Matky s dětmi ohrožují rozvoj Krna.

14. 12. 2011 10.21 15 komentářů
ČSSD je zděšena asociálními reformami české vlády a rozhodla se je v rámci svých možností vybalancovat alespoň na komunální úrovni.

Podle ČSSD odnesou dopady vládních reforem především matky s dětmi. Nejlepší starosta Krna proto neváhal a coby autentický sociální demokrat přispěchal na pomoc matkám či otcům v tíživé životní situaci. Zvýšení ceny jeslí z 800 na 6000 Korun měsíčně, jim bezpochyby dodá tolik potřebné povzbuzení a pomůže jim najít si druhou nebo třetí práci. Je třeba zabránit tomu, aby výchova dětí ohrožovala budování kanalizace nebo tvorbu nových kreativních koncepcí. Jedná se o kreativní rozvinutí teze, že chodníky nejsou levicové ani pravicové.

Skokovým zvýšením ceny za jesle, a to i zpětně, se sice ušetří na zhruba šesti zhýralých matkách jen desítky tisíc korun, ale za to se dá minimálně vyhlásit alespoň výběrové řízení na tvorbu nějaké oblíbené koncepce. Navíc šest matek vám, na rozdíl od opery, žádnou velkou demonstraci nevyrobí. Pokud si zvýšení ceny matka nemůže dovolit, půjde za trest na pracák a o dítě se bude starat sama. Práce vede k zbytečné samostatnosti, nepřístojně zvyšuje sebevědomí a do konce i kvalifikaci.  Je třeba matkám ukázat jejich místo ve společnosti – vždyť si mohly místo dítěte pořídit třeba roztomilé štěňátko.Na hanebnost mateřství budou poukazovat i další kroky naší nejlepší radnice. Coby společenští paraziti budou matky nuceny chodit na veřejnosti se žlutým šátkem na hlavě, a to pouze v nočních hodinách, aby nebyly příliš na očích. V šalinách pro ně bude žlutou barvou vyznačeno několik míst k stání v zadních částech vozu a nakupovat budou moci ve specializovaném obchodě v Adamově. Časem tam budou všechny odsunuty, aby byly koncentrovány na jednom místě. Pokud je někdo vpustí do kavárny či snad restaurace, hrozí mu pokuta a veřejná ostuda, matce 11 let vězení. Podle nejlepší inženýrky Jany Bohuňovské, to určitě zvýrazní Krno na mapě východní Evropy.

Děti jsou jednoznačně krněnská priorita.

Jak uvádí ČSSD na svých stránkách: největší překážkou zapojení žen do veřejného života, do rozhodovacích procesů i řízení firem je možnost sladění kariéry a péče o dítě”. Proto je nutné tyto bariéry posílit, protože mnoha ženám se je podařilo překonat. Za celým plánem podle všeho stojí jeden z nejlepších a určitě i z největších jihomoravských patronů, Zdeněk Škromach. Ten kdysi coby ministr práce a sociálních věcí stál za plošným rušením jeslí.

Krněnské jesle jsou pilotním projektem, který bude v případě úspěchu ČSSD v příštích volbách aplikován na celou republiku. Zrušen samozřejmě bude poplatek 30 Kč za lékaře, protože je naprosto asociální a navíc postihuje i normální lidi, ne jenom matky. Oblíbený maďarský právník a nejlepší hateman Michal Hašek, který má na svém webu snad ještě více fotek, než nejlepší primátor, již začal sepisovat potřebné paragrafy. Jeho poslední pokus – omezit svobodný přístup k informacím – sice zatím nevyšel, ale snad se mu podaří omezit v rozletu alespoň libertariánské matky.

Autentičtí sociální demokraté.

Posun sociální demokracie doprava za ODS, nezůstal bez odezvy, občanští demokraté vyměnili znaménka v programu a zacílili okamžitě na levicové voliče. Dle architekta velké krněnské koalice Pavla Blažka, je to stejně jedno, protože domluví se vždycky a navíc, chodníky nejsou levicové ani pravicové. Bývalý leader krněnských občanských demokratů, Robert Kotzian, si jako obvykle nic nemyslí a nikdo ani neví, kde vlastně je. Na závěr si musíme vystačit se slovy nejlepšího hatemana Haška: „Sociální demokracie přichází s novým stylem politiky a komunikace s širokou i odbornou veřejností.”

Aktualizace z 21. března:

Nejlepší rada bohužel nakonec ustoupila nátlakovým a nikým nevoleným skupinám matek s dětmi, poplatky tak zůstanou pro nízkopříjmové skupiny obyvatel přijatelné. Což v důsledku může znamenat, že Krno nevymře po přeslici, což je smutné:

Rada města ve středu 21. března 2012 rozhodla o tom, že ceny za pobyt dítěte v jeslích budou od 1.  4.  2012 diferencované, a to dle příjmu rodičů následovně:

• 1000 Kč bude platit rodina nebo osamělý rodič s celkovým příjmem rovným  nebo nižším než 1,5 násobek životního minima

• 2 000 Kč bude platit rodina nebo osamělý rodič s celkovým příjmem vyšším než 1,5 násobek životního minima

• 3 500 Kč bude platit rodina nebo osamělý rodič s celkovým příjmem rovným nebo vyšším než 2,4 násobek životního minima

• 6 000 Kč bude platit rodina nebo osamělý rodič s celkovým příjmem rovným nebo vyšším než je trojnásobek životního minima

15 Komentářů

 • Laura Malátná

  V posledních dnech jsem se zkoušela prorazit ten docela pancéřově neprůstřelný “nový styl komunikace s širokou veřejností”.

  Byl to docela záhul, ale nakonec jsem se, různými peripetiemi přes apely na vedení strany, dočkala vyjádření i nejlešího primátora. Zabralo mu asi tak 2 minuty – prostě tolik, co zabere překopírování univerzální odpovědi, kterou k tématu mají připravenou.

  Ta samá (tvrdá čísla, statistiky) mi totiž došla před pár dny od vedoucí Odboru zdraví.

 • Stará Blažková

  Brněnský magistrát, na rozdíl od jeho laciných kritiků, myslí o několik kroků napřed. I když se to při povrchním pohlednu nezdá, zdražení jeslí skutečně je významným krokem ke stabilizaci situace mladých rodin, a to zejména matek-samoživitelek. Když páni radní řeknou A, mají samozřejmě předem důkladně promyšlené B i C. Podle ověřených zákulisních informací (bc. Laďa Macků) RMB sice v souvislosti s obtížným dolováním zdrojů na budoucí brněnskou kanalizaci s těžkým srdcem schválila zvýšení opatření, ale zárověň daleko radostněji nejpotřebnějším rodinám rezervovala za 1 kč na 99 pronájem nejteplejších míst v nové kanalizaci. Pro tyto rodiny s dětmi tak bude zdánlivá ztráta způsobená až sedminásovným navýšením poplatku za jesle více než štědře kompenzována doživotními sociálními jistotami. KANALIZACE NENÍ ANI LEVICOVÁ ANI PRAVICOVÁ. Kanalizace je poslední jistota nás všech, proto bychom neměly rozhodnutí RMB krátkozrace ostouzet.

  • Laura Malátná

   takže se dá vlastně říct, že rodiny, které i na jesle za 6000 Kč mají, zvýšením poplatků za jesle v duchu principu solidarity přispívají na budoucí sociální kanalizační bydlení pro rodiny potřebné. Ahaaaa.
   Já jsme věděla, že s etam ta solidarita nakonec najde!

   • Stará Blažková

    Magistrát města Brna tak navazuje na nejlepší tradice urbanismu. Obývání kanálů a rozličnýk stok bylo populární od doby, kdy začala být tato infrastruktura ve městech budována, a MMB se v tomto ohledu zavazuje, že nájemníkům nové kanalizace nabídně moderní designové řešení a maximální dostupný standard. Kvůli této vizi sklízí nespravedlivou kritiku z různých stran, přitom kdo v České republice může říci, že má k dispozici příbytek za více 1,5 mld ?!

 • Aha, tak tohle měl Paroubek na mysli, když mluvil o obyčejných lidech. Asi si ČSSD myslí, že když jejich obyčejný předseda má na barák v Řecku a Praze, že jiní obyčejní lidé mají na jesle za 6k. Trochu lituji pravicové matky, těm levicovým to přeji (s ohledem na program, výsledky voleb a tak).

  Co komerční jesle nebo jesle ve firmách? Nemohli by se zaměstnavatelé chytnout za nos, zjistit si zákonné podmínky a něco začít zřizovat?

  • Laura Malátná

   proč litujete pravicové matky? rada města brna schválila navýšení jednomyslně a v radě má většinu členů ods (6).

  • Stará Blažková

   Pane P4tricku, to je celkem inovativní perspektiva “lituji pravicové matky, levicovým to přeju”, já bych ji v následné diskusi s Vámi velmi ráda podrobněji rozvinula, ale prosím, mohl byste na začátek definovat, co v kontextu Krna chápete jako levici a co jako pravici?
   Když vynecháme oranžovomodrou mafii k politickým idejím a ideálům zcela indiferentní, tak o kterých uskupeních, jež se podílela např. na diskutovaném rozhodnutí, tedy vlastně hovoříme?

   • Paní Blažková a Lauro, já to myslím s ohledem na to, co tyto dvě strany slibují na celostátní úrovni. Všimněte si, prosím, že ČSSD tlačí sociální programy a sliby a pak není schopna ani “donutit” své lidi na komunální úrovni, aby dodrželi celostátní program rozdávání a slibování. Levici volí lidi podle toho, co jim strana “dá”. Míra politické korupce je u socanů rozhodně vyšší. Pravicové matky lituji proto, že jim jesle zdražila strana, kterou nevolily. Kdyby byla v Brně jednobarevná vláda ODS, nikdo by se tomu zdražení moc nedivil, a voliči ODS také ne. V tom je ten rozdíl.

    • * “Míra politické korupce je u socanů rozhodně vyšší.” Vyšší než u Eskymáků?
     * “Pravicové matky lituji proto, že jim jesle zdražila strana, kterou nevolily.” Nemá čistě náhodou v Radě města Brna většinu ta vaše ODS?

     • Laura Malátná

      to uz jsme patrikovi psala, ale on to – asi v ramci zachovani sveho konzistentniho universa – vytesnil :-)

      • LAURA: Já jsem napsal “Kdyby byla v Brně jednobarevná vláda ODS, nikdo by se tomu zdražení moc nedivil, a voliči ODS také ne”. Takže od ODS to není podraz, ani když je v koalici.

       • Podraz je samotná velká koalice, zbytek tý vaší “argumentace” je pitomost. Já se mám jako volič zelených smát levicovým i pravicovým matkám, že na ně “jejich” strany serou? WTF?

    • Pane, proč věříte pitomostem. Pokud posoudím programy, tak určitá dávka populismu je u pravice či levice stejná. Spíš by se dalo říct, že pravici volí lidé podle toho, co “dá”.
     Alespoň já se, možná mylně, domnívám, že ti nejbohatší volí pravici ve větším procentu, než ti chudší levici.
     A jinak: Ať tisíc let žije náš nejlepší primátor.

 • ROFL, Stando, exkluzivní článek, skoro co věta, to perla. Směju se ještě teď, ale je fakt škoda, že ten obsah je dost smutný …

  • Dawe: přéééésně! :-)
   (po delší době velice podařenej článek… a ano, co se týče obsahu, velebnosti, jdu blejt)

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →