Krno obnovuje normalizaci: Podepište antichartu!

24. 10. 2011 8.28 40 komentářů
Nejlepší krněnská radnice se rozhodla vyslyšet volání svých poddaných a obnovit tradiční, české, osvědčené a tedy ryze konzervativní hodnoty.

Magistrát inspiroval dělníky sportu k sepsání krásného prohlášení neboli Anticharty 2011, z níž vane svěží duch normalizace. Sportovci zde vysvětlují dělníkům kultury, že vedení města ví nejlépe co a proč dělá a my ostatní je v tom musíme zcela rozhodně podpořit. Doba je zlá, všude kolem nás je spousta podvratných živlů a proto musíme všichni táhnout za jeden provaz. Nesmíme dovolit nepřátelům, aby pronikli do našich řad. Nesmíme si nechat rozvrátit, co jsme spolu tak dlouho budovali.

Krno si rozvracet nenecháme.

Krněnská radnice se moudře nepouští do žádních módních experimetnů, které už zničily města jako je Vídeň, Berlín nebo Amsterodam. Jde osvědčenou českou cestu, která se nám už tolikrát v minulosti osvědčila. Již při předchozí finanční likvidaci neziskových potížistů, kteří se opovažovali domáhat soudně na městu svých údajných práv, se krněnský magistrát inspiroval historií. Po vzoru feudalizmu se radní jednoduše prohlásili za Krno a nepohodlná sdružení vymazali z mapy občanského sektoru. Je třeba rozlišovat a dodržovat hranice, které se ze své přirozenosti tyčí mezi našimi vůdci a ochránci a námi, jejich slepými a oddanými následníky.

Slabí musí ustoupit silnějším.

Unie krněnských sportovců nyní správně upozornila, že se tady opět někdo pokouší tyto zdi nahlodat či snad dokonce zbořit. Sportovci pravdivě konstatují, že pokud si snad chtějí kumštýři dělat co chtějí, tak ať si na to najdou své peníze a nechtějí peníze našich radních. Taková Kometa, které radní ve své velkodušnosti opravili její svatostánek za tři čtvrtě miliardy, si našla dobrodince v jednom z filantropických klanů, věnujícího se hazardu. Díky závislosti tisíců lidí na automatech se tak daří vysávat peníze z celých rodin, prodávat jejich majetek díky exekucím a následně pak, a to zdůrazněme, pomáhat naší Kometě hrát lepší hokej a vychovávat nové nadějné hráče nebo alespoň fyzicky zdatné dělníky.

Ve zdravém těle zdravý duch.

Krno může být hrdé, že nejen na radnici, ale dokonce i mezi sportovci se najde mnoho moudrých lidí, kteří neváhají přiložit ruku ke společnému dílu. Je nám proto ctí, že zde můžeme v plném znění ocitovat Antichartu 2011, kterou se sportovci jednoznačně postavili na stranu míru a pokroku. Jen trochu zamrzí, že nám ji svým procítěným přednesem nemůže přečíst Jiřinka Švorcová:

Nechápeme nátlakové a konfrontační jednání zaměstnanců brněnských divadel vůči vedení města. Naše zkušenost při jednání s představiteli města je odlišná. Jsme přesvědčení, že je snahou brněnských radních řešit problémy konstruktivně. Současnou tíživou ekonomickou situaci pociťuje sport již delší dobu. Přesto jsme nikdy nesáhli k podobnému řešení naší neuspokojivé situace.

Dotace na brněnský sport jsou dlouhodobě ve stínu finančních dotací na kulturu. Přitom divadlo i sport ve vrcholové podobě slouží stejným způsobem k pobavení diváků. Kromě toho brněnské sportovní kluby vychovávají tisícovky dětí, kterým dávají nejen náplň volného času, ale také pomáhají v boji proti kriminalitě mládeže.

V současné tíživé ekonomické situaci se musíme kromě městských dotací sami pracně starat o naplnění našich rozpočtů, abychom nelehkou dobu přežili. Saháme ke škrtům v rozpočtech a snižujeme všemožně náklady. Což by mohlo být i návodem pro ostatní.

Svou podporu krněnskému sportu, kultuře atd. můžete vyjádřit svým podpisem pod toto prohlášení.

40 Komentářů

 • dale cooper

  málo platný, ať se tu snažíte sebevíc, skutečná krněnská absurdita vás vždycky hravě přebije

  té švorcové je škoda, ale mohla by zaskočit třeba bobošíková

 • Souhlasil bych, ale jednou myšlenkou autor zabil celý článek. Je to ten absurdní argument “Díky závislosti tisíců lidí na automatech se tak daří vysávat peníze z celých rodin”. Provozovatelé automatů a kasin nemohou za závislost, stejně jako výrobci aut a zbraní nemohou za přejeté a zastřelené. Rodinu rozvrací vždy závislák, takže ten oslí můstek ke Kometě je absurdní a směšný. Každý svého businessu strůjcem, takže jestli si sportovní klub našel jako legálního sponzora stadionu Kajot, je směšné to kritizovat. Zajímalo by mě, kolik autorů ŽB třeba hulí. To je taky závislost, která ničí životy nekuřákům.

  • Pavle, plne s tebou souhlasim, az na jednu drobnost. Jestli si nejaky soukromy sportovni klub najde sponzora, tak je to jeho vec. Pokud se sponzorem klubu, ktery byl vybudovan castecne z verejnych penez (dotace mesta, ucast BVV) stane firma, ktera zaroven od mesta dostava nezvykla privilegia, vypada to minimalne podezrele. Nota bene, pokud uspech tohoto klubu byl volebnim heslem primatora (coz je absurditou uz samo o sobe, ale co se da delat).

  • ..tak tak, vyrobce cyklonu B, napalmu nebo freonu vubec nemuze za to, co s tim ty lidi, co si to koupi, delaj – kazdy sveho businessu strujcem! ..je smesny kritizovat nekoho za to, ze vyjadri verejne svou podporu nejake firme (logicky si pro sponzoring vyberu uspesnou firmu, ktera ma dost penez..dost se jich toci v hazardu, zbranich a drogach, tam bych se tez koukal)

   ..na zaver prece jen otazka na PavlaA: zajimalo by me, jak zavislost, ktera nici zivoty nekurakum, souvisi s kvasenim okurku?

   • Dze Stro: Rád bych odpověděl, ale s těmi okurky jsem to nepochopil, asi to je nějaká metafora, kterou jsem nerozklíčoval. :( ( S napalmem je to něco jiného než se zbraněmi nebo auty, ne? Ty totiž mají i legální a prospěšný účel (např. pro policii), napalm je vyloženě útočná “zbraň”, nikoliv obranná…

    • ..pri hledani souvislosti mezi hulenim autoru ZB a ostatnim zde recenym mi proste nejak prislo na mysl to kvaseni okurku (ktery s tim vsim nejak nema nic spolecnyho..)
     ..a je nekde nejaky seznam utocnych zbrani a obrannych zbrani (proti tem “zlym”) ..rad bych si ho procetl a taky by me zajimalo, jestli se to na ty zbrane pise, kdyz je pak to rozhodnuti na lidech – protoze, co kdyz nekdo na nekoho zautoci tou zbrani, ktera je na obranu a je to treba jen proto, ze mu to proste nikdo nerekl…to by byla fatalni chyba v komunikaci…

     • Dze Stro: Já chtěl jen říct, že argument “podívejte, co závislost jistého člověka dělá s jeho okolím” je hodně křehký, až mimo.

      A pokud jde o ty zbraně, myslím, že jsem to jasněji říct nemohl: pistole, které používá policie, se používají k zabíjení i obraně, ale to samé se nedá říci o bojových plynech.

  • Noooo….
   Výrobce aut, vyrábí auta apriory k přemísťování osob a nákladu.
   Výrobce zbraní, předpokládám k udržení třeba pořádku v našich ulicích.
   A výrobce pervitinu, stejně jako provozovatel herny…..nenapadá mě nic smysluplného….! ;-)

  • No jo, jeden by málem zapomněl, že všechny ty herny majitelé provozují pro dobro lidstva. Vskutku pozitiví místa i pro negemblery, např.pro alkoholiky, zloděje atd.

  • Co to je za blábol Pavlíku, si ten svůj příměr dotáhni do konce. Na řízení auta si musíš vyřídit licenci a někdo kontroluje tvou způsobilost, to stejný u zbraně, automaty stojej všude, hrát může kdokoli a prohrát cokoli, žádný varování na nich není, o závislosti na nich se mlčí nebo skoro nemluví. To je důvod, proč je všude na západě hazard tvrdě regulován a kontrolován. Což díky úspěšnému lobbingu místních mafiánských struktur, které provozují hazard neplatí. A lobbing vypadá i tak, že zasponzoruješ například klub, v jehož radě sedí primátor (Kometa), takže tomu blbečkovi uděláš velkou radost. Takže za mě dobrý, autor to napsal dobře.

   • Jen jste mi potvrdil argument. Když řídíte auto nebo když někam míříte zbraní nebo střílíte, můžete tím ohrozit cizí lidi (veřejnost), proto potřebujete být regulován (ŘP, ZP). Hraním na automatech nikoho neohrožujete. Jen sám sebe nebo vlastní rodinu, a to je váš problém. Jste dospělý. Jaké varování? Copak dospělý člověk s mozkem neví, že buď vyhraje, nebo prohraje? Je to úplně stejné jako Sportka.

  • Adiktologové (to jsou takoví ti odborníci na závislosti, hlavně doktoři a psychologové) by s vám nesouhlasili. Nesouhlasili by s váma ani agenti BIS, kteří považují hazard za legální mafii. V poslední výroční zprávě o hazardním průmyslu napsali, že tato mafie má koupené ministerstvo a tvůrce legislativy, aby jim šli na ruku.
   Také by s váma nesouhlasili ani ve všech civilizovaných a většině necivilizovaných zahraničích zemích, kde je tvrdý hazard (tedy však nikoliv sportovní tipy a sázky, stírací losy a tomboly, tj. tzv měkký hazard, na kterém nevzniká závislost) buď zcela zakázán, nebo totálně vyregulován do podoby, kdy připadá jeden hrací automat řádově na desítky tisíc obyvatel. U nás v Brně připadá jeden automat na cca 60 lidí. Můžeme to zcela relevantně přirovnat k situaci, kdy by u nás bylo povolené vaření a prodávání tvrdých drog, navíc nezdaněné. Ale jestli vám přijde v pořádku, že by cca každá dvacátá provozovna v centru města byla prodejnou tvrdého fetu (tedy nikoliv mariuhany, tzv. měkké drogy), tak proti gustu žádný dišputát.

 • Mně se líbí, že kvůli logice argumentace v článku obhajujete korupčníky. Pro mě je absurdní, že v čele té sportovní výzvy se neznámý Richard Foltýn staví na úroveň Václava Havla v čele petice Husy na provázku.

 • Roadmaster

  V intelektuální úrovni to vypadá na fotbalisty. Tedy ty, kterým se podařilo povýšit tělo na ducha…

 • My v Krně-Kohoutovicích máte také velmi šikovné zastupitele a jejich oslavovatele; musíme s přípravou nové generace systematicky pracovat. Klement Gottwald by se od nás mohl učit! Viz článek “Vydařené kouzelné odpoledne” v Kohoutovickém kurýru č.10/2011, který najdete na http://www.kohoutovice.cz/file/3011

  • Tak to je fak maso. Zavzpomínal jsem na dětství, tu krásnou dobu socíku… Fujtajxl.

   • Není to nakonec pomsta starostovi? “Jana Ponížilová” jako autorka… nemá to něco společného s tímhle webem? Vy jste fakt všude.

    • Bohužel nemá. Jana Ponížilová je nová š´fredaktorka toho plátku. Mladá holka, kterou zjevně vybírali právě proto, že bude poddajná, jak bude potřeba. Omen nomen.

    • šéfredaktorka svoji funkci již položila! snad jste spokojení!

     • Mrzí mě, ale jedna věc, akce o které se tu bavíte byla opravdu povedená, sama jsem se ji s dítětem účastnila a moc se nám tam líbilo.A Vy jediné co dokážete pitvat je podtext nějakého článku, který stejně polovina lidí ani nečetla.
      Kdyby jste víc energie věnovali do propagace takovýchto akci určitě by to mělo spokojené ohlasy. Pro děti se toho dělá v mnoha městských částí opravdu málo!

      • Řeč není o dětské akci, ale o zneužívání radničního periodika k politické kampani. Navíc o mimořádně nevkusném způsobu zneužívání.

       Tajemnice úřadu v Žabovřeskách Jarmila Kučerová půjde k soudu, protože si asi za sedmnáct litrů natiskla na tiskárně a s použitím materiálů úřadu letáky pro svou volební kampaň. To, co předvedla Jana Ponížilová v Kohoutovickém kurýru, je úplně totéž.

      • Laura Malátná

       V kohoutovicích se toho dělá pro děti opravdu hodně!!

       Například se schválila likvidace jedné z posledních relaxačních louk, kam děti v zimě chodí sáňkovat atd.
       Ta louka se má kompletně zastavět jakýmsi podivným hotelem se skoro STY parkovacích míst. Pozemek bude prodán dost pod cenou. Zřejmě osoba v dobrých vztazích s radnicí. Více zde:http://kohoutovice.org/obecni-pozemky.php
       ——

       takže tak. tyhle kace “ala malinovka” jsou jen šméčko, pozlátko a průběžná politická agitka. v místním plátku se to potom náležitě zpropaguje.

      • Tohle je prostě úplně nejlepší, už se opakuju, ale miluju Vás!!!!

     • Laura Malátná

      pokud opravdu položila, tak jen dobře pro ni. protože nebude nucena se dále ztrapňovat :-)

   • Naprosto identické jako článek o Antonínovi Zápotockém rozdávajícím dárečky coby Děda Mráz v jedné čítance z padesátých let- včetně toho výkřiku- “to je přece NÁŠ pan prezident!”

  • Standa von Kröna

   Nádhera! Dojetím mi ukápla slza.

   • Podívejte se, kolikrát je v posledních Jihomoravských listech fotka hejtmana. RO v radničních je ve srovnání s tím “neviditelný”.

    • na tom je nejvtipnjsi to, kdo Listy JM vydava, resp. exetremne pravicove smerovani majitele toho vydavatelstvi. CSSD prirovnaval ke komunistum 50. let. Ale jak jde o prachy, klidne jim bude delat PR.

 • Zábava je civilzační mor. Proto by se měla zrušit divadla a sport a lidi by se měli pořádně nahnat do práce. Ekonomická krize je důsledek lenosti a zhýčkanosti, ničeho jinýho! Český (a Moravský) nemakačenkové si válej šunky v divadlech nebo se ládujou klobásama na hokeji a stát se nám mezitím rozpadá. Jednou vylezete vyspinkaný z tý svý janáčkárny a kolem bude pustina!

 • Nemůžu si pomoct, ale tento článek mi vyznívá ve stylu “Kdo nejde s námi (tedy v duchu tohoto webu = magistrát je ten zlý a my ti hodní) jde proti nám… Přirovnání ke Švorcové tak sedí spíš na autora.

  Opravdu totiž nevidím problém v tom, proč by nemohli sportovní svazy vyjádřit svůj názor, když ho můžou vyjádřit umělci. Ale možná chápu pojem demokracie tak nějak jinak než autor článku…

  PS: Ne, taky mě nijak netěší “Kajot výherní automat aréna” a vadí mi, že nejde VŠECHNY výherní automaty zakázat ze dne na den…

  • Ale můžou. Jen pro doplnění. Jde o sdružení brněnských klubů, které nejsou rozhádané s Kometou a iniciátorem tohoto sdružení je Kometa. Pokud jste z Brna, tak jistě chápete, o jak spontánní akci jde.
   Ps. Můj kluk do jednoho z těch podepsaných klubů také chodí.

  • Doprčic, přece můžou, to právo jim někdo nebere. A stejně tak jim nikdo nebere právo se totálně zesměšnit. Tímto článkem jen na to bylo poukázáno, aby si tohoto vskutku bolševického díla všimlo více lidí. Vždyť právě proto přece v HC Kometa, v hlavě pana Zábranského, tato idea vznikla: aby se vědělo, že kulturníci jsou pakáž a sportovní funkcionáři jsou konsktruktivní přátelé brněnského estabishmentu

   PS: Ivánku, kamaráde, můžeš…? ;-)

   • Správně… A ještě je hezky prokádrujme… Dřív byl ten špatný buržoazní živel, dneska je to bolševik… Tak šup je mezi ně zařadit…

    PS: Nemám problém s upozorněním na prohlášení… Jako problém vidím to “laciné bolševické cejchování”

 • Přijde mi, že Jana Ponížilová musí být takovým trojským koněm redakce ZitBrno.cz v krněnském establishmentu, to jméno nemůže být přeci skutečné :)

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →