Magistrát chce legalizovat rozkrádání veřejného majetku.

5. 6. 2012 8.10 14 komentářů

Krněnský magistrát realizuje psychedelické myšlenky nejbizarnějšího cestovatele střední a východní Evropy, Ing. Václava Klause. Rozhodl se opustit nikým nevolený evropský prostor a vyjít vstříc technologii moci známé ze zemí za Uralem. Klíčovým projektem je vybudování nové městské části na krněnském Priglu. Ta by se měla stát reakcí na poněkud buržoazní charakter Masarykovy čtvrti a lépe odrážet kořeny naší kleptokratické elity. Jedním z vůdců balkanizace správy města, je náš dlouhodobě nejoblíbenější náměstek primátora pro rozvoj, Bc. Ladislav Macek. Jeho kreativní řešení stavby haciendy na pobřeží jihomoravského Bajkalu, se stalo bezmála legendou.

Rekreační sídlo rodiny Bc. Ladislava Macka (Foto: MF Dnes)

Nejlepšímu radnímu bakaláři Mackovi se podařilo postavit na Priglu chalupu i s bazénem bez jakéhokoli povolení. Nenechal se omezit tím, že daný pozemek není dle územního plánu stavební parcelou a nezastavil jej ani fakt, že část stavby leží na pozemku města. Macek je městským zastupitelem, městský majetek je tedy jeho majetek. Podobnými principy správy města se řídí i jiné rozvinuté demokracie, jako je třeba Kazachstán nebo Uzbekistán.

Rozvoj Krna dle orientálních standardů bohužel omezuje zlovolná legislativa. Bakaláři Mackovi se naštěstí daří krotit jemu podřízené stavební úřady, takže v důsledku jejich nečinnosti nedošlo v posledních čtyřech letech ke srovnání jeho stavby se zemí. Na stole však už je lišácký plán, jak celou stavbu zlegalizovat. Jeho autorkou je vedoucí krněnského Odboru územního chaosu a destrukce, Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová.

Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová - vedoucí Odboru územního chaosu a destrukce

Její úřad slouží již několik let jako servisní organizace pro spřátelené developery, radní nebo jejich příbuzné. Leopoldová neváhala investovat veřejné peníze do změny územního plánu, díky které se původní stavební parcela města jako zázrakem ocitla pod chalupou bakaláře Macka. Město za to naopak dostalo bezcennou plochu zeleně.

Možná by nějaký antičlověk mohl namítnout, zda se nejedná o rozkrádání veřejného majetku, střet zájmů nebo zneužití pravomoci. Nicméně jsou věci, které právně ani finančně vyjádřit nelze. Jako třeba šťastný úsměv bakaláře Macka, lascivně dovádějícího ve vlnách jeho nového bazénu. Snad mu jeho rošťácký úsměv vydrží. Panu Rathovi nedávno poněkud ztuhl a ocitl se v rukou demokracii ohrožující soudcokracie. Naštěstí Bc. Ladislav Macek dokáže veškeré pochybnosti rychle vyvrátit: “kdybych cítil, že jsem se dopustil nějakého zlého činu, nebyl bych v této chvíli náměstkem primátora.

Nová územní studie však nebude vstřícná jen pro šibala Macka, ale umožní dodatečně zlegalizovat i některé další vybrané černé stavby v okolí Priglu. Krno se tak v duchu věčného návratu téhož ocitá na počátku devadesátých let, kdy se z protřelých veksláků stávala nová elita. Jenom se muselo na chvíli zhasnout.

Jsme určitě hrdí, že i díky obětavé práci lidí jako je Macek nebo Leopoldová, se Česko dokázalo opět propadnout ve světovém žebříčku konkurenceschopnosti. Letos je to krásné 33. místo. Hned za Kazachstánem.

Dokumentaci celého procesu machinace s pozemky naleznete zde. 

Zpracoval ji doc. RNDr. Petr Firbas, CSc.

 

14 Komentářů

 • Tak nevím…. 25tý článek o Mackovi na stejné téma… Už vážně nuda. Nehledě na to, to je marginální problém. Ladův bazén mě u přehrady trápí 100x méně než to, že spousta chatařů si z chat udělala celoroční nelegální bydlení, což sebou přináší splašky, odpadky atd…

  • Pokud to chápu správně, Žít Brno se snaží dotlačit politiky a ouřady k dodržování zákonů a zodpovědnému nakládání s veřejnými prostředky s nadějí, že pak začnou dělat třeba i něco prospěšného pro Brno a pro nás.

   Jistě chápete, že je nereálné, aby tato sympatická skupinka ve svém volném čase mohla účinně bojovat na všech frontách a jistě ji potěší, vznikne-li další iniciativa schopná dozorovat jiné nepravosti, dějící se v Brně, či jinde v ČR. Držím Vám palce!

  • Asi Vám pořád trochu uniká, že tento web není žádný HAHA web, jehož smyslem je Vás pobavit, to jest zahnat Vaši nudu, ať už je někde v kanceláři, nebo doma. Smyslem je zábavnou formou upozornit na vážné věci, v tomto případě zejména na poslední dokument, na který se zrovna tento článek odkazuje. Já říkám díky.

   • Problém tohoto článku je bohužel právě ten, že spousta lidí si při tom x-tém recyklátu podobných srandiček ani nevšimne nějakého dokumentu na konci, protože to ani nedočte.

    Máte pravdu, že dokument je zajímavý, ale když když už teda je datovaný 6. března a odpovězeno by mělo být do 6.dubna, tak kde je odpověd?? A pokud nedošla, proč o tom není v článku ani čárka?

    Opakovaný vtip fakt není vtipem, nedivil bych se, kdyby to řada lidí ani nedočetla. Já si toho dokumentu na konci nejdřív ani nevšimnul, protože po dvou odstavcích už to bylo trochu sebezapření dočíst (a to jsem se podobnému stylu psaní na tomto serveru ze začátku opravdu zasmál)

    • Panu Firbasovi jsem už dotaz posílal ráno, až bude odpověď, dám sem odkaz.

    • Standa Biler

     Opakovaný vtip je to ze strany Macka, který nadále pokračuje v procesu legalizace celý chalupy. Za posledního 3/4 roku o tom píšeme po třetí a dokud se to bude dít, tak to budeme pořád připomínat.

     Ta odpověď panu Firbasovi dodnes nepřišla.

  • Rarášek

   Ať ty odpadky třeba nosej na pozemek města, který si Laďa směle vohradil. … Možná mu původně bylo s odpadky také těsno, ale pak se rozhodl pro sportovní středisko a kam nosí vodpadky, není jasné, neb tam přece nemá popelnici. Neháže je ten dobrák někam v okolí?

  • Nuda to není- pokud se o tom přestane psát a mluvit tak si p. Macek a podobní budou dělat -co se jim zlíbí. Mě to tedy vadí, že na každého je jiný metr. Postavit si někdo jiný chatu a bazén s tenisovým kurtem, saunou atp, bez povolení, tak stavbu musí odstranit na vlastní náklady

  • Nelegální bydlení? Pojem rekreační objekt určený k trvalému bydlení neznáte?Pokud mají septik (a to někteří mají), co vám vadí? Nebo mají místo města budovat kanalizaci na celé přehradě na vlastní náklady? A odpady si myslíte že jako házejí kolem, nebo co?

 • Mě by zajímalo, jak by reagovala policie, když by si na části pozemku patřícímu městu udělal někdo piknik.

  Vím, kolik handrkování s úřady měla před stavbou rodinného domku moje rodina, musela sedět každá blbost a ještě se některým úředníkům nelíbilo, že se nám to celé povedlo bez úplatků, i když se nás k tomu snažili všemožně dotlačit. Děkujeme panu Mackovi, že nám ukázal cestu, jak se příště podobným komplikacím vyvarovat.

 • Rarášek

  Je neuvěřitelné, že si někdo oplotí pozemek města, postaví si tam bazén a další stavbičky. Pak před kamerou televize tvrdí, že netušil, že potřebuje územní rozhodnutí. Pane náměstku, co územní rozhodnutí, vy jste potřeboval také stavební povolení, a to i na ten blbej plot, který jste si postavil na pozemku města a olepil, aby na Vás prostí lidi nekoukali. Za tyto znalosti jej jmenují náměstkem pro územní plánování … KOZEL ZAHRADNÍKEM, ne? …. To už je zcela mimo normalitu. … A taková “normalita” se nám tak namnožila, že nám vede druhé největší město republiky. … Pak tam máme ještě primátora olepeného tituly zepředu i zezadu a jeho diplomka je na první pohled škvár. Pak tu máme náměstkyni primátora, která dostane za práci propadáka a pak titul. Pak kvůli ní rušej školu. … Pak tu máme hejtmana, který si zase dělá titulek JUDříka-bobříka v nějaké podivné školičce na Slovensku a možná tam nikdy ani nebyl, protože mu udělali dálkovou učebnu hned vedle kláštera na Starém Brně … Kdy toto skončí? Kdy tito lidí ve svých funkcích, kde rozhodují o miliardách, skončí?

 • Ano, jde o “staronovou věc” kolem pana Macka. Ale kdo ji jitří? On sám. Nejen tzv. zakrývajícími novými studiemi. Když nedávno probíhala diskuze občanů Bystrce k citované studii prohlásil (viz odkaz)s nadhledem, že dům na přehradě podle něj není novostavbou, jelikož stojí na půdorysu původní stavby. Bazén či plot obklopující pozemek, které stavební úřad označil za černé stavby, pak podle Macka nepatří jemu, nýbrž jeho dceři! Proto se k záležitosti nechce vyjadřovat. “To je otázka ne na mne, ale na právníka mé dcery.”
  Prostě papaláš, který “odklání” pozornost od podvodu nejen svými výroky, ale i tzv. novými studiemi. A loajální úřednice paní Leopoldová by se samou ochotou snad i přetrhla. Pevně doufám,že pan Kubice úřaduje!
  http://www.ceskatelevize.cz/zpravodajstvi-brno/zpravy/178242-uzemni-studie-chaty-v-okoli-prehrady-se-meni-na-luxusni-rezidence/

 • Na základě posledního průšvihu L. Macka vydal magistrát,Odbor vnitřních věcí dne 2012-09-19 ROZHODNUTÍ č.j MMB/0291924/2012 podle kterého je možno beztrestně náměstka primátora Bc.L Macka titulovat debilem.Rozhodnutí se opírá o judikaturu Nejvyššího správního soudu č.j.2As60/2006-53 Je však vždy nutno poznamenat, že se nejedná o urážku ale o informaci pro zbytek občanů,kteří to ještě nevěděli. Rozhodnutí je opatřeno kulatým razítkem MAGISTRÁT MĚSTA BRNA! Tato informace je pravdivá a nejedná se o vtip.

 • Na základě posledního průšvihu Bc.L. Macka kdy byl uznán vinným úmyslným narušením občanského soužití vydal magistrát odbor vnitřních věcí rozhodnutísoužití dle ustanovení§49ods+ zákona č200ú1990sb vydal dne 19-9-2012 ROZHODNUTÍ č.j. MMB/0291924/2012 spisová zunačka 3220/OVV/MMB/0278723/2012 které umožňuje Bc. Ladislava Macka,náměstka primátora města Brna beztrestně titulovat debilem.Opírá se o judikaturu.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →