Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

14. 4. 2014 15.30 16 komentářů

(Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální podnikatele a drží proto ochranou ruku nad obskurní společností Arch.Design, která je ochotná namalovat cokoli kamkoli a následně to posoudit. Sice je za to pak odsoudí Česká komora architektů, ale to v Krně naštěstí nikoho nezajímá. Investor stavby, společnost HB Reavis group, který už na Slovensku proslul ohýbáním zákonů a vyhlášek, své zkušenosti zúročil i v Krně. Nakonec vedoucí krněnského Odboru územního chaosu a destrukce, Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová, je pro každou špatnost. Nesmíme zapomenout ani na chalupáře Laďu Macka, zodpovědného za územní plánování a rozvoj, který všechnu svou energii obětoval pro legalizaci své načerno postavené chalupy na Priglu, takže ho AUpark nezajímá. Celému týmu děkujeme za nás i naše děti.

(Původní text 19.9. 2012)  Česká komora architektů potvrdila tendenční rozsudek nad architekty Arch.Designu, Radoslavem Kobzou a Jaroslavem Dokoupilem, pro střet zájmů při navrhování a posuzování tržnice AUpark. Zmínění rošťáci si s tím naštěstí hlavu nelámou a AUpark postaví. Stejně odvážný přístup potvrdilo i vedení našeho nejlepšího města Krna, což nám potvrdil mluvčí Pavel Žára: “nám je všechno jedno.” Stavba AUparku je ostatně ve veřejném zájmu, jak stojí černé na bílém ve smlouvě uzavřené mezi obyvateli Krna, reprezentovaných vedením města, a investorem stavby, společnosti HB Reavis Group.

 

Jižní ghetto je jen pro vyvolené.

Smlouva je bohužel tajná, což sice odporuje všem existujícím zákonům, ale to je jedno, protože neexistuje racionální důvod, proč našim nejlepším zástupcům nevěřit. Při  šmelení s pozemky v Jižním ghettu určitě nedošlo k žádnému obohacování na úkor veřejného blaha, za což se opakovaně zaručil například bývalý místopředseda představenstva, a dnes nejlepší ministr spravedlnosti, Pavel Blažek, nebo také člen představenstva všech městských firem, Jiří Hos.

Neviditelná ruka trhu.

Oba jsou nositeli ryze konzervativního étosu své rodné strany (ODS), že by se měl každý postarat sám o sebe a nespoléhat na stát. Ideálním prostorem pro úspěch na volném trhu, jsou pak městské a státní firmy, městské pozemky, státní rozpočet nebo evropské fondy. To, že pozemky v Jižním ghettu aktuálně vlastní politici ODS a ČSSD, je výsledkem působení neviditelné ruky trhu a zdravé soutěživosti našich politiků.

V rámci zachování transparentnosti byla společnost Jižní centrum sloučena s Brněnskými komunikacemi a všechny tajné smlouvy se po cestě nedopatřením skartovaly. Nové majetkové poměry jsou ale naštěstí garantovány zákonem Edvard Beneš se zasloužil o stát (292/2004 Sb), který byl potvrzen výjimkou z Lisabonské smlouvy.

Výstavbě AUparku už nebrání nic v cestě, Arch.Design jej namaloval a následně i posoudil vhodnost umístění stavby dle Územního plánu, který rovněž vytvořil. Posudek je lišácky napsán na fiktivní budovu, která má mít 14 000 m2 nákupních ploch, ale stavět se bude tržnice s plochou 72 000 m2, jak se uvádí ve všech existujících dokumentech.

Nový generální ředitel společnosti Arch.Design

Arch.Design sice dostal zákaz realizovat v následujících třech letech jakékoli veřejné zakázky, ale s tím si filuta Kobza elegantně poradil. Z toho, že dostali zákaz zrovna generální ředitel a hlavní architekt společnosti, totiž dle jejich právního názoru vyplývá, že se pod smlouvy bude podepisovat pán na vrátnici a taková ta paní bez nohy, co posedává na Český.

Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová, statečná úřednice bojující proti nikým nevoleným občanům.

V Krně se daří úspěšně pokračovat v osvědčených principech mafiánské výstavby, díky kterým vybudoval investor AUparku, HB Reavis Group, na Slovensku celou síť podobně potřebných staveb. Zákonům i přáním obyvatel navzdory.

Díky odmítnutí falešného Dalajlámismu nyní můžeme napnout síly a s otevřenou náručí přijmout principy správy měst, osvědčené od Bratislavy až po Ulánbátar. Za jejich prosazení již několik let bojuje nejlepší vedoucí Odboru územního chaosu a destrukce, Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová, která zakázala svým podřízeným se k AUparku jakkoli vyjadřovat a smlouvy s investory nezveřejní, i kdyby se kvůli tomu měla do hlavy střelit. A my jí za to samozřejmě děkujeme.

16 Komentářů

 • Katko, díky. Vážně.

 • Ani nemám sílu na to pohrdání zákony (už tak dost těmto šíbrům příznivými)a rozhodnutími soudu reagovat.

  • Malá poznámka.Za ten pozemek na Opuštěné,kde má podle pana primátora stát lunapark, míval můj děda velkoobchod se dřevem.Můj otec za něj po r.1989 dostal 4.-kč za 1m čtvereční a ještě ne peníze,ale cenné papíry diskutabilní hodnoty.Docela by mne zajímalo,kterej ,,pan podnikatel ” z magistrátu se na tom napakoval.

 • No, chtěl jsem ještě informovat o tom, kterak je mládeži, studentům i pracujícím zpříjemněn začátek školního roku či návrat z dovolené, a to rozkopáním a opravou jedné z mála existujících cyklostezek, které v Brně vedou odněkud někam. Řeč je o cyklostezce podél Svratky do Bystrce.

  Opravovat věru nešlo ve vhodnější dobu, než je začátek září. Ale nezoufejme. Opravená cyklostezka nám bude pravděpodobně k dispozici po celý konec podzimu a během celého zimního období.

  Ve světle výše zmíněných úspěchů našich čelních představiitelů však důležitost této dílčí záležitosti povážlivě bledne.

  • Ne že bych se chtěl kohokoliv zastávat, ale můžete mi říct, kdy jindy by se měla opravovat cyklostezka, než PO SEZÓNĚ, během které lidé jezdí na přehradu a do jejího okolí? Pokud ji využívají podle vás občané Bystrce, tak ty její rekonstrukce bude obtěžovat bez ohledu na roční období. A v zimě se s ohledem na povětrnostní podmínky opravuje špatně… takže se to načasuje na dobu, kdy je “na kolo špatné počasí”… ve srovnání s prázdninami… Mimochodem, co to je za kec, že “návrat z dovolené je zpříjemněn opravou cyklostezky”???

   • Máte recht, v září je na kole nejhorší počasí v roce, obzvláště letošní se vůbec nevydařilo, mluvíme-li alespoň o Irsku.
    Jsem rád, že jste mě informoval, že cyklosezona končí 1.9. a nejpozději v polovině října rovnou začíná zima.

    Asi to bude dáno tím globálním oteplováním, které ruší přechodná roční období.

    Návrat z dovolené je zpříjemněn opravou cyklostezky, to jste snad sám potvrdil: buďme rádi, že se tu v Brně vůbec něco opravuje… nebo ne?

    A co teprve doba, po kterou si ty opravy můžeme vychutnávat! Taková Pionýrská, tam jsme si nad jejími vojenskými zákopy mohli libovat celých 15 měsíců, plán byl dodržen: 88 cm za den a ani o milimetr míň! :)

 • Leopoldová….tu jsem měla na Urbanismus III na VUT FASTu…ale její přednášky byly úděsně nudné uspávání hadů, a kromě první a poslední na ně skoro nikdo nechodil. Já jen, že mi to jméno strašně vrtalo hlavou, a teď sem si vzpomněla.

 • AUpark je označení pro Lužní park?…tak třeba přijde nějaká povodeň a vezme ho sebou…)).

  Moc do toho nevidím ,ale nejsou v tom nějaké rozpory se zákony, které by stály za trestní oznámení na konkrétní osoby?…..třeba i nejlepšího ministra za dobré poradenské služby??

 • Vedoucí Odboru územního plánování a rozvoje, K. Leopoldová, odmítala čtyři měsíce vydat podklady k chystanému územnímu plánu, že jejich znalost prý ohrozí realizaci veřejně prospěšných staveb.

  Hodnocení organizátora:
  Vážná obstrukční praktika, “vzpoura úředníka” proti zákonu. Pseudoprávní vymýšlení důvodů k odepření zcela porušuje pravidla správního řízení. Komická koncovka usvědčuje úřednici z úmyslného zneužití postavení.

  viz
  http://www.otevrete.cz/hodnoceni-uradu/soutez-otevreno-zavreno/cena-verejnosti-2012/hlasovani-zavreno-pristup-k-informacim-2012/#zp13

  Vivat soudružko Katko, jste super.

 • to je mazec:) Díky za bezvadně napsaný článek, asi jsou si v mnohém různé úřady podobné, že by to však někdo takhle hezky okomentoval, jsem ještě neviděl…

 • Ing.Petr Beran

  Vazeni ve vedeni brnenske radnice, nejsem sice z Brna, ale v Brne jsem vystudoval a protoze zde mam i dobre pratele.Zaraži me, ze se tak pasivne divate na to, jak vas Praha okrada o spoustu penez:namatkou tunel Blanka, vice nez 300 mld.Open card-1 mld a nefungujea vy nejste schopniani prestehovat nadrazi, Praha postavila olympijsky park ale Brno se chysta znicit park v Luzankach stavbou jakesi trznice.pokud vam neni zcela cizi pojem demokracie, meli byste o teto veci nechat rozhodnout obyvatele Brna.Tim spis ze jste nebyli do funkci zvoleni ve svobodnych volbach, nebo snad povazujete svob.volby takove, kdy kandidatky nebyly sestaveny obyvately Brna, ale stranickymi sekretariaty (me to pripomina doby davno minule).Nechapu pasivitu brnáků, vuci Praze-kdybych mel tu moc, inicioval bych stavbu zatarasů na vsech prijezdech do Brna a auta s prazskou spz bych do Brna vubec nepustil-mozna by se prazaci aspoň zamysleli-treba byste byli prikladem i dalsim mestum apomohli tak omezit rozkradani statu na ukor dalsich mest i lidí

 • Už fakt jděte někam s tou argumentací, že “nový podnikatel zlikviduje starého”. To jako že teď se to tady zakonzervuje, aby nedejbože někdo, kdo už vydělává prachy, mohl vydělávat dál?? Vy si myslíte, že ti obchodníci v centru tam jsou z lásky k centru? Ani hovno, jsou tam proto, že tam mají výnosný kšeft. Proti tomu se nedá nic namítat. Ale pouštět se tady do boje za jejich udržení mi přijde absurdní. To je, jako by někdo bojoval proti Kofi Kofi, že si jen tak přijedou s vozejkem, postaví ho jen na základě jednoho papíru, zatímco chudáci kavárníci musí stavět záchody s pisoáry na fotobuňku a co měsíc trpět hygieniky.

  Kromě toho, lidi nakupují to, se jim LÍBÍ, ne proto, kde nějaký obchod stojí. Já jsem si v životě nekoupil žádné oblečení na Masaryčce, protože vím, že když tam nebudou mít, co chci, stejně budu muset jít jinam. Takže spojovat umístění obchodu s jistotou výdělku a klientely je pičovina. Ale je jasný, že jistým aktivistům, kterým je jedno, jakou košili si koupí (hlavně že to má rukávy a flanelový vzor), tohle člověk nevymluví.

 • Tak a teď už jenom udělat na Svoboďáku plechovej Lidl a bude to komplet :-D

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →