Město bude udělovat dotace jenom hodným lidem.

13. 2. 2012 9.13 6 komentářů
Mnozí krňané trpí utkvělou  představou, že jejich daně jsou jejich peníze a že by snad o nich mohli i nějak rozhodovat. Musíme proto jednoznačně podpořit odvážný dopis prakticky neznámého, ale určitě nejlepšího místostarosty Černovic, Ludvíka Kadlece. Jeho základní teze výstižně shrnuje celou krněnskou politiku: “kdo zbytečně vysírá a prudí, obvykle dostává méně až nic.” V poslední době prudili nejvíce zástupci tzv. kulturní fronty. Věříme, že se nad sebou zamyslí a pošlou panu Kadlecovi alespoň bonboniéru.

Nejlepší Ludvík Kadlec (fotka ukradena hackery z webu ODS)

Naši nejlepší radní toho pro nás udělali hodně. Dokázali vyřešit chybná rozhodnutí velké části krňanů u voleb a vyrobili pro nás velkou koalici – příště už se nemusíme trápit pročítáním volebních programů. Ostatně stačí sledovat webové stránky oblíbených developerů, kde se vždy dozvíme, co chcou který rok vybetonovat. A ten kdo bude hodný, dostane i nějakou hezkou dotaci.

Pevně doufáme, že si každý vezme dopis pana Kadlece k srdci, aby se zase příště nemusel zlobit a mračit. Hlavně na tu kulturní frontu.

Vážený pane,

Pozorně si prosím zápis přečtěte, pochopíte z něj, že věta “Nezávislá scéna v žádném případě nesmí měnit či jinak vstupovat do předkládaného materiálu” je jen jedním z mnoha konstatování paní Dr. Kačírkové, ředitelky TIC Brno. Dle mého názoru správných konstatování.

Dále by si všichni “křiklouni a ublíženci” měli uvědomit, že tím, kdo peníze na kulturu v městě Brně rozděluje,je město Brno, prostřednictvím svých komisí, Rady města Brna a Zastupitelstva. Je to tak, je to demokratické, a ti, na které se nedostane, si musí uvědomit, že donátor vždy dává peníze, jak uzná za vhodné, při posouzení všech okolností.

Kulturní či nekulturní “fronta”, jak jsem ji také slyšel ji nazývat, by si měla uvědomit obecně známou skutečnost, že ten, kdo zbytečně vysírá a prudí, obvykle dostává méně až nic. Takže moje doporučení různým samozvaným představitelům kulturních front v Brně zní: Více pokory, více míru v duši a vděčnosti i za to málo, co od města Brna dostáváte. Těch 9,1% z rozpočtu města Brna je hodně.

Osobně jsem byl na veřejném projednávání “Programu rozvoje kultury města Brna” ve středu 25.1.2012 v sále B.Bakaly. Viděl jsem paní náměstkyni Janu Bohuňovskou sedět pod pódiem, a mám za to, že si přišla poslechnout názory veřejnosti na předkládaný materiál. Ona nemusela tento materiál nijak obhajovat, ani odpovídat na dotazy, od toho tam byl moderátor V. Kroc a další “chlapi” ze společnosti DHV a předseda Komise kultury RMB.  Další ženou, která se obětavě a s nasazením všech sil a svého volného času věnuje problematice kultury v městě Brně, je Dr. Rusinková, vedoucí odboru kultury Magistrátu města Brna, která se veřejného projednávání nemohla zúčastnit, pokud je mi známo, z důvodů nemajících blízko ke zdravotnímu zhroucení… Takže prosím, hodně rychle zatáhněte za brzdu a chyťte se za nos!

Pro vaše poučení, vážený pane redaktore, zúčastnil jsem se druhého dne ve čtvrtek 26.1.2012 od 14.00 hod., veřejné prezentace “Plánu aktivního stárnutí” který rovněž připravuje Magistrát města Brna, prostřednictvím své Kanceláře strategie Zdravé město. Tam jste měl být!!  Tam panovala krásná, vstřícná, vděčná, pracovní a tvůrčí atmosféra (chápu, že to není nic pro média, když je něco pozitivního a normálního), směrem od prezentující firmy i zástupců města (včetně paní náměstkyně Jany Bohuňovské) k nám, pozorně naslouchajícím a diskutujícím seniorům a preseniorům.

Když tak porovnávám obě veřejné prezentace, tak musím konstatovat, že Brno kulturní, či kulturní Brno vykřikuje a obtěžuje s názorem, že má pořád málo a že by donátor měl dát více na jejich “projekty”, a na druhé straně senioři a zástupci organizací, které se jakýmkoliv způsobem starají o stále početnější skupinu seniorů, se kulturně a kultivovaně baví a diskutují o tom, jak se o sebe postarají a jak dál by mělo město postupovat ve vztahu k aktivně stárnoucím seniorům.

Takže vážený pane redaktore, z toho mi plyne poučení, že kulturní Brno by si mělo osvojit více pokory a vděčnosti i za to, co v této složité době dostává. A pokud dle vašeho názoru stav kulturního Brna připomíná Papinův hrnec s ucpaným ventilem, dělejte vše pro to, aby se ventil vyčistil a kulturnímu Brnu se ulevilo postupným pšoukem, ovšem bez následků na nás, kulturní občany města Brna.

S pozdravem

Ludvík Kadlec

6 Komentářů

 • Boban z Krna

  Mladenci,
  Napiste mi prosim, ze ten dopis je falzifikat, ze je to cely vymysleny, at se uklidnim a nejancim tolik…

 • (tento pořad Vám přinesl) Aleš

  V Krně se zjevně jede na plný plyn, což na druhou stranu značně ulehčuje práci místní redakci. Výplody naší “elity” sem již stačí pouze překopírovávat a na satiričnosti to nezmění vůbec nic…

 • Ten dopis opravdu není vymyšlený? Tý bláho! Jak může nejlepší místostarosta srovnávat dvě rozdílné věci? Zjevně si nevidí na špičku svého nejlepšího nosu.

 • No to je typický. Názor, diskuze, demokracie?? Je vidět že “žít Brno” padá na úrodnou půdu. V Brně máme lidi, kteří se bojí jít do ulic a nechávaj si vládnout od těchto nejlepších krňanů. Bohužel jsem to v Brně již dávno zabalil. V tomto velkém sále s malým stropem se nesmíš zajímat o to co se kolem tebe děje, protože je to ztráta energie,talentu a nakonec i motivace. Nebude to trvat dlouho a nebudeme řešit problém nádraží, zkorumpované kulturní politiky a stahování písniček. Zbude boj o svobodu a holou existenci..enjoy 2012:)

 • V socialismu se na čelních místech objevovali úplně stejní lidé – kariéristi, hochštapleři, oportunisti, patolízalové. Tento pán ničím nevybočuje. Kdyby tady byl socialismus, jistě by také byl na velmi vysokém postu. Krutá realita :/.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →