Žít Brno jde do podzimních voleb. V Praze

11. 2. 2014 13.48 16 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Zvedli jsme ručník hozený Romanem Onderkou.

Po čtyřech letech dlouhého a promyšleného projektování a stavění jsme se konečně rozhodli kandidovat. Jak všichni věděli od začátku, Žít Brno byl vždycky jen politický projekt a vždy nám šlo jen o převzetí moci. Půjdete do toho s námi?

Uvědomujeme si, že daleko větším satirikem a performerem než my je Roman Onderka. My si zase myslíme, že budeme schopni líp dělat politiku. Předem deklarujeme, že v případě volebního úspěchu předáme vedení města přístupy na web a Facebook Žít Brno, nepochybujeme, že nás budou zesměšňovat daleko lépe, než my to děláme teď. Od stávající politické garnitury se budeme lišit v tom, že my je nebudeme zakazovat.

Marketingoví specialisté Jakub Horák a Marek Prchal odhadují současnou Onderkovu kampaň na Žít Brno na 11 milionů korun. Děkujeme. Protože nám to jako správný odborník na virál neřekl dopředu, nemůžeme v tuto chvíli představit program ani kandidátku, protože ji ještě nemáme.

Onderkův právník Geisler si děkovné chlebíčky a fernet osobně převzít odmítl. Nechali jsme mu je proto na podatelně.

Onderkův právník Geisler si děkovné chlebíčky a fernet osobně převzít odmítl. Nechali jsme mu je proto na podatelně.

Kandidátku i program ale vytvoříme společně. My, hipstři z kaváren, umíme pojmenovat a řešit jen určité problémy, zejména pak ty svoje osobní. Ne že bych jich nebylo dost, ale cítíme, že potřeby obyvatel Krna jsou obšírnější a zahrnují i takové věci jako bydlení, péče o seniory, školky, doprava, financování sportu a podobně. Proto vám nabízíme následující: artikulujme věci, co je potřeba v Krně změnit, společně. Pokud máte pocit, že chcete kandidovat a z pozice politiků něco ve městě zlepšit nebo zhoršit, pojďte kandidovat s námi. Jestli budeme mít ve volbách 1, 11 nebo 111 % teď odhadnout neumíme, neslíbíme vám proto, že budete zvoleni. Ale budeme se o to snažit.

Někdy příští týden svoláme první “schůzi”, na které by měl začít krystalizovat program a tak. Už teď klidně piště na chci@zitbrno.cz.

Taky budeme potřebovat vybrat podpisy pod založení hnutí Žít Brno. A protože politická strana může kandidovat všude, dáváme značku Žít Brno volně k dispozici. Kandidujte si za ni, kde chcete, v Mostě, Praze i Adamově. Beztak nic lepšího nevymyslíte.

Jupí.

16 Komentářů

 • To je nemilé začít takhle pozdě, do parlamentních voleb bych se klidně k vám přidal, mohl jsem vám dělal nějakého ministra.

 • Antisocka

  Takže první zpráva a hned leš. Zřejmje v opojení z příslybu možnosti založení jakéhosi polytického hnutí se nejlepší Bc. Hollan neudržel a píše cosi o tom, jak nebude zakažovat zezměžňující weby, přitom on sám má v téhle tematice obstojnou praxy. (Pro ti, co nevý http://bit.do/hKhA 11:20)
  Bude zajýmavé sledovat, jak se z partičky amatérskích lhážů začnou stávat profesýonámní.

  • Antisocka

   Hoši, teď mi admin změnil text a asi děsně vtipné, že? Mám ty stránky ofotit a pak dávat odkazy? Začne mě Hollan mazat?
   Je to nějaký nový styl politiky? Dík za upřesnění!

   • Učí se rychle, že? :-D Pár hodin v politice a už lžou a cenzurují. Už se pomalu začínám těšit na ten jejich program.
    Ale oni až se z toho euforického rauše probudí, tak jim dojde, že jejich kandidovani je přesně to, co Onderka potřebuje. Aneb jak se konečně zbavit zelených :-)
    Jen tak dál pane Hollane, ještě prosím založte i ten LES a když už jste v tom, tak i třeba nějakou Stranu přátel Matěje Hollana. Jen ať se ty hlasy pěkně rozmělňuji.
    Myslím že ten kdo dnes nebude mít dobré spaní, jsou pánové Ander a Vlašín. Díky a jen tak dál :-D Opravdu vám od srdce přeji krásná 3-4 procenta hlasů. Pro začátek dobrý, no ne ;-)

    • No ne, jsem šokován. Jenom 2 dny a můj příspěvek se objevil? Ale já to chápu, občas je potřeba počkat, až hlavní zájem o článek opadne, že ;-)
     Přitom jak každý vidí, tak jiný než cenzurní důvod ke zdržení nebyl… Žádná sprostá slova nebo osobni informace v něm nejsou…
     No ale aspoň nebyl cíleně pozměněn jako u antisocky, tak malé plus máte, to jo:-)

     • Antisocka

      To je ta satira! To je ten pranýř! Tepat!
      Do voleb se půjde s heslem “Hůř už to nejde” a až je zvolí, tak napíšou článek, jak převezli i ty nejlepší socky největšího Brna.

   • Kámen není kokos, vole!

   • Antihollan

    Je to prostě banda debilů aktivistických, co bys chtěl. Asi je sere že nikdo kromě nich samotných jim to nežere.

   • “Tak nefér, tak falešný a zavádějící příspěvek jsem v televizi už dlouho neslyšel.”

    http://www.youtube.com/watch?v=v6J-L2xETC4

    • Můj pejsek má krásný huňatý kožíšek. Umí také dobře aportovat a podávat pac. Za kolečko salámu zaštěká. S mým psím přítelem jsme kamarádi.

  • Leš jako veš?

 • Vibrátor města Krna

  Tož si to teda letos rozdáme, Maťeju!!!

 • Kozel Zahradník

  Tak to je začátek konce Žít Brno.

 • Maiden England Brno

  Do toho Borci, budu vás volit)))). Až budou volby, nezapomeňte laskavě pánům zastupitelům poděkovat za spláchnutí Amazonu do kanálu. Tak skvělou reklamu, co nám teď Amazon dá si ani nezasloužíme.

 • Banda recesistických hlupáků – ještě tohle jsme mezi politiky neměli. Nu – a samozřejmě můj příspěvek smažete, tak jak to děláte pravidelně na fb stránkách a diskusích, které s vašimi vyhřezlými pakovinami nesouhlasí. Pokud má v něčem prsty pokoutný šumař Matěj Hollan, vždy se jedná pouze o polopravdy, lži, smrad a pachuť.

  • Naopak, trapný pokus Žít Brno o recesi je jen napodobenina nevalné úrovně skutečných mistrů zábavy a překvapivých řešení z magistrátu.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →