Kostky jsou vrženy: Velká koalice založila své klony

18. 6. 2014 11.18 15 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Včerejším hlasováním o Aktualizaci územního plánu města Brna můžeme považovat volební klání za zahájené.

Nejde ani tak o výsledek, že Aktualizace prošla. V červenci bude mnoha skupinami i jednotlivci soudně napadena a za pár měsíců s přibližně 111% pravděpodobností zrušena – důvodů pro zrušení je extrémní množství, na prvním místě je nepochopitelnost a i na Brno úplná nepřehlednost a tedy nepřezkoumatelnost

Pozoruhodné ale je, že velká koalice ODS a ČSSD čítající 32 hlasů si Aktualizaci neprohlasovala sama. Pro byly další dvě “strany”.

Podívejme se na tyto obrázky:

Hlasování o aktualizaci

Hlasování o aktualizaci

Hlasování o aktualizace 2

Hlasování o aktualizace 2

Zajímavé je na nich hlasování dvou nezařazených, zvolených původně za TOP09. Jak Petra Vítková tak Jan Levíček zakládají nové politické subjekty, se kterými chtějí změnit politické poměry ve městě.

Petra Vítková stojí spolu s miliardářem Chodákem za “nezávislou kandidátkou”, respektive marketingovým projektem A co Brno?.

Podle jejich webu i podle schůzek, které jsme s nimi zatím měli, nechtějí být klasickou stranou (dokonce na plakátech uvádějí že jsou spíše než politická akce “informační projekt“), dokonce nechtějí mít ani program – jsou prý “apolitičtí”. Jen chtějí, aby město bylo řízeno profesionálně a aby se zastupitelé kvalifikovaně rozhodovali na základě dostatku podkladů. Proto od Pirátů opsali jejich “kodex”, že zastupitel nesmí hlasovat pro něco, o čemž nemá dostatek informací. S tím se nelze neztotožnit.

Havel Churchill láska mír

Havel Churchill láska mír – informační projekt

Titulní stránka apolitického informačního projektu A co Brno?

Titulní stránka apolitického informačního projektu A co Brno?

Jak to jde ale dohromady s tím, že Petra Vítková zvedne ruku pro 10.000 stránkový “dokument” rozsekaný na 800 samostatných souborů, na jehož přečtení měla týden a který obsahuje více právních vad než mutanti z Černobylu, to ví asi jenom Blažek s Onderkou. Víc krystaličtější příklad než tato aktualizace už z hlediska nemožnosti se aspoň bazálně v nějakém schvalovaném dokumentu zorientovat už tady nebude, proto je si to fajn pamatovat pro případ, až bude Vítková a její A co Brno?  vykládat, jak se hodlají rozhodovat zodpovědně a s plným vědomím toho, že ví, o čem rozhodují.

Jan Levíček, starosta Ořešína a exčlen KDU-ČSL a TOP09, zaregistroval 6. června stranu SPOLU. S ní se bude ucházet o vaše hlasy s podporou Starostů a nezávislých (STAN). Levíček se na veřejnosti nezaštiťuje pěknými marketingovými frázemi o profesionálním řízení města, jeho politický směr založený na odmítání zapojování veřejnosti a všeho, co zavání aktivismem nebo začíná předponou “eko”, je alespoň transparentní, viz jeho FB profil. V reakci na dopisy proudící prostřednictvím aplikace mamlepsiplany.cz si ulevil od plic:

Vážení, nemilí aktivisté, kteří hromadně spamujete můj mail ohledně aktualizace územního plánu města Brna – běžte do …….!

Dokonce přistoupil i k chřestění paragrafy: “Vážená paní, organizace (@NESEHNUTÍ), kterou representujete koordinuje SPAMování mailů zastupitelů města Brna. Žádám vás, před tím než podniknu právní kroky, abyste s tím okamžitě přestali.” (Na což Nesehnutí kontrovalo: “Budeme rádi, pokud necháte pousodit soudem, zda-li se jedná o SPAMování. Rozhodnutí nás zajímá, neváhejte nás o něm informovat.“)

Svůj hlas pro celoměstskou Aktualizaci, která z gruntu mění úplně všechno, bohužel ne tak, aby bylo jasné co, jak a proč, zdůvodnil Levíček nejlepším možným způsobem – aby tu chtěly žít i naše děti:

Vážené maminky, vážené děti, i když mne dnešním dnem zatratí všichni zelení aktivisté včetně těch z Ořešína, zvedl jsme ruku pro Aktualizaci územního plánu města Brna. Kdybych to totiž neudělal, nemusela projít změna, která umožňuje rekolaudovat naši školku ze stavby dočasné na stavbu trvalou. Důsledkem by bylo, že v srpnu bychom museli školku nechat rozebrat a odvést. Chápu, že pro někoho je důležitější IPP, nebo LIPKA v OS, pro mne jsou důležitější ořešínské děti a jejich rodiče.

Jestli se po volbách zrodí nonšalatní koalice ODS, ČSSD, A co Brno? a SPOLU s podporou Starostů a nezávislých zaštiťující se profesionálním řízením, to už záleží na nás všech. My věříme, že se jim to společnými silami podaří. Změnu kurzu si v současné situaci nemůže Brno dovolit, Vyškov je na dohled!

15 Komentářů

 • GASTROARBEIT

  Madam Vítková je krásný příklad, za roky v TOP 09 neudělala vůbec nic, za to byla poprávu odsunuta z kandidátky, načež založila B-klub ODS (se kterou čile kooperuje celé volební období), tzv. A CO BRNO a najednou se tváří, jak chce pracovat a naslouchat.Doporučuji si projít např. její stanoviska k AMAZONU, měnila svůj názorový směr jak korouhvička ve větru.
  Pan Levíček snad ani nestojí za komentář, kudy projde tam to ….. Byl odejit z KDu i z TOP, ač se snažil seč mohl, nebyl mu povolen vstup do STANu, ke Svobodným, do Aco Brno ani do ANO. Tak si s bráchou založil sranda klub s názvem SPOLU a teď obráží různé politické strany a za slib, že je bude podprovat se snaží své rodinné příslušníky umístit na nějaká alespoň trochu volitelná místa.
  NO není v tom Brně sranda? :)

  • ACOHOLLAN?

   Nezbývá než vyseknout poklonu Mr. Hollanovi za to, že nenechal UMŘÍTBRNO, že dokázal Brno rozproudit. Trošku převeliký problém však nastává a je společný ŽÍTBRNO, ODS i ČSSD, když se podíváme na ty, o kterých se nemluví. Pány a dámy od čísla dvě kandidátky dál. Zatímco v ČSSD a ODS jsou od č.2 fajnšmekři, “kteří to znají”, hýbou nitěmi a lany a ze kterých by se občanům zvedl žaludek, kdyby se objevili na billboardech, u PŘEŽÍTBRNO je to nevyzpytatelná duhová partička, o které nikdo nic neví a která toho neví moc ani sama o sobě. Rozpolcenost, nekoncepčnost a pytloblechovství pak vede k tomu,
   že za tyto lidi nemůže ručit ani Matěj Hollan. Lidičky, uvědomte si, že hlasem pro ODS nevolíte Hýžďu, (ale Kratochvíla), hlasem pro ČSSD nevolíte Romana O., (ale Žďárského) a hlasem pro ŽB nevolíte Hollana (ale blechy).
   ACOBRNO? tak může poděkovat za pozornost, která se na ŽB dostala osobnosti č.2 jejich kandidátky, když o všech dvojkách kandidátek, včetně Hollanovic se zarytě mlčí. Jsem přesvědčen, že pokud bychom uspořádali preťeky dvojek kandidátek předběhne Vítková blechu z ŽB jak Váňa zbytek žokejů na Velké Pardubické.

 • Antisocka

  Vidíš, ty jsi zase krásný příklad socky, co všechno ví, všechno viděl a hlavně to dokáže okamžitě vlepit do textu na nějakém zapomenutém sockýsku.
  To je ale tak všechno a proto je v tom Brně sranda. :-)

 • Marie Sotolářová

  Zjevná snaha o manipulaci vyšší úrovně. Vykradením volebních témat a vymýšlením podobně znějících názvů hnutí udělat z občanů (kterým není jedno, co se v Brně děje)pouhé “nosiče vody”.
  Zveřejňujme a vysvětlujme známými slovy básníka: “Labutě letí a vši letí s nimi.”

 • Je v té aktualizaci aspoň věta: Kdo to dočet až sem, má u mě flašku?

  Těším se na pročitání programů stran kandidujících v komunálních volbách (někomu školky a někomu hospice).

  • Antisocka

   Nebyla, není to totiž určeno vyloženě pro hňupy. Asi chápete, že?
   Samozřejmě se vám tady na blogýsku budou vykecávat, jak by to tam prdli na jednu stránku, ale taková věc, jako územní plán rozvoje téměř půlmilionového města, se asi do tohoto prostoru shrnout nedá.

   • To město nejenže není půlmilionové, stále není ani čtyřistatisícové. A co je hlavní, za působení současné koalice jej opustilo několik tisíc lidí ( a s nimi desítky milionů korun ročně). Takže mluvit v souvislosti s Aktualizací o rozvoji města je ze strany současného vedení zmenšujícího se Brna velmi cynické a směšné.

   • GASTROARBEIT

    vono dyby se chtělo… ale vono se nechce

    • Antisocka

     Jak píšu, není to úplně pro hňupy. Jen pro srovnání, spis na Ratha má přes dvacet tisíc stran, dokumentace na dostavbu Temelína osmdesát tisíc a vážila tunu.
     Prostě standardní technická zpráva. Že se v tom nedostudované socky z muzikologie nezorientují, není tak úplně problém magistrátu.

 • Naštěstí sedí v zastupitelstvu jen architekti, stavaři, urbanisti a šifranti… na střídačku

  • Antisocka

   Zdar socko,
   normálně tam sedí ti, jak píšeš a – se podrž – nejsou volení, ale normálně zaměstnaní na dobu neurčitou. Píšou to tak, jak je to naučili na technice a pak to jen slepí do jednoho dokumentu. A i když mají víc, jako ty na pracáku, pořád nejsou tak přeplácení, aby to specielně pro tebe nějak doupravovali.
   Asi z toho máš závrať, jako místní nedostudovaní humanisti, ale čistě obsahově ten dokument sedí a každému, kdo umí aspoň trochu číst, je zjevné, o co se jedná.

   • Jasně, zastupitelé jsou zaměstnanci, poslanci dělají na ŽL a prezident asi na smlouvu o dílo…

 • Hollan et al. by se konečně měli přestat tvářit, že oni by ÚP dali na sto stran a nastudovali si ho za týden a přesně věděli, o čem hlasují. Ani v PSPČR neví poslanci, o čem hlasují, vždy… proto mají zpravodaje. Kritizujete tady odpadlíky, že “zase dělají to samé”, ale jsem na vás zvědavý po volbách, protože jestli máte mít nějaký koaliční potenciál, tak to začnete dělat taky. Můžete mít pohnutky, jaké chcete, můžete se vytahovat, jak jste lepší, pokud si to myslíte sami, ale s tím, co předvádíte, si vás dvě nejúspěšnější strany do koalice nevezmou. Ani s tou opozicí to nebude jisté, odhaduju vám tak 2,2 %.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →