Z dopisů čtenářů: Kandidátka Slavíková nikdy Krno neopustí

15. 10. 2012 19.27 33 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Napsala nám paní Stanislava Slavíková. Děkujeme.

Když náš analytický tým přemýšlel, čím by mohla kandidátka ČSSD, Stanislava Slavíková, předsedkyně Regionální rady odborových svazů ČMKOS Jihomoravského kraje a místopředsedkyně IGR MEROR (Meziregionální odborové rady Jižní Morava a Dolní Rakousko) porazit v druhém kole senátních voleb Elišku Wagnerovou, napadlo nás jediné. Využít výhody “opravdové Brňačky”. A protože stěny mají uši PR oddělení ČSSD, je to tady a my jsme moc rádi, že se o to s Vámi můžeme podělit:

Vážení spoluobčané, milé „Brňačky“, milí „Brňáci“.

Děkuji za Vaše hlasy a vyjádřenou podporu v 1. kole voleb do Senátu Parlamentu ČR. Je to pro mě zavazující a současně povzbuzující pro 2. kolo.

Jsem jedna z Vás, narodila jsem se v Brně, celý život zde žiji a pracuji, zejména pro zaměstnance, ale i bývalé zaměstnance, seniory či další občany Jihomoravského kraje. Jsem dcera, matka i babička a jak mám uvedeno ve svém mottu „Rozumím problémům lidí“, tak tomu je.

Již mnohokrát jsme byli zklamáni sliby, zejména mediálně známých osob. Nízká účast ve volbách svědčí o nedůvěře v politiku a mnohdy se tomu nedivím.

JSEM TU PRO LIDI, a to bez rozdílu věku, vzdělání či pohlaví. Moje minulost není vázaná na politické strany, finanční skupiny či disidenty. Problémy jsem vždy řešila a neutekla před nimi.

Aktualizace: věta s disidenty již z webu Slavíkové zmizela. Asi hackeři. Naštěstí z našeho webu to žádná síla sundat nedokáže.

Mé členství v ČSSD Vám ukazuje, kdo budou moji straničtí kolegové v Senátu – slušní a čestní lidé, např. předseda Milan Štěch či Zdeněk Škromach, Alena Gajdůšková, Jiří Dienstbier, Jan Žaloudík, Miloš Janeček, Jozef Regec a další. Nebudu tam sama jako NEZÁVISLÁ, nebudu tam za stranu, která vládla v Topolánkově vládě. Budu za nejsilnější opoziční stranu, která je nejstarší v ČR a má tradici.

Rozhodněte se sami za sebe, svým rozumem a citem, bez mediálního ovlivňování. Bude to Vaše osobní rozhodnutí, tak se vyhnete zklamání.

NIKDY JSEM BRNO NEOPUSTILA. Vždycky jsem tady v Brně žila mezi Vámi, v každé době.

Zůstanu mezi Vámi i jako senátorka.

Přijďte mě prosím podpořit i ve druhém kole 19. a 20. října 2012.

Vaše

Stanislava Slavíková
A závěrem přidejme ještě dvě pěkné citace z povolebního rozhovoru:
Eliška Wagnerová není člověk, na rozdíl ode mě, v jehož telefonním seznamu jsou i lidé s menšími než průměrnými platy.
Já jsem nedělala mítinky. Já jsem měla mobilní ordinaci na preventivní lékařské prohlídky ve všech městských částech, ve kterých jsem kandidovala. Věci, které lidi trápí, znám daleko lépe než paní doktorka Wagnerová.

33 Komentářů

 • Podobná reakce kandidátky za ČSSD na prohru v 1. kole se přece dala čekat. “Podpásovky” jsou pro slabé jedince typické! Kouzlem nechtěného ale pomohla paní Elišce Wagnerové v druhém kole voleb. Tímto dopisem totiž v y n i k l a rozdílnost obou osobností. Jedna, která se “závislostí na velké finanční podpoře ČSSD” chlubí a druhá, která svým celoživotním jednáním nezávislost na kmotrech zprava či zleva každodenně (nejen před volbami) prokazuje!

 • Ze středu

  V Brně žiju pár desítek let a o té dámě jsme v životě neslyšel – asi jsem neměl to potěšení, aby mi mohla pomoci (jejím motem: aby znala mé problémy a vyřešila je), přestože jsem taky od počátku svého profesního života zaměstnanecký druh. Ale když se podívám na její fotogalerii (zejména doporučuji: http://www.slavikova.info/fotogalerie-dulezita-zasedani.html#obsah) ani se nedivím: pěkně v suchu (nebo naopak v cizině – a propos, pocítili jste nějak výsledky její bezpochyby záslužné a podnětné návštvy dopravního podniku ve Vídni na kvalitu DPMB?), za stolem, jednání za jednáním, chlebíček za chlebíčkem aneb odborář 21. století.
  Ještě, že jsem nepotkal její mobilní ordinaci, asi by jim z mého tlaku (když se tak na dámu a její názory dívám) vylétla mimo tlakoměr nebo aspoň hodil ERROR a já bych ji tak zničil její hlavní volení zbraň a volební výhodu proti té Wagnerové z horních 10 tisíc.
  Ale na druhou stranu bych se zase nezasmál, kdybych přišel o možnost si na jejím webu přečíst, do jaké slovutné společnosti že to míří – jen tam postrádám soudruhy Grosse, Traktor-Vlčka, Kakao-Krause, Somelier-Ratha, ROP Jihozápad, Severozápad a jiné sociálnědemokratické elity.

 • Paní Slavíková to vyjádřila poněkud neobratně, smysl to však dává. Ne každý touží po lidech z pravdolásky, což je asi to, co chtěla Stanislava Slavíková říct – že ona mezi ně nepatří. Je dost obtížné to vyjádřit diplomaticky, mne samotného teď žádná přijatelná formulace nenapadá.

  • Koneckonců, že disidenti obecně mezi lidem žádné zvláštní popularity ani uznání nepožívají je realita. Elektorát ČSSD z ex-chartistů a jejich přátel nijak nadšený není, a na takové lidi paní Slavíková cílí. Co je na tom?

  • jiri simacek

   paní slavíková tím nejspíš chtěla pozvat k urnám skalní voliče ksč a dát jim jednoduchý vzkaz – jsem vaše.

 • Pane(paní) Mien,
  co znamená sousloví “lidé z pravdolásky” a “elektorát ČSSD”? O co vám, autorům volební kampaně, jde? Oslovit voliče? Já naopak předpokládám, že většina voličů jsou lidé, kteří dovedou ocenit skutečnou práci pro lidi, nejen ústně a ještě jen před volbami proklamovanou. Proto dali stopku ODS. Straně, se kterou bafuňáři ČSSD v Brně a zejména v Kohoutovicích, kde paní kandidátka ú d a j n ě žije, tak úspěšně na radnici spolupracují. Jak? Doporučuji seznámit se s příspěvky na: http://www.facebook.com/ZachranmeKohoutovice http://zachranmekohoutovice.blogspot.cz/p/media-kit.html

  • “Elektorát ČSSD” znamená totéž co “cílová skupina ČSSD”. Lidé, kteří ČSSD buď volí nebo jsou k tomu náchylní.

   Nic jako univerzální “práce pro lidi” neexistuje, nebo alespoň ne v politice. Politika je prostor, v němž se střetávají zájmové skupiny, je to prostor křížení zájmů. Kdo pracuje pro jedny, pracuje proti druhým. Zájmy zaměstnanců jdou proti zájmům zaměstnavatelů a podobně. Zákony vždy někomu vyhovují a někoho poškozují. Proto je zcela pochopitelné, že se volič zajímá o to, z jaké zájmové skupiny kandidát pochází a na koho je navázán. Paní Slavíková se pokusila říct, že nemá nic společného s lidmi z disentu, třeba takovým Sašou Vondrou. Pro její voliče je to docela důležitá informace, alespoň jak odhaduji.

   Aby bylo jasno, já nejsem žádný autor volební kampaně. V současné situaci bych vůbec nevěděl koho z těch dvou kandidátek vybrat. Pro mne je to jako si vybírat, které oko si vypíchnout.

   Zaujala mne hysterie, s níž podporovatelé Elišky Wagnerové vyskočili, když se paní Slavíková distancovala od disidentů. Asi tomu přikládám přílišnou váhu, asi to je něco jako uvažovat nad tím, proč jsou rowdies tak hlasití. Hardcore je hardcore, co už s tím.

 • Díky za precizní přednášku. Samozřejmně, že znám význam slov. Mne však zajímal účel a smysl, pro který byla slova použita. Ten rozdíl mezi slovem a skutkem. Prostě ne boj s otevřeným hledím, ale rány pod pás. A na to jsme my, řadoví občané hodně alergičtí. Přetavený strach funkcionářů strany z případného neúspěchu odhaluje podstatu nefér pravidel hry. Zlínskému kandidátu z ČSSD jste napomáhali podobně, že? A podívejte se, co se tam nyní děje před druhým kolem voleb a jak zareagoval T. Okamura. Dobře vám tak. Volební strategie se prostě nevyplatila. A o celkové zbabělosti svědčí i dodatečná úprava textu (vyjmutí věty o disidentech) dopisu vaší kandidátky. Účelovost z toho kouká jako sláma z bot! Jak zní ona proslavená věta? “Pane (paní), lidé nejsou blbí!” :-)

  • ???

   Co to je? Máte toho ještě trochu? Taky bych si dal.

  • Vůbec netuším co tím chcete říct.

   Řeč je o tom, že se paní Slavíková ve svém – později změněném – prohlášení distancovala od disidentů. Břetislav Rychlík z toho leze po stropě (ale tam on je skoro pořád), Žít Brno si z toho utahují. Já jen podotkl, že trochu méně emfaticky nahlíženo vlastně o nic nejde, říct, že nemám nic společného s ex-disidentskými kruhy je podle mne legitimní zpráva voličům.

   Pozoruhodné pro mne je, že si Žít Brno víc nevšímá hned následující věty paní Slavíkové: “Problémy jsem vždy řešila a neutekla před nimi”. Jak si to interpretuji, kandidátka ČSSD zde Elišce Wagnerové vyčítá emigraci. No budiž, obsah lze snad i pochopit, ale ta obmyslnost, nepřímost a křiváctví takového nejasného výroku mně vadí víc než všechny přímé výhrady proti disidentům.

   • Díky za reakci. Ona druhá věta, kterou zmiňujete je přece pokračováním a rozvinutím věty první. Obě jsou podpásové. Něco jako původ či barva pleti. V tom je ta malost a zaprděnost. Své kanditáty si vybírám proto, jak znám jejich osobní historii a výsledky jejich práce. O paní Slavíkové mimo její cirkusovo-balónkové volební kampaně a onoho nešťastného dopisu nevím vůbec NIC – a to bydlím ve stejné čtvrti města Brna. I tak díky za diskusi, jdu za svými povinnostmi:-)!

    • Pro vás je toho hodně podpásového. Skoro všechno, že? Nic ve zlém.

     Mně nepřipadá nic divného volit si svého zastupitele tak, aby mi byl co nejbližší. A to i původem nebo barvou pleti. Intelektuál si nebude volit dělníka s lopatou, bílý cikána, dělník by byl blázen, kdyby si volil podnikatele. Osobní historie? Ale ano, obecně jistě, ale v tomto případě?

     Wagnerová seděla akorát dvě dekády na teplém místě kdesi na soudu a občas si zamudrovala v rádiu. Je to taková intelektuální blábolistka. Slavíková není asi vůbec nic, jenom socanka a doktorka. Obě jsou to ženy. Co si má vybrat normální chlap, co se živí sám? Snad si hodit korunou. Slavíková je hezčí, Wagnerová zas třeba brzo umře. Prašť jak uhoď.

     • mgr.pavel

      Vy si nějak hrajete na třídní boj.. Proč by dělník nemohl volit podnikatele a naopak? Jde snad o to s jakými tezemi daný člověk kandiduje. Pokud se někdo rozhoduje podle toho který kandidát je hezčí (snad i vy když to píšete?) pak se nedivme že naše politická reprezentace je plná lumpů, byť možná s hezkou tvářičkou.

      “Wagnerová seděla na teplém místě (a nic nedělala)” – tímto pokusem ji shodit jste akorát shodil sám sebe. Předseda Nejvyššího soudu ani místopředseda Ústavního soudu není žádná politická trafika jak si myslíte..

      • Třídní boj, pochopil jste to správně. Tak to nazývají marxisté. Není to nic divného, prostě tak společnost funguje. Třeba v Británii je povědomí o třídním zařazení člověka naprosto přirozené, tam si nikdo nehraje na “vždyť všichni chceme totéž”. Ne, nechceme. Kdo to tvrdí, snaží se vás obvykle obalamutit.

       Vybrat si podle vzhledu? Co by ne, i to je měřítko. Vzhled svědčí o přístupu člověka k sobě samému. Jak mám věřit osobě, která neovládá ani svůj vlastní život, že je tou pravou aby měla moc nad ostatními? Když budu mít dva jinak stejné kandidáty, zvolím hezčího. Bude to patrně sportovec, víc vydrží, bude zdravější, sebevědomější, pragmatičtější a realističtější.

       Předseda soudu je místo, z něhož vás jen tak někdo nevyhodí a na němž pobíráte plat, o kterém se průměrným lidem ani nezdá. Přitom nemáte žádnou skutečnou zodpovědnost. Nejste šéfem firmy, který je ohrožený, když mu klesá zisk. Na výsledcích vaší práce nejste vlastně nijak moc závislý. Z mnoha hledisek to je teplé místo, rozhodně lepší než dělat doktorku.

       • Naprostý souhlas!

       • Pozice soudce Ústavního soudu je v této republice jedno z nejzodpovědnějších míst, které může jedinec zastávat. Konsekvence špatně fungující firmy jsou sice nepříjemné, ale v zásadě mají poměrně lokální charakter. Konsekvence špatně fungujícího Ústavního soudu jsou velmi závažné pro celou společnost. Zjednodušeně řečeno jde o mnohem víc než “teplé místo”.

        • Jenže všechny ty řeči o megazodpovědnosti jsou, když se podíváme na realitu, jenom žvásty. Samotného soudce typu Elišky Wagnerové se chybné rozhodnutí dotkne jen pramálo, třeba už proto, že se stejně neví, co je rozhodnutí dobré a co špatné.

         • mgr.pavel

          Když tak relativizujete zodpovědnost ústavních soudců: jaké konkrétní rozhodnutí pod kterým je podepsána i E.Wagnerová je podle vás chybné?

          Dokud neuvedete alespoň jedno, máte jen teoretické plky o ničem.

          P.S.: pořád lepší ústavní soudkyně než odborářka která za největší úspěch dle fotek na svých stránkách považuje oslavu po nějaké odborářské schůzi.

          • Není to už teď jedno? Sice ještě nevím kdo vyhrál, ale teď už bychom se měli jen bavit o tom, kdy a za co vystavíme nové senátorce účet.

       • mgr.pavel

        Takže podle vás lidé volí a clkově se chovají jen dle nějakých kast? Hmm, pak nechápu proč někteří podnikatelé sponzorují levici, vždyť to je někdo z úplně jiné třídy..

        Pokud budete mít dva naprosto stejné kandidáty pak beru vzhled jako nějaké měřítko. Ale dle toho co píšete je vaše úvaha “nechce se mi nad kandidáty přemýšlet tak zvolím toho hezčího” a to je no radši nebudu komentovat. Btw. vám přijde socdemačka díky svému vzhledu kvalitnější či sportovněji založená? :-o

        Předseda soudu je sakra kvalifikovaná pozice, ty se nedávají jako politické trafiky.. Ale tomu asi neporozumíte..

        • Máte sklon napadat něco, co nikdo netvrdí. Nepsal jsem, že lidé jednají “jen” podle svého třídního zařazení. Nepsal jsem o tom, že soudce nepotřebuje kvalifikaci nebo že by bylo jednoduché se třeba ústavním soudcem stát, psal jsem o něčem jiném.

         Jestli něčemu nerozumíte, tak to jen znamená, že tomu nerozumíte, nic jiného.

         • mgr.pavel

          OK, vyložil jsem si váš příspěvek jinak.

          Otázka nicméně je: kdo je na práci v senátu (pročítání tun legislativních návrhů apod.) více kvalifikovaný? Nějaká bývalá doktorka která sedí v odborech s nulovou zodpovědností i když přivedou podnik na buben, anebo bývalá ústavní soudkyně která se v zákonech fakt musí vyznat?

       • jiri simacek

        Práce ústavního soudce stejně jako práce senátora by měla být především službou, nikoli teplým místečkem. Zkuste zvážit, jestli by někdo s pracovitostí a schopnostmi E. Wagnerové třeba nebyl schopný jinde s mnohem menší námahou dosahovat výrazně vyšších příjmů než jako soudce či senátor. A jestli teda třeba (v případě E. Wagnerové) není prádce soudkyně opravdu spíš tou službou než “teplým místečkem”.
        Jinak abych předešel dohadům, podepisuji se pravým jménem a – ano -podporuji a volím E. Wagnerovou.

      • Stejně je to dost zbytečná debata. Wagnerová to má vyhrané, její podporovatelé do druhého kola s nadšením půjdou, zatímco načuření voliči konkurence se na to vybodnou.

     • Kdesi na soudu? To je zajímavý náhled na soudní instanci rozhodující o právních principech, kterými se bude naše společnost řídit.
      Wagnerová tam “seděla” dvě dekády, okay. A během těch dvou dekád se vyprofilovala jako soudce s konzistentním náhledem na společnost, její rozhodnutí byla řekněme předvídatelná, čímž ale vylučujeme ovlivňování odněkud zvnějška. Sociální motivy k jejímu náhledu na svět nikdy neskrývala, proto může odpovědně říct, že tam byla “pro lidi”.
      Nevím jestli jí za to lze něco vytknout. Jistě, kdo chce psa bít, hůl si najde – kdyby byla co k tomu, šla by se živit “poctivě”, pěkně k lopatě, že…

 • http://www.youtube.com/watch?v=OYs766f33R8

  Jménem republiky..
  Senátorka – houbařský recept:)

  Je přinejmenším více než jasné, že je úplně jedno kterou uchazečku o senátorské křeslo zvolíte.

  Senátorka oranžovka má krásně oranžovou barvu klobouku, většinou roste v trsech, je nerada sama.)Voní lehce po dezinfekci.Obvykle vedle ní roste Škromachovka buranská a která je prudce jedovatá. Senátorka oranžovka je jedlá, ale způsobuje útlum a poruchu vyjadřování, taky je znám případ, kdy člověk po pozření oranžovky neřekl 6 let ani slovo.

  Senátorka zelená má velmi hezkou a svěží zelenou barvu klobouku, třeň je trochu širší a roste zásadně osamoceně. Voní jako zatuchlý starý papír. Senátorka zelená je jedlá, ale lehce halucinogenní, způsobuje uvolnění endorfinů a člověk po pozření má nutkání mluvit pravdu a láskou zahrnovat i ty, kteří si to nepřejí. Po pár dnech je zase vše při starém.

  Přeji dobrou chuť. Já houby nejím:)

 • Kandy… Slavy… Neopouštěj nás…!

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →