Šťástka: Daroval jsem cigánům herny

16. 1. 2014 12.27 4 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Pan starosta Šťástka, nejznámější brněnský politik posledních dní, dal našemu serveru exkluzivní rozhovor, v němž se zamýšlí nad mnoha problémy, které nás pálí.

Pane starosto, jak jste se cítil při včerejším hlasování na zastupitelstvu?
Tak určitě jsem si to hodně užíval. Bylo to fajn, že tam byli lidé, co se zajímají o naši věc a přišli mě a naši koalici občanských a sociálních demokratů podpořit.

Mnozí občanští aktivisté tvrdí, že výsledek hlasování je prohra.
Oni něco takového tvrdí? Já bych řekl, že je to naopak vítězství na všech obou frontách, jak na politické, tak na občanské frontě.

Vy jste ale původně prosazoval povolení pro sedm až devět heren a nakonec vám z toho zbyla dvě kasina.
No právě. A víte, kolik by těch heren a kasín bylo, nebýt mě? Nula, přesně nula nula nic. Všechny bychom museli zrušit a zakázat. Takhle jsem vybojoval alespoň ty dvě kasína, přičemž hlavně ze zachování Admiralu mám velkou radost.

Proč?
Chytře jsme nenastavili limity, takže tam teď může být VLTček kolik chcou, klidně jim dáme i stavební povolení na další patra, která můžou až po strop zaplnit matama, co se jich tam vleze. A ještě druhá věc, my jsme tím včerejším udělením výjimky pro tato dvě kasína nastavili precedens. Takže nás může Kajot požádat i u těch dalších heren a my jim ty výjimky dáme, není problém, mobil na mě mají, ať mi cinknou.

Lidé se ale proti hernám bouří. Prý přitahují kriminální živly a destruují společnost.
To je blbost. Tohle tvrdí jen ti tzv. aktivisté, ale ti mě nevolí, ti se volí Zelené a jiné pidistraničky. Já to ovšem dělám pro svoje a sociálnědemokratické voliče, to jejich důvěru jsem v posledních volbách získal. To oni za mnou chodí a říkají mi „Pane starosto, udělejte s tím něco, ti cigoši se furt courají po ulicích, nic nedělají, kradou a loupí.“ A nejsou to jen cigoši, jsou to i smažky, bezďáci a tenhle sajrajt. Tak já s tím něco udělal.

Voliči vyjadřují svému starostovi podporu. Přejí mu hodně štěstí v dalším kole voleb.

Pomohl jste jim?
Ano, jsem starosta, který daroval cigánům herny. Můžou v nich být od rána do večera, necourají se po ulicích, jsou v teple, mají tam pití, kolik chtějí. Můžou tam brát i děti, pro ně jsou tam taky maty. Vždyť já udělal pro Bronx víc jak všichni ti pravdoláskaři dohromady. Máme cigány na jednom místě a pěkně pod dozorem. Kdybychom zakázali herny, tak se morgoši rozprchnou po celém Brně a dělaj rotyku. A kdo by to pak řešil? Samozřejmě já.

Takže si ve volbách věříte?
Samozřejmě, že ano. Dělám to pro lidi, pro ty bílé, a myslím, že svou práci dělám dobře. Když už se teda nestanu primátorem, tak jsem dohodnutý se socanama, ti se tam určitě znovu dostanou, že si mě najmou jako odborného poradce pro sport a kulturu.

Vás se jen tak nezbavíme. (smích)
Ne, no. (smích)

 

4 Komentářů

 • Na http://www.mampripominky.cz/ můžete připomínkovat chystané změny v brněnském územním plánu. Enjoy :-)

 • Antisocka

  Moc prima foto, jak na zasedání města (?) přišlo pár nejúžasnějších socek s nejlepším transparentem. Některé obětovaly čas přednášky, jiné si vzaly dovolenou rovnou z pracáku.
  A malá poznámka pro nejlepšího autora – zatím nikdo neprokázal, že by výskyt heren zvyšoval v lokalitě kriminalitu, zrovna jako neexistuje žádná statistika potvrzující její snížení v případě opaku.

  • Gomorista

   Statistika pravděpodobně existuje, je třeba ji hledat. http://jgi.camh.net/doi/abs/10.4309/jgi.2005.13.5
   http://link.springer.com/article/10.1007/s10899-005-5558-2

   Jinak, socio-ekonomicky je hazardní průmysl nesmysl – legalizované tahaní peněz “za nic”. Je to takový byznys supa – pokud souhlasíte s tvrzením, že ekonomicky nezajištění lidé jsou vlastně jenom zdechliny a odpad a je třeba je “zpracovat”. Zpracovat zde znamená obrat o zbytky kapitálů a ideálně zavřít do totalitních institucí (vězení, léčebny) či vyvraždit. Což, podle užití slova socka je asi váš názor. Tak jako tak, mýlíte se. :)

   TL;dr. Existuje jasná vazba mezi kriminalitou a gamblinge.

 • Vlastenec

  Sice jsem zásadně proti hernám.Vím že je to zlo.Ovšem u cikánů nebo podobného plebsu je to pro stát lepší.To co cikáni vyberou na sociálních dávkách a ukradnou tak částečně vrátěj za zdaněné cigarety,alkohol a z autoamtů je také velká daň.
  Je dobře že ten Šťástka není žádnej pravdoláskař.Už by se mělo konečně zatočit s homosexuály nemšinama a tak dále.
  Nějaká zasraná občasnská společnost co věří v humanismus se tu nebude roztahovat do nekonečna.V takové společbnosti jako chtějí havlovci jsem žít nikdy nechtěl.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →