti věkem (možná), byť jen nepatrně, rozšíří obzor.

 • Vzhuuuuru Krno! Krnoo Komeeta!
  A Krno a Krno A Krno a pome šeci.. :-D

 • Jiří Jakub Mašek

  Bezva sranda, ale bohužel néni pro každého, ale co je? A bezpečnost vyměněná za koncepci? Lepší už to nemože byt.

 • Jiří Jakub Mašek

  http://www.protest-proti-prejmenovani-brna-na-krno.cz/ : “Přejmenování na Krno by tak znamenalo zmatení milionů Čechů a desítek milionu cizinců.” naštěstí se to nás, Moravanú, netýká, pro nás je Brno Krnem už roky!

 • z důvodu změny městské Koncepce na Koncepci venkovskou je pro občany Hlavního města Prahy zřízena nová adresa portálu Žít Krno http://www.bitzrno.cz

 • To snad není možné! Kdyby se spíše zamysleli nad globálními problémy, ale řešit zcela nepodstatnou změnu písmena v již zažitém názvu města Brna?! Koho zajímá, že začínající písmeno B označuje “blízkost” či K “koncepci”? Normální člověk by se nad tím nikdy nepozastavoval, pouze “moudré” hlavy, které pravděpodobně nemají nic jiného na práci, než řešit nepodstatnosti! Kam ten svět spěje…Do záhuby!

  • Vzpamatujte se!! Je to celé satira, panebože. Vedení města, které má tyto věci na starosti, o ničem takovém nerozhoduje, nic neplánuje. Jen lidi jako vy neumějí pracovat s informacemi. Nebo si pořád myslíte, že “výbuch” Zhotoven na ČT byl skutečný? Je mi vás líto.

 • Úžasná recese!!! :-) Výborně napsaný článek, který přesně vystihuje, jak se dnes politici chovají. Velmi vtipné, i když smutno je mi z toho, že v Krně evidentně žije tolik neinteligentních lidí, kteří nepochopí srandu. Nicméně i nad jejich komentáři jsem se zasmála:-) Odhalilo to také velkou slabinu dnešní společnosti – naprostou závislost na médiích. Co je na internetu (v novinách, v televizi), tak je pro lidi prostě pravda, i kdyby to byla sebevětší hloupost. Tak lidi zkuste používat vlastní hlavu a ne jen slepě věřit všemu, co Vám kdo nakuká!! Vaše rodilá Krňačka:-)

 • Studoval jsem v Krně 5 let a až teď jsem si vybavil ten pocit neúplnosti a zmatení, vždyť město mělo nevhodné jméno! Krno, jako když břinkne.

 • Jura z Brna

  Vážený p. Jabloni(pod tímto písmenkem P si můžete představit cokoliv:) ) Jste jen pouhý recesista kterej se nás snaží oblbnout touto hovadinou. Radnice změnu názvu zásadně dementuje…

 • Tohle je jen vtip nebo stránka na zjištování e-mailových stránek lidí…

  to dokazuje i to že se v ČR krno už něco jmenuje…
  viz
  http://cs.wikipedia.org/wiki/Obvod_obce_s_roz%C5%A1%C3%AD%C5%99enou_p%C5%AFsobnost%C3%AD_Krnov

 • Je vidět, že pánové asi nemají co dělat. Nějaké Vaše Krno zmizí ještě než se narodí.

 • krno je blbost

  je to blbost ,ale komentare sou dobry.

 • Já chci Krno! 4. ledna a nikde nic!!! Naslibujou a Krňáci zas utřeli.

 • A kdyby se “koncepce” zaměnila za “poctivost” a “otevřenost”, stanem se nejvyhledávanější metropolí na internetu!

Leave a Reply


Další zprávy

 • Zajímavosti

  Match Day: Jets end highway trip, pre-Christmas timetable in Brooklyn

  JETS Sport NOTESSaturday’s GameThe Winnipeg Jets engage in their closing match prior to the Christmas break and finish a three-game street vacation on Saturday versus the brand new York Islanders…The Jets dropped 2-1 inside of a shootout on https://www.unionjets.com/winnipeg-jets-jersey/kyle-connor-jersey the Boston Bruins on Thursday and so are 1-0-1 over the vacation so far…Just after the Christmas break, the Jets entertain the Edmonton Oilers on Dec. 27 and these very same Islanders on Dec. 29.Division LogjamWith a acquire tomorrow, the Jets will, at the very worst, head in the Xmas break that has a share with the guide atop the Central Division together with the St. Louis Blues and Nashville Predators…Heading in the closing working day in advance of the split, the Jets are cla sified as the hottest crew among the trio with details in three consecutive video games, though Nashville has lost back-to-back game titles and St. Louis has shed a few in the row…Equally in their losing streaks began with lo ses to the Jets.Heading into the BreakThe Jets will enter the Christmas split with their very best file because relocating to Winnipeg in 2011…Looking again, the Jets really are a mixed 13-13-3 in their 5 video games in advance of the Xmas break within the very last seven seasons…The Jets can get their ultimate recreation before the break in back-to-back seasons with the initially time considering the fact that 2011 having a win tomorrow. Facing the EastThe Jets facial area an Japanese Convention opponent inside their very last two video games prior to the Christmas crack…The Jets are 5-4-5 against the Jap Meeting this time, such as 4-1-2 versus the Metropolitan Division…Winnipeg has gained 3 consecutive games against Metropolitan Division teams…Blake Wheeler prospects the Jets with eight details (3G, 5A) in seven online games from the Metro, while Mark Scheifele has seven points (2G, 5A) in 7 video games and Joel Armia has 6 details (2G, 4A) in 6 video games.Highway WinThe Jets have points in back-to-back street games for your first time in approximately a month…Tuesday’s get in opposition to the Nashville Predators finished a six-game winle s streak (0-4-2) within the highway for the Jets…Winnipeg’s preceding win to the road arrived Nov. 24 at ANA 4-1…The Jets went 7-3-2 of their initially twelve street games of the period in advance of the six-game winle s streak.Overtime Woes ContinueThursday’s decline in Boston dropped Winnipeg’s report to 1-6 in additional time and shootout games, which happens to be the second-worst overtime/shootout history within the NHL Dmitry Kulikov Jersey this season…Only the Buffalo Sabres have got a even worse document at 1-7…Winnipeg, Buffalo as well as the Vancouver Canucks are the 3 teams during the NHL this season having a lone overtime/shootout get.Middling DecemberAfter putting up the second-best report while in the NHL in November that has a 9-3-2 mark, the Jets have got a 5-4-2 record in December, that’s tied for 10th during the NHLDuring the previous a few seasons, the Jets have hovered around .500 in December that has a combined file of 17-17-3 due to the fact 2015…Winnipeg’s greatest file in December was 10-3-1 during the 2011-12 time, which is not going to be bested this season.December ProducersPropelled by 7 points in his 1st two video games in December, Blake Wheeler is tied for fifth in NHL scoring in December with thirteen points (3G, 10A) in eleven games, though Patrik Laine is tied for seventh with 12 factors (7G, 5A) in nine video games…Laine and Nikolaj Ehlers are amongst those people tied for 2nd during the NHL in goals in December with seven each.Laine Streaking Neverthele s AgainWith his intention from the Bruins on Thursday, Patrik Laine moved into sole po se sion of sixth in NHL goal scoring…The purpose also prolonged Laine’s target scoring streak to a few online games, marking the 3rd time this period he’s had a aim scoring streak of a few video games or more…In his https://www.unionjets.com/winnipeg-jets-jersey/nic-petan-jersey 109-game NHL job, Laine has six intention scoring streaks of three video games or more.

  Čti dál →
 • sport

  #CapsJackets Postgame Notebook: Two Hundo

  Two Hundo -Nicklas Backstrom picked a terrific time and energy to web the 200thgoal of his NHL job. With time winding down in regulation and the Caps tangled up within a 2-2 tie using the Blue Jackets in Columbus on Tuesday evening, Backstrom took a feed from T.J. Oshie and cranked a one-timer guiding Blue Jackets goaltender Sergei Bobrovsky to elevate the Caps right into a 3-2 direct with just 42.9 seconds remaining in regulation.The Caps held on to halt a short, two-game slide with out gathering any details, matching their longest this sort of dry spell in the period. In spite of falling guiding early, despite surrendering a slender guide late during the recreation, and regardle s of remaining tasked with two penalty killing mi sions in the 3rd time period, the Caps were in a position to say the 2 details at night’s stop, plus they were being equipped to try and do so without the Jackets acquiring even one level. Video: Caps 365 | February 6″It was a giant game for us,” suggests Caps goaltender Braden Holtby. “We take pride in bouncing back following lo ses, and wished to put collectively a much better, total match. I thought [Sunday against] Vegas was a phase in the proper path, and that i imagined we had been a lot better tonight.”I imagined [the Jackets] executed nicely, too. [It was] an extremely excellent hockey match. I feel they ended up determined and it confirmed. We matched it, and it developed superior hockey.”The two groups meet all over again on Friday in Washington and may get collectively later this thirty day period, on Feb. 26, in Columbus to conclude their season’s collection for 2017-18.”That was a little more in the playoff established feel that we want with our hockey club, and just how we would like to engage in the sport,” says Oshie. “They tied it up late, and it Matt Niskanen Jersey seemed like not a soul hung their head. We lined up with the future faceoff and absent we went. It is a good experience to acquire and with any luck , a development we will get likely below as being the online games get tighter in direction of the end from the period.”Backstrom will become the fifth player in Washington’s franchise heritage to achieve the 200-goal stage.Bounce back -Holtby was named the game’s No. one star just after he stopped 37 on the Jackets’ 39 photographs to earn his 27thvictory of the season. Holtby’s sturdy outing followed a hard start for that Washington netminder in Pittsburgh on Friday evening.Video: Caps Postgame Locker Home | February 6Holtby surrendered 6 targets on 33 photographs to your Penguins in a very 7-4 Caps reduction, and he was pulled from the third period of that contest, the fourth time this season that he was pulled in favor of Philipp Grubauer. Holtby has followed up every of those four stars with a victory in his subsequent outing, and he has restricted the opposition to two or le s tallies in each individual of those 4 game titles.”It was a thing which was instilled in me early, I suppose,” says Holtby. “It was 1 of those cla ses my father taught me, that terrible games come about and when you ought to be fantastic, when you choose to be excellent, you can’t have two within a row.”That’s just something that I have normally remembered. With this league where by there are so many video games, it is just that very little added which makes you focus and regroup and have again in your fundamentals. It is really just one of individuals items, you go out there and do the job and battle, and typically you get rewarded for that.”Holtby is tied with Nashville’s Pekka Rinne for 3rd from the NHL in victories. Tampa Bay’s Andrei Vasilevskiy leads with 31.”He was large, specially within the second,” claims Caps defenseman John Carlson of Holtby. “We failed to give [the Jackets] a great deal until we turned it about. But all of their po sibilities almost came off no-brainer, dumb turnovers inside our zone or in the vicinity of our zone. He stood tall and allowed us to get back ourselves and play quite a bit superior to the rest with the match.”You’ll Get Very little And Like It -Backstrom’s late strike enabled the Caps to gain a late victory in the road barn of the division opponent, snatching a practically selected standings level away from a workforce that’s chasing Washington within the standings.It can be the next time in le s than a month that the Caps have completed so; Jay Beagle’s target in Raleigh with one.3 seconds still left on Jan. 12 enabled Washington for getting outside of city with a 4-3 gain around Carolina, leaving the Hurricanes collectively pointle s and shocked at night’s close.While the Caps sit atop the Metro standings, they are only nine details crystal clear with the 2nd wild card playoff berth while in the Japanese Meeting. It truly is vital for Washington to maintain that hole as wide as it can.”Both groups ended up actively playing difficult,” suggests Caps coach Barry Trotz, “and you have right down to the last 3 or four minutes and you happen to be contemplating, ‘This is most likely gonna extra time.’”Right following the big destroy, the [kill gave us some momentum]. We came out with all the Backstrom-Oshie-Ovechkin line, plus they received us a crucial purpose ideal right https://www.unioncapitals.com/washington-capitals-jersey/andre-burakovsky-jersey after we experienced a handful of e sential kills. You may get momentum from your exclusive groups, and tonight we did.”According to Elias Sports activities Bureau, the Caps are the only group within the NHL with two go-ahead plans from the last minute of regulation this time.Movie: Barry Trotz Postgame | February 6Special Delivery -Coming into Tuesday’s recreation, the Caps had surrendered 4 power-play aims within their prior five penalty killing mi sions of their prior two online games, both equally lo ses.Going through a Columbus team which has the league’s worst energy enjoy inspite of currently being very hot (7-for-23, thirty.4% in past ten video games) not long ago, the Caps executed a set of clutch kills within the 3rd period of Tuesday’s sport. The first of people kills guarded a 2-1 Washington direct, and the second saved the Jackets from forging a one-goal direct of their po se s with hardly any time remaining in regulation.”It was actually e sential for us,” claims Oshie. “At instances, our penalty kill hasn’t been nearly as good as we a sume it to be, and that i imagine as good since it is usually. Tonight, we obtained tested in some important moments, as Dennis Maruk Jersey well as the fellas came up significant – a pair guys with some significant blocks and Holts with a few large saves. Which is vital to get that likely as we get to the tip from the time below. A superb penalty get rid of may be very important when it arrives down to the greatest time with the 12 months, and that’s the playoffs.”Washington also got a power-play intention from Carlson inside the initially as it cashed in on its lone electric power perform chance of your evening.Climbing The Ladder -Carlson netted his eighth purpose from the period and his fourth power-play objective of 2017-18. It absolutely was also the 22ndpower-play target of his NHL vocation, moving him one particular forward of Al Iafrate and into sole po se sion of eighth place all-time among the Caps defensemen. With 53 power-play targets in a very Washington sweater, Sergei Gonchar is Washington’s all-time franchise chief in vocation extra-man tallies by a blueliner.Quartet Of Helpers -Caps defenseman Christian Djoos recorded an a sist for your fourth straight video game, extending his job finest points and support streak to four.Seven Down -Tuesday’s match ended a extend of seven straight one-game highway journeys for Washington, which has a complete of 19 one-game journeys this season. The Caps came by means of that extend really properly, posting a 4-1-2 mark inside the seven games.From the Numbers -Matt Niskanen led the Caps with 23:seventeen in ice time Ovechkin led Washington with 8 shots on internet in addition to a dozen shot makes an attempt Tom Wilson led the Caps with five hits, and he netted his seventh goal with the time to match his single-season career most effective Jay Beagle led the Capitals with three blocked pictures.

  Čti dál →
 • Doprava

  Lined Up: Activity #31 vs Canadiens

  We are having it exterior tonight for that 2017 Scotiabank NHL 100 Typical and we have got the latest line-up information and insighter in the mentor just before the puck drops at Lansdowne. Just one alter from Wednesday and that’s the return of Alex Burrows who skipped his first sport of your time versus the Rangers this 7 days. To help make space, Nick Paul might be the extra forward this night.With his match roster finalized, Sens head coach Man Boucher shifts his consideration into the features tonight and it commences with rolling all of https://www.stylesenators.com/ottawa-senators-jersey/bobby-ryan-jersey his forwards continuously more than the study course from the video game.”That’s what we’ve been undertaking for that previous month,” shared Boucher with the media on Saturday. “We’ve been within the street and we’ve been likely with 4 lines. Everybody has become participating in so it won’t actually alter nearly anything.”Deployment is not the only depth the mentor will probably be taking note of around the bench this night and he discovered Ben Harpur Jersey the size of each and every change as a different likely menace to keeping his gamers warm.”Shift length is likewise a thing you need to glimpse for,” Boucher said. “Short shifts so you continue to be activated plus the subsequent men remain activated.”Tweet from @Media_Sens: #Sens mentor Boucher speaks along with the media just before the #NHL100Cla sic. pic.twitter.com/lx3mBcE9P2The good information is always that the forecast appears clear of precipitation tonight therefore the gamers shouldn’t be fighting towards far too much snow make up within the area as the recreation goes on. That does not signify the frigid temperatures are not heading to enjoy a factor in accordance to Boucher.”It is chilly air that you’re breathing and that’s different,” reported the coach. “I’ve been advised that is the hardest point to receive accustomed way too in an out of doors activity similar to this..”In GoalCraig Anderson (8-10-3) will begin in purpose for that Sens tonight at TD Put. Anderson picked up his to start with get within a minimal in exce s of per month on Wednesday evening from the Rangers and it is looking to safe back-to-back to the initial Matt Duchene Jersey time for the reason that team’s set of wins in Sweden.

  Čti dál →
 • Zajímavosti

  Strome Anticipating Breakthrough with Coyotes

  The big apple — Dylan Strome tries to not feel about his path into the NHL or maybe the achievement his friends have experienced there. It truly is continue to not easy to handle.The Arizona Coyotes ahead is definitely the only best ten decide from the 2015 NHL Draft who’s got however to establish himself inside the League.”I’m still endeavoring to prove which i belong and that Arizona manufactured the ideal decide on,” Strome claimed. The 21-year-old has performed in 28 NHL games; the opposite nine have each individual performed in at least one hundred fifteen, with 7 of these by now previous the 150-game mark, led by Calgary Flames defenseman Noah Hanifin (239), Edmonton Oilers centre Connor McDavid (209) and Buffalo Sabres centre Jack Eichel (209).McDavid and Eichel have been the top two picks, respectively. Hanifin was No. 5, at the rear of Strome and Toronto Maple Leafs ahead Mitchell Marner (159 online games).6 by way of ten were New Jersey Devils centre Pavel Zacha (140), Philadelphia Flyers defenseman Ivan Provorov (164), Columbus Blue Jackets defenseman Zach Werenski (155), San Jose Sharks ahead Timo Meier (115) and Colorado Avalanche ahead Mikko Rantanen (one hundred sixty five).Every single performed in a minimum of sixty seven NHL online games last period. Strome played in 21.”Hopefully in 5, ten years down the road people today will appear back again and say they did make the ideal choose,” Keith Tkachuk Jersey Strome said. “Time will explain to.”That time commences now for Strome.”My goal is usually to play 82 game titles in the NHL this 12 months,” mentioned Strome, whose brother, Edmonton Oilers forward Ryan Strome, was the No. five decide within the 2011 NHL Draft through the Big apple Islanders and have become a full-time NHL player in his next year within the League. “I do sense like I belong there.”The Coyotes want him to prove it, for the reason that they check out Strome being an elite prospect and a major bit of what they hope turns right into a championship core. They observed enough from him final year, his initially whole one particular like a skilled, to bolster their perception in him.Strome dominated in the American Hockey League, scoring fifty three points (22 plans, 31 a sists) in 50 game titles for Tucson. He concluded sturdy inside the NHL too, scoring 8 details (a few targets, five a sists) in Arizona’s final 10 games following obtaining recalled for your 2nd time March twenty.”Look, if he was a second-round decide and he is available in and lights up the American League, I do think everybody might be declaring this man is definitely an untouchable,” Arizona Normal Supervisor John Chayka explained. “He’s a (6-foot-3) Darcy Kuemper Jersey centre by using a good 12 months of profe sional (hockey) underneath his belt and he is made at each individual level. I see him like a truly very good participant.”Strome did not give the Coyotes significantly hope in his initial two NHL stints very last time.He experienced no points while in the very first two games with the time, both of those lo ses (0-1-1), and was despatched right down to Tucson. He returned for nine games from Nov. 28-Dec. sixteen and scored his initial NHL aim, but that was his only position. Arizona went 1-6-2.”Our whole crew was all over, so it felt like he didn’t have a fair shot,” Coyotes heart Derek Stepan mentioned. “But he played very well while in the minors and honed his skills. He conveniently could have shut the engines down and reported, ‘Poor me,’ but he uncovered how to use his talent set to achieve succe s so he could get that 10-game stint at the end of the year when he performed rather well.”Strome reported self-a surance was the difference for him while in the last 10 video games. He constructed it inside the AHL, where he aided Tucson go 33-13-4 in his 50 online games.”When I got up there, I just experimented with to perform the identical sport that i played in the AHL,” Strome claimed. “I kept seeking to get all those po sibilities. I was creating so many likelihood. I was within the puck. I felt Dylan Strome Jersey great. I felt very good about my video game. I eventually just realized that i deserved to be there.”The challenge to make it this period, specially for a middle, might be bigger for Strome.The Coyotes are further in the center with the addition of Alex Galchenyuk inside of a trade with the Montreal Canadiens. Additionally they have Stepan and Christian Dvorak. They re-signed Brad Richardson and po se s Nick Cousins available on the placement.”There will likely be quite a bit of opposition,” Head Coach Rick Tocchet stated.Strome explained he wishes to become a middle, the posture he’s performed his entire lifestyle and where he feels he can best a sist Arizona.”I sense like I showed final yr, the last ten games, which i could play it,” Strome explained.But Chayka and Tocchet see versatility as critical, so Strome could make the Coyotes for a wing. Strome explained he’d be Pleased with that.”He turned the corner previous yr a little bit, and that i would like to see him get away from the corner now,” Tocchet said. “I choose to see him get a straightaway and different himself.”

  Čti dál →
 • Skandál

  Struggle on the velocity demons

  BROSSARD – Paul Byron is well known for currently being certainly one of the fastest gamers within the Canadiens. Some might say he is as rapidly as a race car or truck driver. Not likely, probably, but on Wednesday, he got to spend the morning with one particular, as Mercedes driver Valtteri Bottas dropped via the Bell Sporting activities Sophisticated for any check out in advance of the weekend’s F1 race at Circuit Gilles Villeneuve. Maurice Richard Jersey The meeting was an opportunity with the two athletes to check notes and for Byron to present the Finnish racer a little peek to the everyday lifetime of a Montreal Canadien. And although Bottas could have found numerous a fast driver around the many years – like teammate and renowned pilot Lewis Hamilton – he still came absent dazzled by what Byron had to present.”Yes, he is so quick,” commented Botas, who named fellow countryman Saku Koivu as his favourite hockey player. “It was a major privilege for me to be around the ice on the very same time as him now. It had been definitely interesting.”The pair engaged within a sequence of worries – a skate-tying level of competition, a breakaway contest, a skating drill, plus a Zamboni race – which, in spite of some handicaps thrown Byron’s way, can have skewed a little more in favor of your hockey player. Bottas took all of it in stride.”No, it wasn’t fair, but in some cases life just isn’t reasonable. (laughs) I have lots of regard for these guys within the ice and their speed,” continued Bottas, who received the 2017 Ru sian Grand Prix on April 30, his very first career gain. “For us, it is a bit distinct than becoming quick about the tarmac, but I get pleasure from ice hockey.Even though the abilities troubles the pair https://www.stylecanadiens.com/montreal-canadiens-jersey/mats-naslund-jersey engaged in had been far more hockey-centric, Bottas even now managed to indicate off some stable hockey competencies, honed when he performed the sport expanding up until age fifteen. The native of Nastola, Finland – who mentioned he felt like a “kid within a sweet shop” dre sed up in full Canadiens gear – managed to roof a wrister in warmups, comprehensive a nifty saucer move around a car or truck tire and score a goal five-hole in the shootout level of competition, leaving his new friend and profe sional hockey participant impre sed.”It’s actually fun to determine another person who’s so dominant in his activity and to give him a glimpse into your day-to-day,” recounted Byron. “I was genuinely amazed at how very good he was around the ice. He skates effectively, shoots the puck rather well and for someone who hasn’t played in ten or 15 years, he was definitely very good. Undoubtedly much better than I am being a driver!”Now which the 27-year-old driver is nicely versed within the working day of the everyday living of the profe sional hockey participant, it’s going to be his switch to reciprocate, as Byron will check out the Mercedes workforce about the weekend to get a appear at the rear of the scenes. As well as the indigenous of Ottawa, ON understands who he’ll be cheering for when the pink starting off lights go off: Bottas.”When you are aware of an individual personally, it will give you something to view for and also to cheer for,” spelled out Byron. “It’ll be truly cool to view him while using the Mercedes staff.”He’ll give me a tour over the weekend, so I didn’t have much of the chance to discu s about his sport with him,” he continued. “I are aware that Components one is actually a ton with regards to the psychological game. In order to get it done at people speeds, it is really one thing truly distinctive and i’m thrilled to discover it.”It’ll probably arrive as a reduction for the Zamboni drivers for the Bell Athletics Sophisticated that Byron are going to be maintaining Bottas busy this weekend. The ultimate obstacle with the morning concerned the Hab looping all around the rink and racing Bottas within the Zamboni. The F1 driver looked like a all-natural to the mammoth ice cleansing device, and – if not for his busy schedule – might’ve identified himself a whole new gig.”It’s a bit distinctive than my automobile. It had been the very first time I basically drove it,” recalled Bottas. “I loved it. I didn’t realize it could do donuts, nonethele s it did!”Video: Valtteri Bottas can take a Zamboni to get https://www.stylecanadiens.com/montreal-canadiens-jersey/serge-savard-jersey a spin around the ice

  Čti dál →
 • Ekonomika

  Blue Jackets Encourage Kathryn Dobbs To Sr Vice chairman, CMO

  The Columbus Blue Jackets have promoted Kathryn Dobbs to senior vice-president and chief marketing and advertising officer for your Countrywide Hockey League club, President Michael Priest introduced now. Dobbs has served as the club’s vice-president of group development and executive director of the Columbus Blue Jackets Foundation because February 2015.”Kathryn has a tested background of controlling succe sful advertising, communications and fundraising campaigns,” reported Priest. “She provides a pure means to make potent partnerships and demonstrates an awesome comprehension of our fans’ dreams and partners’ objectives. I am excited to po se s her direct our efforts to increase our model, broaden our fanbase and combine our collective marketing initiatives.” Dobbs, who’ll report directly to Crew President Michael Priest, joined the busine Riley Nash Jersey s in February 2015 as vice-president of neighborhood progre s and govt director in the Columbus Blue Jackets Basis. The foundation has seasoned record-breaking advancement throughout her tenure because it has awarded over $1 million to community charitable and youth hockey companies in every single in the earlier 3 grant cycles to force the Foundation’s cumulative a sist of youth health and fitne s and wellne s initiatives in central Ohio to $10.four million since its inception in 2000. The team’s community courses have also doubled its acce s around the past a few yrs and now aid in exce s of 200,000 neighborhood youth.In 2017, Dobbs was acknowledged like a “40 Under 40″ choice by Columbus Enterprise First. That same year, the inspiration gained the Remarkable Foundation Award with the Affiliation of Fundraising Profe sionals Central Ohio chapter https://www.stylebluejackets.com/columbus-blue-jackets-jersey/markus-hannikainen-jersey . In her new function, she will oversee the club’s advertising and marketing, electronic Markus Hannikainen Jersey media, communications, local community advancement, function presentation and federal government relations initiatives.Dobbs graduated by using a BBA in internet marketing with the University of North Ga and it has extensive marketing and advertising communications knowledge in both of those the for-profit and not-for-profit sectors. She came into the Blue Jackets following serving as vice-president of philanthropy for YMCA of Central Ohio. She invested an extra twelve decades as being a senior-level YMCA govt in several places close to the state, executing nationally and internationally regarded advertising and fundraising campaigns, at the same time as establishing and executing multi-channel conversation campaigns and high-profile gatherings. Working with area YMCA’s and Y-USA, she spearheaded the organization’s manufacturer transformation for YMCA camps throughout the region.

  Čti dál →
 • Tiskové zprávy

  Stars to host 2020 Bridgestone NHL Winter season Basic at Cotton Bowl Stadium

  FRISCO, Texas –The National Hockey League and the Dallas Stars introduced today that the club will host the 2020 Bridgestone NHL Winter Cla sic at Cotton Bowl Stadium in Dallas, Texas on Jan. 1, 2020.The contest will mark the primary NHL regular-season out of doors activity with the Stars. The game proceeds the custom the League proven in 2008 of web hosting a regular-season outside recreation within the onset on the new calendar year, while using the 2020 edition marking the 12-year anniversary on the first NHL Winter Cla sic in Buffalo. Dallas’ opponent for that 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic are going to be declared at a long term date. “The whole Stars organization is honored for being selected from the NHL to host the 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic,” Dallas Stars operator Tom Gaglardi mentioned. “Cotton Bowl Stadium is https://www.modishstars.com/dallas-stars-jersey/jamie-benn-jersey one of the most iconic and recognizable sports activities venues within the U . s .. For just about a century, the stadium has hosted premier sporting gatherings and it has showcased a few of the best players to ever to play their sport. The town of Dallas as well as entire Dallas-Fort Worthy of Metroplex has become a place for the world’s most important sporting functions and hosting the NHL Winter season Cla sic will keep on that development. We are going to have a exclusive opportunity to showcase the growth of your video game of hockey in Texas throughout the last 26 a long time via our great admirer a sistance, gra sroots endeavours and participant and alumni involvement locally. I’d personally also choose to thank NHL Commi sioner Gary Bettman, Dallas Mayor Mike Rawlings and also the Dallas Sporting activities Commi sion for supporting us secure this celebration.”Video: Stars selected to host 2020 NHL Winter Cla sicDallas may be the ninth group to host the once-a-year basic, becoming a member of the Boston Bruins, Buffalo Sabres, Chicago Blackhawks, Detroit Red Wings, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins, St. Louis Blues and Washington Capitals. The 2020 Bridgestone NHL Winter season Cla sic will established the document with the southern-most spot for just about any signature NHL outdoor contest (NHL Winter Cla sic, NHL Stadium Series, and NHL Heritage Cla sic).Tickets to the 2020 Bridgestone NHL Winter season Cla sic will go on sale at a afterwards day. Dallas Stars Season Ticket Holders and American Airways Centre suite and premium seat holders might be supplied the very first po sibility to acquire 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic tickets before the normal public. For more info with regards to the recreation and also to enter for a opportunity to earn tickets towards the 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic, remember to take a look at DallasStars.com/WinterCla sic.”On behalf of your metropolis of Dallas, thanks to Commi sioner Gary Bettman as well as Countrywide Hockey League for offering Dallas the chance to stick to up about the results of your 2018 NHL Draft,” Dallas Mayor Mike Rawlings mentioned. “I are unable to think of the improved method to rejoice the nice history of new Year’s Working day at Cotton Bowl Stadium than by welcoming 1000s https://www.modishstars.com/dallas-stars-jersey/mike-modano-jersey of followers to witne s the initial at any time outdoor skilled hockey recreation in Texas. This great celebration is yet another illustration of how Dallas continues to become among probably the most sought-after areas to host key sports situations.”Located just east of downtown Dallas, the historic Cotton Bowl Stadium gets the sixth football stadium to host the NHL Winter Cla sic. Cotton Bowl Stadium is the third college or university football venue to host the sport, becoming a member of Michigan Stadium (2014) and Notre Dame Stadium (2019).[ENTER TO Acquire: Click here to your po sibility gain 4 tickets towards the 2020 NHL Winter season Traditional in Dallas]In its 89 several years of existence, Cotton Bowl Stadium has highlighted some of the best players and coaches while in the record of school soccer. From 1937 to 2009, the location hosted the Cotton Bowl Basic, an once-a-year NCAA Division I bowl game. 7 Heisman Trophy winners have participated in the yearly bowl video game although it was being hosted within the location: Doak Walker (Southern Methodist University), Roger Staubach (U.s. Naval Academy), Earl Campbell (College of Texas), Doug Flutie (Boston College), Bo Jackson (Auburn University), Tim Brown (University of Notre Dame) and Ricky Williams (University of Texas). The stadium’s sidelines throughout the Cotton Bowl Basic have showcased some of the most iconic coaches from the heritage on the activity, such as Darrell Royal (University of Texas), Tom Osborne (College of Nebraska), Frank Broyles (University of Arkansas), Paul “Bear” Bryant (College of Kentucky, University of Alabama), Lou Holtz (University of Notre Dame), Bob Stoops (College of Oklahoma) and Nick Saban (Louisiana Condition University).Given that 1932, the annual University of Texas/University of Oklahoma “Red River Showdown” football activity is held at Cotton Bowl Stadium throughout the Point out Good of Texas. In addition to higher education football, the stadium has served Blake Comeau Jersey because the household area to the Dallas Cowboys of your Nationwide Soccer League along with the Dallas Texans of your American Football League. Both of those the Southern Methodist College Mustangs football workforce and FC Dallas of Main League Soccer have identified as Cotton Bowl Stadium home on quite a few events. Cotton Bowl Stadium also served as being a location with the 1994 FIFA Earth Cup, certainly one of 9 stadiums within the United states chosen to host matches during the intercontinental celebration.Cotton Bowl Stadium gets to be only the third venue from the state of Texas to host a regular-season NHL contest, along with American Airlines Heart and Reunion Arena.

  Čti dál →
 • Ekonomika

  Blues make variations to hockey functions employees

  ST. LOUIS – Blues Typical Supervisor Doug Armstrong announced numerous alterations to his hockey operations personnel on Tuesday.Monthly bill Armstrong, who joined the Blues as an newbie scout in 2004 and it has served because the Director of Beginner Scouting due to the fact 2010, will even now provide as a sistant common supervisor. Martin Brodeur, who beforehand served given that the club’s a sistant typical manager, will go away the busine s to go after new opportunites. “I desire to thank Tom Stillman, Doug Armstrong, Chris Zimmerman as well as Blues busine Tony Twist Jersey s for providing me the chance to carry on my enjoying profe sion and begin my profe sion off the ice in hockey operations,” Brodeur claimed. “I am hunting forward on the next chapter of my profe sion.”As the Director of Newbie Scouting, Monthly bill Armstrong has orchestrated the options of many impactful gamers, together with Vince Dunn, Joel Edmundson and Colton Parayko, in addition as highly-regarded prospects these types of as Ville Hu so, Jordan Kyrou and Robert Thomas. Prior to becoming a member of the Blues, Bill expended six seasons to be a mentor during the American Hockey League and helped manual the Providence Bruins for the 1999 Calder Cup Championship being an a sistant.Moreover, Kevin McDonald has become named the final supervisor from the Blues’ AHL affiliate, the San Antonio Rampage, and also will serve being a pro scout to the Blues. Former NHL defenseman Glen Wesley has long been named enhancement coach, although previous Blues defenseman Barret Jackman will not return for the hockey operations workers to the 2018-19 period.Further title improvements include Pierre Turgeon Jersey things like Ryan Miller, who’s got been named director of hockey operations, and Dave Farrish, who has been named a pro scout.The Blues and Rampage have also rounded out the San Antonio coaching personnel, including former Blues defenseman J.J. Daigneault and previous Blues a sistant mentor Daniel Tkaczuk as a sistants to Rampage head coach Drew Bannister.Blues Hockey Operations StaffSt. Louis Blues President of Hockey Operations, GM – Doug ArmstrongVP, Hockey Functions – Dave TaylorA st. GM and Director of Amateur Scouting – Monthly bill ArmstrongSenior Advisor to GM – Al MacInnisSenior Advisor to Novice Scouting – Larry PleauSenior Expert to Hockey Functions – Larry RobinsonGM of San Antonio Rampage and Profe sional Scout – Kevin McDonaldDirector of Player Personnel – Rob DiMiaoDirector of Hockey Functions – Ryan MillerDirector of Participant Growth and Profe sional Scout – Tim TaylorPro Scout – Dave FarrishHead Mentor – Mike YeoA sociate Mentor – Craig BerubeA sistant Mentor – Steve OttA sistant Mentor – Mike Van RynVideo Coach – Sean FerrellGoaltending Coach – David AlexanderDevelopment Coach – Glen WesleyDevelopment Coach – Dave RogalskiRampage Hockey Functions StaffHead Mentor – Drew BannisterA sistant Mentor – Daniel TkaczukA sistant Coach – J.J. DaigneaultVideo Coach – Ryan WardMedical Coach – Koryd LavimoniereEquipment Manager https://www.levelblues.com/st-louis-blues-jersey/al-macinnis-jersey – Steve Pa sineauA sistant Machines Manager – Jack Markwardt

  Čti dál →