Útok na Dobeše je útokem na občany Krna.

1. 2. 2012 9.33 48 komentářů

Vyslyšeli jsme moudré zvolání našeho nejlepšího primátora: “Krno jsou jeho občané”. Musíme se proto důrazně ohradit proti mediálnímu lynči, který vedou novinářské hyeny proti našemu krajanovi, Josefu Dobešovi. Podle známého cestovatele, obchodního zástupce Lukoilu a spisovatele sci-fi literatury, Ing. Václava Klause, je Josef Dobeš nejlepším ministrem školství. Dokázal tak přesně pojmenovat to, co vidí úplně každý. Krno má nejlepšího primátora, náš kraj má nejlepšího hatemana, a náš ministr je tedy nejlepší ministr. Vytrhávat z kontextu jeho jednotlivé kroky jenom proto, že nedávají smysl, může skutečně jen někdo, kdo nenávidí Krno.

Podle EU je Dobeš diletant. Možná, ale za to nejlepší.

Josef Dobeš, kterého jsme poslali do sněmovny za náš kraj, na Krno rozhodně nezapomněl. Když se ocitl náš nejlepší primátor Bc. Onderka, radní Bohuňovská a Macek nebo mocný hateman JUDr. Hašek, pod palbou kritiky za své pofidérní tituly, neváhal přispěchat s prohlášením, že i  “mentálně retardovaný měl ve starém systému možnost dosáhnout na titul bakalář.” Aby je podpořil, zveřejnil svou diplomovou práci, která dokazuje, že totéž lze říct i o titulu magistr.

Souznění duší.

Za tímto atakem na zástupce moci obvykle stojí bezmocní intelektuálové, kterým trvalo dlouhá léta něco vystudovat. Nedokážou pochopit, že naši vyvolení dokážou vystudovat cokoli, kdekoli a jakýmkoliv způsobem, a to aniž by to studovali. Proto si ministr Dobeš přizval mediálního guru českého šovinismu, slavného výherce krněnského AZ-kvízu, Ladislava Bátoru. Pan Ladislav elegantně shrnul celou Dobešovu vzdělávací koncepci do hesla začínajícího na písmeno “i” jako Iveta: “Intelektuálové, jděte už do hajzlu”. Základní linií vzdělání proto bude výuka nacionalizmu a úcty k autoritám.

Koncepce rozvoje českého školství v jedné větě.

Z této vize rozvoje českého školství vychází i koncepce segregace, podle které budou děti již ve školce rozřazeny na základě testů, které určí, zda budou v dospělosti studovat jadernou fyziku nebo mají své štěstí hledat u lopaty. Díky této inovaci se zamezí pozdějšímu zklamání dětí i jejich rodičů, které obvykle pramení ze zbytečných nadějí. Je mnohem lepší se raději o nic nesnažit. Až se díky adekvátnímu nastavení testů podaří srazit podíl vysokoškoláků pod 4% a lidí s maturitou pod 10%, tak se testy zruší a děti budou jednoduše dělat to co jejich rodiče.

Vzdělání je jen pro kluky, holkám stačí bikiny. (Foto: video z dílny MŠMT)

Uvedená procenta se samozřejmě týkají pouze mužů. Jak názorně demonstruje “motivační” video z dílny Ministerstva školství, vzdělání je důležité pouze pro muže – ženám stačí k životu základní vzdělání, bikiny a schopnost posluhovat. K prosazení této koncepce bude sloužit reforma vysokého školství, kdy budou správní rady univerzit obsazeny oblíbenými politiky. Vzhledem k jejich obvyklým peripetiím se získáním nějakého titulu, se můžeme těšit na celou řadu inovací.

Občané Krna se proto zcela jednoznačně staví za svého krajana Dobeše, který to dotáhl až na ministra. Jsme na něj hrdí. Pokud by však nejlepší ministr přece jen podlehl tlaku nepřejících pravdo-láskařů, jsme schopni ho okamžitě nahradit další obskurní postavou.

 

48 Komentářů

 • Jitka Zerhauová

  Zase jsem si po ránu polechtala bránici. Díky ŽÍTBRNO!

  • Dobrý den, madam (když se mužům říká Mistře, jak se říká ženám? Bohužel netuším…) Je něco nového s Dvořákem? Nějak to všechno utichlo.

 • Slovo mistr je odvozeno od slova magistr, feminum je magistra, analogicky by to tedy mohla byt mistra: “Dobry den, Mistro!”

 • Acidburn

  ŽítBrno opět uvařilo článek podle jisté pohádky Karla Čapka – jak souvisí Dobeš s Brnem (pochopitelně nestačí říct, že je to ministr školství, totéž mohou říct také Čimelice nebo Pustověty)?
  Věty o segregaci dětí na základě testů a o následném snižování počtu vysokoškoláků jsou nesmysl v momentě, kdy tahle údajná segregace probíhá už dnes, a to skrze zkoušky na osmiletá gymnázia, kdy státní maturita je výsměch (nikoliv maturita) a kdy počet vysokoškoláků neustále roste (současně s poklesem celkové kvality výuky a náročnosti studia – ovšem vysoké školy se jakékoli reformě brání) a kdy má diplom z právnické fakulty v Plzni či jiné soukromé vysoké školy kdejaký poslanec.
  Nechápu, proč se ŽítBrno strefuje do celostátních témat, když těch brněnských je víc než dost (viz dnešní zastupitelstvo v MČ Brno-Tuřany) a když o těch celostátních ví autoři článku ještě méně, než o problémech brněnských.
  S tímhle přístupem se z původně vtipného webu stává další variace na Moderní Brno…ach jo.

  • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

   Já také myslím že redakce to přehnala.
   Vůbec si nevzal k srdci novoroční projev hlavy, rukou a nohou státu, pana spisovatele V.Klause:

   “Nepodléhejme hlasům těch, kteří si libují v pesimismu, v neustálé kritice všeho a všech, v nepřejícnosti a závisti, hlasům těch, kteří si rozhodnou a rozhořčenou kritikou a tepáním nešvarů budují své ničím jiným neopodstatněné postavení nadřazenosti a výjimečnosti, hlasům těch, kteří mají zvláštní radost z neúspěchu a nezdaru. Po celé naší zemi se potkávám se spoustou normálních, pracovitých a kreativních lidí, a to mi dodává optimismus. Říká mi to, že většina našich spoluobčanů hlasům věčných kverulantů nenaslouchá a že se jimi ve svých životních postojích a aktivitách nenechává zviklat.”

   Dobeš je ten normální, pracovitý a kreativní člověk! Nechápu jak pochybné a nadřezené vedení škol, nepřející studenti, kritiku tepající odborná veřejnost si může myslet že to pan Dobeš dělá špatně?

   Je mi smutno….

  • Jejda, Acidball zase něčemu nerozumí a něco nechápe. Zase se mu nepodařilo porozumět psanému textu a demonstruje nám tak jeden z velkých problémů českého školství.

   • Acidburn

    Zato vy jste dosud neopustil školní lavice, P4triku (nebo taky P8triku nebo třeba P1.66triku, vzhledem k inflaci vašich nicků je v tom docela hokej, měl byste s tím klonováním přestat).
    Dobeš s Brnem pochopitelně nesouvisí, jen bylo potřeba udělat článek pro článek a při té příležitosti znovu vytáhnout již (právem) zapomenutá, protože neaktuální témata a kopnout si do prezidenta. Koho např. dnes zajímá Bátora? Vždyť je to politická mrtvola, která už dávno opustila ministerstvo školství? Nebo snad víte, kde Bátora působí dnes?

    • mammanželkuzbrnatakmuzukafrat

     To je dobrá otázka. To náhodou vím zcela přesně! Bátora si urpoutně připravuje lezeckou výbavu, páč bude třeba vlézt klausovi do řiti co nejdříve, protože jak flákne s prezidentováním bude mít spousty práce se zakládání nové náckovské strany.
     :)

     • Acidburn

      No ještě že těch “náckovských” stran Klaus tolik založil! Vy byste nepoznal nácka, ani kdyby vás nějaký kanadou kopl do prdele. Na realistickém postoji k Evropské unii, na obhajobě národních zájmů a na vlastenectví není náckovského vůbec nic.
      I přes urputnou snahu nejrůznějších “náckobijců” ani Bátora žádný nácek nebyl a není – že měl na řadu věcí dosti přiblblé názory, je jiná věc.

      • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

       a vsadím se s váma že založí! :)
       je to totiž filuta! :)

       a vsadit se třeba můžeme…můžeme..jo už vím! o kuponovou knížku vyplňenou na HC&C! Ta je dokonce od mistra podepsaná, takže to platí!

       • Acidburn

        Pokud jste naletěl Koženému a jeho Harvardským fondům, dobře vám tak, ale za to si můžete vlastní blbostí sám, Klause do toho laskavě netahejte. Nevím, proč bych se s vámi měl sázet o bezcenný kus papíru, ale navrhnu vám sázku novou – vsadím se s vámi o basu plzeňského piva, že pokud už Klaus založí novou politickou stranu, rozhodně to nebude “nová náckovská strana”, pod kterou já si představuji další klon instalatéra Vandase a jeho vyholených přátel Čech čechům, ale že Klausem založená nová politická strana bude cílit na bývalé voliče ODS nebo na dnešní voliče Strany svobodných občanů.

        • V tom případě jsem klidný, těch pár set pomatených voličů “svobodných” si může nechat a odstěhovat se s něma do Ruska.

      • Klausovy postoje nejsou realistické, ale nacionálně-šovinistické, případně dementní(viz změna klimatu). Na něj a podobné psychopaty (třeba bátora), je nutné upozorňovat pořád.

       • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

        a bátora je taky dobrej zmrdík:
        viz http://www.pooh.cz/pooh/a.asp?a=2017392

        :)

       • Acidburn

        Aha, jasně, takže pokud hlásá Klaus nacionálně šovinistické názory (ať už to znamená cokoli), mohl byste mi tedy říci, co je zač EU? Tam je nacionálních šovinistů non plus ultra – stačí sledovat, jakým způsobem prosazuje duo Merkozy své, tedy francouzské a německé zájmy, přičemž “co je dobré pro Německo (Francii), je dobré pro celou EU”. Británie a další státy, včetně Polska, taky hájí primárně své vlastní zájmy – nevím, proč bychom nemohli také my hájit své, ryze české zájmy.

        Co se týká Klausova názoru na změnu klimatu, nedělám si iluze o tom, že byste jeho publikace na toto téma snad kdy viděl, natož četl. Proto vám prozradím, že Klaus se věnuje analýze boje s globálním oteplováním ryze z ekonomického hlediska, nefušuje do řemesla klimatologům (což je ovšem častý mýtus bojovníků za záchranu planety před člověkem).

        Nemusí se vám to líbit, ale Klausovi, narozdíl od jiných českých “nepolitických politiků”, všechny zásadní odhady vyšly a jeho názory se zatím vždy potvrdily – sice třeba po 10 letech, ale potvrdily. Dnes to, co říkal Klaus v polovině 90. let margo jednotná měna Euro, papouškují v podstatě všichni.

        P.S.: poučte se z naučného slovníku o tom, co je to psychopatie, protože ani tomuto pojmu evidentně nerozumíte.

        • To by bylo nádherné, kdyby Klaus začal hájit zájmy české a ne svoje nebo Ruské, ale bohužel, pod rouškou nacionalistických blábolů se snaží tuhle zemi odtáhnout někam na periferii.

         Určitě začnu číst Klause …a zítra třeba Breivika.

         Ostatní na rozdíl od Klause jsou schopni hledat, vytvářet a domlouvat řešení. Klaus se umí jenom “mračit” – to zvládne každý idiot.

         • Acidburn

          Kdo jsou ti “ostatní”, schopní domlouvat, hledat a vytvářet řešení? A jaká “řešení” to jsou? Jasně, všichni stojí v jednom šiku, jen ten zlý Klaus má jiný názor, dokáže ho věcně vyargumentovat a z některých principů nehodlá ustoupit – přinejmenším ne zadarmo. To je rozhodně lepší než druhořadí čeští politici, jejichž jedinou starostí je, jak co nejhlouběji zalézt do eurounijní prdele.

          A mimochodem, vyjadřujete se teď přesně v tom duchu tvoření a boření a nepřejícných názorů, ačkoli si ŽítBrno.cz dělá nehoráznou prdel právě z tohoto způsobu myšlení. To je fakt ironie. Že se Klaus nemá důvod usmívat, spočívá v drsné realitě, kterou si už musely přiznat i eurounijní elity.

          Srovnávat publikace Klause s duševním blitím Breivika může jen člověk, který neví nic ani o Klausovi, ani o Breivikovi, protože nemají společné prakticky nic.

          Co se týká údajné periferie, jsme an tom zhruba stejně, jako srovnatelně velké státy, co se týká míry zadlužení, jsme na tom dokonce dost dobře, a to alespoň zčásti díky Klausovi, který se už na začátku 90. let úspěšně pokoušel o vyrovnané rozpočty a co nejnižší zadlužení.

          • Dokáže věcně vyargumentovat názor??? To už se mu tak 15 let nepodařilo, jenom deklamuje vesměs populistické teze. Jako v posledních volbách, kterých se účastnil, strašil benešovými dekrety a poprávu volby prohrál.

           Ale ať si má teď teze jaké chce, mně bude stačit, když bude respektovat ústavu a ne že bude dopředu vyhrožovat co podepíše nebo nepodepíše.

           Ale chápu, Klaus je pro Vás modla, o které se nepřemýšlí, ale která se uctívá, klidně si ho nechte, já to ten rok ještě vydržím a pak už po něm neštěkne ani pes.

        • mammanželkuzbrnatakmuzukafrat

         přesvědčil jste mě! jdu si přečíst fragmenty.cz, tam jsou všechny odpovědi na vaše otázky!
         hned je mi líp, už jsem myslel že se ze mě stane ten věčnej stěžovatel a ten co si neustále upozrńuje na chyby a boří tak práci těch chytrých a pracovitých.
         děkuji vám z celého srdce!

        • mammanželkuzbrnatakmuzukafrat

         ty vole, radši bych rád kdyby to u nás policajti fungovali jako třeba v německu, soudy jako třeba v norsku, kdyby se na silnicích jezdilo jako v holadnsku a velký řetězce by byli regulovaný aby kvůli nim nechcípali malý obchodníci na malejch městech. tohle za 20 let klaus a nikdo z těch zlodějů nedokázal zařídit. tak co s nima? místo toho máme české specifika, takže tu poliši sou tupý a zkorumpovaný, soudy nefungujou, státní zakázky jsou podmáznutý a základy tomu všemu dal dědek, kterej pohrdá právem a občanskou společností. protože kurva trh bez regulací nás zachrání :)

         • Acidburn

          Heh, vy si to představujete fakt jednoduše: ve všech zemích, které jste vyjmenoval, vyjma poloviny Německa, měli 40 let “přívlastkový” kapitalismus a demokratický právní stát. My jsme odhodlaně budovali socialismus pod vlajkou KSČ, která zkurvila nejen ekonomiku, ale hlavně charakter a morálku lidí. Demokracii máme znovu něco málo přes dvacet let, což pořád není dost na to, aby se ten socialismus dostal z hlav lidí, kteří sice chtějí kapitalisticky žít, ale socialisticky pracovat.
          Apel, aby se u nás jezdilo jako v Holandsku, adresujte v prvé řadě českým řidičům, jezdícím jako prasata, a ve druhé řadě zastupitelům, kteří nejsou schopní modernizovat silniční síť na přijatelnou úroveň.
          Pokud naříkáte, jak velké řetězce likvidují malé obchodníky, tak mi zkuste vysvětlit, jak je možné, že na českých vesnicích a malých městech fungují drobní vietnamští obchodníci. Oni jsou totiž ochotní mít otevřeno prakticky nonstop a zkusit štěstí i tam, odkud líní a neschopní Češi odešli (nemuseli, pokud by byli ochotní makat aspoň stejně, jako Vietnamci).
          Klaus nic neukradl, dokonce ani to protokolární chilské pero ne, takže ho neoznačujte za zloděje, je to nesmysl.
          Pokud tím dědkem myslíte Havla, máte úplnou pravdu, ale Klaus nepohrdá ani právem, ani občany. Co se týká pojmu občanská společnost, tak to je souhrnné označení pro nejrůznější nátlakové skupiny, které sice rády rozhodují o věcech veřejných, ale mimo zavedené politické strany, mimo volby, kterých by se musely účastnit, tudíž mimo jakoukoli veřejnou kontrolu a odpovědnost. Že to nefunguje, ukázal neslavný konec občanského fóra, jehož hlavním sloganem bylo heslo “Strany jsou pro straníky, OF je pro všechny.”
          A kurva, svobodný trh bez debilních regulací a úředních šimlů, nyní už víceméně plně importovaných ze slavné socialistické EU, je řešením současné krize, ve které se celá Evropa nachází, naši borůvkovou republiku nevyjímaje.

          • zelený škraloup

           Acidburn, mně se docela líbí, jak se biješ za svou pravdu a myslím, že bys byl skvělý velitel barikády, ale taky si myslím, že jsi občas mimo. Např. ta adorace vietnamských obchodníků, co jsou ochotni otevřít na samotě obchod s ovocem a spotřební elektronikou, sedět tam čtyřiadvacet hodin denně a spokojeně prosperovat, ta mi přijde kapku scestná. A nadávat svým spoluobčanům do líných a neschopných Čechů jen kvůli tomu, že nechtěj trávit všechen čas mezi krabicema od banánů… – tedy Acidburn, ty musíš mít dost neradostnej život, když tu takhle mezi náma línejma a neschopnejma vegetíš. Ono, když to vezmeš, celej rozvojovej svět maká víc než my. Dřou za hrst rejže, dokud nepadnou. Acidburn, asi bych to na sebe neměl prozrazovat, ale já radši budu línej a neschopnej Čech. Přijde mi to smysluplnější. Nicméně, když už jsem zmínil tu barikádu, chápu, že jsi na opačné straně a že se neshodnem. Což jsem celkem rád.
           P.S.: Jinak samozřejmě za tohle všechno může Dobeš. Dobeš má totiž tak neuvěřitelnej záběr, že dokáže posrat naprosto vše.

          • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

           ty vole ty už ty fragmenty nečti…:) i když s tím co si napsal tam můžeš rovnou publikovat.

           Názor “za všechno můžou komunisti”. je jak z estrády….

           ještě prosím tu o tom svobodném trhu který “regulace” posílá do kytek :) :)

           a dědek je samozřejme klaus.

          • s temi “drobnymi vietnamskymi obchodniky” jste pravdepodobne na omylu, naprosta vetsina z nich prodejem levneho zbozi akorat maskuje svou aktivitu na cernem trhu s drogami, take se nejedna o male obchodniky ale o velke organizovane skupiny s prisnou hierarchii. jsou ale velice dobri v utajeni.

        • Skoda, ze tu nemate tlacitka “like”, tato odpoved by ho dostala…

    • zelený škraloup

     pokud jde o mne, já netuším, kde dnes působí Bátora… já ani, abych se přiznal nevím, kde dnes působí Novák…
     jinak si myslím, že Dobeš souvisí se vším, tedy i s Brnem…
     Dobeš mi přijde naprosto skvělej, takhle jsem si vždycky představoval zanícenýho personalistu… sice úplně přesně nevím, proč je ministrem školství, ale nemůžu vědět všechno, že…

    • Ten acidburn fakt nedokáže z textu pochopit úplně základní informace; škoda, že tady nejde nakreslit, že dobeš byl zvolen do sněmovny za jihomoravský kraj – takže všichni, kdo tady žijem, jsme za tu kreaturu tak nějak zodpovědní.

     A taky se narodil v Boskovicích a studoval v Krně, ale to už je na acidburna moc informací.

     • Acidburn

      Dobeš byl možná zvolen do sněmovny za jihomoravský kraj, ale ne za Brno, resp. pouze za Brno. Tvrzení, že “všichni, kdo tady žijem, jsme za něj tak nějak spoluzodpovědní” je nepřípustná paušalizace, vycházející z kolektivní viny.
      Já Věci veřejné nevolil, za Dobeše odpovědný nejsem. Pokud vy ano, tak se styďte, ale neříkejte už kecy typu “všichni byli tak trochu kolaboranti” a “všichni jsme spoluzodpovědní za světový mír”. Za prvé nejsme a za druhé stačilo, že takto žvanili komunisti 40 let.

      • Acidburn se nám zase rozdováděl:DDD

       On si tady může plácat každou blbost co ho napadne, ale ostatním by to zakazoval a ještě se oháněl komunismem :D

       Ale snad už pochopil alespoň spojitost našeho kraje a Dobeše. :D D

       • Acidburn

        Zakazoval? Ne, já nehodlám nikomu nic zakazovat, ale ať tu laskavě pan “drdre” mluví sám za sebe, protože já si ho jako svého mluvčího nevybral. Že “za všechny” mluvili především komunisti a nejrůznější “tribuni lidu” neznamená, že se tu oháním komunismem. Mimochodem, právě o komunismu víte kulový, nikdy jste v něm nežil a o tom, jak to za bolševika fungovalo, se ani nic zjistit nesnažíte, tak laskavě neplácejte a neokrádejte mne o čas.

        Spojitost kraje snad, spojitost Brna nikoliv, ale je jistě úžasné, že tu snad dokonce studoval, asi jako desítky tisíc dalších. Fakt gratuluji, protože to je spojitost jediná. Nechcete příště napsat něco o Napoleonovi? Prý v Brně dokonce přespal.

        • O tom co vím nebo nevím víte úplný kulový, takže se zase hezky uklidněte a laskavě mě svým bezduchým plácáním neokrádejte o čas :D Takových rádoby vychytralých šašků jako Vy je plnej internet, takže se s něma běžte hádat někam na Novinky, dál si čtěte Fragmenty a nekriticky obdivujte Klause a Putina. :D

         • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

          nechte mluvit acidburna! Honze, řekni jak to tenkrát bylo!

          • zelený škraloup

           :-) ))))))))
           Obávám se, že Honza nám řekne kulový, neb je nějakej darebnej.
           Ty voe, už jsem se dlouho tak nesmál.

         • Acidburn

          O tom, jak málo toho o řadě věcí víte, vypovídají dostatečně vaše komentáře. Nulová sebereflexe, neschopnost věcně argumentovat, jediné, na co se zmůžete, jsou primitivní urážky. Máte pravdu, podobných exotů jako vy je plný internet, každá anonymní diskuze.

          • :D :D :D

           Jsem naprostá nula, stojící v němém úžasu tváří tvář Vaší zjevené pravdě, která ke mně promlouvá skrze Vašeho proroka V.Klauze a jeho vyvolené učedníky Hájka a Jakla.

          • Tak jasně, já mám svoji pravdu a nepřišel jsem sem diskutovat, že. Zastávám podobný punk styl jako celé ŽB.

          • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

           he he…ty jantere, přijď do akropole na Unbroken….
           tam si pak můžeme popovídat s lidma o klausovi a o tom že občanská společnost je pro naší zemi největší zlo… :)

          • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

           jesti já sem exot, tak ti seš dva exoti! :)

           a zkus mi to vyvrátit!

        • By mě docela zajímalo, kolik toho Petr Bouda alias Acidburn – člen brněnských Mladých konzervativců – za toho socialismu stihl prožít, 3-4 roky?

         Ten fanatický obdiv Klause je u MK povinný? Přísáháte na Rok osmý nebo na Modrou planetu? Účast v diskuzích na internetu máte taky povinnou?

         • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

          ha! to je odhalení.
          Možná sem toho za socíku prožil víc. Já jsem totiž holenkové skládál slib jisker a slib pionýra v síni tradic!

          Kde si skládal pionýrák ty, acidburne? :)

          • Acidburn

           Naštěstí jsem ho skládat nemusel, narozdíl od mých rodičů.

          • zelený škraloup

           jestli je Acidburn u MK, pak jsou jeho zmatené výroky pochopitelné…
           každej musí vidět, že Dobeš je komickej mimoň, jenže když si ho děsně cení Klaus, kterej je moudřejší Okamuri… tohle by rozhodilo kdekoho…
           jinak bych řek, že Acidburn pionýrák neskládal… ten moh skládat tak akorát uhlí…

         • Acidburn

          Že jsem žil v socialismu pár let a nikoli pár desetiletí neznamená, že o tom, jak “úžasný” to byl režim, nic nevím. Mimochodem, ono stačí umět číst, případně se zeptat rodičů, prarodičů a nebo politických vězňů, co to bylo za režim, že.

          A když už je řeč o Mladých konzervativcích, tak vám trochu rozšířím obzory – co se týká “fanatického obdivu” ke Klausovi – nevím o tom, že by byl obdiv Klause v MK povinný. Dost členů vstoupilo do MK třeba v době “falešného a prázdného” Topolánka, noví členové vstupují i za Nečase a neřekl bych, že je k tomu vede obdiv či neobdiv aktuálního předsedy ODS. Stejně tak jsem nikdy neslyšel o tom, že by členové MK přísahali na jakoukoli knihu, takže se obávám, že ani na Rok osmý, ani na Modrou, nikoli zelenou planetu. Povinná není v MK dokonce ani účast v internetových diskuzích (nechápu, k čemu by taková povinnost vůbec byla).

          • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

           ty si kouzelnej :) napiš ještě něco :)

           a jenom mi prosím vysvětli jednu věc: ty koncentráky zrušili až v roce 1989 nebo už dřív?

           jako já socík neobhajuju, ale nic není jen černé nebo bílé.. :)

           a kupodivu za socíku tady bylo jedno období, kdy oproti dnešní ekonomické závislosti na inzerentech, byla média zcela nezávislá bez jakékoliv cenzury a vlivu – hádej hádači kdy to bylo :)

           to už se jako do těch koncenráků nepočítá nebo počítá? asi si budu muset přečíst nějakou komunistobijeckou literaturu, abych prozřel… :)

           fakt člověk s rozhledem, co o věcech přemýšlí. to se oceňuje :) dneska má každej našprtáno teoretické teorie dědka spisovatele a člověka s nepovrchní znalostí by pohledal… dávám ti bludišťáká!

          • Samozřejmě pane Boudo, že stačí umět číst, ale jak už tady někdo opakovaně upozorňoval, máte nějaký problém s pochopením textu.

           Možná, že fanatický obdiv Klause není povinný, ale trpí jím každý Mladý konzervativec. Třeba z toho jednou vyrostete. I když se bojím, jakého šílence budete vzývat potom.

           Ty internetové diskuze asi souvisí s fanatizmem Mladých konzervativců – bránit Klauze vždy a všude. Byla by to jistě zajímavá studie. Ale totéž se děje i jiným skupinám bezmezně obdivujících svého guru, takže nic nového.

  • DOBEŠ??? No comment

 • betonový š_lin

  to video je pekelný..to dělali děti z v hodině informatiky:))

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →