Magistrát zakázal užívat název Brna na mapách i ve zpravodajství.

10. 2. 2014 18.17 35 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Magistrát města Brna je proslulý dlouhodobým a promýšleným plánováním. Bylo proto od začátku jasné, že smazání facebookové stránky Žít Brno nebohých deviantů nemohlo být hlavním cílem protřelých brněnských právníků. Ve známé části vesmíru neexistuje cennější komodita, než je název a logo města Brna. Magistrát se proto v zájmu ochrany obyvatel, kterým hrozí zmatení a rozpad osobnosti, rozhodl zakázat užívat slovo “Brno” mimo okruh oficiálních tiskových zpráv. V podstatě přes noc tak Brno zmizelo z map, zpravodajských portálů, průvodců nebo předpovědi počasí.

Obyvatelé s trvalým bydlištěm v zakázaném městě mají povinnost si do týdne nechat vyměnit občanský průkaz, ze kterého jim bude vymazán název Brno. Pro neexistenci vhodného ekvivalentu Magistrát doporučuje využít alternativní název Krno, čímž dokončuje proces definitivní transformace na město mimo čas a prostor.

Podle nejlepšího známého primátora, Romana Onderky, bylo vymazání Brna ze všech map zcela nezbytné, protože dle jeho mentální mapy se Brno nachází uprostřed Azerdbajdžánu. Navíc mezi lidmi panoval naprostý chaos – například si četli o Brně v příloze MfDnes a nevěděli, zda uvedené informace byly schváleny tiskovým odborem města Brna. Obtížně pak rozlišovali, kdy se jedná o seriózní informace a kdy si z nich někdo dělá prdel.

Podle nové a koncepční interpretace světa, našeho nejhezčího Primátora, volně inspirované post-strukturalismem a kanystrem archivního Fridexu, může o dění v Brně informovat pouze magistrát. Lidé si ostatně volí politiky proto, aby jim sdělovali to podstatné, tedy kdy budou na Náměstí Svobody pivní slavnosti a ne o nesmyslech, jako je Územní plán, což nikoho normálního nezajímá.

Brněnská Kancelář pro dohnání Prahy tak opět ukázala, že v našem městě neexistují žádné hranice. Zatímco Praha si zakládá na tom, že v jejích křivých a nekoncepčních uličkách tvořil Franz Kafka, Brno zcela jednoznačně dokazuje, že Kafka psal jenom o něm.
Bohužel se nám k tomuto tématu nepodařilo zajistit rozhovor s Bc. Romanem Onderkou, který je právě na návštěvě v USA, kde si přebírá prestižní ocenění Josepha Hellera – Hlava XXII. Pokorně a s úctou a gratulujeme!

35 Komentářů

 • Antisocka

  Desockizace pro nejlepšího známého Bilera:

  O stažení profilu z Facebooku rozhodla na základě porušování podmínek nezávislá autorita, navíc se sídlem mimo Brno – a to se podržte – dokonce snad i mimo ČR!
  Když ke stejnému postupu sáhne nejlepšího známý anti-cokoliv tohoto serveru Bc. Hollan, tak je to evidentně v pořádku, i když minimálně já bych od dnešního článku očekával alespoň uvedení do souvislosti. Jako proč Hollan může a Brno ne?

  Jo to by Biler musel zapojit trochu hlavu, což by ale mohlo poničit jeho odrbaný satirický flašinet – přemýšlení socky bolí!

  Zde ještě odkaz:
  http://brnensky.denik.cz/online-rozhovor/online-rozhovor-ptejte-se-aktivisty-mateje-hollana-20131120.html

  • Stanislav Biler

   Milý anonyme, zkuste si prostřelit hlavu a znovu to promyslet, Facebooku je to obvykle úplně jedno:

   “Jenže podle pravidel, kterými se Facebook řídí, stačí k zablokování stránky pouze to, že ji takto někdo nahlásí. Oprávněnost žádosti Facebook nijak posuzovat nemusí.
   Zdroj: http://brno.idnes.cz/ochranna-znamka-zit-brno-08v-/brno-zpravy.aspx?c=A140210_103634_brno-zpravy_taz

   • A používáním FB jste tedy na tyto pravidla přistoupili. Tak čemu se divíte, uplakánci.

    Víte mě taky sere Onderka. Vhodit socdem hlas do urny, tak si uřežu ruku. Ale stejně tak mě sere tady to fňukání aktivistů a jejich prezentace na webu, která je taktrochu……. dětinská!

    • Moje řeč…jedinej z nich upřímnej mi přijde ten níže s nickem hovado..aspoň si to umí přiznat a to se cení. Ještě aby procitl Hollllan.

    • Martin Povolny

     Jaci uplakanci? Sedi v koutku a placou?

     Stranku obnovili a z Onderky se delaji prdel.

     To se jako snazite plavat proti proudu, nebo co? Jakoze delat si prdel z Onderky je ted “in”, takze vy to delat nebudete?

    • Však si taky nikdo nestěžuje na to, co udělat Facebook, ale na to, co udělal MMB.

    • Fňukání? Mám spíš pocit, že skáčou radostí, protože mají teď více pozornosti než kdykoliv předtím :)

  • Tomáš Peroutka

   “nezávislá autorita, navíc se sídlem mimo Brno – a to se podržte – dokonce snad i mimo ČR!”

   Nejkrásnější asi kolonizuje Palo Alto

  • Štěpán Suchopár

   A která pravidla FB byla, drahý anonyme, porušena? Mrkněte na registrační známku “Žít Brno” na http://www.upv.cz/cs/sluzby-uradu/databaze-on-line/databaze-ochrannych-znamek/narodni-databaze.html a zjistíte, že tato známka není zaregistrovaná. A že je někde logo Brna a nápis “Brno”…Co ještě tedy právníci zakázali? Bedekry či autoatlas? A nebo mají všichni kromě “Žít Brno” písemný souhlas magistrátu k užívání těchto duševních statků, které patří jen a jen politickému zastoupení, které je právě u moci?
   Jak probíhá ono rozhodování nezávislé autority jménem FB? Je možné se proti jejímu rozhodnutí odvolat? Žádá ona mimorepubliková autorita o podání důkazů a vyžádá si i vyjádření protistrany?
   Víte, to mi připadá, jako kdyby městem chodila popravčí četa a pokud bude upozorněna, že někdo neco porušuje, bude okamžite popraven. Jeho hrob pak bude anonimem poplyván se slovy, že přeci byl porven, tak musel něco udělat, jinak by ho přeci nepicnuli

   • Antisocka

    Ahoj Anonyme,
    Když už jsi tak neschopný, že si to nedokážeš ani sám zjistit – z pravidel FB, se kterými souhlasíš při vytvoření účtu:

    3.6 Nebudete šikanovat, zastrašovat ani obtěžovat žádného uživatele.
    3.7 Nebudete zveřejňovat následující obsah: nenávistné projevy, vyhrožování …
    3.10 Nepoužijete Facebook k činnostem nezákonným, klamavým, škodlivým nebo diskriminačním.

    • Štěpán Suchopár

     ad 3.6 Šikana ani zastrašování není naplněna. Obtěžování teoreticky ano, je však třeba vzít v úvahu, že se jedná o politicky činnou osobu, jejíž příjem je realizován z daní občanů ČR, kteří jsou tak jeho zaměstnavateli. U politika tedy není požadování vysvětlení a odůvodnění jeho kroků “obtěžování”, natož pak dívání se mu pod prsty.
     ad 3.7 Nenávistné projevy? Vyhrožování? To nemyslíte vážně :-D
     ad 3.10 Nezákonnost určuje soud a zákony, které porušeny nebyly – doména “Žít Brno” nepatří magistrátu, stejně jako ochraná známka pro “Žít Brno”. O klamavou činnost se také nejedná, skupina se za magistrát nevydává, ale krituzuje jej. A škodlivý a diskriminační…no, nevím.

     Omlouvám se, že jsem Vás nazval anonymem. Zároveň bych se chtěl zeptat, kdy má Antisocka svátek a zároveň, jestli nemáte problém s úřady, když nejse nadán příjmením, či snad jménem…?

     • Antisocka

      Jistě, absolutní rezonance s názorem nejlepší socky Bilera. Vašemi smyšlenkami se ale mezinárodní právo neřídí, že? Pokud máte dojem, že havárkám z Žít Brno někdo ublížil, můžete svou stížnost adresovat dle ustanovení FB 16.1.

      Veškeré žaloby, soudní nařízení nebo spory vůči nám vzešlé z tohoto prohlášení nebo používání služby Facebook budete vznášet výhradně u okresního soudu Spojených států pro okres Northern District of California nebo státního soudu kraje San Mateo. Souhlasíte s tím, že pro účely vedení veškerých takovýchto sporů se podřídíte jurisdikci daných soudů. Toto prohlášení a vaše případné žaloby na nás se řídí zákony státu Kalifornie, USA, bez ohledu na kolizi právních ustanovení.

      Dejte vědět, jak jste dopadl. A pozor! Tohle fakt není cenzura, jenom že si to socky ze srdce přejí. Máte?

      • Štěpán Suchopár

       Asi neznáte způsob jednání FB. Neptají se, stačí, když je někdo nahlášen a oni “jednají” a né vyšetřují…
       Nevím, proč bych měl FB žalovat…
       Stále neříkáte, jak byla porušena práva FB. Citujete pravidla. tak tady máte také citát:

       LISTINA ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD
       Článek 1
       Lidé jsou svobodní a rovní v důstojnosti i v právech. Základní práva a svobody jsou nezadatelné, nezcizitelné, nepromlčitelné a nezrušitelné.
       Článek 3
       (1) Základní práva a svobody se zaručují všem bez rozdílu pohlaví, rasy, barvy pleti, jazyka, víry a náboženství, politického či jiného smýšlení, národního nebo sociálního původu, příslušnosti k národnostní nebo etnické menšině, majetku, rodu nebo jiného postavení.
       Článek 17
       (1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.
       (2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.
       (3) Cenzura je nepřípustná.
       (4) Svobodu projevu a právo vyhledávat a šířit informace lze omezit zákonem, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, bezpečnost státu, veřejnou bezpečnost, ochranu veřejného zdraví a mravnosti.
       (5) Státní orgány a orgány územní samosprávy jsou povinny přiměřeným způsobem poskytovat informace o své činnosti. Podmínky a provedení stanoví zákon.

       Není náhodou Ústava o něco výše v právním systému, než názory na právo Brněnského magistrátu?

       • Antisocka

        Tak to je fakt mazec. Nechte sockám smáznout pro porušení ustanovení jejich blogýsek, hned vám na hlavě přistane Listina :-]]]

      • Dobrý den vážený pane “Antisocko”. Je mi vás fakt moc líto. Dovedu totiž ocenit vaši urputnou snahu hájit tzv. magistrální sebevrahy. Dovoluji si vás proto upozornit, že čím zarpuleji opakujete svá “kvazi” právnícká fakta, tím víc a víc zřejmě podléháte fenoménu nazvanému “iluze nadřazenosti”. Vřele doporučuji vyhledat na YouTube http://www.youtube.com/watch?v=kT-H09rcZCo
       Vlastně vše beru zpět, vždyť podle výsledků prezentovaného výzkumu (šestá minuta videa) je jasné, že je to marné, je to marné, je to marné, je to marné…! Ale za pokus mi to stálo :-) Přeji pěkný den.

  • Martin Povolny

   “porusovani podminek”, “nezavisla autorita” — placate kraviny. Budto nevite, o cem pisete, nebo jste demagog.

 • Antisocka

  Říkali v hospodě u piva na poradě ublížených socek a následně MF přetiskla Hollanův text, že jo? No budete se divit, taková legrace to není. Pokud se dnes rozhodnu nahlásit profil Zemana, co myslíte, že se tak asi stane? Nic, že? Ale na co by se tady potom nadávalo…

  No a když už vás tady máme, tak by mě zajímalo nějaké oficiální stanovisko, proč jako Hollan může, přičemž od každého jiného je to vnímáno jako div ne podraz?

  • Obvious troll is obvious…

  • Antiantisocka (=socka)

   Cože? Co Hollan může a jiný ne? Facebook sice jistě může smazat, co chce, ale jde o to, že si Onderka právě udělal perfektní předvolební reklamu…

   Nějak se mi nedaří porozumět tomu, co píšete, přijde mi to jako náhodný shluk vět. Bude to pravděpodobně tím, že jsem dvakrát jel v Brně tramvají, takže jsem moc velká socka na to, rozumět študovanejm a bohatejm lidem, jako jste vy.

   Hlavní sranda je, že se Onderka pokusil umlčet satiriky s poukazem na duševní vlastnictví, které nevlastní, a ještě k tomu jim zvýšil počet fašounků a dostal je do ČT a celostátních novin.

   • Antisocka

    Zdar socko,
    Hele, nerozumět příspěvku o dvou odstavcích je docela výkon. Většina tady tomu rozumí. Zkus to ještě párkrát pročíst, třeba to zmákneš a nebudeš vyloženě za vola.
    Hlavní sranda je, že ty elektronocké cinty (jak píšeš satira), zas nic tak zásadního pro volby v Brně neznamenají. Karla může lajkovat půlka republiky, socky stejně budou volit Zemana. Už chápeš?

    • Jste si tak jistý, že těm vašim dvěma odstavcům rozumí někdo jiný než vy?

    • Ja vam taky nerozumim.. nejste vy onderka nebo nejakyj jeho kumpan? tipoval bych. nekomu se to muze libit, nekomu ne, nekomu to muze byt jedno, ale vy jste hulvat a prilis podezrele silne to resite.

 • Protože Hollan je soukromá osoba s právem svobody slova a obrany své vlastní osoby a Brno je město a jeho magistrát je státní instituce, která nemá právo umlčovat kritiku cenzurou… jak bylo řečeno – přemýšlení socky bolí ale mohl jste to zkusit než jste vyplodil tenhle blud…

  • Antisocka

   Zdar Hovado – a jak jsi přišlo na to, že Brno se musí chovat férově, zatímco Hollan může dávat rány pod pás, nebo útočit zezadu?
   Dále si představ, Hovado, že FB z ČR nikdo cenzurovat nedokáže. Až tohle zvládneš, dej sem další příspěvek. K věci, Hovado, žádné uslintané dojmy…

 • Jako, psaním satiry ten kapitalismus nevybudujeme, soudruzi. Zasloužilý občan je nad věcí a vůbec takové výplody nečte, maximálně napíše jeden dva nenávistné komentáře a vynadá aktivistům do socek a uplakánků.
  Já bych ty aktivismy zakázala. A humory. A Brno.

 • Tak sem toho Zemana teda nahlasil, uvidime co se stane. Ale jinak souhlas Antisocka by se mel jit zastrelit a Misak se postavit tesne vedle nej, at je to efektivnejsi

  • Antisocka

   Nestane se nic, jak jsem již předeslal. I kdyby to podala celá semknutá kohorta socek dohromady. Já jen, aby tě to nezdrtilo…

   • zdrtilo. jdu si vzit zivot. nechces se pridat? na druhou stranu, po obedu ty tvoje zvasty prijdou docela vhod, aspon clovek s lahvacem u televize (jako spravna socka, hec!) neusina

  • Mucky Muck Moc Lovísquju Tento Komentář!!!!

   Klasický uvažování. Nejsem s aktivistama a hned jsem fanda Onderky.
   Ten život je snadnej, když se dá tak pěkně černobíle uvažovat!

 • pražačka

  ještě chvíli toho trolla krmte a on třeba praskne.

 • Pan Jahoda

  Jsem-Na-Tenise-Ty-Kudrnata-Pico! alias antisocka ma haluze po fridexu tak se citi jako mesias kapitalistickych elit. no a protoze si frkl omitku citi nesnesitelnou potrebu vymlatit tu intousskou svoloc a plebs proste looool vy nuly

 • Pbčan města Porno - partnerské město Krna

  Občané města Porna (partnerského města Krna) žádají kolegu s nickem Antisopla, pardon – “Antisocka”, aby zde přestal dehonestovat podporovatele našeho politického vzoru – krňenské radnice, svým nepromyšleným hysterickým jekotem.

  Anžto touto činností pouze přidává dřeva na oheň zdejším antikrněnským živlům.

 • Uko Ješita

  Zdravím chlapi! Výborný článek, jako vždycky ostatně. Chtěl jsem se zeptat … není vám už toho Onderky a spol. trochu líto? Dyť on je od pohledu blbý jak troky … když otevře hubu, tak se člověk musí smát. To máte to samé jak dělat si prdel z menťáka, ze neumí počítat do deseti. Chudák Onderka ani kolikrát podle mě nechápe, ze si z něho tu prdel děláte. Musí mu to pak složitě vysvětlovat poradci za 70 tisíc měsíčně. Jako fakt je mně jo někdy aj líto :)

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →