Otevřený dopis Amazonu i dalším investorům

4. 4. 2014 1.20 49 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Po volbách snad už takový bizár při jednání s vedením města nezažijete.

 

Vážení zástupci Amazonu,

úvodem přiznáváme, že náš vztah k výstavbě monstrózního překladiště není dvakrát pozitivní, přece jenom by Brno mohlo mít vyšší ambice než stavbu pracovních táborů na periferii města. Vnímali jsme námitky, které proti výstavbě logistického centra vznášeli místní občané – zatížení dopravou, snížení pohody bydlení a podobně. Na druhé straně si uvědomujeme, že 1500 pracovních míst, které by Amazon v Brně vytvořil, je hezké číslo, ať již se za ním schovává cokoli, a lítající drony nad Brnem by byly bezpochyby velkou atrakcí.

Při zodpovědném posuzování by se muselo zvažovat, jaký by měl Amazon dopad na maloobchod ve městě, zda by nově vzniklá pracovní místa nepřinesla současně zánik těch stávajících, určitě by se propíraly pracovní podmínky, kterými se Amazon proslavil po celém světě, nebo bychom se museli bavit o tom, proč jste začali nelegálně stavět na pozemích, které nebyly ani vaše.

nelegální stavba. zdroj: http://www.cisteturany.cz/tiskove-prohlaseni-spolecnost-ctp-invest-nechala-na-pozemcich-mesta-brna-vytycit-halu-pro-amazon/

nelegální stavba. zdroj: http://www.cisteturany.cz/tiskove-prohlaseni-spolecnost-ctp-invest-nechala-na-pozemcich-mesta-brna-vytycit-halu-pro-amazon/

Tohle vše jsou ale normální věci, o kterých se lze otevřeně bavit, a na základě nichž může dospět politická reprezentace k tomu, zda daný záměr ve městě vítá, nebo naopak. Po celou dobu jednání s Amazonem však vedení města nezorganizovalo žádnou veřejnou diskuzi, nezadalo si průzkum, jak se na věc dívají obyvatelé města a zvlášť ti, co by bydleli v sousedství překladiště, opozice dostala materiály vždy až na poslední chvíli.

To, co předvedli Onderka se Šťástkou, bylo moc i na Brno. Na jedné straně nekritická snaha Onderky Amazon do města přitáhnout, bez zohledňování námitek proti výstavbě, na druhé straně ještě daleko víc nedůstojné kličkování Onderkova koaličního partnera, Libora Šťástky z ODS, který si kladl stále nové a nové podmínky.

demokracie je diskuze…

Aby se ukázala nekompetentnost jednání současné brněnské velké koalice, vyzdvihněme dva křiklavé případy. Jedním je neznalost toho nejdůležitějšího zákona pro řízení samosprávy, zákona o obcích – může se to zdát jako technikálie, ale oproti sněmovně, kde ve většině případů stačí k přijetí zákona prostá většina přítomných, v zastupitelstvu obce musí ve všech případech zvednou ruku nadpoloviční většina ze všech zastupitelů. Tedy v Brně minimálně 28 z 55. Zastupitel a radní za ODS, Vít Blaha, se však sám usvědčil z neznalosti zákona, protože odešel z jednacího sálu a tvrdil, že tím Amazonu pomáhá, jelikož snižuje “kvórum” nutné pro schválení návrhu. Ve skutečnosti svým odchodem hlasoval proti návrhu.

Druhým příkladem nekompetence ODS je náhlé prozření, že stavba Amazonu by byla v rozporu s územním plánem. Citujeme ze Šťástkovy tiskové zprávy:Nakonec se bohužel ukázalo, že máme hlasovat pro něco, co zákon momentálně vůbec v daném místě neumožňuje stavět. Územní plán tam totiž výslovně zakazuje stavbu velkoskladů.” Asi nejsme sami, kdo se podivuje, jak je možné, že strana, která několik měsíců o vzniku Amazonu jedná, se „nakonec“ dopídí, že je to v rozporu s územním plánem. Zjistit si tuto věc trvá zhruba 5 minut, územní plán má dokonce i webovou podobu. Občané, kteří s výstavbou centra nesouhlasili, na rozpor s územním plánem upozorňovali od počátku.

Pokud pomineme možnost, že Libor Šťástka je skutečně tak zabedněný, že si nezjistil rozpor s územním plánem v prvním okamžiku, kdy se o stavbě centra začalo mluvit, tak zbývá varianta, že si z vás prostě dělal celou dobu srandu a vodil vás za nos.

Z celého počínání vedení města Brna nelze mít jiný pocit, než že se snažili vytáhnout z Amazonu co nejvíc krupice bokem. Jestli to tak bylo, ví asi jenom Amazon, NSA a pánové Onderka se Šťástkou. Pokud byste měli zájem se o své zkušenosti podělit, budeme rádi.

Autor: Čtyřlístek ze stránek STRACH.cz

Autor: Čtyřlístek ze stránek STRACH.cz

Chtěli bychom, abyste věděli, že na podzim tohoto roku budou v Brně komunální volby, ve kterých bude možné vedení města vyměnit. Skupin lidí, kteří už mají kocourkovského vedení města dost, je povícero, včetně nás, je proto slušná šance, že se podaří vedení města po volbách kompletně vyměnit.

Mějte proto prosíme s Brnem strpení a vyřiďte to i všem dalším potencionálním investorům. Není to tak, že by v naší “village near Prague” – jak Brno nedopatřením nazval jeden americký byznysový portál – žili jen nesvéprávní idioti. Chceme, aby Brno bylo otevřené pro jednání s investory, což však neznamená, že budeme servilně vítat jakoukoliv montovnu a skladiště. Nebudeme však při tom zbaběle kličkovat, klást stále nové podmínky, intrikovat a snažit se z toho hlavně vydojit co nejvíc pro sebe. To by pro začátek mohlo stačit.

S kapitalistickou úctou a socialistickým nazdar

Žít Brno

49 Komentářů

 • Termín “pracovní tábor” je levičácká ubohost. Je normální, že lidi, kteří – zjednodušeně řečeno – přesunují balíky z místa na místo, nebudou mít polstrované židle a dubové pracovní stoly. Z povahy práce je jasné, že to bude svým způsobem nepohodlné, ovšem míra odpovědnosti je téměř nulová a lidi si práci nenosí domů. Máme inspektoráty bezpečnosti práce a jiné byrokraty. To bych se taky mohl pana Hollana zeptat, jestli má zjištěno, v jakých podmínkách pracuje Asiat, který vyrobil jeho počítač a flanelovou košili. Neupírám ŽB cílevědomost, ale tyhle spasitelský kecy mě vytáčí. Ta bába ze Slatiny, co bojovala proti skladu, po cestě do práce autem taky někomu smrdí pod okno, a je jí to šumák.

  • +1, tak nejak

  • Hollan asi těžko může ovlivnit pracovní podmínky výroby své košile. Co může ovlivnit je rozhodování v Brně, tak to dělá. Počet lidí, kterým vadí jízda báby v autě se nikdy nevyrovná počtu lidí, kterým by vadil Amazon. Mě zase vytáčí relativizační kecy bez smyslu pro realitu konkrétní situace.

  • cyklista

   Pokud dokážu chápat psaný text, tak článek je především o neprofesionalitě radních, a termín pracovní tábor zase tak daleko od skutečnosti není, přeskládavat obsah stovek kamionů do stovek jiných kamionů mi opravdu nepříjde jako přínos pro občany Brna.

   • Antisocka

    Víte, lidi vašeho typu toho ale zas tak moc neumí. Brnu ujel vlak už tak před čtvrt stoletím a tu historii si od vás nikdo kupovat nebude. Máte dojem, že americký průmysl nemá nic jiného na práci, než do Brna prdnout kosmické vývojové středisko, protože nabízí spoustu nedostudovaných bakalářů muzikologie? Já teda fakt nevím, osobně bych se do toho moc nehrnul.
    Přiznejme si na rovinu, Brno nic jiného než montovnu nebo překladiště nabídnout nemůže. Vezměte to konečně na vědomí!

    • Hlas lidu

     Zřejmě víte docela houby o tom, co je v Brně. Tipnul bych Vás na toho nemocného šéfedaktora, Plesl se myslím jmenuje :)

    • Troubo, nic nevíš :P Technologický průmysl v Brně jen kvete, díky kvalitním absolventům technických oborů.

    • Aha.. Proto se z Brna stava jedno z vyznamnych technologickych center stredni Evropy, viz CEITEC, NETME a podobne projekty v Kr. poli… V prvním odstavci máte pravdu, v druhém nikoliv. Zkuste si prvne neco zjistit, nez placnete takovou blbost.

     • No ehm….. Zatím není čím se chlubit… Ono totiž ty centra bude potřeba platit i po postavení a to tak, že hodně…. Zrovna nedávno proběhla médii zpráva, že to bude stát asi 5 miliard a k dispozici je 1,5 miliardy. Kde se vezme zbytek je ve hvězdách. Dost možná tedy ta centra zkrachují…

      Jak je to financování brněnských technologických apod. center na štíru svědčí i dluh ICRC vůči MAYO, který musela sanovat až vláda 50miliony (zpráva myslím 2 dny stará). A bude hůř….

      A co se Amazonu týče – každý normálně myslící člověk ví, že Gaussova křivka co se vzdělanosti týče je neúprosná a při vytváření pracovních míst je potřeba diverzifikovat a nestavět jen hitech centra. Amazon byl velká šance pro lidi se základním vzděláním, ve špičkách pro studenty jako brigáda, či jako startovací zaměstnání pro mladí lidi.
      Ono možná je Amazon tvrdý zaměstnavatel, ale kdo by měl v životopisu, že tam 2 roky pracuje, znamenalo by to, že makat umí a sehnal by lépe práci i jinde, až by odcházel….

      • Tome klobouk dolů.
       Řekl jste to i za mě. Dík.
       Škoda, že lidi jako Kašpaříková (to je ta bojovnice za lidskou hloupost) to nikdy nepochopí.

      • Podmínkou byl minimálně výuční list. Takže základní vzdělání je málo.

     • Antisocka

      Souhrná desockizace: Z Brna se nic nestává, ty uvedené firmy nikdo nezná, maximálně zaměstnávají pár desítek lidi z IT?
      Tvrdá fakta jsou čísla o nezaměstnanosti a ta leze jen nahoru, blíží se deseti procentům (Graf 2, zelená křivka)
      http://m.czso.cz/xb/redakce.nsf/i/nezamestnanost_v_jihomoravskem_kraji_k_30_cervnu_2013

      Jasně, byla První brněnská, Královopolská, Zetor, Zbrojovka, Šmeralovy závody a co já vím, co ještě. Ale dnes to není a už nikdy nebude. Jasné? Nic lepšího než překladiště západního zboží už Brno mít nebude.

      • máte docela zkreslené názory na brněnské techno firmy. Když už it, tak v brně je nemálo kvalitních sw firem avastem počínaje a ibm konče. Co se týká firem pracující s prům. technologiemi, těch je tu také víc …. víte co všechno se skutečně v brně vyvíjí ? Projekčních firem je v Brně halda, pracoval jsem pro víc z nich a některé z nich nejsou zrovna malé …

   • @cyklista: a jak asi myslíš že se zásobuje? přeskládání mlíka, brambor a cibule do hypermarketů ti připadne kreativnější a žitečnější? je to prostě práce. nělteří lidi by o ni měli zájem. pokud ne místní tak pak z okolí …

    • cyklista

     No tak třeba docela zásadní je, jak velké území sklad obsluhuje.
     Bez obchodu se neobejdu, bez šíleného skladu ano.
     Obchodníci většinou mají dlouhodobé plány a vize, přežil by uvedený sklad daňové prázdniny?

  • Žbulík

   A kliknul jste na odkaz pod slovem “proslavil” a na v něm zmíněnou reportáž BBC?

   • Antisocka

    Kliknul a hned si objednal zboží, zrovna jako si ho objednáte vy, protože bude o padesát haléřů levnější. Co se vám nezdá?

  • Nejlepší je, že ta “bába ze Slatiny” spolu s radními, kterým leží na srdci osudy desetitisíců brňáků (tím mě vždycky Šťástka dostane) pravděpodobně zajistili to, že nebude jak nový dálniční nájezd, tak ani obchvat Tuřan….
   Ty prachy se holt prostaví jinde, třeba na obchvat Dobrovíze:-))
   Proč by ŘSD teď něco stavělo, má v ruce studii, že doprava by byla hraniční až s Amazonem… Takže teď ještě na takových 15let není potřeba nic stavět…

   Doufám, že to teď svým spoluobčanům nějak hezky vysvětlí proč ty kamiony a auta kolem nich budou jezdit o 10let déle…

   Holt, kdo chce víc, nemá nic….

   • A to je právě dobře. K čemu mi jsou tisíce “výhodně koupených věcí” když umírám na rakovinu plic? A ti co přežijí ten rychlokvašný civilizační masakr se budou pást na betóně? Moc děkuji paní, která se angažuje, protože má zbytky zdravého rozumu. Na rozdíl od tzv. antisocek, co žijí jen ze dne na den a s heslem: Neudržitelný rozvoj za každou cenu!

    • Tys to evidentně nepochopil, takže pro tebe trochu pomaleji…

     Kdyby byl Amazon, byl by sjezd na dálnici a byl by obchvat Tuřan, který je na ten sjezd vázaný.

     Lidi, o kterých mluvíš by měli 3 roky 120kamionů denně navíc (upřímně, řekni tohle ve stovkách vesnic, přes který jezdí tranzit a dálnici jim blokují kamarádi této paní z Dětí Země, tam jezdí 120kamionů ne denně, ale za hodinu už 20let), ale pak by se jim výrazně ulevilo.

     Bez Amazonu mají ti stejní lidi i ta paní smůlu. Nájezd a obchvat nebude, doprava bude stoupat dál a za 3 roky mít klid nebudou, naopak v tom smradu budou žít další spoustu let navíc. Stát a ŘSD se na nějaký obchvat pochopitelně vykašlou…

     Už to chápeš???

     • Chápu Tome. A dovolím si tu uvedenou změť pseudoargumentů nazvat obrazně a mírně poeticky. Prostě navrhuješ “vymést ďábla” ještě větším “ďáblem”:-)! Fakt logika.

      • GASTROARBEIT

       ne Tome, stále to nechápeš, díky Amazonu bylo možné vytvořit tlak na vládu aby ten sjezd vybudovala což by zásadně pomohlo Slatině a Tuřanům. Po tom co radnice předvedla sem nikdo peníze nepošle a my budeme čekaat dalších x let než na nás dojde řada.To nejsou žádne pseudoargumenty, to je prostě fakt.

       • GASTROARBEIT

        sorry ne na Toma ale na Anytose

        • Asi máme každý jiné hodnoty. To je pochopitelné. Ale myslím, že se shodneme, že komunikace magistrátu s (tuřanskou, slatinskou, celobrněnskou) veřejností setsakramensky vázne. Různí rychlobakaláři vedeni stranickými direktivami se hádají a podrážejí – brněnští občané zůstávají “před branami”.Tato zajímavá diskuze měla být moderovaná magistrátem již na podzim. Hollan avízoval, že Žít Brno nemá na tuto stavbu vyhraněný názor. Jen upozorňuje dlohodobě na nekompetentnost rozhodování brněnských ( a koneskonců i celostátních) politiků a na jejich stranické pletichařeni. Nic více, nic méně. A jak je vidět, daří se mu to.

         • Ale to není i nějakých hodnotách. To je fakt tak těžké pochopit, že s Amazonem by měli Tuřany a Slatina ten obchvat a sjezd prakticky jistý v nejbližším možném termínu.
          A tyto stavby kriticky potřebuji i bez Amazonu přece…

          Jenže teď po tom všem, když Amazon nebude, tak mají smůlu.

          Já mám pocit, že vy vycházíte z toho, že teď je Slatina a Tuřany klidný ráj, kde nic nejezdí a s Amazonem by bylo peklo. Jenže fakt je ten, že peklo je tam teď a s Amazonem by si nikdo rozdílu ani nevšiml (ono je jedno, jestli za hodinu jede 170 nebo 180 kamionů, fakt to není 0 bez něj nebo 10 s ním)…

         • Ten kdo žije na Sokolnické v tuřanech nebo na jiných ulicích kde mu projíždí kolony aut pod oknem a jen přejít silnici na zastávku ve špičce je boj o život, by pochopil jak je situace vážná, bohuže radní žijí v jiných čtvrtích a život voliču je zajimá akorát krátce před volbami. Jak bylo řečeno a je to svatá pravda, že na menších obcích a městečkách se demokracie a odpovědnost politiků vůči občanům sjednává daleko rychleji. Zaplať Pánbůh, že jsem se na takové místo z Brna přestěhovala.

    • Vy máte rád zkratky že?
     Jenže Amazon rakovinu plic nezpůsobuje. Horší bude kouření. Zeptejte se svého lékaře.
     Ta paní moc zdravý rozum nemá. O co míň přemýšlí, o to raději se předvádí.

 • Ale i takovéto práce “z pracovních táborů” musí někdo dělat. Nemůžou přeci všichni sedět v kancelářích. No a když to nebudou dělat Češi (a je jedno jestli Brňáci Pražáci či Dolnokotěhůlkáči), tak touto prací holt nepohrdnou imigranti a Čech si zajde na pracák…

 • Gatroarbeit

  Nabídnu malou konspirační teorii:

  Přestože Amazon ví, že se bude 15.dubna znovu hlasovat, nepočká ten týdena rovnou to stopne. Proč? Že by už dopředu věděl jak hlasování dopadne, pokud nepřistane patřičná provize na příslušném Šťastném účtě? ODS je finančně zruinovaná, volby se blíží a bude potřeba každý desetimilion na bilboardy s Liborem, přece to nebude platit ze svých poctivě vydělaných peněz, to dá rozum.

  P.S. Co se souladu s ÚP týče, podle mě je ta plocha označená jako PP = dle vyhlášky tam být sklady bez problémů můžou, co taky jinýho tam asi tak bude?

  • Antisocka

   Nabídnu malou desockizaci – Ti hoši od Amazonu nejsou zvyklí čekat, zrovna jako nejsou zvyklí čekat jejich zákazníci. V podstatě vy, nebo třeba Hollan. Brno může zasedat do roku 20xx, ale svět tolik času nemá.
   Ohledně úplatků, tohle není státní zakázka a Brno není zas tak významné, aby se to nedalo udělat o pár desítek kilometrů vedle, kde vám za to ještě poděkují. Máte?

 • Vazeni, vy asi nechapete ze je potreba stavet it tyto “pracovni tabory” – ackoliv se to da nazvat slusneji. Holt ne kazdy kdo bydli v Brne ma moznost, vuli, schopnost anebo sanci byt manazerem, pojistovakem atd… a tak si myslim ze stejne jako ve slatine uz par podobnejch plecharen stoji, tak plecharna od Amazonu by rozhodne prinesla vice uzitku nez-li skody. Vzhledem k tomu ze spousta “tradicnich” zamestnani zanika diky automatizaci a lide, jez tato zamestnani vykonavali zustavaji ve velke vetsine bez prace, protoze nemohou, nemaji jak anebo proste nechcou delat hlavou, tak vidim zamer vystavet zde logisticke centrum jako krok vpred pro udrzeni zamestnanosti prave tech, jejichz moznosti a ambice nejsou obchodne / manazerskeho razeni…

 • Naprosto přesné! Už aby bylo po podzimních volbách …

  Grammar-Nazi PS: http://cs.wiktionary.org/wiki/potencion%C3%A1ln%C3%AD

 • Ve spoustě – troufnu si říci i většině – měst naší milé země existují takzvané továrny, lidově fabriky. Nevím, jestli autor článku byl kdy v některé z nich. Možná by zjistil, že překládat knihy je zhruba 10x úlevnější a usměvavější činnost než třeba házet bedny s plechovkami na palety nebo koksovat uhlí. Domnívám se, že ani průmysl call-center, kterými je Brno proslavené, není s příjemností této práce zcela nesrovnatelný.

  Nepopírám, že článek je především o přístupu magistrátu, ovšem první a poslední odstavec svědčí o tom, že autor příliš nechápe, že ne každý občan této země je ajťák, experimentální estetik nebo spisovatel. Je zde spousta – jistě jste o nich slyšeli – tzv. dělnických profesí. Nazývat jejich pracovní prostředí “pracovními tábory” je – a to se dostávám k podstatě mého komentáře – urážkou nejen skutečných obětí pracovních táborů, ale především práce těchto dělnických profesí. Takže příště doporučuji trochu ubrat na vtipné metaforičnosti a přidat na empatii.

 • Antisocka

  A oblíbená desockizace: Tu montovnu nedělá z velkoskladu Amazon, ale socky typu Hollan. Pokud někomu z Brna nabídnete salám Supervysočina v akci -15%, tak si to koupí prakticky každý, i když to bude z rozemletého čokla. Přibalte k tomu mastný letáček typu Nadáváme na Magistrát, to pak bude teprve frmol bez ohledu na to, že původní fabriku to úplně zničí.
  Zrovna tak budou socky kupovat nejlevnější zboží v igelitkách, jedno, kdo na to otročí. Tohle fakt nedělá Amazon, ten jenom ochotně plní vaše přání…

 • Zatím vždy jsem s ŽB souhlasil, ale přirovnávat pracovní příležitost k pracovnímu táboru je zkrátka hloupé. Chcete-li uspět ve volbách, tudy dle mého cesta nevede.

 • paleontolog

  Vážení,
  ačkoliv delší dobu nepobývám na území města Brna, ačkoliv neznám “co” přesně chce Amazon vybudovat, poselství článku zní naprosto jednoznačně, neřkuli neoddiskutovatelně.
  Zastupitelé ani neví, jak hlasovat. Těžko čekat, že ví, o čem vlastně hlasují. Není o čem hlasovat, jelikož záměr není v souladu s územním plánem. V zásadě není co řešit. Ledaže toto někomu formálně nestačí. Pak sice osobně nevím na co ten “někdo” ještě čeká, ale pokusím se “mu” nabídnout určitý náhled na tuto “velkoskladovou technosféru” z jiné stránky, než optikou investic, protože mám zkušenosti mmj. s vybranými provozovnami předních “českých” dodavatelů elektronického zboží.
  Ten ukřičený pitomec, dokola nabízející tabletky, jaksi postrádá ve vlastní provozovně vlastní zaměstnance. Většina PROVOZNÍCH zaměstnanců pracuje na DPP či DPČ pro pracovní agenturu, nemá českou národnost, nezná svoje práva coby zaměstnance a tak se stávají snadným terčem pracovní šikany, překračování zákonníku práce ze strany zaměstnavatele je běžné v mnoha rovinách. Práce to není náročná (od příjmu až po expedici), přesto je vykonávaná v nevyhovujících podmínkách. Setkal jsem se s tím, že agenturní pracovníci nesmí nosit na sklad džíny (Levisky – dříve pracovní oděv), nakázány byly tepláky. V paletovém manipulačním úseku bylo “dříve” nemyslitelné nosit obuv bez kovové výztuže. Pokud se zaseknul pásový dopravník, je “běžné” zaslechnout povel k odstranění závady, bez vypnutí dopravníkového pohonu (!). Nacházíte – li se ve vyšším podlaží, buďte opatrní, protože nevíte, kde bude chybět kus OSB podlahy, vč. zábradlí. No nic, dovolte mi vyjádřit nosnou myšlenku. V takových podmínkách takřka není místo pro českého občana, který si váží sám sebe, svého duševního zdraví (ve skladu se nachází přes 100 wifi zesilovačů), svých končetin. Vraťme se k imigrantům, ti se snaží peníze vydělat, ušetřit a poslat domů. Žádné zvýšení místní ekonomiky se nekoná, dokonce ani na odvodu daní státu zaměstnavatelem, jelikož firma se zeleným marťánkem má jediného akcionáře a ten má sídlo na Kypru. Těch několik kmenových zaměstnanců, pod vlajkou firmy, ve které pracují, musí vyhovovat specifickým osobnostním profilem. Jednou z otázek, které si kladu doposud, je to, jakým způsobem může agentura nabízet přímo “čistou mzdu”, neznajíc moje odvody, slevy na dani a podobně. Rovněž není pravda tzv. nulová odpovědnost, ba naopak, odpovědnost za hmotné škody je naprosto běžná. O proceduře hraničící s šikanou, při výstupních kontrolách ze skladové plochy, nemluvím (zažil jsem případ, kdy zmizela přes “gate” paleta televizí neznámo kam :) “Pracovní tábor” je pro mě osobně příliš vznešený výraz, abych byl upřímný a opakuji, vypovídal z vlastní zkušenosti (s nejedním výrobcem/distributorem).
  Já tyto věci nepodoporuji, ani podporovat nechci, specificky za peripetií, které je provázejí.
  Nějaká nevěcná argumentace, jako “nedostudovaní muzikologové, levičácké ubohosti” a podobně si pane Beton nechte od cesty a neshazujte se pod úroveň těch, co se snažíte kritizovat.
  On Amazon, až mu skončí daňové prázdniny, zase odtáhne dál, podobně jako Carrefour a další firmy.

  Buďte s pozdravem!

  • srandista

   Nějak jsem nepochopil o jaké firmě píšete… Amazom není Flextronics, od té doby jsme se přece jen trošku odplazili dopředu (žádné dotace z pracáku, daňové úlevy apod). Píše se řada fám jak strašmé to je tam dělat, ikdyž se vsadím, že nikdo z těch co to píší nestál ani před tou halou z venku, natož aby tam někdy makal. V Dobrovízi už najímají lidi, né pomocné síly ale managment, hmm to je co? Zkusili jste si někdy dělat třeba v Makru? Nebo na brigádě u pokladny v Tescu? Nebo na parkovišti u Hornbachu? Jistě že ne. V Amazonu nebude nikdo dělat na DPP, to by je FU sežral, ročně 300mil do obecní kasy by taky nebylo k zahození. Jenže, tady je Brno, hniloba a puch, všechno zablokovaným, žádný investice, žádný rozvoj, ani ta blbá dálnice do Vídně nebude (pár ekohumanistů se bude do krve hádat kudy to má vést, probůh! kudykoliv ale ať už!!!), dálnice na Svitavy dtto, jen ať ty vesnice přes který jezdí denně tisíce aut zdechnou že? O nádraží nemluvě, 800m je šílená vzdálenost, místo toho budeme dělat další a další studie prokazující, že vybudovat podzemní nástupiště se 4 kolejema pod Čedokem je prostě debilita. Amazon je supermoderní provoz, místo něj tam vyrostou v lepším případě jen překladiště, a nebo nějaké továrničky, trošku smogu, nějaký ten odpad a stejnej počet kamiónů. To určitě budou továrny a provozy kde budou zaměstnanci v bavlnce. Je to průmyslová zóna, ne národní park, díky babě ze Slatin nebude nájezd (co kdyby nedejbože stál nad nějakou kytičkou) takže pěkně všechny kamiony budou jezdit přes Slatinu, jak moudré a ohleduplné.

   V normálním městě by vystoupil primátor před lid a řekl by: Ulehčíme Slatině novým sjezdem, za 300mil ročně co dostaneme vybudujeme 10 lesních školek, 3 parky, 2 bazény a do 5 let opravíme stadion za Lužánkami.

   Škoda, obrovská škoda.

   • paleontolog

    Nemusíte chápat, o jaké firmě píšete, kdo umí číst mezi řádky to brzy pochopí. Moje pracovní zkušenost vznikla loňského roku, je stále aktuální, poměry jsou stálé. Neznám specifika projektu pro Amazon, nicméně Vám popisuji, jak to obecně chodí ve velkoskladových prostorech obecně – díkybohu ne všude.
    Ano v Makru jsem pracoval, tam není automatizovaný provoz, linky a dopravníky, které můžou trhat ruce, těch pár mechanizovaných provozů jsem shledal jako bezpečné (event. bezpečnější, než dtto).
    Koho by FU sežral a koho ne – ponechám stranou, takové “kdyby” vůbec nehraje roli. Podstatná je současnost ! Potenciál pro zvýšení zaměstnanosti prostě v Amazonu nevidím pro českého občana na víc než 30%, zbytek bude outsourcován z okolních zemí.
    Ad 300 milionů; možná že by ty peníze nebyly k zahození, ale dejte úředníkovi prostředky a on je spolehlivě vyčerpá (narovnáním věže na staré radnici). Příště bude chtít pouze a jedině víc. Škrtá se snad jedině na kultuře, školství a ŽP.
    Za komunisty nebyl problém stavět dálnice ve veřejném zájmu, problém byla jejich kvalita a rychlost stavby. Dnes jsou problémem vlastníci pozemků, stavební řízení jako celek a ve výsledku je rychlost dálničních silnic stejná jako před revolucí. Co se ovšem změnilo je cena.
    A jestli by nebylo lepší na chvíli zhasnout, aby se záměry mohly uskutečnit ? Nebylo. Zamyslete se, proč to nejde legálně.

  • Váš pohled na věc mě nepřipadne objektivní. Pokud dnes není situace v distribučních centrech pro zaměstnance růžová, je otázka, co na tom zhorší Amazon. Konkurence jak víme naopak pomáhá těmhle zaměstnancům nejvíc. Můžou se zbalit a říct já jdu do Amazonu. Platí líp, než obdobné firmy a provoz bude jistě modernější bez chybějících OSB desek…
   Jestli něco může zlepšit už dnes bídný život těhle zaměstnanců, je to příchod Amazonu, ne jeho nepřítomnost. S pobídkama už to taky není tak žhavé, jako v dobách Flextronicsu.
   Amazon si buduje distribuční síť strategicky podle dostupnosti k zákazníkům a představa, že mu pomůže přesunout se do jiné země EU je blbost.
   I kdyby ale odešel, jím investovaná hodnota zde zůstane. Budovu koupí někdo jiný a může to být lépe vyhžito, než samotným Amazonem. Viz Flextronics – Honeywell.
   Brno má zkrátka v zastupitelstvu korupčníky, kterým nešel Amazon na ruku, protože to na rozdíl od ostatních nemá za potřebí. To, že v Brně nebude je obrovská škoda. Jak pro potenciální zaměstnance, tak pro město.
   300 milionů je spousta peněz. 1500 * 17000 je 25 500 000 měsíčna na výplaty, ze kterých se každý měsíc odvede sociální a zdravotní pojištění! Tedy už neodvede.
   Většina zaměstnanců by samozřejmě byla z ČR. Ale i ti z ciziny tady žijí a musí jíst a bydlet. Pokud jste někdy žil mimo ČR jistě víte, že všechny peníze domů rozhodně nepošlete.
   Začněte myslet racionálně a ne emocionálně.

   • paleontolog

    Mě Vás pohled na věc také nepřipadá objektivní. Neptám se – co může Amazon zhoršit, ale co může Amazon zlepšit. Za stávajícího stavu, napříč republikou, jsou to pouze ty peníze do kapes lidem a magistrátu. Ale tyto peníze, opakuji, dejte zastupitelům a oni je projedí pro své záměry. Neprojedí peníze tyto, projedí peníze jiné. Stejně tak lidé něco utratí, ale utratí tolik, aby si nakoupili to nejnutnější. Nacházíme se v často zatracovaném diskontu. Mezi šunty co kupodivu někdo nejen kupuje, ale taky konzumuje.
    Jestli něco může zlepšit postavení občanů je pouze legislativní změna tohoto nekonečného schwarzsystému práce pro “agentury”, kde se ve fabrice pohybuje sotva poloviční část kmenových zaměstnanců. Rád bych věřil, že Amazon bude výjimkou. Vstříc českým poměrům přijde každý distribuční sklad, neb se mu to vyplatí a dřív a nebo později na to přijde vedení samostatně. Není těžké zjistit, že je to všude stejné. To jsou všechno sociální otázky.
    V tom výpočtu zahrnujete jakýsi přijem, já Vám říkám, že práce na DPČ neodvádí měsíčně více než zákonné minimum na zdravotní pojištění, k tomu nějakou daň z příjmu. Přičtěte nějakou slevu na dani za dárcovství krve a stát nemá zhola nic.
    Další hledisko je okupace půdy s poměrně dobrou bonitou. To je mi trnem v oku od začátku výstavby průmyslových areálů v širokých polích (Jirny u Prahy a pod.). Kde je najednou Zemědělský půdní fond, jaká je jeho funkce ? Není nikde a jeho funkce je zbytečná. Sereme si do kalhot a děláme to pod hlavičkou “peníze”.

 • Pro německy rozumící, zde krátký dokument o amazonu v Německu. http://www.youtube.com/watch?v=xdrkY_NpgrY

 • Kritizujete ostatní za jejich neserióznost, ale tenhle pamflet na úrovni dítěte ze základní školy zrovna serioznost nevzbuzuje.
  A to i když pominu infantilní závěr.
  Jen jsem se nedozvěděl, na co má Amazont čekat.
  Máte poněkud naivní pohled na svět. Vy vlastně všechno víte že? Vše jste si přečetli v Blesku a na internetu a máte jasno. Co jste nepřečetli v bulváru, na to jste se poptali místních drben a hospodských intelektuálů. Géniové. Vás mám volit děti?
  Umíte říct na rovinu jestli by jste Amazonu sklad schválili nebo ne?
  Jasně Amazon se bude muset začít řídit vašema iluzema o světě a pak mu blahoskloně pokynete ne?

 • GASTROARBEIT

  Dobrá otázka,
  takže Matěji Holane, AMAZON ANO nebo NE? A prosím jasnou odpověď, ne politické mlžení (až co na to lidi, neznám podrobnosti atd).

 • PROČ BYLA ZMAŘENA INVESTICE AMAZONU V BRNĚ ? – Skutečné příčiny odporu některých brněnských zastupitelů

  Na začátku problémů s umístěním investice Amazonu v Brně je existence pozemků v blízkosti mezinárodního letiště Brno-Tuřany a lačnost jejich majitelů a nájemců získat pro tento pozemek uplatnění (jde o zcela jiný pozemek, než o kterém se hlasovalo v zastupitelstvu). Ústřední postavou v této hře je pan Jiří Filip nar. 16.9. 1957, bytem v Podolí 175, okr. Brno-venkov a na druhém konci hejtman M. Hašek.

  Jiří Filip (KDU-ČSL) je majoritním vlastníkem a předsedou představenstva obchodní společnosti Letiště Brno a.s., která má za účelem provozu na delší dobu od Jihomoravského kraje pronajato zmíněné letiště. V těsném sousedství letiště je plocha, která byla dosud jen triviálně připravena pro pozdější příchod investora a stavbu v rámci projektu BALP (Brno Airport Logistic Parc).

  Jde o plochu o výměře cca 76 ha severozápadně od hlavních zařízení a staveb brněnského letiště (vzletové a startovací dráhy, pojezdových ploch, odbavovacího terminálu a řídící věže) na pozemcích parcelních čísel 3608-3633 a asi 30 dalších. Společnost blízká obchodní společnosti Letiště Brno a.s snila platonicky o tom, kterak pro danou plochu získá strategického investora, leč za celá dlouhá léta se ji to nepodařilo a pro jejich neschopnost ani podařit nemohlo. Když prosákla zpráva, že poradci AMAZONU Brno vytipovali jako vhodnou lokalitu tajně doufali, že by oni (BALP) mohli být tím šťastným, koho by tak atraktivní investor poctil. Ovšem mnohem zdatnější byl R. Fos, který je v přivádění investorů do ČR mimořádně úspěšným. Již z větší části zaplnil Černovickou terasu a je to právě jeho zásluha že se Brno těší z této lokality jako jedné z nejúspěšnějších v ČR. Stejně tak pomohl zaplnit Borská pole v Plzni, modřickou průmyslovou zónu a celou řadu dalších. Tak také přivedl Fos s jeho CTP na Černovickou terasu, která je velmi dobře připravena i AMAZON.

  I zhrzení pánové nasypali již ve finále připravenou akci písek do soukolí skrze propojené klienty v zastupitelstvu města Brna, zejména Mgr. Libora Šťástku (ODS) a pět dalších ve skryté spolupráci a hejtmanem jihomoravského kraje Michalem Haškem a jeho náměstkem Juránkem. Vyfabulovali různé (vesměs ekologické a hygienické potíže) finální varianty v severozápadním segmentu Černonovické terasy, aby se pak v následném kroku mohl vynořit jako deus ex machina hejtman Hašek, s tím že jako by ihned k použití plochou těsně přilehající k letišti zachraňuje skvostnou investici pro Českou republiku. To byl smysl celého děje. Jen ten kdo ani trochu nezná brněnské poměry mohl uvěřit tomu, že Liboru Šťástkovi leží na srdci ekologické nebo hygienické otázky, či dokonce korektní dodržování územního řízení a o parametrech územního plánu nemluvě a také, že to v dané věci má opravdovou relevanci.

  Závěrem je potřeba poznamenat, že obě lokality jsou z hlediska případné zátěže obytných zón prakticky rovnocenné a že žádná z nich nemá dopad na zastavěné území Tuřan, jejichž aktivisté tak „statečně“ na zastupitelstvu vystupovali. Jedna i druhá lokalita mohou mít dopad na okrajová zastavěná a obytná území Slatiny. Je otázkou jak velký.

  V celém případu ani v nejmenším nešlo o ochranu zájmů brněnských respektive slatinských rezidentů ale jen a pouze o rivalitu dvou disponentů pozemků resp. chtivost nájemců protěžované, ale nepřitažlivé rozvojové plochy (BALP) v těsném sousedství letiště, kteří ale za celá léta nebyli na mezinárodním trhu jen svoji neschopností „ulovit“ žádného investora. Tak šli raději cestou obstrukcí prostřednictvím klientelních spojenců v zastupitelstvu a raději přivodili zmar celé investice. Michal Hašek je důležitým hráčem v této hře.

  Ta Haškova promptní nabídka údajně „hotové“ a „připravené“ rozvojové plochy po neúspěchu posledního hlasování v zastupitelstvu města Brna dne 18. března 2014 nebyla náhodným hozením záchranného lana, jak se je snažil hejtman obratně prezentovat ale ve skutečnosti výchozí příčinou celého děje a postupu Šťástky a spol. s cílem zmařit již skoro hotovou investici na jednom místě, pro to, aby mohla být nabídnutá blízká ale ne tak vhodná lokalita, která ale je v gesci celého tohoto klientelního milié.

  Ve skutečnosti byla tato nabídka připravena od samého začátku a předchozí děj byl jen šarádou aby mohla být takto triumfálné a mesianisticky vyhlášena.

  Autor těchto řádků nemá žádné zájmy ani zhola nic společného ani s jednou či druhou stranou.

 • Bad Dream

  “NAZDAR” není a nikdy nebyl socialistický pozdrav !

Leave a Reply


Další zprávy

 • Zajímavosti

  Match Day: Jets end highway trip, pre-Christmas timetable in Brooklyn

  JETS Sport NOTESSaturday’s GameThe Winnipeg Jets engage in their closing match prior to the Christmas break and finish a three-game street vacation on Saturday versus the brand new York Islanders…The Jets dropped 2-1 inside of a shootout on https://www.unionjets.com/winnipeg-jets-jersey/kyle-connor-jersey the Boston Bruins on Thursday and so are 1-0-1 over the vacation so far…Just after the Christmas break, the Jets entertain the Edmonton Oilers on Dec. 27 and these very same Islanders on Dec. 29.Division LogjamWith a acquire tomorrow, the Jets will, at the very worst, head in the Xmas break that has a share with the guide atop the Central Division together with the St. Louis Blues and Nashville Predators…Heading in the closing working day in advance of the split, the Jets are cla sified as the hottest crew among the trio with details in three consecutive video games, though Nashville has lost back-to-back game titles and St. Louis has shed a few in the row…Equally in their losing streaks began with lo ses to the Jets.Heading into the BreakThe Jets will enter the Christmas split with their very best file because relocating to Winnipeg in 2011…Looking again, the Jets really are a mixed 13-13-3 in their 5 video games in advance of the Xmas break within the very last seven seasons…The Jets can get their ultimate recreation before the break in back-to-back seasons with the initially time considering the fact that 2011 having a win tomorrow. Facing the EastThe Jets facial area an Japanese Convention opponent inside their very last two video games prior to the Christmas crack…The Jets are 5-4-5 against the Jap Meeting this time, such as 4-1-2 versus the Metropolitan Division…Winnipeg has gained 3 consecutive games against Metropolitan Division teams…Blake Wheeler prospects the Jets with eight details (3G, 5A) in seven online games from the Metro, while Mark Scheifele has seven points (2G, 5A) in 7 video games and Joel Armia has 6 details (2G, 4A) in 6 video games.Highway WinThe Jets have points in back-to-back street games for your first time in approximately a month…Tuesday’s get in opposition to the Nashville Predators finished a six-game winle s streak (0-4-2) within the highway for the Jets…Winnipeg’s preceding win to the road arrived Nov. 24 at ANA 4-1…The Jets went 7-3-2 of their initially twelve street games of the period in advance of the six-game winle s streak.Overtime Woes ContinueThursday’s decline in Boston dropped Winnipeg’s report to 1-6 in additional time and shootout games, which happens to be the second-worst overtime/shootout history within the NHL Dmitry Kulikov Jersey this season…Only the Buffalo Sabres have got a even worse document at 1-7…Winnipeg, Buffalo as well as the Vancouver Canucks are the 3 teams during the NHL this season having a lone overtime/shootout get.Middling DecemberAfter putting up the second-best report while in the NHL in November that has a 9-3-2 mark, the Jets have got a 5-4-2 record in December, that’s tied for 10th during the NHLDuring the previous a few seasons, the Jets have hovered around .500 in December that has a combined file of 17-17-3 due to the fact 2015…Winnipeg’s greatest file in December was 10-3-1 during the 2011-12 time, which is not going to be bested this season.December ProducersPropelled by 7 points in his 1st two video games in December, Blake Wheeler is tied for fifth in NHL scoring in December with thirteen points (3G, 10A) in eleven games, though Patrik Laine is tied for seventh with 12 factors (7G, 5A) in nine video games…Laine and Nikolaj Ehlers are amongst those people tied for 2nd during the NHL in goals in December with seven each.Laine Streaking Neverthele s AgainWith his intention from the Bruins on Thursday, Patrik Laine moved into sole po se sion of sixth in NHL goal scoring…The purpose also prolonged Laine’s target scoring streak to a few online games, marking the 3rd time this period he’s had a aim scoring streak of a few video games or more…In his https://www.unionjets.com/winnipeg-jets-jersey/nic-petan-jersey 109-game NHL job, Laine has six intention scoring streaks of three video games or more.

  Čti dál →
 • sport

  #CapsJackets Postgame Notebook: Two Hundo

  Two Hundo -Nicklas Backstrom picked a terrific time and energy to web the 200thgoal of his NHL job. With time winding down in regulation and the Caps tangled up within a 2-2 tie using the Blue Jackets in Columbus on Tuesday evening, Backstrom took a feed from T.J. Oshie and cranked a one-timer guiding Blue Jackets goaltender Sergei Bobrovsky to elevate the Caps right into a 3-2 direct with just 42.9 seconds remaining in regulation.The Caps held on to halt a short, two-game slide with out gathering any details, matching their longest this sort of dry spell in the period. In spite of falling guiding early, despite surrendering a slender guide late during the recreation, and regardle s of remaining tasked with two penalty killing mi sions in the 3rd time period, the Caps were in a position to say the 2 details at night’s stop, plus they were being equipped to try and do so without the Jackets acquiring even one level. Video: Caps 365 | February 6″It was a giant game for us,” suggests Caps goaltender Braden Holtby. “We take pride in bouncing back following lo ses, and wished to put collectively a much better, total match. I thought [Sunday against] Vegas was a phase in the proper path, and that i imagined we had been a lot better tonight.”I imagined [the Jackets] executed nicely, too. [It was] an extremely excellent hockey match. I feel they ended up determined and it confirmed. We matched it, and it developed superior hockey.”The two groups meet all over again on Friday in Washington and may get collectively later this thirty day period, on Feb. 26, in Columbus to conclude their season’s collection for 2017-18.”That was a little more in the playoff established feel that we want with our hockey club, and just how we would like to engage in the sport,” says Oshie. “They tied it up late, and it Matt Niskanen Jersey seemed like not a soul hung their head. We lined up with the future faceoff and absent we went. It is a good experience to acquire and with any luck , a development we will get likely below as being the online games get tighter in direction of the end from the period.”Backstrom will become the fifth player in Washington’s franchise heritage to achieve the 200-goal stage.Bounce back -Holtby was named the game’s No. one star just after he stopped 37 on the Jackets’ 39 photographs to earn his 27thvictory of the season. Holtby’s sturdy outing followed a hard start for that Washington netminder in Pittsburgh on Friday evening.Video: Caps Postgame Locker Home | February 6Holtby surrendered 6 targets on 33 photographs to your Penguins in a very 7-4 Caps reduction, and he was pulled from the third period of that contest, the fourth time this season that he was pulled in favor of Philipp Grubauer. Holtby has followed up every of those four stars with a victory in his subsequent outing, and he has restricted the opposition to two or le s tallies in each individual of those 4 game titles.”It was a thing which was instilled in me early, I suppose,” says Holtby. “It was 1 of those cla ses my father taught me, that terrible games come about and when you ought to be fantastic, when you choose to be excellent, you can’t have two within a row.”That’s just something that I have normally remembered. With this league where by there are so many video games, it is just that very little added which makes you focus and regroup and have again in your fundamentals. It is really just one of individuals items, you go out there and do the job and battle, and typically you get rewarded for that.”Holtby is tied with Nashville’s Pekka Rinne for 3rd from the NHL in victories. Tampa Bay’s Andrei Vasilevskiy leads with 31.”He was large, specially within the second,” claims Caps defenseman John Carlson of Holtby. “We failed to give [the Jackets] a great deal until we turned it about. But all of their po sibilities almost came off no-brainer, dumb turnovers inside our zone or in the vicinity of our zone. He stood tall and allowed us to get back ourselves and play quite a bit superior to the rest with the match.”You’ll Get Very little And Like It -Backstrom’s late strike enabled the Caps to gain a late victory in the road barn of the division opponent, snatching a practically selected standings level away from a workforce that’s chasing Washington within the standings.It can be the next time in le s than a month that the Caps have completed so; Jay Beagle’s target in Raleigh with one.3 seconds still left on Jan. 12 enabled Washington for getting outside of city with a 4-3 gain around Carolina, leaving the Hurricanes collectively pointle s and shocked at night’s close.While the Caps sit atop the Metro standings, they are only nine details crystal clear with the 2nd wild card playoff berth while in the Japanese Meeting. It truly is vital for Washington to maintain that hole as wide as it can.”Both groups ended up actively playing difficult,” suggests Caps coach Barry Trotz, “and you have right down to the last 3 or four minutes and you happen to be contemplating, ‘This is most likely gonna extra time.’”Right following the big destroy, the [kill gave us some momentum]. We came out with all the Backstrom-Oshie-Ovechkin line, plus they received us a crucial purpose ideal right https://www.unioncapitals.com/washington-capitals-jersey/andre-burakovsky-jersey after we experienced a handful of e sential kills. You may get momentum from your exclusive groups, and tonight we did.”According to Elias Sports activities Bureau, the Caps are the only group within the NHL with two go-ahead plans from the last minute of regulation this time.Movie: Barry Trotz Postgame | February 6Special Delivery -Coming into Tuesday’s recreation, the Caps had surrendered 4 power-play aims within their prior five penalty killing mi sions of their prior two online games, both equally lo ses.Going through a Columbus team which has the league’s worst energy enjoy inspite of currently being very hot (7-for-23, thirty.4% in past ten video games) not long ago, the Caps executed a set of clutch kills within the 3rd period of Tuesday’s sport. The first of people kills guarded a 2-1 Washington direct, and the second saved the Jackets from forging a one-goal direct of their po se s with hardly any time remaining in regulation.”It was actually e sential for us,” claims Oshie. “At instances, our penalty kill hasn’t been nearly as good as we a sume it to be, and that i imagine as good since it is usually. Tonight, we obtained tested in some important moments, as Dennis Maruk Jersey well as the fellas came up significant – a pair guys with some significant blocks and Holts with a few large saves. Which is vital to get that likely as we get to the tip from the time below. A superb penalty get rid of may be very important when it arrives down to the greatest time with the 12 months, and that’s the playoffs.”Washington also got a power-play intention from Carlson inside the initially as it cashed in on its lone electric power perform chance of your evening.Climbing The Ladder -Carlson netted his eighth purpose from the period and his fourth power-play objective of 2017-18. It absolutely was also the 22ndpower-play target of his NHL vocation, moving him one particular forward of Al Iafrate and into sole po se sion of eighth place all-time among the Caps defensemen. With 53 power-play targets in a very Washington sweater, Sergei Gonchar is Washington’s all-time franchise chief in vocation extra-man tallies by a blueliner.Quartet Of Helpers -Caps defenseman Christian Djoos recorded an a sist for your fourth straight video game, extending his job finest points and support streak to four.Seven Down -Tuesday’s match ended a extend of seven straight one-game highway journeys for Washington, which has a complete of 19 one-game journeys this season. The Caps came by means of that extend really properly, posting a 4-1-2 mark inside the seven games.From the Numbers -Matt Niskanen led the Caps with 23:seventeen in ice time Ovechkin led Washington with 8 shots on internet in addition to a dozen shot makes an attempt Tom Wilson led the Caps with five hits, and he netted his seventh goal with the time to match his single-season career most effective Jay Beagle led the Capitals with three blocked pictures.

  Čti dál →
 • Doprava

  Lined Up: Activity #31 vs Canadiens

  We are having it exterior tonight for that 2017 Scotiabank NHL 100 Typical and we have got the latest line-up information and insighter in the mentor just before the puck drops at Lansdowne. Just one alter from Wednesday and that’s the return of Alex Burrows who skipped his first sport of your time versus the Rangers this 7 days. To help make space, Nick Paul might be the extra forward this night.With his match roster finalized, Sens head coach Man Boucher shifts his consideration into the features tonight and it commences with rolling all of https://www.stylesenators.com/ottawa-senators-jersey/bobby-ryan-jersey his forwards continuously more than the study course from the video game.”That’s what we’ve been undertaking for that previous month,” shared Boucher with the media on Saturday. “We’ve been within the street and we’ve been likely with 4 lines. Everybody has become participating in so it won’t actually alter nearly anything.”Deployment is not the only depth the mentor will probably be taking note of around the bench this night and he discovered Ben Harpur Jersey the size of each and every change as a different likely menace to keeping his gamers warm.”Shift length is likewise a thing you need to glimpse for,” Boucher said. “Short shifts so you continue to be activated plus the subsequent men remain activated.”Tweet from @Media_Sens: #Sens mentor Boucher speaks along with the media just before the #NHL100Cla sic. pic.twitter.com/lx3mBcE9P2The good information is always that the forecast appears clear of precipitation tonight therefore the gamers shouldn’t be fighting towards far too much snow make up within the area as the recreation goes on. That does not signify the frigid temperatures are not heading to enjoy a factor in accordance to Boucher.”It is chilly air that you’re breathing and that’s different,” reported the coach. “I’ve been advised that is the hardest point to receive accustomed way too in an out of doors activity similar to this..”In GoalCraig Anderson (8-10-3) will begin in purpose for that Sens tonight at TD Put. Anderson picked up his to start with get within a minimal in exce s of per month on Wednesday evening from the Rangers and it is looking to safe back-to-back to the initial Matt Duchene Jersey time for the reason that team’s set of wins in Sweden.

  Čti dál →
 • Zajímavosti

  Strome Anticipating Breakthrough with Coyotes

  The big apple — Dylan Strome tries to not feel about his path into the NHL or maybe the achievement his friends have experienced there. It truly is continue to not easy to handle.The Arizona Coyotes ahead is definitely the only best ten decide from the 2015 NHL Draft who’s got however to establish himself inside the League.”I’m still endeavoring to prove which i belong and that Arizona manufactured the ideal decide on,” Strome claimed. The 21-year-old has performed in 28 NHL games; the opposite nine have each individual performed in at least one hundred fifteen, with 7 of these by now previous the 150-game mark, led by Calgary Flames defenseman Noah Hanifin (239), Edmonton Oilers centre Connor McDavid (209) and Buffalo Sabres centre Jack Eichel (209).McDavid and Eichel have been the top two picks, respectively. Hanifin was No. 5, at the rear of Strome and Toronto Maple Leafs ahead Mitchell Marner (159 online games).6 by way of ten were New Jersey Devils centre Pavel Zacha (140), Philadelphia Flyers defenseman Ivan Provorov (164), Columbus Blue Jackets defenseman Zach Werenski (155), San Jose Sharks ahead Timo Meier (115) and Colorado Avalanche ahead Mikko Rantanen (one hundred sixty five).Every single performed in a minimum of sixty seven NHL online games last period. Strome played in 21.”Hopefully in 5, ten years down the road people today will appear back again and say they did make the ideal choose,” Keith Tkachuk Jersey Strome said. “Time will explain to.”That time commences now for Strome.”My goal is usually to play 82 game titles in the NHL this 12 months,” mentioned Strome, whose brother, Edmonton Oilers forward Ryan Strome, was the No. five decide within the 2011 NHL Draft through the Big apple Islanders and have become a full-time NHL player in his next year within the League. “I do sense like I belong there.”The Coyotes want him to prove it, for the reason that they check out Strome being an elite prospect and a major bit of what they hope turns right into a championship core. They observed enough from him final year, his initially whole one particular like a skilled, to bolster their perception in him.Strome dominated in the American Hockey League, scoring fifty three points (22 plans, 31 a sists) in 50 game titles for Tucson. He concluded sturdy inside the NHL too, scoring 8 details (a few targets, five a sists) in Arizona’s final 10 games following obtaining recalled for your 2nd time March twenty.”Look, if he was a second-round decide and he is available in and lights up the American League, I do think everybody might be declaring this man is definitely an untouchable,” Arizona Normal Supervisor John Chayka explained. “He’s a (6-foot-3) Darcy Kuemper Jersey centre by using a good 12 months of profe sional (hockey) underneath his belt and he is made at each individual level. I see him like a truly very good participant.”Strome did not give the Coyotes significantly hope in his initial two NHL stints very last time.He experienced no points while in the very first two games with the time, both of those lo ses (0-1-1), and was despatched right down to Tucson. He returned for nine games from Nov. 28-Dec. sixteen and scored his initial NHL aim, but that was his only position. Arizona went 1-6-2.”Our whole crew was all over, so it felt like he didn’t have a fair shot,” Coyotes heart Derek Stepan mentioned. “But he played very well while in the minors and honed his skills. He conveniently could have shut the engines down and reported, ‘Poor me,’ but he uncovered how to use his talent set to achieve succe s so he could get that 10-game stint at the end of the year when he performed rather well.”Strome reported self-a surance was the difference for him while in the last 10 video games. He constructed it inside the AHL, where he aided Tucson go 33-13-4 in his 50 online games.”When I got up there, I just experimented with to perform the identical sport that i played in the AHL,” Strome claimed. “I kept seeking to get all those po sibilities. I was creating so many likelihood. I was within the puck. I felt Dylan Strome Jersey great. I felt very good about my video game. I eventually just realized that i deserved to be there.”The challenge to make it this period, specially for a middle, might be bigger for Strome.The Coyotes are further in the center with the addition of Alex Galchenyuk inside of a trade with the Montreal Canadiens. Additionally they have Stepan and Christian Dvorak. They re-signed Brad Richardson and po se s Nick Cousins available on the placement.”There will likely be quite a bit of opposition,” Head Coach Rick Tocchet stated.Strome explained he wishes to become a middle, the posture he’s performed his entire lifestyle and where he feels he can best a sist Arizona.”I sense like I showed final yr, the last ten games, which i could play it,” Strome explained.But Chayka and Tocchet see versatility as critical, so Strome could make the Coyotes for a wing. Strome explained he’d be Pleased with that.”He turned the corner previous yr a little bit, and that i would like to see him get away from the corner now,” Tocchet said. “I choose to see him get a straightaway and different himself.”

  Čti dál →
 • Skandál

  Struggle on the velocity demons

  BROSSARD – Paul Byron is well known for currently being certainly one of the fastest gamers within the Canadiens. Some might say he is as rapidly as a race car or truck driver. Not likely, probably, but on Wednesday, he got to spend the morning with one particular, as Mercedes driver Valtteri Bottas dropped via the Bell Sporting activities Sophisticated for any check out in advance of the weekend’s F1 race at Circuit Gilles Villeneuve. Maurice Richard Jersey The meeting was an opportunity with the two athletes to check notes and for Byron to present the Finnish racer a little peek to the everyday lifetime of a Montreal Canadien. And although Bottas could have found numerous a fast driver around the many years – like teammate and renowned pilot Lewis Hamilton – he still came absent dazzled by what Byron had to present.”Yes, he is so quick,” commented Botas, who named fellow countryman Saku Koivu as his favourite hockey player. “It was a major privilege for me to be around the ice on the very same time as him now. It had been definitely interesting.”The pair engaged within a sequence of worries – a skate-tying level of competition, a breakaway contest, a skating drill, plus a Zamboni race – which, in spite of some handicaps thrown Byron’s way, can have skewed a little more in favor of your hockey player. Bottas took all of it in stride.”No, it wasn’t fair, but in some cases life just isn’t reasonable. (laughs) I have lots of regard for these guys within the ice and their speed,” continued Bottas, who received the 2017 Ru sian Grand Prix on April 30, his very first career gain. “For us, it is a bit distinct than becoming quick about the tarmac, but I get pleasure from ice hockey.Even though the abilities troubles the pair https://www.stylecanadiens.com/montreal-canadiens-jersey/mats-naslund-jersey engaged in had been far more hockey-centric, Bottas even now managed to indicate off some stable hockey competencies, honed when he performed the sport expanding up until age fifteen. The native of Nastola, Finland – who mentioned he felt like a “kid within a sweet shop” dre sed up in full Canadiens gear – managed to roof a wrister in warmups, comprehensive a nifty saucer move around a car or truck tire and score a goal five-hole in the shootout level of competition, leaving his new friend and profe sional hockey participant impre sed.”It’s actually fun to determine another person who’s so dominant in his activity and to give him a glimpse into your day-to-day,” recounted Byron. “I was genuinely amazed at how very good he was around the ice. He skates effectively, shoots the puck rather well and for someone who hasn’t played in ten or 15 years, he was definitely very good. Undoubtedly much better than I am being a driver!”Now which the 27-year-old driver is nicely versed within the working day of the everyday living of the profe sional hockey participant, it’s going to be his switch to reciprocate, as Byron will check out the Mercedes workforce about the weekend to get a appear at the rear of the scenes. As well as the indigenous of Ottawa, ON understands who he’ll be cheering for when the pink starting off lights go off: Bottas.”When you are aware of an individual personally, it will give you something to view for and also to cheer for,” spelled out Byron. “It’ll be truly cool to view him while using the Mercedes staff.”He’ll give me a tour over the weekend, so I didn’t have much of the chance to discu s about his sport with him,” he continued. “I are aware that Components one is actually a ton with regards to the psychological game. In order to get it done at people speeds, it is really one thing truly distinctive and i’m thrilled to discover it.”It’ll probably arrive as a reduction for the Zamboni drivers for the Bell Athletics Sophisticated that Byron are going to be maintaining Bottas busy this weekend. The ultimate obstacle with the morning concerned the Hab looping all around the rink and racing Bottas within the Zamboni. The F1 driver looked like a all-natural to the mammoth ice cleansing device, and – if not for his busy schedule – might’ve identified himself a whole new gig.”It’s a bit distinctive than my automobile. It had been the very first time I basically drove it,” recalled Bottas. “I loved it. I didn’t realize it could do donuts, nonethele s it did!”Video: Valtteri Bottas can take a Zamboni to get https://www.stylecanadiens.com/montreal-canadiens-jersey/serge-savard-jersey a spin around the ice

  Čti dál →
 • Ekonomika

  Blue Jackets Encourage Kathryn Dobbs To Sr Vice chairman, CMO

  The Columbus Blue Jackets have promoted Kathryn Dobbs to senior vice-president and chief marketing and advertising officer for your Countrywide Hockey League club, President Michael Priest introduced now. Dobbs has served as the club’s vice-president of group development and executive director of the Columbus Blue Jackets Foundation because February 2015.”Kathryn has a tested background of controlling succe sful advertising, communications and fundraising campaigns,” reported Priest. “She provides a pure means to make potent partnerships and demonstrates an awesome comprehension of our fans’ dreams and partners’ objectives. I am excited to po se s her direct our efforts to increase our model, broaden our fanbase and combine our collective marketing initiatives.” Dobbs, who’ll report directly to Crew President Michael Priest, joined the busine Riley Nash Jersey s in February 2015 as vice-president of neighborhood progre s and govt director in the Columbus Blue Jackets Basis. The foundation has seasoned record-breaking advancement throughout her tenure because it has awarded over $1 million to community charitable and youth hockey companies in every single in the earlier 3 grant cycles to force the Foundation’s cumulative a sist of youth health and fitne s and wellne s initiatives in central Ohio to $10.four million since its inception in 2000. The team’s community courses have also doubled its acce s around the past a few yrs and now aid in exce s of 200,000 neighborhood youth.In 2017, Dobbs was acknowledged like a “40 Under 40″ choice by Columbus Enterprise First. That same year, the inspiration gained the Remarkable Foundation Award with the Affiliation of Fundraising Profe sionals Central Ohio chapter https://www.stylebluejackets.com/columbus-blue-jackets-jersey/markus-hannikainen-jersey . In her new function, she will oversee the club’s advertising and marketing, electronic Markus Hannikainen Jersey media, communications, local community advancement, function presentation and federal government relations initiatives.Dobbs graduated by using a BBA in internet marketing with the University of North Ga and it has extensive marketing and advertising communications knowledge in both of those the for-profit and not-for-profit sectors. She came into the Blue Jackets following serving as vice-president of philanthropy for YMCA of Central Ohio. She invested an extra twelve decades as being a senior-level YMCA govt in several places close to the state, executing nationally and internationally regarded advertising and fundraising campaigns, at the same time as establishing and executing multi-channel conversation campaigns and high-profile gatherings. Working with area YMCA’s and Y-USA, she spearheaded the organization’s manufacturer transformation for YMCA camps throughout the region.

  Čti dál →
 • Tiskové zprávy

  Stars to host 2020 Bridgestone NHL Winter season Basic at Cotton Bowl Stadium

  FRISCO, Texas –The National Hockey League and the Dallas Stars introduced today that the club will host the 2020 Bridgestone NHL Winter Cla sic at Cotton Bowl Stadium in Dallas, Texas on Jan. 1, 2020.The contest will mark the primary NHL regular-season out of doors activity with the Stars. The game proceeds the custom the League proven in 2008 of web hosting a regular-season outside recreation within the onset on the new calendar year, while using the 2020 edition marking the 12-year anniversary on the first NHL Winter Cla sic in Buffalo. Dallas’ opponent for that 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic are going to be declared at a long term date. “The whole Stars organization is honored for being selected from the NHL to host the 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic,” Dallas Stars operator Tom Gaglardi mentioned. “Cotton Bowl Stadium is https://www.modishstars.com/dallas-stars-jersey/jamie-benn-jersey one of the most iconic and recognizable sports activities venues within the U . s .. For just about a century, the stadium has hosted premier sporting gatherings and it has showcased a few of the best players to ever to play their sport. The town of Dallas as well as entire Dallas-Fort Worthy of Metroplex has become a place for the world’s most important sporting functions and hosting the NHL Winter season Cla sic will keep on that development. We are going to have a exclusive opportunity to showcase the growth of your video game of hockey in Texas throughout the last 26 a long time via our great admirer a sistance, gra sroots endeavours and participant and alumni involvement locally. I’d personally also choose to thank NHL Commi sioner Gary Bettman, Dallas Mayor Mike Rawlings and also the Dallas Sporting activities Commi sion for supporting us secure this celebration.”Video: Stars selected to host 2020 NHL Winter Cla sicDallas may be the ninth group to host the once-a-year basic, becoming a member of the Boston Bruins, Buffalo Sabres, Chicago Blackhawks, Detroit Red Wings, Philadelphia Flyers, Pittsburgh Penguins, St. Louis Blues and Washington Capitals. The 2020 Bridgestone NHL Winter season Cla sic will established the document with the southern-most spot for just about any signature NHL outdoor contest (NHL Winter Cla sic, NHL Stadium Series, and NHL Heritage Cla sic).Tickets to the 2020 Bridgestone NHL Winter season Cla sic will go on sale at a afterwards day. Dallas Stars Season Ticket Holders and American Airways Centre suite and premium seat holders might be supplied the very first po sibility to acquire 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic tickets before the normal public. For more info with regards to the recreation and also to enter for a opportunity to earn tickets towards the 2020 Bridgestone NHL Wintertime Cla sic, remember to take a look at DallasStars.com/WinterCla sic.”On behalf of your metropolis of Dallas, thanks to Commi sioner Gary Bettman as well as Countrywide Hockey League for offering Dallas the chance to stick to up about the results of your 2018 NHL Draft,” Dallas Mayor Mike Rawlings mentioned. “I are unable to think of the improved method to rejoice the nice history of new Year’s Working day at Cotton Bowl Stadium than by welcoming 1000s https://www.modishstars.com/dallas-stars-jersey/mike-modano-jersey of followers to witne s the initial at any time outdoor skilled hockey recreation in Texas. This great celebration is yet another illustration of how Dallas continues to become among probably the most sought-after areas to host key sports situations.”Located just east of downtown Dallas, the historic Cotton Bowl Stadium gets the sixth football stadium to host the NHL Winter Cla sic. Cotton Bowl Stadium is the third college or university football venue to host the sport, becoming a member of Michigan Stadium (2014) and Notre Dame Stadium (2019).[ENTER TO Acquire: Click here to your po sibility gain 4 tickets towards the 2020 NHL Winter season Traditional in Dallas]In its 89 several years of existence, Cotton Bowl Stadium has highlighted some of the best players and coaches while in the record of school soccer. From 1937 to 2009, the location hosted the Cotton Bowl Basic, an once-a-year NCAA Division I bowl game. 7 Heisman Trophy winners have participated in the yearly bowl video game although it was being hosted within the location: Doak Walker (Southern Methodist University), Roger Staubach (U.s. Naval Academy), Earl Campbell (College of Texas), Doug Flutie (Boston College), Bo Jackson (Auburn University), Tim Brown (University of Notre Dame) and Ricky Williams (University of Texas). The stadium’s sidelines throughout the Cotton Bowl Basic have showcased some of the most iconic coaches from the heritage on the activity, such as Darrell Royal (University of Texas), Tom Osborne (College of Nebraska), Frank Broyles (University of Arkansas), Paul “Bear” Bryant (College of Kentucky, University of Alabama), Lou Holtz (University of Notre Dame), Bob Stoops (College of Oklahoma) and Nick Saban (Louisiana Condition University).Given that 1932, the annual University of Texas/University of Oklahoma “Red River Showdown” football activity is held at Cotton Bowl Stadium throughout the Point out Good of Texas. In addition to higher education football, the stadium has served Blake Comeau Jersey because the household area to the Dallas Cowboys of your Nationwide Soccer League along with the Dallas Texans of your American Football League. Both of those the Southern Methodist College Mustangs football workforce and FC Dallas of Main League Soccer have identified as Cotton Bowl Stadium home on quite a few events. Cotton Bowl Stadium also served as being a location with the 1994 FIFA Earth Cup, certainly one of 9 stadiums within the United states chosen to host matches during the intercontinental celebration.Cotton Bowl Stadium gets to be only the third venue from the state of Texas to host a regular-season NHL contest, along with American Airlines Heart and Reunion Arena.

  Čti dál →
 • Ekonomika

  Blues make variations to hockey functions employees

  ST. LOUIS – Blues Typical Supervisor Doug Armstrong announced numerous alterations to his hockey operations personnel on Tuesday.Monthly bill Armstrong, who joined the Blues as an newbie scout in 2004 and it has served because the Director of Beginner Scouting due to the fact 2010, will even now provide as a sistant common supervisor. Martin Brodeur, who beforehand served given that the club’s a sistant typical manager, will go away the busine s to go after new opportunites. “I desire to thank Tom Stillman, Doug Armstrong, Chris Zimmerman as well as Blues busine Tony Twist Jersey s for providing me the chance to carry on my enjoying profe sion and begin my profe sion off the ice in hockey operations,” Brodeur claimed. “I am hunting forward on the next chapter of my profe sion.”As the Director of Newbie Scouting, Monthly bill Armstrong has orchestrated the options of many impactful gamers, together with Vince Dunn, Joel Edmundson and Colton Parayko, in addition as highly-regarded prospects these types of as Ville Hu so, Jordan Kyrou and Robert Thomas. Prior to becoming a member of the Blues, Bill expended six seasons to be a mentor during the American Hockey League and helped manual the Providence Bruins for the 1999 Calder Cup Championship being an a sistant.Moreover, Kevin McDonald has become named the final supervisor from the Blues’ AHL affiliate, the San Antonio Rampage, and also will serve being a pro scout to the Blues. Former NHL defenseman Glen Wesley has long been named enhancement coach, although previous Blues defenseman Barret Jackman will not return for the hockey operations workers to the 2018-19 period.Further title improvements include Pierre Turgeon Jersey things like Ryan Miller, who’s got been named director of hockey operations, and Dave Farrish, who has been named a pro scout.The Blues and Rampage have also rounded out the San Antonio coaching personnel, including former Blues defenseman J.J. Daigneault and previous Blues a sistant mentor Daniel Tkaczuk as a sistants to Rampage head coach Drew Bannister.Blues Hockey Operations StaffSt. Louis Blues President of Hockey Operations, GM – Doug ArmstrongVP, Hockey Functions – Dave TaylorA st. GM and Director of Amateur Scouting – Monthly bill ArmstrongSenior Advisor to GM – Al MacInnisSenior Advisor to Novice Scouting – Larry PleauSenior Expert to Hockey Functions – Larry RobinsonGM of San Antonio Rampage and Profe sional Scout – Kevin McDonaldDirector of Player Personnel – Rob DiMiaoDirector of Hockey Functions – Ryan MillerDirector of Participant Growth and Profe sional Scout – Tim TaylorPro Scout – Dave FarrishHead Mentor – Mike YeoA sociate Mentor – Craig BerubeA sistant Mentor – Steve OttA sistant Mentor – Mike Van RynVideo Coach – Sean FerrellGoaltending Coach – David AlexanderDevelopment Coach – Glen WesleyDevelopment Coach – Dave RogalskiRampage Hockey Functions StaffHead Mentor – Drew BannisterA sistant Mentor – Daniel TkaczukA sistant Coach – J.J. DaigneaultVideo Coach – Ryan WardMedical Coach – Koryd LavimoniereEquipment Manager https://www.levelblues.com/st-louis-blues-jersey/al-macinnis-jersey – Steve Pa sineauA sistant Machines Manager – Jack Markwardt

  Čti dál →