Volby do Senátu: Hlas pro Svobodu, hlas pro Blažka

11. 10. 2012 8.49 12 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Senátní a krajské volby začínají již zítra a zatímco nejlepší hateman Michal Hašek má svých 30 funkcí jistých, protože kdo nic nedělá, ten nic nezkazí, u těch senátních nás čeká větší drama. Svou pozici obhajuje bývalý nejlepší primátor města Krna, Richard Svoboda. Ten se dostal do senátu díky svým mimořádným úspěchům, kterých z pozice primátora svou pracovitostí dosáhl. A jelikož heslem jeho kreativní kampaně je “Hlas pro svobodu, hlas pro Krno”, pojďme s dojetím v srdci zavzpomínat, co vše pro naše nejlepší město v nejkrásnějším kraji udělal. A že je na co vzpomínat.

Richard Svoboda mezi přáteli

Richard Svoboda byl v letech 2002 – 2004 náměstkem primátora (Petr Duchoň) zodpovědným za majetek a rozvoj, a v letech 2004 – 2006 pak dokonce i nejlepším Primátorem. Během jeho primátorského období proběhla masivní rekonstrukce náměstí Svobody, kdy v rámci osvědčených českých standardů neproběhla žádná architektonická soutěž, natož diskuze s nikým nevolenými občany, jak by náměstí mělo vypadat. Zakázku tehdy dostala společnost Přemysla Veselého, jako ostatně prakticky všechny městské zakázky té doby.

Projektanti moudře zvolili jednolitou šedou plochu, což zvláště v létě ocení starší lidé, kteří často při pokusu zdolat náměstí uprostřed loudavé chůze vzplanou. V zimě pak život na svoboďáku zpříjemňuje arktický vítr. Pozdější audit sice ukázal, že magistrát při zadávání této zakázky porušil čtrnáctkrát zákon, ale tehdy se naštěstí korupce nepovažovala za společenský problém.

Krno Jaltu bezpodmínečně potřebuje. (Zdroj: Idnes.cz)

Díky tomu bylo také možné zrealizovat obchod desetiletí, tedy koupi zdevastované pasáže Jalta, při které Krno přišlo o několik desítek milionů. Město uskutečnilo výměnný obchod, díky kterému přišlo o domy v Masarykově čtvrti, Černých polích a pozemky v Pisárkách a Stránicích.

Svobodův tehdejší kolega a přítel Pavel Blažek, dnešní nejlepší ministr spravedlnosti, vymyslel tajné hlasování o tomto obchodu, aby nemohli být zastupitelé později obviněni z podílu na kriminální činnosti. Díky tomu si vysloužil pověst protřelého právníka, která mu později vynesla křeslo ministra. Svoboda pak smlouvu lišácky urychleně podepsal. Od té doby vlastní město pasáž Jalta, která sice chátrá, protože její oprava by stála 280 milionů korun, ale jak tehdy tvrdil Svoboda, město ji potřebuje. Rozhodně není důvod mu nevěřit. O její nezbytnosti se přesvědčujeme dodnes.

Nedávno medializovaná kauza Semilasso pouze dokresluje Svobodovy manažerské schopnosti. Coby spolumajitel společnosti Lords jí z pozice obdivovaného primátora prodal pod cenou lurkativní pozemky, na kterých pak vyrostl komlex drahých bytů. Dnes v domě bydlí Svobodova dcera, jeden z jeho senátorských asistentů a druhý jeho asistent tam vede kavárnu.

Hrdí krňané pak správně ocenili Svobodovu péči o rodinu a přátele, což jsou tradiční konzervativní hodnoty, a ve volbách do senátu v roce 2006 jej s nadšením zvolili. Hlas pro Svobodu tak není jen hlasem pro Krno, ale je také hlasem pro Pavla Blažka, rodinu Richarda Svobody, jeho přátele a známé. A nám nezbývá, než mu držet palce.

12 Komentářů

 • minimálně zajímavá je i osůbka starobrněnského opata Lukáše Evžena Martince, která se širokým úsměvem žehná všem krněnským zlodějům a podvodníkům.
  Už se asi nemůže dočkat až dojdou na účet stamiliony z restitucí. Církev stejně jako v minulosti, kam vítr tam plášť, hlavně když to sype.

  • Věřte, že církev netvoří jen opat Martinec. Z jeho aktivit a známostí mezi krněnskými politiky mám stejně špatný pocit jako vy, ale to neznamená, že bych tím odepsal šmahem celou katolickou církev. Sám Martinec se u věřících netěší žádné dobré pověsti a jeho vliv je téměř nulový. Velmi rád ale posluží jako figurka snad na všech oficiálních událostech v Krně.

   • Na und? Kde je problém? udavač martinec, onderka, blažek, dalík, rath, langr, klaus,…? najdi rozdíly? :-D

    • …se u věřících netěší žádné dobré pověsti …
     není to spíše tak, že “…u některých věřících se netěší…” atd.

 • Úžasný příspěvek. Milý Krňané, není vše pravda, co se zde píše. Kauza Semilasso – pozemky neprodával primátor Svoboda, ale primátor Onderka. Smlouvu, která byla stále v TV ukazována byla neplatná. Takže Svoboda nemohl nic přihrát, v době prodeje schvalování zastupitelstvem a podpisu smlouvy nebyl členem zastupitelstva, tudíž ani primátorem. Lze zjistit v katastru nemovitostí. Pozemky se musely prodat společnosti Lords, jelikož na nich vlastnila starý dům. Kdo z vás by koupil pozemek na které je postaven privátní dům. Město bylo ráda, že pozemky někdo chce. Svoboda nkdy nebyl a ani není spoluvlastníkem firmy LORDS. Celá tato kauza je jen vykonstruovaná kvůli volbám do Senátu. To, co jsem napsala, je pravda a mohu to kdekoliv odpřísáhnout.

  • Paní Věro, doufám, že nejste oficiální mluvčí pana Svobody, ale jen nějaká fanynka, které se příčí “falešná slovíčka”, protože tak rozsáhlé ignorování pravopisných pravidel se málokdy vidí. Pokud byste pracovala v sekretariátu R.S., měl bych vážnou starost o Vaše uplatnění, protože s takovým projevem to mimo přisátí se na veřejné rozpočty jde těžko, jedině snad do výroby … Ještě bych podotkl, že místo vzletných slov o odpřísáhnutí je vždycky daleko údernější nabídnout důkazy. Zbytek asi nejlépe vyjádřilo těch 7,65 procent hlasů pro neprávem ostuzovaného Ríšu.

   • Opravdu nejsem jeho mluvčí a ani s ním nemám nic společného. Jen si myslím, že se ukáže kdo za celou kauzou byl = paní Wagnerová. To, že vás nezajímá obsah, ale forma, mě nepřekvapuje. Vše, co jsem napsala je pravda a v nejbližší době se to prokáže. Akorát nyní po volbách to již nikoho nebude zajímat. Nakonec se napíše v novinách malý článek, že vše bylo jinak. Omluva žádná. Takových jako jste vy, hloupých a důvěřivých, je stále hodně. Přeci když se v mediích něco řekne nebo napíše, tak je to pravda. Přeji vám aby jste nikdy nezažil tlak a lži ze stran novinářů. Nemáte se jak bránit.

    • Milá dámo, resp. pane exprimátore, který asi doma před zrcadlem pózuje v sukních… nevím, jestli ze sebe blba děláte, nebo jím opravdu jste.

     Média možná mohou i za špatné formulování vašich sdělení při interview, že ano. Jinak by se mi těžko věřilo, že jste takový idiot, který se nám snaží namluvit, že si s ním krom nejskalnějších soudruhů všichni utřeli zadek jenom kvůli nějakému Semilassu.

     Dalo by se říci, že jste naprosto reprezentativní vzorek vaší slepé a hluché mafostrany, která tančí na palubě Titanicu, a to i v momentě, kdy se paluba již začíná nebezpečně naklánět.

     Komu není rady, tomu není pomoci. Vy už jste dotančil, vašim kolegům tudíž nezbývá než popřát, aby si to užili až do konce.

 • Co se ještě týká Semilassa – Svobodova dcera tam nikdy nebydlela a ani nebydlí. Jeho asistent si řádně koupil byt (je to jeden ze 40 bytů).Druhý asistent vede kavárnu za poměrně dost vysoký nájem. Je to podnikání jako každé jiné. Opět ve vašem článku píšete nepravdy. Zkuste si občas zjistit skutečnosti. A co se týká Jalty, ano Svoboda to podepsal. Jako statutár musel, bylo to odlasováno radou města. Ptal se někdo Svobody, jestli v radě proto hlasoval.

  • Musel? Ale kdeže, milá dámo: Musí pouze jednat podle nejlepšího svědomí (slovo pro něj neznámé), jinak musí jenom umřít. Amen.

 • Proč mi to ukazuje 5 komentářů, když tu jsou jenom 3? Respektive nyní 4 i s tím mým dotazem…

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →