Velká říjnová výzva kongresu ODS: Stojíme za Pavlem Blažkem

2. 11. 2012 15.32 10 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

My, níže podepsaní občané, žádáme volební kongres Občanské demokratické strany, aby v rámci zachování jediné autenticky konzervativní pravicové politiky, kterou ODS přese všechno stále reprezentuje, zvolil do čela vedení strany osobnost respektovanou napříč politickým spektrem, člověka, pro něhož není konzervativní politika vyprázdněným pojmem, ale životním postojem, muže s jasně profilovanou vizí, výrazného lokálního politika i ministra, advokáta JUDr. Pavla Blažka.

Z aktuálně nabízených osobností je Pavel Blažek nesporně nejlepším kandidátem. Narozdíl od dosluhující předsedy Petra Nečase nabízí srdce a v porovnáním s Martinem Kubou není kmotrem. Mezi novináři i odbornou veřejností si získal i za krátký čas ve funkci ministra spravedlnosti obdobný respekt, jako jeho předchůdce Jiří Pospíšil, který musel z osobních důvodů odejít. Svoje lpění na konzervativních hodnotách dokázal uplatnit ihned po svém příchodu na ministerstvo, kdy navzdory mediálnímu tlaku a protestům části strany jmenoval do funkce vrchní pražské státní zastupitelky Lenku Bradáčovou a tím otevřel dveře mnoha svým spolustraníkům.

a tím otevřel dveře mnoha svým spolustraníkům

...a tím otevřel dveře mnoha svým spolustraníkům

Pavel Blažek v minulosti opakovaně prokázal, že umí jasně rozdělovat mezi soukromým a veřejným zájmem. Jako správce konkurzní podstaty dokázal na jedné straně zastupovat ve sporu o komínskou vozovnu pro trolejbusy firmu Stavex a na druhé straně hájit stejně odhodlaně zájmy města z pozice radního. Coby předseda městské akciové společnosti Jižní centrum Brno bojoval neohroženě za veřejný zájem a rozdělil pozemky tak, aby nikdo z jeho spolustraníků nepřišel zkrátka, a současně upevnil obchodní i politické vztahy s Kyperskou republikou. Pro dokončení operace Jalta, která městu přinesla unikátní historickou budovu s dluhem několikaset milionů a jeho kolegům cenné nemovitosti v centru města a lukrativní pozemky v Masarykově čtvrti a Černých Polích, neváhal prozřetelně navrhnout a úspěšně prosadit tajné hlasování zastupitelstva o směně Jalty, aby později nemohla nikoho z hlasujících prošetřovat policie.

I přes jasné představy o směřování země se dokázal nad svoje hodnotové zakotvení povznést a spolu s kolegy právníky z ČSSD, Zdeňkem Koudelkou a Michalem Haškem, inicioval založení soukromé vysoké právnické školy, Vysoké učení Brno, a. s., která měla za cíl stát se protiváhou proti zteřelé Právnické fakultě Masarykovy univerzity, jež dosud nedokázala vtělit moderní principy tržní ekonomiky do procesu vzdělávání.

Pavel Blažek opakovaně prokázal, že není sobecky sólovým hráčem. Jeho žena získala v letech 2002-9 většinu exekučních zakázek zadávaných radnicí městské části Brno-střed, kterou Blažek spoluovládal. Leadra komunálních voleb 2010, Roberta Kotziana, dokázal navzdory příležitosti mít vlastního primátora obětovat na oltář pragmatického spojenectví s ČSSD a svého spolužáka, spoluzakladatele Vysokého učení Brno, spolustraníka, spolumajitele nemovitosti a spolupracovníka z kauzy Diag Human, právníka Radomíra Daňhela, vytáhl nedlouho po svém příchodu na ministerstvo až do náměstkovské pozice.

Při hledání spravedlnost se Blažek neohlíží vpravo vlevo. Několik z jeho nejbližších spolustraníků sedí ve vězení či vyvázli s podmínkou, on sám nikdy neváhal vložit kvůli nim hlavu do oprátky a úspěšně čelit trestním oznámením.

Osvědčil se i jako filozof, kdy se jasně vymezil proti urbanismu i Sokratovi, reinterpetoval rozdělení Československa jako boj proti korupci a ve svém nejznámějším projevu „Mít vizi je totalitní“ vytyčil nový a progresivní směr uvažování moderního politka jednadvacátého století.

 

Proto vyzýváme všechny delegáty sjezdu, aby dali JUDr. Pavlu Blažkovi v tajné volbě předsedy svůj hlas. ODS tohoto muže v čele potřebuje jako sůl v ráně.

Signatáři výzvy:

Michal Hašek, třicetinásobný funkcionář, spoluzakladel Vysokého učení Brno

Stanislav Biler, sociolog

Zdeněk Koudelka, ústavní právník, učitel, spoluzakladatel Vysokého učení Brno

Boleslav Březovský, IT manager, iluminát

Radovan Novotný, tajemník, vězeň, spoluzakladatel Vysokého učení Brno

Matěj Hollan, muzikolog, profesionální občan

Roman Onderka, primátor

Richard Svoboda, exsenátor

Václav Klaus, spisovatel

Jiří Zlatuška, emeritní rektor

Petr Tluchoř, rebel

Břetislav Rychlík, režisér

Michal Štefl, stavitel

Svatopluk Bartík, udavač

Dagmar Hrubá, doktorka, v podmínce

Přemek Veselý, s. r. o., básník

Laďa Kerndl, zpěvák

Adam B Bartoš, novinář

Robert Kotzian, :)

CALLIES ENTERPRISES LIMITED, obchodní firma

10 Komentářů

 • tomu smajlíkovi u Kotziana chybí knirek. jak ho bez něj mám poznat?

 • Radka Nová

  Před chvílí jsem v televizi poprvé viděla naživo pana Blažka a jsem úplně v šoku. Co je to proboha za člověka, čekala jsem jen, kdy začne mluvit” brněnským hantecem”. Vůbec se nedivím co o něm píšete, jen jsem doufala, že realita není tak hrozná. Omyl, je to horší!

 • Já si myslím, že je velká škoda, že Pavel zůstává tak při zemi. Věřím tomu, že by byl ideálním kandidátem na prezidenta místo toho zastřeleného starého.

  • Pardon… Pablo… a taky nevím, co všichni vidí na té Svobodě… když přeci jde hlavně o to Blaho! Zkrátka Pablo Blaho na hrad!

 • Pustil jsem si to video. Ježíši to je snad Jakeše klon.

 • Pablo: Já nebudu šťastný, až o vás budu všechno vědět, a věřte tomu, že až budete všechno vědět o mně, také šťastní nebudete… tyranie menšiny… dnes aby se ve vládě každý bál, jak hlasovat, protože se to každý hned dozví… mediální lynčování..
  http://www.ceskatelevize.cz/porady/10101491767-studio-ct24/212411034000324-volebni-kongres-ods/ min. 111:11 +-5:50

 • Pavel je naše opora, bez něho bychom nevěděli o nevyváženosti toho ďábelského media. Pavel je náš hrdina, obětovat se jako tester na metylalkohol i v době sletu modrých ptáků, kdy jde o všechno, kdo jiný by to dokázal? Pavel je náš dobrodinec, kdo z nás pomohl tolika lidem k majetku ? Jsem přesvědčen, že Pavel je předurčen vést nás vpřed na základě jednoduchých pravidel,proč zatěžovat mozek etikou, mravností, tolerantností,pravdomluvností, když stačí sedět na správném místě v hnízdě modrého ptáka Dona Pavla.

 • Tutově zábavný stránky. :o ))

 • v sestrihu ale mizi magicke jedenactky! Krnaci jiste rozumi:-)

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →