Tereza Maxová dětem: Hazard je láska vole

19. 6. 2013 15.23 41 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Tereza Maxová od podpory hazardu odstoupila. Viz http://www.terezamaxovadetem.cz/o-nadaci/novinky/347-Prohlaseni-Spravni-rady-Nadace-Terezy-Maxove-detem-k-prispevku-od-provozovatele-loterii-a-obdobnych-her/. Níže uvedený článek proto už slouží jenom jako historický artefakt.

Původní článek: Neziskový sektor se konečně sjednotil a začal táhnout za jeden provaz. Na druhém konci provazu se sice houpe pár gamblerů, ale koho to zajímá.

Takové souručenství neziskovek tu ještě nebylo. 85. Pionýrská skupina Letka, Tereza Maxová, Debra i Brněnský svaz malé kopané. Na přání svého mecenáše, Kajotu, posílají v těchto dnech na radnici Krno-střed dopisy, jestli si Šťástka přece jenom tu regulaci hazardu nerozmyslí. Čím víc gamblerů, tím víc peněz na dobrou věc. Tereza Maxová dokonce zvažuje, že by zřídila pro malé děti přípravku pro budoucí gambling – k donorství a společenské zodpovědnosti je nutné vychovávat děti už od útlého věku.

Dopisy jsou tak upřímné, že nad nimi musí roztát každé srdce zastupitele:

Nadace Terezy Maxové dětem

85. Pionýrská skupina Letka

Brněnský svaz malé kopané

Logo, o. s.

Darts Sports Brno

Sebi-Moto Yacht Club

Debra

Děkujeme.

41 Komentářů

 • Pionýrská skupina Děvka? To razítko je trošku rozmazané a nešlo mi přečíst.

  • panebože …kolik ti je ?

   • Na tuhle otázku je těžké odpovědět. Například židi považují svět starý za cca 5000 let a tudíž Pán Bůh je podle nich minimálně stejně tak starý. Jiný názor mají na věk Pána Boha třeba křesťanské církve (v závislosti na výkladu Bible a přístupu k moderním vědeckým metodám).

 • to je dost hrůza.. peníze sice určitě není často lehké sehnat (i když zrovna u Terezy Maxové při její známosti to není snad takový horor), ale chtít je získávat takovýmhle způsobem a ještě za zachování takového systému lobbovat, to je fakt děs..

 • No, vážení, neznám všechny ty organizace, ale není to třeba vůči Maxové pěkná blbost? Její nadace je dlouholetá, na hazardním systému se nijak nepodílela, má za sebou spoustu dobré práce. Nevymysleli ten systém a jsou jen recipienty prostředků, které dobře využívají s pozitivními výsledky. A pokud je jejich donor požádá, aby řekly, že peníze jím dané jsou dobře využity (což je nejspíš pravda), tak to řeknou. Byl by problém, kdyby jim daly peníze cigaretové společnosti? Taky z jejich produktů dokonce umírají lidé, ale je to v ČR legální a pokud aspoň podporují ze zisku dobrou věc, tak je lepší, než aby si za to někdo koupil jachtu.

  • Prazane… je to asi tak dobre, jako kdyz se o bezpecnost podniku postara vypalnicka mafie… Takze kdyby Nadace TM napsala at nestihame mafiany, protoze je mafiani opatruji, asi by to lidem prislo divne. A ten duvod divnosti neni jestli to momentalne je nebo neni legalni, ze?

 • Nadace Terezy Maxové “potřebnost jsou neoddiskuovatelné”. Asi i zdroj NET and GAMES poskytl málo peněz na zaplacení ředitelky, co umí česky. A ano, poskytujte pomoc znevýhodněným dětem. Jen pamatujte, že některé jsou možná znevýhodněné taky proto, že jejich rodiče hazardu propadli.

 • Ti Pionýři by se měli podívat sem: http://comicsanscriminal.com/

 • Co třeba tento:
  http://www.nadacepartnerstvi.cz/O-nas-Pro-media/O-nas
  nadace partnerství pere špinavé korporátní peníze a z drog z Makedonie, tento bohulibý projekt financující politické strany, jednající v duchu NWO se sídlem v Bruselu je jeden z mnoha, kterým si u nás nadnárodní korporace kupují naši politickou scénu. Je to lidi ještě mnohem horší, než to co se tady na tomto webu píše, všichni jsme toho totiž součástí. věřte nevěřte

 • Normálně Vám fandím, ale toto je trochu laciný článek, ne?! Zbytečné kopnutí. Máte na víc! Co takhle vrátit se k podstatě problému a netahat do toho ty charity, které dělají dobrou práci a holt na to potřebují finance. To, zda je povolen hazard a jak se regulován, nemůžou, krom občanského postoje, moc ovlivnit..

  • Ano a o ten občanský postoj tak trochu jde. Je dost podivné, když postojem je “hazard neomezujte” – něco to vypovídá o jejich způsobu uvažování.

  • Ok, co kdyby peníze na svoji prospěšnou činnosti začaly získávat třeba zdaněním prodejem drog, dětské pornografie atd… to by taky bylo v pohodě? :-)

   • vzhledem k tomu, že autor článku žije z peněz vydělaných měnovými spekulacemi a sázkami na prohloubení asijské krize v devadesátých letech (George Soros), tak asi ano…:-)

    • a) Z čeho soudíte, že Matěj Hollan žije z… :-D toho, o čem píšete?
     b) Co by na tom bylo špatného?
     c) Reagoval jsem na Martu, která zajisté matěj není, jak tedy chcete z jeho obživy vyvozovat její postoj?
     d) Jakou to má relevanci? Proč by mělo ve vztahu Nadace-Hazard hrát roli, čím se živí nějaký Hollan?

 • Správný článek. Neziskovky a nadace jsou samozřejmě v těžkém postavení a jsou závislé na penězích od dárců. Jejich peníze tečou z různých zdrojů, které jsou více či méně čisté. Holt se stane, že někdy přijmou peníze z ne zrovna čistého zdroje, vědomě či nevědomě. To je ovšem jiná situace, než to, kdy otevřeně lobuju proti zpřísnění pravidel pro hazard.
  Mnohé velké světové neziskovky jsou závislé na dotacích různých států, ale to neznamená, že s těmi státy ve všem souhlasí, nebo že dokonce budou obhajovat chybné kroky těch států.
  Je to všechno o míře vděčnosti, kterou obdarování cítí k dárcům a ve výše uvedených případech už to není vděčnost, ale rezignace na vlastní hodnoty.

  • Igore nevím, na čem stavíte svůj názor? Ze zde zveřejněných dopisů podle mne vyplývá, že proti omezení nikdo není, respektive nikdo neříká neomezujte hazard. Těmihle výroky se přesouváme akorát na špatnou stranu barikády, začneme bulvarizovat lidi, kteří se snaží pomáhat.
   Přestože držím palce Brnění&spol je pro mne nejen název článku nevhodný a pokud by to mělo jít touhle cestou, tak se domnívám, že v důsledku bude hnutí ztrácet, než získavat na síle.

   • To snad nemyslíte vážně…? Kdyby šlo na dobročinné účely 100 % výnosů z hazardu, bylo by to pořád špatné, ale vaše argumentace by se alespoň blížila smysluplnosti. Říkáte, že se tito lidé snaží pomáhat. Komu pomáhají, když lobbují za zachování hazardu, který prokazatelně činí z lidí patologické hráče, ničí životy jim i jejich blízkým? Jen proto, aby zlomek z výnosů skrze daně dostali a mohli z nich zaplatit – v první řadě vlastní platy a náklady – a pak zlomek z toho „vrátit” potřebným (třeba těm, které hazard přivedl na dno).

    • Jojoo psychologové, speciální pedagogové atd. jsou hrozní hajzly, jak se opovažují brát mzdu!

     Vzniká zde demagogie se kterou nemohu souhlasit.

     A Johny na základě Vaší argumentace doufám, že se takto vrhnete i proti pití alkoholu, násobně většího problému a do roka zavřete provoz přinejmenším všech kteří budou prodávat jakýkoliv alkohol!

     • Právo na odměna za vykonanou práci nikomu neberu. :-) Leč pokud nějaký psycholog lobbuje za hazard, aby pak mohl od hazardní mafie vyinkasovat peníze a „pomáhat” zmenšovat utrpení dětem, kterým právě tento hazard zničil rodiny, tak to je samozřejmě hajzl nejhrubšího zrna.

      Zkuste zapojit trochu sebereflexe.

 • Ti pionýři to opravdu napsali v Comic Sans?? Bych je nechal rozpustit za to.

 • Matěji blahopřeji, skvělí flusanec do tváře T Maxové a jsem rád, že tento zelený chrchel jste z vytáhli z magistrátního nebo jiného hrdla, jelikož je konečně jasné jakými dobrodinci jsou hazardní společnosti a že už musí být jasné, že si financováním “té charity, jako” koupili “morální rukojmí”, které by slušná společnost neměla nechat padnout.

  Skutečnost že se všechny tyto společnosti snížili k tomu, že za hazard lobují pro mne neznamená nic jiného než, že si podporu nezaslouží a nechápu proč by se nad nimi někdo měl dojímat. Tato strategie tvorby sociálních problému dopoledne a charitativního pomáhání pozůstalím odpoledne snad ani nezaslouží další slova .

 • Sluníčko

  Pozor tzv. Charita je někdy maskované zlo, resp. na ní parazituje spousta lidí – to co ted predvedli nám to jen potvrzuje – to “charitářům” nedochází, že příspěvky pro ně jsou vykoupeny neštěstím řady lidí – gamblerů? Je tak těžké pochopit, že 2 plus 2 jsou 4? A že když hazard na gamblerech vydělá 1 milion, tak na charitu přijde cca 50 000 Kč a z toho si další love odebere správa nadace….lidi proberte se!

 • Nevidím nic špatného na tom, že charitativní organizace bojují za zachování POVOLENÉHO a LEGÁLNÍHO hazardu, který se proviňuje tím, že má nepovolené provozovny. I lidi jako Tereza Maxová mají právo na názor, že (třeba) gambling není takový problém jako dítě se svalovou dystrofií. I lidi jako vedení FOD nebo Naše dítě si mohou myslet, že svobodný gambler může prohrát poslední prachy a skočit z mostu, když z jeho “proher” zachrání dítě, které dostane šanci. Dospělý je odpovědný za své jednání a středoškolák není blbý, aby si nedošel do herny, když tam chce, která je vzdálená o 1,5 metru více než je ten zákonný limit.

 • Magdalena

  Myslím, že hlavní problém je ta logika “něco za něco”, která je i v podobě korupce všudypřítomná. Jakoby to ti provozovatelé hazardu tušili a dopředu si “kupovali ospravedlnění”. To je fakt ubohé. Cílem (jasně že nedosažitelným) každé neziskovky by mělo být to, aby vůbec nemusela existovat – zastavením hazardu a zákazem lichvy by se jistě o mnohem víc dětí mohli postarat jejich skuteční rodiče, kteří jsou takto v dluhové (s tím související alkoholové nebo i jiné) pasti. Žádná sebelepší Tereza Maxová třeba s velkým počtem peněz nikdy nenahradí dítěti jeho skutečnou rodinu. Ukázkovým příkladem jsou dětské domovy – nákladné a stejně neposkytující většině dětí dobrý nebo alespoň uspokojivý vstup do života a výhled na rozumnou budoucnost. Pokud chceme dětem pomáhat nemůžeme dělat systematicky kompromisy tohoto druhu. Musíme řešit patogenní vlivy ve společnosti jako celku a podporovat jejich “přirozené” prostředí. Problém sociálně vyloučených a slabých dětí je důsledkem sociální vyloučenosti a chudoby jejich rodičů. Chápu, že situace v neziskovém sektoru je špatná a vždy by si jeho organizátoři dokázali představit, jak využít ještě více peněz než mají, ale pravdou je, že hlavní problémem Evropské společnosti není nedostatek peněz, ale nedostatek solidarity, odpovědnosti a střídmosti – a přímo proti těmto principům jsou výše uvedené dopisy zaměřeny. Touha pomáhat by neměla lidi tak snadno zbavit nadhledu a spravedlivého úsudku, i když se to samozřejmě stát může.

 • Miela von Krno

  Dlouho profláknutá taktika gamblerských společností, něco jako greenwashing (podporujeme bohulibé aktivity, přece nemůžeme být tak zlí…). V civilizovaných zemích jsou tyhle věci sice omezeně povolené, ale morálně neakceptovatelné (jako strkat si ve společnosti prsty do nosu, konstatovala kamarádka ze Švédska, když na konferenci neziskovek uviděla logo sponzorské firmy s výherními automaty). Zisky těchto firem i náklady státu na léčení závislostí, pomoci rodinám atd. mnohonásobně překračují zmíněnou “charitu”.

 • Všechny tyto “neziskovky” co jim jde jen o to vytáhnout odněkud špinavé peníze a je jedno odkud, hned přestat jakkoliv podporovat. Je to hnus.
  Klidně budou obhajovat grázla a zloděje Juttnera, co si hrabe tím, že obírá jiné nemocné.. To je maximální pokrytectví. Hnus.

 • Prosím, má někdo seznam všech neziskovek, které vyjádřily podporu? Rád bych se jim do budoucna vyhnul a odmítl je podporovat.

 • Tedy kdyby Kajot svoje z hazardu získané peníze nejdřív prohnal přes nějaké spekulativní investice, bylo by to v pořádku?

  • Spekulativní investice nejsou dobré ani špatné, je to zkrátka jen způsob uchování peněz, nevidím důvod, proč by tedy měly něco měnit na špinavosti hazardních výnosů?

 • Firmy ze zábavního průmyslu vůbec na dobročinnost přispívat nemusí a přesto to v dělají. Už tak mají nesrovnatelně vyšší daně, než jiné firmy a přesto si rvou od úst, aby daly nějaký ten drobný milionek na dobrou věc. Tyhle firmy podnikají zcela legálně, platí daně, platí sociální a zdravotní svých zaměstnanců… Nadace TM se spojí s legálně podnikající firmou, která chce v rámci své sociální odpovědnosti pomoci potřebným a tady se najde pár pomatenců, co proti tomu bojují? Takže kdyby si ty firmy prachy nechaly, tak by to bylo v pořádku?

  Terezo, držím palce, ať se daří získávat finanční prostředky od kohokoliv, kdo legálně a korektně podniká a vy je dobře přerozdělíte potřebnými. Ti, co tady nadávají, jsou je provokatéři, kteří chtějí jenom škodit, nikomu nepomáhají a nic neřeší.

 • Nevím, jestli autor článku je ten pravý, aby kázal, co je správné a co není: http://prigl.cz/brnaci/odhaleni-prava-tvar-mateje-hollana-chlapecci-a-koks/

 • Pane Hollan – za tohle pošpinění Terezy Maxové Vám lze říci pouze jedno: JSTE HOVADO !

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →