Rozhovor s Michalem Haškem: Tak se flákám, no a co

31. 8. 2012 8.24 5 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Nestává se často, aby pro nás obětoval čas některý z našich nejlepších politiků. U příležitosti předvolebního turné veselých hatemanů po krajích naší nejlepší země, si našel čas na rozhovor náš nejoblíbenější hateman, Michal Hašek. Podle všeho ho k tomuto rozhodnutí vedl vliv předvolební limonády ČSSD, tzv. žluté oranžády. I tak jsme jeho sebevědomý přístup ocenili a položili mu otázky, které nás trápí, a zeptali se na věci, kterým nerozumíme.

Michal Hašek chce vyhrát velkou cenu jako Krno.

 

Pane nejlepší hatemane, poslanče, předsedo asociace krajů, doktore Michale Hašku, nedávno jsme o vás psali, že k nám do Krna moc nejezdíte, práce stojí a náš kraj chudne. Myslíte, že to po příštích volbách bude lepší?

Tak určitě a říkejte mi klidně příteli Hašku, tak se oslovujem ve straně. Ale k věci. Kraj, to není jenom Brno, nebo Krno, nebo jak tomu teď říkáte, já musím navštívit i tu poslední zapadlou ves a vyfotit se i s tím posledním pěstitelem okurek nebo chovatelem králíků.

Tak to z vás musí mít určitě radost, ale co ta práce, příteli poslanče Hašku, dostanete s k tomu někdy?

Masaryk taky neseděl jenom na Hradě, ale objížděl na koni české vesnice a Klaus už většinu z nich objel dvakrát.

Judr. Michal Hašek se směje svým předvolebním slibům.

To je samozřejmě výzva, ale nejbláznivější prezident Klaus už, kromě podepisování milostí za ekonomickou kriminalitu, ani nic jinýho dělat nemusí, ale co vy?

Důkazy mé pracovitosti najdete na stránkách kraje, kde jsou v každém článku alespoň tři fotografie, na kterých něco se zaujetím pozoruji, přestříhávám nebo se aspoň někoho nebo něčeho dotýkám.

Vaší foto-story, příteli Michale Hašku, se zaujetím sledujeme, evokuje nám naše mládí, kdy jsme sledovali podobné příběhy v bravíčku. Nicméně nás trochu trápí, že neziskovky čekají měsíce na granty, protože je nemáte čas podepsat, čerpání dotací je minimální a územní plán taky nemáme, co s tím?

Když to takhle podáte, tak to vypadá blbě, ale já do úřadu docházím pravidelně na každý vánoční večírek a těch papírů co mě tam čeká, to byste ani nevěřili.

Tomu docela věříme a budete se jim věnovat i někdy během roku?

Zrovna před chvílí jsem podepsal několik mých fotografií přímo tady na Moravském náměstí a to jste měli vidět, jakou ty paní měly radost. Ale o tom nikdo nic nenapíše. Navíc za náš kraj bojuju v poslanecké sněmovně.

No, tak my to teda napíšem, když vám to pomůže, ale zrovna nedávno o vás zjistili, že jste se za letošní první pololetí zúčastnil v poslanecké sněmovně hlasování jen v osmi případech z 279. Ten váš boj vypadá dost dekadentně.

Nemůžu být všude, nezapomeňte, že mám coby hejtman spoustu práce.

Hateman Michal Hašek vyzývá ministra spravedlnosti Pavla Blažka na právnický battle za odborného dozoru bývalého nejlepšího primátora, Richarda Svobody.

To vypadá jako neprůstřelná argumentace. 

Jsem přece právník, mám dokonce i doktorát.

Tak určitě, ale přece jen pobíráte dva platy za dvě práce, někdo by mohl namítnout, že byste měl odvádět i adekvátní práci.

Já jsem přece slíbil, že jeden plat daruju charitě.

Ale to jste nikdy neudělal.

No a co, právně je všechno v pořádku.

Ale ten váš doktorát z tý slovenský vesnice (Sládkovičovo), to je taky jedna velká záhada. Nejlepší příteli Hašku.

S tím už mě fakt neotravujte, já můžu mít doktorát klidně z Marsu. Já sem myslel, že si tady na Moravě popovídáme jako lidi, ale vy se mě ptáte jako nějaký antičlověk. Děte pryč, musím pracovat.

Děkujeme. Příteli.

5 Komentářů

 • mgr.pavel

  Neuvěřitelné kdo nám to tu na jižní Moravě vládne, tedy spíše NEvládne. Sedí na dvou židlích, na obě funkce zvysoka kašle a radši si buduje PR obraz jak se zajímá o každou krávu.

 • To je legrační paňďulák. Jesli existuje nějaká anketa o komika roku, měl by být nominován!

 • no, ještě jste chlapci rádi, že jsme vás v roce 995 osvobodili od maďarů ?

 • Lidi, lidi. Tady je vidět lidská závist. Víte co to je každý měsíc objet tolik zaměstnání a převzít prachy? Vždyť ty je také potřeba odvézt domů… Já nevidím ty prachy. Já vidím ty nezaměstnané, kteří se háží na vrub ODS a přitom by tady bylo tolik možností.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →