Po hale Rondo se přejmenuje na Kajot i starosta Šťástka

13. 1. 2014 10.39 12 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

K neobvyklému kroku v osobním i politickém životě se rozhodl nejlepší starosta Brna-střed Mgr. Libor Šťástka.

Sehnal si štědrého osobního sponzora a rozhodl se, že se nechá eponymně přejmenovat – brand svého plátce si nechá zakomponovat do svého jména. Má to jedinou podmínku: už tuto středu odpoledne musí zastupitelstvo centrálního brněnského obvodu zrušit nulovou toleranci tvrdého hazardu a zavést 9 heren, co se pak budou tvářit jakože jsou kasína. (Snahy odpůrců mu v tom zamezit zde: http://brnobezhazardu.cz/).

Když se před 3 lety rozhodl primátor Onderka přejmenovat populární halu Rondo na KAJOT arénu, byla kolem toho mela. Většině lidí se prostě nelíbilo, že by v roce, kdy architektonická legenda a autor Ronda, architekt Ivan Ruller, slaví osmdesátileté jubileum, mělo město zmonetizovat jméno haly (http://brnensky.denik.cz/zpravy_region/na-hokej-do-ronda-uz-minulost-20110824.html). Ale co naplat. Kajot je štědrý a nezištný dárce hokejového klubu Kometa, kde je nejlepší primátor Bc. Roman Onderka, MBA, členem představenstva, takže domluva byla rychlá, hladká a Onderka si tak snadno přišel na 40 milionů. Od té doby nikdo populárnímu sociálnímu demokratovi Onderkovi, který je v celé zemi znám především díky neúspěšnému stranickému puči vloni na podzim, neřekne jinak než OnderKajot.Pokud se chcete osobně podívat, jak k přejmenování nejlepšího starosty dojde, neváhejte a přijďte na zastupitelstvo: https://www.facebook.com/events/270491069768367/. Ve středu v 16 hodin na Dominikánské 2.

Jenže když se má přejmenovat člověk, nikoho to nemusí zajímat. Stačí si domluvit podmínky a dohodnout se na částce. V případě starosty Šťástky je to jednoduché. Každá herna, co se teď bude jmenovat kasíno (viz reportáž české televize, od 13.33 http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10122427178-udalosti-v-regionech-brno/), mu dá jednorázově 3 miliony. Nejvíce povolených adres – čtyři z devíti – se týká hazardní značky KAJOT patřící pod imperium NET and GAMES, a. s., patřící Šťástkovu kamarádovi Radimu Jüttnerovi.

Šťástkakajot

Vedle už známé politické firmy Onderkajot tak bude chodit po světě i člověk jménem Šťástkajot. Součástí smlouvy mezi Kajotem a starostou Šťástkajotem je i to, že “v dresu” – tedy vlastně ve jméně Kajotu bude tento mladý nadějný a neúplatný politik z ODS absolvovat i podzimní volební kampaň do zastupitelstva města Brna. Libor Šťástkajot bude s posvěcením svého stranického kápa dona Pabla kandidovat dokonce jako lídr kandidátky. Souhlasil s tím nakonec i budoucí předseda ODS Petr Fiala, když mu don Pablo vše ve sněmovním bufetu dopodrobna vysvětlil a se Šťástkajotem v čele brněnské kandidátky slíbil předsedovi světlé zítřky.

Pokud se chcete osobně na přejmenování starosty podívat, přijďte prosím ve středu v 16 hodin, Dominikánská 2, na jednání zastupitelstva: https://www.facebook.com/events/270491069768367/ Čím víc vás bude, tím je přejmenování jistější.

12 Komentářů

 • Magistrátní lidičky nejdou na ruku lidičkám z neziskovek a tak ti batikovaní lidičkové serou atomový hřiby a my jsme svědky postupného pádu dříve satirického webu do hlubin trapnosti. Jdu se usadit a udělat si popcorn. Začíná bejt žbrunda.

 • Antisocka

  Je zajímavé sledovat, co se stane zneuznanému aktivistovi, když mu rupne v bedně. Zatímco on bez nároku na honorář ozdobí textem prakticky cokoliv, odrostou děti, uteče manželka a kus života k tomu.
  Výsledek mnohaletého tažení proti hernám? Některé zmizí zbytek se přejmenuje se na kasína.
  To je ale úděl aktivismu, když člověk nemá schopnosti jít na to přes politiku. Může se tady nadávat na Štástku a spol. Oni se v té politice ale v rámci regionálních voleb aspoň dokázali prosadit, zatímco socky budou navždy generovat texty pod obrázky.

  • Možná dělá toho aktivistu proto, že se na sebe může ráno podívat do zrcadla. A na rozdíl od politika aktivista může zůstat slušným člověkem…i když neuspěje v komunální politice…mimochodem v Brně je komunální politika personálně opravdu vydařená.

   • Antisocka

    Hele, dokud jste sám, beru. Na druhou stranu, pokud máte manželku a dítě, je z mého pohledu prioritou zajistit rodinu a ne rušit herny, které se po x-letech přejmenují na Casino a za pár let stejně zajdou na naprostý nezájem další generace.
    V rámci aktivismu jste za minimální mzdu v tahu od pěti do půlnoci, děcko ani manželku nevidíte.
    Dívejte se do zrcadla, když nemáte žádný příjem a závazky na krku. Vy to dáte, já třeba ne.
    Možná by aktivistům mohlo dojít, že v demokratické společnosti je formou aktivismu politika, na kterou oni dokážou jenom destruktivně nadávat. Ať pan Hollan vyhraje volby a ukáže nám, jak se to dělá. Takhle jsou to jenom pindy od piva s obrázky v jpg.

    • Omlouvám se, ale asi tak úplně nechápu problém, který řešíte. Já za aktivistu považuji člověka, který se rozhodl konat ve prospěch (z jeho pohledu) správné věci. Nemusí to být práce na plný úvazek, nemusí kvůli tomu zanedbávat rodinu, naopak se domnívám, že mnoho z nich to dělá právě pro budoucnost svých dětí. Prostě jen nesedí a nenadávají. A o možnosti něco správného prosadit v dnešním politickém systému a dnešní demokratické společnosti si nedělám iluze, politika podle mne naopak slouží k prosazování společnost poškozujících zájmů. Jsem si jistý, že pokud mi ukážete nějaký pozitivní výsledek, který se podařilo prosadit politikům, najdete deset dalších případů s negativním dopadem.

     • To bylo podekovani Matejovi Holanovi Antisocko? Ty si hodis listek do urny a doufas jini to holt delaji jinak protoze doufat jim nestaci. Verim ze ty svoje deti naucis dobre cekat a doufat…

      • Antisocka

       Socko, vždyť ty neumíš ani psát! Okradl jsi stát o peníze na vzdělávání a něco tady vykřikuj…

       • Děkuji panu Protiponožkovi, že zde jako neúnavný úderník, ve volném čase, bezúplatně prokadruje autora i diskutující.

        • Antisocka

         Ahoj další socko! Víš, jak se pozná, že neumíš ani psát?
         Čili další, kdo okradl stát, ale hlavně remcat…

    • Nepolitik

     Takže logickou úvahou mladý nepolitický politik blízký ANO, není-liž pravda? Slovní zásoba juvenilní, což vylučuje komunisty, jistý avanturismus limituje lidovce, věty mají normální skladbu, takže ne soc.dem. Taky ne ODS, ti už se raději neozývají a sotva TOP 09. Že by zelená liška? Ne, ta není z principu proti aktivismu. Kdo jiný by se nechal přivázat ke stromu a přitom nebyl příbuzný markýze de Sade? Takže někdo, kdo si naivně myslí, že politiku změní tím, že do ní vleze. ANO
     Opak je pravdou. Buď to z vás politika udělá, nebo vás sežvýká a vyplivne. I komunisté tvrdili, že potřebují klid k práci a jejich kritikové destruktivně nadávají. Dnes politici též vyžadují klid, ale jen proto, aby si v tom klidu nakradli. Aktivisté jsou poslední šancí, bez nich už zbude jen úzce propojená podnikatelsko-politická aligarchie.

    • Hollan kdysi v nějakém rozhovoru řekl, kolik cca bere a jaké má “životní podmínky” a že mu to stačí. Jeho žena a dítě pod mostem nespí a jelikož má syna, nemusí mít všechno s Hello Kitty, to taky hodně ušetříte. Hollanovi rodiče teď kandidovali, jestli se dostali, nevím. Možná udělá víc práce ze současné pozice, než kdyby byl opoziční zastupitel s téměř nulovou možností přebít většinovou koalici. Jsem pravičák a kasína bych nerušil, ale v tomhle musím uznat, že Hollan to, co dělá, tak dělá intenzivě a relativně “dobře”.

 • No, já mám z článku a z celého webu spíš pocit, že magistrát této skupince aktivistů típl nějakou dotaci. Jsem zvědav, zda v nastávajících komunálních volbách tahle partička rádobyrecesistů bude kandidovat, volby vyhraje a pak nám všem ukáže, jak se to má dělat. A pánové, je rozdíl mezi politickou satirou a hulvátstvím. Pokud jste na pochybách, vy dost inklinujete k tomu druhému.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →