Odpověď prezidenta Václava Klause krněnským parazitům

29. 2. 2012 11.27 98 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Přinášíme exkluzivně odpověď nejlepšího žijícího prezidenta České republiky, Ing. Václava Klause, nikým nevoleným krněnským studentům. Jejich drzý dopis k dispozici zde.

Vážení paraziti,

dostal se mi do rukou váš dopis, kde si dovolujete nesouhlasit s diskuzí s prezidentem České republiky, Václavem Klausem, tedy se mnou. Dovolte, milí paraziti, abych vám osvětlil, proč se falešně mýlíte.


Předně, já už jsem dobrých devět let nikde a s nikým nediskutoval a opravdu nevím, jak vás napadlo, že bych s tím začal zrovna v Brně. Já jsem  profesor a majitel bezpočtu čestných doktorátů (ono i ta profesura je tak nějak spíš čestná) a určitě se nemohu snižovat k nějaké živelné diskuzi se studenty. Navíc z Brna. Já jezdím přednášet a někdy po přednášce nechávám prostor k otázkám. Pokud jsou otázky vhodné a dobře položené, tak na ně odpovídám. To je demokratická a svobodná diskuze. Podobně se diskuze vede i v jiných demokratických a svobodných zemích, například v Rusku. I když tam nemusíte špatně formulovaný dotaz přežít, ale takhle demokratičtí a svobodní zatím bohužel nejsme, protože nás svazuje nikým nevolená Evropská unie.

Rovněž nemohu souhlasit s Vaším prázdným obviněním mých spolupracovníků. Ladislav Jakl správně dešifroval, že celá občanská společnost, tedy i vy, má základy ve fašismu. Petr Hájek díky vyvrácení evoluční teorie prokázal, že já ani mí věrozvěstové nejsme stejný živočišný druh, jako například vy, paraziti. Ladislav Bátora prokázal neuvěřitelný prognostický cit, když vás již před léty poslal všechny, promiňte mi ta slova, do hajzlu. A geniální novinář A. B. Bartoš rozhodně nedělá jen seznamy pravdoláskařů, které se jednou budou velmi hodit, ale také neustále správně dešifruje celosvětové spiknutí Židů, lži okolo tzv. 11 září nebo také vymývání mozků pomocí Chemtrailu, který má na vás zjevně zničující účinky.

Na závěr si dovolím vyslovit naději, že se jednou i vy, studenti z Brna, naučíte diskutovat jako třeba studenti VŠB v Ostravě, kteří mi za má slova o parazitech aplaudovali. Věřím, že až se naučíte diskutovat se mnou, tedy poslouchat a tleskat, tak se jednou potkáme na nějaké hezké diskuzi. Možná i v Brně.

Se srdečným pozdravem
Václav Klaus

98 Komentářů

 • To je, milí paraziti, přesné. Děkuji za příspěvek.

  • Ano moc milé. Ne tak moc aktuální ani zásadní, ale vcelku trefná a veselá anotace okrajového bytí Mr. Klause.Naneštěstí není to zase tak moc bombastické jak se zdá z komentáře, a moc se omlouvám, mě by to asi nestálo za námahu. A proč to říkám? Přijde mě trochu smutná intelektuální ctižádost, která pokulhává v důležitých otázkách existenční a vlastně i morální orientace. Buď proto, že se má za velmi moudrou a řídí se tedy tím co se říká, protože to je jistota společenské konfirmace. Anebo ještě častěji proto, že je prospěchářská, a devótní odezírání politicko- společenské objednávky je jí prostě vlastní. – Staleté či tisícileté spiknutí celosvětové židovské diaspory není iluzí ani žertovným tématem.- Zkuste třeba pro začátek, vyguglovat: Pravé protokoly sionských mudrců. Ale ještě důležitější bude, když se začnete rozhlížet a přemýšlet a uvědomovat si kdo jste.

 • To sedlo jak prdel na hrnec. Kéž by takhle trefně a efektivně dokázali psát čeští novináři. Bravo!

 • tzv. Parazit

  Trapný,pak nemá být ČR celá v háji, když někdo takovej je prezident. Kreténismus

 • hodila by se i odpověď pana rektora…

  http://data.idnes.cz/soubory/domaci/A120228_BRD_DOPIS_MIKULASE_BEKA.PDF

  nic není černobílé…

  • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

   myslím že je naprosto jasné, že ten kdo tu pluralitu a střet názoru jednoznačně odmítá je právě sám dědek – proto jako největší “borec” na konec tu návštěvu zrušil a odmítá se zůčastńovat jakéhokoliv střetu s názorovými protivníky, které považuje za parazity…. v tom je přece smysl celého tohoto článku? nebo se mýlím? :)

  • Mě se ta reakce Pana rektora líbí, příde mi korektní a pravdivá. Je potřeba dát prostor všem.
   No a to jak se vyjádřil náš pan Jedinečný, to už nechávám bez komentáře :)

 • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

  Jen bořit a ničit, to by vám šlo. :) Pěkně vám to pan cestovatel a spisovatel sci-fi napsal! Doufám že to otisknou i fragmenty.cz, páč to je nejlepčí informační kanál na světě, hned po klaus.cz! Tam vám to spočítají, jen se těšte paraziti :)

 • Přijde mi to vtipné a to i přesto, že s Klausem v mnohém souhlasím :)

  Na druhou stranu by se někteří studenti mohli alespoň na chvíli zamyslet nad tím, jestli je morální studovat za peníze, které byly jiným lidem sebrány pod hrozbou násilí (daně).

  Jsem pro svobodné a tedy na státu zcela nezávislé školství!

  Tom

  • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

   klaus za ty “ukradené” (no toto, méně číst ty fragmenty, méně!) také vystudoval a vůbec mu to nemorální nepřijde…
   ale na druhou stranu si nedokážu představit nezávislé školství bez státních peněz? to když to jako začne platit soukromá firma tak to bude taky nezávislé?
   nebo že by si ty školy na sebe vydělávali? tak u technických oborů by to šlo, ale co třeba historici? ty by na sebe vydělali jak? nebo že by třeba výdělky technických fakult financovali ty humanitní? tak to by zase ty humanitní taky nebyli moc nezávislé, ne? takže tomu trochu nerozumím. a variantu “hodného soukromého mecenáše co dá prachy a nic nechce” považuji za pěknou pohádku… :)

   • Nebylo by možné dodržovat v příspěvcích pravidla českého pravopisu? Možná by se to i lépe četlo.

    • mammanzelkuzbrnatakmuzukafrat

     bořím a ničím….:)
     a klause s velkým K nikdy psát nebudu! a basta!

     • Ono spíše jde o shodu podmětu s přísudkem…….Zajímalo by mne, jaký obor studujete.

      • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

       hádejte :)
       já jsem už jen ten, co ho okrádají.

       a shoda mi opravdu nikdy nešla. zeptejte se mé češtinářky na základce, která uměla báječně demotivovat k jejímu nalezení :)

      • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

       a bohužel tady systém neumožňuje editaci již napsaného, takže to po sobě nemůžu ani opravit….

       a tak bych chtěl…:)

   • Ne, školy by si na sebe vydělaly jak by uznaly za vhodné – třeba školným, nebo třeba prodejem pletených košíků… To ale není problém státu, to ať si řeší majitel školy – nemusíme za něj dělat jeho práci.

    Pokud by soukromá škola někomu rozdávala tituly jen za peníze, brzo by její pověst vedla k tomu, že by její diplomy nikdo nebral vážně, lidi by se tam nehlásili a škola by zkrachovala.

    Tam, kde nechaly školám větší sobodu, jsou soukromé školy špičkou vzdělanosti a vědy.

    • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

     a kde to takto funguje? kde na světe je stát, kde jsou jen soukromé školy? to by mě opravdu zajímalo?

    • mammanzelkuvbrnetakmuzukafrat

     Třeba tady?

     http://www.blisty.cz/art/62456.html

    • problém ruky trhu u školství je ten, že už funguje 20 let rozdávání za peníze a nic se neděje – všechno je kapku složitější – základem řešení musí být totální informovanost o veřejných penězích – od nákladů na papír po platy – a koho to morálně omezuje, může se živit poctivě

  • zelený škraloup

   naprosto s Tomem souhlasím… já jsem navíc i pro svobodné, tedy na státu nezávislé zdravotnictví… nechat se léčit za peníze, které byly jiným lidem sebrány pod hrozbou násilí, mi přijde stejně sprosté a nemorální…

   • já naprosto souhlasím se všemi a navíc jsem pro svobodný a na státu nezávislý obchod – nechci už více snášet krutovládu peněz, které musím používat pod hrozbou násilí! TO je sprosté a nemorální

 • Jak si může vůbec dovolit hlava českého státu takto mluvit? Tak ,,vytříbenou” mluvu kolikrát nevidíte ani u kopáčů kanálů. Sám je parazitem na hradě a jeho názory se dají přirovnat k názorům pračlověka. Velmi by mě zajímalo, kdo z vás jeho příznivců, si zakoupilo nějakou z jeho proslavených knih. Tento velice vzdělaný ekonom má jen úzké vzdělání a nezajímá se o další věci, kterými by se zabývat měl. Tady jde vidět, že i studenti umí napsat výmluvný ale slušný dopis, zatímco náš pan prezident jaksi ne. Tak na závěr vám přeji pane Klausi, abyste zpětně zaplatil školné za všechny školy, co jste vystudoval a taky můžete vrátit to pozlacené pero, co jste zcizil. No jo, už se vám to krátí a my můžeme s úsměvem čekat a těšit se, protože, ať tam nastoupí kokoli jiný, není žádná možnost že by to mohl být větší imbecil než pan Ing. Zloděj Klaus.

  • Milá Jano, originál dopisu naleznete zde:
   http://www.klaus.cz/clanky/3052

  • Vážená paní Jano,

   Mě osobně by zajímalo jak by jste se jako hlava státu zachovala vy. Jste přesně ten typ člověka, který nesnese mít někoho nadsebou, a ti kteří mají pravdu jako Pan prezident Klaus je aniž, byste o tom něco věděla odsoudíte a rači vypustíte takovéhle keci, jakože pan Klaus neumí napsat slušný dopis. Je přesně vidět to, že se ani nenamáháte si udělat vlastní názor, a že rači se přikloníte k té většině. A pokud jde o Václava Klause myslím si, že je a na vždy bude spolu s panem Masarykem nejlepším prezidentem 100krát lepším než nějaký vlastizrádce Havel jinak se to říct NEDÁ!!! A dokud tady budou žít lidi takového typu jako vy a všichny ostatní co nepodporují Prezidenta půjde tenhle stát ke dnu jako tenkrát Titanic. Protože, vy vůbec nemáte páru o tom co se sluší a patří. :(

 • do problematiky vidim jen okrajove takze nebudu rozebirat bez nadhledu, ale za tento vulgarni dopis by mel byt nas pan prezident ing vaclav klaus hnan az za hranice tohoto tatu…skoda jen ze ho nikde nechteji takze zase zkejsne v cr :(

  • Prosím, berte v úvahu i to, že něco tady na tomto serveru je parodie!

  • Jěště tak umět česky

   Nojó no když jde o Václava Klause tak proč bych měl psát správně, když si nic jiného nezaslouží, že !!
   Jako všichni ostátní blbci!! :)

 • Moc se neorientuju v krněnské problematice. Mohl by mi někdo vysvětlit, co má článek za cíl? Posmívat se Klausovi? Nějak ho zesměšňovat? Jazyk, kterým je napsán není ani zdaleka podobný jazyku, který používá V.K. Byl jsem na několika Klausových přednáškách a následných diskuzích a nikdy mi nepřipadlo, že by se choval tak, jak to popisuje “sám ve svém dopise”. Takže se nějak nechytám…

  To, že je V.K. namyšlený, sebestředný a je proti EU je dlouhodobě známé, inklinace k Rusku je diskutabilní, proto mi článek nepřijde nijak inovativní. Ale možná jsem nezaznamenal nějakou aktuální kauzu, které se to dotýka …

  • Acidburn

   Pouze posmivat se Klausovi, o nicem jinem to neni a s Brnem to souvisi cirou nahodou. Proste pisalci na ZitBrno maji radi Klause asi tak, jako ho ma rad “politolog” Pehe. Necekejte nic smysluplneho nebo normalniho.

   • zitbrno ma velky vyznam. Trefovani se do Klause a krnenske CSSDODS. Prave vyse zmineni jsou zastanci pro me pokroucene demokracie – snem klause je obcanska spol., ktera jednou za 4 roky odVoli a pak bude drzet hubu a tleskat – to je snem i onderky ….. Tutiz vysmivanim se temto lidem je z meho pohledu stejne jako vysmivani se blbosti.

 • panebože, jak někdo může brát vážně úplně pitomou parodii.
  za co stojí naše tzv. vysoké školství? Stačí si přečíst názvy dizertací a budou vás omývat. (na př. politologie FSS MU). Je to bezedná díra na peníze a továrna na dioplomy nikoliv na vzdělání.

 • Chápu, že to “parazit” může snadno urazit.
  Ovšem na druhé straně je to slovo z biologie, které označuje organismus, který žije na úkor druhého. Chcete říci, že tomu tak není u studentů ze Slovenska, kteří zde studují za daně občanů ČR? Chcete říci, že tomu tak není u desetitisíců studentů z jiných měst, kterým se zde hradí odvoz odpadků a doprava z daní obyvatel města Brna? Představitelé města Brna se chlubí tím, že jsme “univerzitní město”. Ovšem tato “chlouba” stojí nemalé peníze, takže některé části “univerzitního města Brna” nemají díky chybějícím penězům ani kanalizaci…

  • Zajímavou zkratku jste vskutku předvedl. Vy budete jistě zastánce nejlepšího nacionálně veřejně věcného ministra Dobeše. Je zcela jistě pravdou, že kanalizaci v naší čtvrti nemáme kvůli studentům ze Slovenska.. co více, oni zde prý studují i arabové a kdo ví jací cizáci! Kdo jiný by nám mohl ujídat z našeho národního bohatství.. navíc jistě odnáší i naše know-how! Tak trochu mám pocit, že i na váš úkor:/ Takovou blbost napsat.

   • Nemusí se Vám to líbit, ale ekonomické pravdy nezměníte. Nezbožňuji ani Bobeše ani “pana profesora”. Arabové u nás nestudují zdarma jako lidé ze zemí unie. Vím, že peníze nerostou na stromě. Zatímco na paracující, kteří do Brna dojíždějí odjinud, město dostává peníze (ne velké, ale na dotaci jejich MHD to stačí), na studenty nedostává nic. V přepočtu k počtu obyvatel je v Brně více studentů, než v Praze, která pobírá na obyvatele mnohem větší peníze. Ty chybějící sumy jsou za ta léta na městě samozřejmě vidět. Zajímavé, že studenti z akademických senátů se tímto problémem (který by určitě spočítali kvalifikovaněji, než já) nikdy nezabývali. Najednou jsou slyšet teprve až mají částečně začít platit za službu, kterou čerpají…

    • Nejsem ekonom, ale myslím, že studenti sami o sobě jsou přínosem, protože s nimi přichází do Krna i jejich kapesné. A je jedno, jestli jsou z arábie, nebo ze Slovenska. Nevím, jestli slováci mají nějaký zvláštní režim, ale předpokládám, že za koleje či podnájmy platí a tudíž platí i za odvoz odpadků, což je méně jak 1,40Kč za den. Nemyslím si tedy, že by mělo být Krno jejich jménem ještě nějak více zvýhodňováno. Tím spíše, že investice do univerzit jsou zde vskutku nemalé a se zbytkem stejně krněnští konšelé neumí hospodařit.

    • Víte, vaše logika mi přijde, tak trochu ve smyslu: pronajmu studentovi svůj byt a po státu budu žádat, ať mi zaplatí poplatek za odpad.

     Ale nechme toho.. jsme trochu mimo téma:) K panu profesorovi se takové laicko-ekonomické diskuze asi nehodí.

     • Vzhledem k tomu, že poplatek za odpad není za byt, ale za osobu (kdo v jednom bytě bydlí a druhý pronajímá, platí jen jednou), tak na privátech za odpady studenti neplatí. Na kolejích samozřejmě ano. Ovšem poplatek nekryje náklady, město likvidaci odpadů dotuje. Díky změně zákona za ně brzy budeme platit více než 500,- na osobu. Větší náklady jsou ale doprava. Studenti platí pouze poloviční jízdné, ale většinou jezdí více, než kdo jede ráno do práce a večer domů. Studenti přejíždějí během dne mezi přednáškami a praxí a večer do hospody. Žádný politik to neřekne, ale obyvatelé Brna (pokud nejsou zrovna zaměstnáni na některé z univerzit) na přehnané množství studentů ve městě doplácejí.

      • Pokud hypoteticky byt pronajmu studentovi, tak v něm asi nebydlím. Předpokládám, že student zaplatí za rok dostatek, abych mohl zaplatit 500 za popelnici… nemluvě o tom, že student platí popelnici v místě svého trvalého bydliště, kam mohu přijet na návštěvu a hodit smetí u nich do popelnice, abych to nemusel házet na zem, což by někdo musel sbírat. Odpadky na zem neházím, byty nepronajímám a po Krně jezdím na kole. A basta.

      • Nejste vy náhodou nejlepší primátor osobně? Toho jsem zahlédl v tv debatě o rozpočtovém určení daní, jak coby zřejmě první primátor v historii evropského univerzitního školství skučí, že jeho město je postiženo množstvím studentů…
       A ten váš nářek, že studenti jezdí více! Vy jste někdy zahlédl na zastávce šalinu, vyhrazenou pouze pro studenty? A krňané platí ze svých daní jejich zpupné popojíždění po městě?
       Pokud nezahlédl, tak nejspíš studenti nalézají a vylézají do a z libovolných šalin, které se po městě prohánějí bez ohledu na to, jestli v nich zrovna studenti jsou, nebo ne. A provoz těch šalin se dotuje z rozpočtu města bez ohledu na to, jestli do nich nějaký študák vleze nebo ne.
       Pokud je to pořád nejasné, navrhněte magistrátu, aby zrušil všechny studentské šaliny, které jste ve městě identifikoval. Ono to nějak dopadne…

       • Studentské šaliny opravdu neexistují, byť když do mě ze všech stran dloubají ve třináctce svými baťůžky (které zásadbě nesundávají ze zad, tak se zdá, že jsem se omylem do jedné takové vetřel. Provoz se opravdu dotuje z rozpočtu Brna. Dotuje se v rozsahu, který je potřeba. A díky několika desetitisícům mimobrněnských studentů je potřeba více tramvají a autobusů, než kolik by stačilo obyvatelům Brna tvořícím onen městský rozpočet.

    • Vzdělání není služba.

  • Doporučuji dvojí zamyšlení.
   To první by mělo být o hodně staré události – dokonce až z počátku 15. století. Tehdy se na protest proti Dekretu kutnohorskému sebrali zahraniční studenti a učitelé ještě hodně mladé Univerzity Karlovy a zdrhli do Lipska. Na cestu je vyprovázelo hlasité lkaní pražských krčmářů etc., protože dobře věděli, oč s nimi přicházejí. A univerzita se z toho jaksi nevzpamatovala snad dodnes…
   To druhé, současné: kolikpak asi utratí v Krně průměrný student měsíčně? Šest tisíc? Víc? To jsou prachy, které se do Krna přivezou… Vynásobte počtem studentů, počtem měsíců v roce. Opravdu si myslíte, že daně brněnských občanů na odvoz odpadků od kolejí jsou větší?!

   • Problém je v tom, že ty peníze, které zde studenti utratí skončí v kapsách provozovatelů, ať již drobných soukromníků (to je ten lepší případ) nebo nadnárodních řetězců. Ovšem náklady spojené s nadprůměrným množstvím mimobrněnských studentů jdou k tíži obyvatel města Brna. To je ekonomický fakt, který neomluvíte ani příkladem z patnáctého století.

    • Váš problém bude nejspíš v tom, že utrácení studentů v krněnských hospodách, kinech, knihkupectvích, šalinách, drogeriích atd. vnímáte jako problém. Počítám, že by vás ti hospodští kolem kolejí a škol pěkně hnali, kdybyste je seznámil se svou myšlenkou…
     Moc hezká je i formulace “nadprůměrné množství mimobrněnských studentů”. Ta se vám fakt povedla! Mohl byste jen tak střelit svou představu o “průměrném množství”, které byste ještě skousl?
     A mimochodem, zkusil jste si vypočítat tu jednoduchou násobilku student-měsíční útrata-měsíce?

     • To množství studentů je nutno vztahovat k počtu obyvatel. V tomto ohledu jich má Brno mnohem více, než Praha, která má ovšem vyšší příjem na obyvatele (téměř dvakrát). Zajistit služby musí ovšem obě města stejně. Hospodští v tom opravdu roli nehrají…

      • A co je nám do nějaké Prahy? Pokud je to tam tak fajn, tak tam běžte. Nebo jinam.

       Já opravdu jaksi nepochopil, v čem je problém? Že je tu moc hubatých studentů, kteří se nebojí napsat v dopise děkanovi svůj názor na hlavní milost, nebo v tom, že Krno nemá na svoz odpadků?

 • beda venerabilis

  Je nutno doplnit, že nejlepší prezident od dob Klementa Gottwalda.

 • don student

  WTF?

  patrně nějaká hodně špatná parodie, protože tohle by si prezident přece nikdy nemohl dovolit napsat

  tím myslím: TOHLE
  by si přece PREZIDENT
  NIKDY !!!
  NE-mohl – PROSTĚ NEMOHL
  DOVOLIT.
  takže ještě jednou: WTF?

 • Hmm, tak napřed byl dopis nějakých dvou studentů (už hotových magitrů) děkanovi ESF, že tam Klause nechtějí. Klaus tu přednášku taky z tohoto důvodu zruší, na což má právo, a teď je on ten špatnej? Na ESF a FSS přednáší agenti BIS, hlavní personalistka BIS Krásenská tam dělala nábory, a oni protestují proti Klausovi kvůli jeho názorům? Na každém “vzácném hostu”, který měl přednášku na FSS, by se dala najít podobná negativa. Vždycky se na ty přednášky do předních řad prsí studenti, kteří se pak koupou v pozornosti kolegů, jak dávají záludné otázky. Proč to nešlo teď?

  • 1. máte nějak dobrý přehled… vědět, kde jaký agent dělá nemá jen tak někdo.
   2. Klaus není špatný, že nepřijel, on je špatný od začátku… alespoň pro některé lidi.
   3. Klaus měl do Krna přijet na otevření vily, kde půlil Československo, přednáška měla být jen bonus. To že nepřijel musí mrzet zejména nejlepšího studenta, toho času starosty města Krna. Spoustu starostových lidí mělo jistě starosti s odminováním Blekfíldu a pan prezident nakonec nepřijede, protože nějací studenti napsali, že se jim nelíbí, s kým se prezident dává do kupy. Podle mne jen využil příležitosti, aby tam nemusel dělat šaška.

   • Souhlasím s vámi, že hlavní důvod byla vila a že toho využil. Já se jen ptám, jestli to podle vás znamená, že by kontroverzní postavy v mezích zákona měly mít “zákaz” pro své názory. Kdyby univerzita pozvala Rushdieho, možná by urazila arabské studenty lékařské fakulty. Znamená to, že by nemohl mít přednášku? Jinak to s Krásenkskou a BIS na FSS žádné extra tajemství není…

    • Já nikde žádný “zákaz” nevidím.. ti studenti vyjádřil svůj názor, rektor jim odpověděl a pan prezident nepřijel, protože se mu nechtělo stát frontu v bahně před Vilou Nesedhat, to je celé.

     Pro mne za mne ať tu klidně vyučuje no-eko-ekonomii na ESF a jeho kancléř Hájek kreacionismus na FF, až jim zanedlouho skončí mandát. Pokud to tedy bude někoho zajímat, ale předpokládám že ano, už jen proto, že jsou oba celebrity v našem českém bahně.

 • Mily paraziti,
  ja sam jsem nejen vystudoval zadarmo, ale dokonce jsem jeste za bolsevika studoval pul roku v USA. To tehdy mohl kazdy … tedy skoro kazdy. Jen se stacilo dobre zapsat, napr tady:
  http://www.upn.gov.sk/regpro/vysledky-vyhladavania.php?kraj=&priezvisko=klaus&meno=V%C3%A1clav&datum_narodenia=&kategoria=

 • Morální studovat za peníze, které byly jiným lidem sebrány pod hrozbou násilí (daně)?? Nevím, školství patří k neziskovým organizacím stejně jako zdravotnictví, armáda a mnohé další a měli by být z daní placeny. Že jsou daně, jaké jsou je věc druhá.. Snaha z obyčejných lidí dostat peníze, které byli rozkradeny a momentálně ve státní pokladně chybí. Mile ráda budu daně odvádět, budu-li vědět že za tyto peníze se třeba jednou mým dětem dostane slušného vzdělání… lékařské péče a nedej bože jednou slušného stáří a důchodu. Z momentálního odvodu daní má obyčejný člověk opravdu málo. Tamhle 30 korun u doktora tamhle vyhlídky na důchod v bídě.. a jedno s druhým.. Já jako student, který si na studium sám vydělává (a tedy i daně odvádí – ne pod hrozbou násilí) mohu říct že to není žádná levná záležitost a kdyby mělo být školné zavedeno, zřejmě bych studium ukončila, protože bych na něj prostě neměla. A takových by se nás našlo myslím mnoho. Dobře, nechejme tedy vzdělání jen lidem movitým. Tímto stylem okrádání slušných pracujících lidí jich stejně mnoho nezbyde a postupně se staňme národem tupců…

 • Bože!! Snad si někdo doopravdy nemyslí že tohle napsal Václav Klaus? To jste všichni opravdu tak hloupí? Tohle psali ti samí lidé, kteří psali otevřený dopis Děkanovi Malému. Lži, podvody a falešné zprávy,… kam tohle spěje? Za tohle by se mělo zavírat.

  • Je to jen falešná hra na ty nejnižší city. Je to nehorázná manipulace a překrucování pravdy a já velmi protestuji. Taková drzost, to si myslím ve svobodné společnosti opravdu, ale opravdu nemá místo a já rezolutně odmítám se k tomu dále vyjadřovat. Ne, nebudu se k tomu již více vyjadřovat, ne. Vy mě nutíte, abych z toho vyvodil příslušná opatření.

  • 1. lidé, kteří si myslí že výše uvedený dopis je pravý jsou naivní
   2. nemyslím si, že ho psali stejní lidé, kteří napsali dopis panu “d”ěkanovi
   3. kdo si myslí, že by se mělo za satiru zavírat, je blbec

   Klidná debata byla znemožněna vědomě, záměrně promyšleně hned v úvodu! http://www.youtube.com/watch?v=Dr6XrAHCVH0

 • Acidburn

  No jo, ZitBrno ma rado Klause asi stejne jako Pehe. Zaprve, neverim, ze nevite, v jakem kontextu byl vyrok o parazitech pronesen a kde byl pronesen. Ze slo o strucne shrnuti problemu, o kterem Klaus mluvil snad stokrat, akorat misto terminu “parazit” pouzival pojem “cerny pasazer”. Ze vam to nedoslo uz tehdy, se ale nedivim.

  Zadruhe, Klaus se za poslednich 9 let zucastnil X diskuzi s obcany, pred dvema lety dokonce primo na ESF v Brne. Jenze tehdy to panu Pavlu Troubilovi, soucasne ostude Akademickeho senatu MU, nevadilo (rozhodne ne tak, aby sepisoval otevreny dopis).

  Zatreti, nevim, jakou souvislost maji osobni nazory nekterych spolupracovniku prezidenta republiky souvislost s pripadnou prednaskou Klause – ani Hajek, ani Jakl prednaset nemeli. Batora pak s Klausem nesouvisi vubec – jasne, pisou to v novinach, tak to prece musi byt pravda. Kriticke mysleni? Jasne, na dovolene.

  Zactvrte a posledni, Pavel Troubil zabranil prednasce Vaclava Klause. Fakt hrdinsky cin, az na to, ze daleko statecnejsi by bylo nechat Klause prednaset a pote se jej pokusit rozcupovat v debate vecnymi argumenty. Bohuzel, na to by jeden potreboval nejen mozek, ale take ne-bolsevicke (nebo chcete-li, ne-fasisticke) uvazovani.

  Zajimave je, ze kdyz Vam, vazeni autori tohoto clanku, nedavno magistrat vyhrozoval, ze vas web zlikviduje a vas zazaluje, mohli jste se z toho zvencnout a citili jste to jako straslivou krivdu. Pokud se stejne postupuje proti prednasce prezidenta (nepohodlny nazor proste umlcime, proc bychom jej meli poslouchat, nebo s nim nedejboze polemizovat), pak tomu tleskate.
  Co takhle pri psani clanku zapnout mozek, aspon obcas?

  • Panu Presidentovi někdo zabránil v přednášce? A jsem měl pocit, že jen hodil ručník do ringu a předem to vzdal :(

  • Teda, to vám povím, vaše demagogie je natolik líbezná, že snad ani není co dodat. Ale zareaguju, alespoň z legrace:

   1) “misto terminu „parazit“ pouzival pojem „cerny pasazer“”
   Aha, tak to se omlouvám, to jsem špatně pochopil. Já už měl pomalu dojem, že arogantně a zpupně označuje studenty za příčinu úpadku VŠ, za ty, kdo vysávají státní rozpočet na úkor pracovitých lidí. Ten jeho jemný výraz “černý pasazer” ale vše uvádí na pravou míru – to je pravá pokora. (Navíc, když uvážíme, že on sám si za studia platil, kolik toho pro náš stát již vykonal a kolik objetí vytrvale přináší a navíc že je nejlepší prezident a my ostatní jen nuly, tak už bych asi pomalu chystal proces kanonizace.)

   2)”Jenze tehdy to panu Pavlu Troubilovi, soucasne ostude Akademickeho senatu MU, nevadilo (rozhodne ne tak, aby sepisoval otevreny dopis).”
   Přesně tak! Pan Troubil zaspal, promeškal příležitost, a teď se to jen trapně snaží dohnat, ačkoliv prezidentova návštěva na univerzitě s VŠ vůbec, ale opravdu vůbec nesouvisí.

   3) “nevim, jakou souvislost maji osobni nazory nekterych spolupracovniku prezidenta republiky souvislost s pripadnou prednaskou Klause.”
   Tady vás jenom upozorním, že Klaus je prezident republiky a prezident republiky je Klaus. Je to jedna a tatáž osoba. (Sice se někdy jako prezident nechová, ale tím se nenechávejte zmást – to je právě to, co na něm tolik lidí obdivuje.)

   4) “Pavel Troubil zabranil prednasce Vaclava Klause”
   Tady si dovolím trošičku oponovat. Možná pana Troubila poněkud přeceňujete. I když to vypadá, že pan nejlepší prezident se nechává příliš svazovat konvencemi, přesto si občas může dovolit udělat nějakou nepředloženost, například přijet do Krna bez souhlasu svého přímého nadřízeného Pavla Troubila. Myslím, že pokud by se to nestávalo příliš často, že by mu za to pan Troubil hlavu neutrhl.

   5) “Zajimave je, ze kdyz Vam, vazeni autori tohoto clanku, nedavno magistrat vyhrozoval, ze vas web zlikviduje a vas zazaluje, mohli jste se z toho zvencnout a citili jste to jako straslivou krivdu. Pokud se stejne postupuje proti prednasce prezidenta (nepohodlny nazor proste umlcime, proc bychom jej meli poslouchat, nebo s nim nedejboze polemizovat), pak tomu tleskate.”
   Teda to jsou nehoráznosti! Já jenom žasnu, co si v tom Krně všechno dovolí! Vyhrožovat prezidentovi likvidací a žalobou! Neuvěřitelný.

   Co takhle zapnout mozek, aspon obcas?

   • Acidburn

    No, vaše demagogie tak líbezná není, ale k vašim komentářům:

    1) Prázdný canc. Z pohledu ekonomie je studium na vysoké škole zatíženo černými pasažéry. Stejně jako čerpání kteréhokoli veřejného statku, který sice platí všichni, ale ne všichni ho mohou reálně čerpat, resp. ne všichni ho čerpají. Já vím, zní to hrozně, asi jako když se ke klasifikaci mentální retardace používají pojmy jako debil nebo imbecil. Nedejbože, pokud bychom se začali bavit o diskriminaci.
    K tomu zbytku netřeba komentář.

    2) Prezidentova návštěva nesouvisela s protesty studentů proti ministru školství, protože byla domluvená půl roku dopředu. Ano, když byl Klaus na ESF před pár lety, Pavel Troubil neprotestoval. Že se chce teď zviditelnit na úkor prezidenta, mne nijak nepřekvapuje, ostatně Troubil v tom není sám, podobných trpaslíků už tu byly desítky.

    3) Wow, to jsem opravdu nevěděl, že Klaus je současně prezident republiky! Fakt ne. Ale že osobní názory jeho spolupracovníků jsou vlastně názory Klause, to je ohromné. Tak my vlastně máme takového kolektivního prezidenta. Světový unikát.
    To myslíte vážně, nebo jste právě zešílel?

    4) Aha, takže pokud student protestuje proti konání přednášky určité osoby, tak té osobě nebrání přednášet, kdepak. Jak z Orwella, černá je bílá, válka je mír, svoboda je otroctví.

    5) Ach jo, pitoměji už jste to z kontextu vytrhnout nemohl, nebo se snažíte dát okázale najevo, že prostě nechápete smysl psaného textu?

    Obávámse, že váš mozek mohou klidně nabídnout k transplantaci- je nepoužitý.

    • 1) Ano, debil nebo imbecil, tyto pojmy jsou opravdu na místě.

     2) Trpaslíků bylo 7.

     3) Hele, uvědomte si, že vy přikládáte odpovědnost za to, že Klaus nepřijel do Brna, panu Troubilovi a v následujícím odstavci klidně napíšete, že Klaus vůbec nezodpovídá za to, jaký má spolupracovníky. Nevim, připadá mi to jako dvojí metr…

     4) Svět není černobílý…

     5) :-D Tady jsem ale citoval celý odstavec!
     Ale máte pravdu, mám velký problém chápat smysl vámi psaného textu.

     • Acidburn

      To má být pokus o reakce na můj komentář? Tohleto? Včerejší kolo soutěže o nejpitomější komentář vyhrál P4trik, to dnešní jste vyhrál vy. Srdečně gratuluji.

  • Tak se nám zase vrátil Petr Bouda alias Acidburn – člen brněnských Mladých konzervativců, protože povinnost bránit svýho guru volá.

   Prezident nemá co používat laciné a urážlivé nálepky jako černý pasažér nebo parazit a to v žádném kontextu.
   Klaus nejezdí nikam diskutovat, ale pouze hlásat svý obsese a na otázky, který se mu nehodí prostě neodpovídá. To nemá s diskuzí nic společnýho.

   Hájek i Jakl pracují pro Klause a razí do médií jeho politiku, to vám mladým konzervativcům ještě nikdo neřekl? Bátoru Klaus podporuje, to vám taky nějak uniklo?
   Jak mu v tý přednášce zabránili? Klaus odmítl přijet, protože na kritickou diskuzi nemá.
   Klause chtěl někdo za to že přijede zažalovat? Co to je zase za blábol.

   • Acidburn

    A vida, P4trik opet nezklamal.
    Takze, kdyz Klaus jede prednaset, je potreba mu to zatrhnout, protoze par jeho podrizenych ma zvlastni nazory na nektere veci, ktere s tematem prednasky ani nesouvisi? To dava smysl.

    Cerny pasazer je normalni pojem, v ekonomii pouzivany X desitek let a to pro popis situace, kdy cast spotrebitelu vyuziva verejny statek, ktery ovsem plati nekdo jiny. Urazliveho na tom neni vubec nic.

    Co se tyka debat a diskuzi s Klausem, ja se zucastnil alespon deseti, byla to vzdy standardni debata. Otazky, odpovedi. Nevim, na kolika debatach s Klausem jste byl vy, ale predpokladam, ze na zadne, jinak byste tu nepsal takove nesmysly.

    Batoru Klaus podporil konkretne cim? Ze se ozval proti stupidni kampani, kdy se z Batory delal neonacista? Jenze Klausovi primarne vadila ta kampan, coz neni totez, jako podporovat Batoru v jeho setrvani ci instalaci na post urednika ministerstva. Co se tyka kecu o tom, ze Batoru na ministerstvo dostal Klaus, neexistuje pro to dodnes jediny dukaz.

    Ze Klaus neprijel – ja se mu nedivim. Vyrvavat ted neco o tom, ze neprijel proto, ze nema na kritickou diskuzi je blabol v momente, kdy zastupci studentu otevrene vystoupili proti samotnemu konani Klausovy prednasky. Cili kdyz dosahli sveho a prednaska nebude, muze za to Klaus? To dava smysl?

    Klause nikdo zazalovat nechtel, to jste si opet vytrhl z kontextu jednu mou vetu. Princip je, myslim, zrejmy – hlasat nazory, ktere urcitym lidem bytostne vadi, mohou – nejen podle Pavla Troubila – pouze nekteri lide. Gratuluji, anachronismus jako vysity.

    • Vy mladí konzervativci to máte hrozně těžký, muset obhajovat takovýho cvoka. Ale Gottwald měl taky svý mladý fanoušky, obecně se takovým lidem říká užitečný idiot. Každopádně se mi líbí vaše pojetí diskuze: otázka-odpověď. Zeptáte se svýho guru a vrátí se vám pravda…

     • Jo, tak to mi taky zaujalo! :-D
      Klaus je vlastně takový vtělení Buddhy – nesmíte proti němu říci příkřejšího slova, nesmíte se na něj křivě podívat, můžete se jen ptát na to, co máte na srdci, a když budete mít v srdci pravou touhu po vědění, Mistr vám možná odpoví.

      • Acidburn

       To jste si spletl Klause s Havlem. Právě Havel měl panickou hrůzu z jakýchkoli veřejných diskuzí, z toho, že by musel hájit svůj názor proti názorovým oponentům. Havel nikdy nešel do politických střetů přímo, vždy to byla “nepolitická politika”, tvořená kdesi v zákulisí. Klaus se veřejných debat nebál, většinu jich v pohodě ustál a do politických střetů chodil přímo.

       Ve zbytku vám mohu doporučit jediné – běžte na nejbližší veřejnou diskuzi s Klausem, nejbližší dokonce proběhne online na Nově 7. 3. od 22:20, prostor pro vaše dotazy to bude více než dostatečný.

       • S tou zákulisní politikou je to hrozně legrační, zvláště když si tady Klaus se Zemanem během opoziční smlouvy rozparcelovali veřejný prostor, ovládli co se dalo a uvrhli tuhle zemi do neuvěřitelného marazmu, ze kterého se dostáváme dodnes. Ale předpokládám, že mladí konzervativci mají vlastní verzi příběhu, ve které vypadá Klaus jako neposkvrněný rytíř.

        Jo a znovu, protože to pořád nechápete pane Boudo, Klaus nikde nedebatuje, jenom opakuje svý fráze a na kritiku zásadně nereaguje.

        • Acidburn

         Opoziční smlouva byla veřejná dohoda, nikoli výsledek zákulisní politiky. Kdyby Ruml, Pilip a další uměli počítat, mohli být ve vládě sami s ODS, nebo s ČSSD. Nakonec utřeli hubu a nemám dojem, že by to byla nějaká katastrofa pro tuto zemi.

         Co se týká marasmu, máte poněkud krátkou paměť. Za vlád Václava Klause se deficit státního rozpočtu snižoval a byl relativně malý. To až osm let vlád ČSSD vystřelilo státní dluh do astronomických čísel. Úplně jiná věc, která pak ani s ODS, ani s ČSSD nesouvisí, je špatná politika ČNB v roce 1997, kdy ČNB doslova šlápla na brzdu. Na to ovšem ani Klaus, ani Zeman, ani Ruml s Havlem vliv neměli.
         Podotýkám, že toto jsou objektivní fakta, nikoli nějaké “verze MK”.

         O tom, jak vypadají debaty s Klausem, se budeme moci názorně přesvědčit zítra. Vaše dojmologie mne do té doby nezajímá. Já jsem na debatách s Klausem byl, vy ne.

         • Vy nerozumíte psanému textu Boudo.
          V marazmu opoziční smlouvy se zrodila brutální korupce, ovládnutí státních zastupitelství, klientelismus, ochromení činnosti protikorupčních jednotek a další legrace, z kterých se vzpamatováváme dodnes. A za to nese odpovědnost zeman s klausem.

          A ještě jednou – neexistují debaty s klausem, protože klaus neumí debatovat. Jednou jsem bohužel byl na nějaký jeho děsivý přednášce a byl to vskutku odpudivý zážitek, vidět toho blázna na živo…

          • P4trik: Když tak rád anonymně útočíte na lidi, jejichž jméno znáte, ale oni vaše ne, takže vás asi nepřekvapí moje poznámka, že jste ubožák, kterému vůbec nejde o nějakou nápravu toho, do čeho vrtá ŽB. Netuším, o co vám jde. Jediné, čeho jste schopen, je ponižování lidí, kteří mají trvalý názor, který se neshoduje s těmi revolučními kecy autorů článků ŽB. Vy si myslíte, že ze současných studentů jako roste nějaká nadějná politická reprezentace? Ani hovno. Jestli se někdo, koho znám a jehož názory jsou blízké Bartíkovi nebo “Boháčkovi” dá na komunální politiku, máme se na co těšit.

          • Acidburn

           Tak se pojďme bavit o konkrétních kauzách, o tom, kdo se na nich podílel a jak. Schválně, jak brutálně korumpoval Zeman a jaká státní zastupitelství ovládl Klaus? Ochromení činnosti protikorupčních jednotek? Copak se u nás nějaká korupční kauza skutečně vyšetřila? Ochromovat není co.

           Tvrzení, že všechno zlo, se kterým se dodnes potýkáme, se zrodilo z marasmu opoziční smlouvy je blábol. Jako kdyby předtím ani potom nic nebylo.

           To až po odchodu Zemana z ČSSD přišla skutečná reality show. V letech 2004 až 2006 neuplynul měsíc bez nového skandálu, ve kterém létal nějaký vysoce postavený sociální demokrat a jednalo se řádově minimálně o desítky či stovky milionů, Zgarba dokázal “vydělat” dokonce 2 miliardy – aniž by to někoho příliš pohoršilo. Kdo dnes ví, co to bylo, ten Zgarba? Voličům to nevadilo, Paroubek dostal po tom všem přes 30 % hlasů. Já bych chybu pouze v politicích nehledal, naopak, někdo už by měl konečně politovat české politiky – jak příšerné to mají voliče.

     • P4trik: Děláte, jako by mezi socany užiteční idioti nebyli. Sobotka a Tejc jsou typický příklady. O Véčkách nemluvě. Acidburn aspoň neshazuje ostatní, na rozdíl od vás. Váš přístup “kdo do toho nešije s náma, je idiot”, mě začíná děsit. Stejně jako přístup autorů tohoto webu.

      • Bohužel jsem zatím měl pouze takový pocit, že “kdo je idiot, nešije do toho s náma.”

       A to bych tolik toužil po inteligentním, kultivovaném oponentovi, který by dokázal vytříbit mé názory… (Tentokrát to není irionie, i když to tak může vyznít.)

     • Acidburn

      No, ještě že toho o Mladých konzervativcích tolik víte, P4triku. Pokud si myslíte, že MK jsou nějaký fanklub Václava Klause, tak se mýlíte (mimochodem, Klaus Mladé konzervativce na začátku jejich existence v 90. letech nijak nepodpořil). Čili povinnost hájit všechny výroky a názory Klause ve stanovách ani v jiných dokumentech MK zakotvena není, dokonce ani neformálně ne.

      Srovnání Klause a Gottwalda nedává smysl, protože jde o srovnávání nesrovnatelného. Ve všech aspektech jde o dvě zcela odlišné osoby, čili i jejich “fanlukby” budou zcela odlišné.

      Co se týká pojetí diskuze, tak to jste opravdu objevil Ameriku. O čem jiném je debata, než o kladení otázek a nalézání odpovědí na ně? Mohl byste mi popsat, jak by probíhala diskuze, při níž by se (například) nekladly otázky? Další příklad vaší švihlé logiky.

      Zábavné je, že ke zbytku mého předchozího příspěvku jaksi nemáte co říct. Jen tak mezi námi, zúčastnil jste se alespoň jedné veřejné debaty s Klausem?

      Byl bych rád, kdybyste se propříště vyjadřoval již pouze k záležitostem, o kterých něco skutečně víte – protože to znamená, že budete muset buď držet hubu, nebo se konečně dovzdělat.
      Ale pokud se chcete i nadále veřejně ztrapňovat, rozhodně vám v tom nehodlám bránit.

      • Vy jste vskutku zodpovědný politruk pane Boudo. Snad máte plakát svého guru pověšený i nad pelíškem.

       Každopádně jsme se trochu posunuli, pro vás je diskuze pokládání otázek vůdci a čekání na zjevenou pravdu pronesenou jeho ústy. Pro mě je to rozhovor nad určitým tématem. Až jednou vystřízlivíte ze svého fanatického obdivu ke Klausovi, tak to snad i pochopíte.

       Jinak, vemte si Lexaurin, nějak vám tečou nervy. Nejdřív se vztekáte, že nějací studenti napíšou veřejně, že král je nahý (Klaus je cvok) a pak mně tady píšete, ať držím hubu. To není moc konzervativní přístup, to je takový spíš Gottwaldovský, ale fanatizmus i kult osobnosti vypadá stejně zleva i zprava…

       • Acidburn

        Já se už třetí den bavím tím, že ze sebe dokážete každou další reakcí na mé komentáře udělat ještě většího vola, než jste byl včera. Je to něco jako ve filmu Blbec k večeři, akorát mne to vyjde levněji.

        Rozhovor bez otázek? Ale jistě, pokud ovšem hodláte komunikovat jako postavy v absurdním dramatu.

        Nervy tečou vám, ale o to větší je to sranda. Schválně, napište sem ještě nějakou pitomost, máte na to! Nebo zkuste vytrhnout nějaký můj výrok z kontextu alespoň tak blbě, jako o tom držení huby, schválně, kdo vám na to skočí?

        Gratuluji, zatím váš nejstupidnější komentář.

        • Z vás Boudo roste takovej novej Jakl nebo Bátora, těžko říct. Ale je legrační vás pozorovat.

         Přiveďte někdy do diskuze kámoše z mladých konzervativců, prej je to líheň cvoků, ať se můžem smát i někomu jinýmu.

         • Acidburn

          No, kdyby ze mne vyrostl druhý Jakl, tak bych to považoval svého druhu za úspěch. Být poradcem prezidenta není špatná funkce.

          Nevím, co roste z vás, P4triku, ale nic inteligentního ani hodnotného to nebude. Možná nechtěný komik, to jste už teď prvotřídní. S tím Blbcem k večeři to bylo ještě příliš mírné přirovnání z mé strany, obávám se.

  • Milá přepálená kyselinko.. pro Vaši vědomost:

   Václav KLAUS, /přednáška na EF VŠ BTU v Ostravě, 7.12.2011/:

   Považuji studium ne na základní ani na střední škole, ale studium na vysoké škole zadarmo za parazitování studentů na zbytku naší společnosti.

   • Acidburn

    Jasně, ale až poté, kdy Klaus řekl studentům, že o tom buď může mluvit dalších dvacet minut, nebo to může říct jednou větou. A studenti si zvolili druhou možnost a kupodivu pak Klause ani nevypískali.
    Že je Klausův – záměrně provokativní – výrok o studentech vysokých škol některými manipulátory desinterpretován jako některé jeho předchozí výroky (viz čisté a špinavé peníze) a že jim to někteří jednodušší (nechci říct pitomí) lidé žerou, je jiná věc, no na studenty, kteří demonstrují proti nečemu, co ani nečetli, taková manipulace jistě zapůsobit může, mohou vám dokonce i zatleskat.

    • A to já mám zase radši, když se o věcech mluví, než když se jenom pronášejí – záměrně provokativní – lži, nesmysly nebo jen nevyargumentovaná silná slova. Ale samozřejmě, ti studenti “už věděli”, protože to byli “rozumný lidi”, takže by se argumentací jen zbytečně zdržovali…

     Pak už mi uniká jenom jedna věc: proč vám vadí, že studenti (několik natočených na kameru z tisíců protestujících) si zákon ani nepřečetli, když už to vlastně třeba taky dávno předem věděli, jako každý “rozumný člověk”. (Nehledě na to, že spousta studentů se naopak se zákonem alespoň rámcově seznámila, probíhaly přednášky, promítaly se dokumenty, atd., to je furt dokola…)

     • Acidburn

      Vzhledem k tomu, že to ti studenti v Ostravě dokázali pochopit i bez 20 minutové přednášky, tak se asi přece jenom něco na té škole naučili.

      Pokud jde protestovat proti něčemu člověk, který studuje vysokou školu a otevřeně přizná, že se ani neobtěžoval zjistit si, proti čemu to vlastně demonstruje, to je skutečně nepochopitelné. Je mi jedno, že jde o výběr studentů z několika tisíc, protože já nepaušalizuji, netvrdím, že to nikdo z nich nečetl – někteří jistě ano. Ale fascinuje mne, jak se nejen odboráři, ale i vysokoškoláci dokáží chovat jako stádo ovcí.

      P.S.: šlo o návrhy zákonů, resp. v některých případech o věcné záměry návrhů zákonů (čili velmi nekonkrétní texty). Obávám se, že jste nedával pozor.

 • Ani se mi nechce věřit, že je to z pera, tedy z klávesnice prezidenta. Rozhodně by se měl s někým poradit nad formou a obsahem!
  Spojovat termíny ” falešně se mýlíte…”
  “..diskuse v jiných demokratických,
  svobodných zemích, např. v Rusku…”
  apod.,by rozhodně potřebovaly korekturu!

  Větu “..AŽ SE SE MNOU NAUČÍTE DISKUTOVAT, TEDY POSLOUCHAT
  A TLESKAT.”
  by si měl pan prezident naší demokratické republiky
  nechat vytesat ve své pracovně.

  Nekomentuji výroky studentů, jsou mladí a očekává se, že budou revoltovat a mít odlišný názor, jako jsme mívali my, včetně pana prezidenta Klause.

  Ale očekávám od pana prezidenta, jako profesora a majitele
  bezpočtu čestných doktorátů (zadarmo), muže určitého věku, vzdělání a (v tomhle případě s prominutím) životní moudrosti, určitý nadhled a schopnost bránit se na úrovni a ne stejným (tady ještě horším) studenským způsobem.

  A očekávám, že se jako zralý muž a reprezentant naší republiky, dokáže postavit diskusi a ne jen zbaběle sbírat ovace svých pochlebovačů. Neměl by to snad být takový problém, když proti sobě má jen “bandu parazitů”, kterými tak opovrhuje.

  Těžko se naše mládež změní k lepšímu, když jim chybí morální vzory a pan prezident se svým “elitním” myšlením, s prominutím, tohle skóre nevylepší.

 • noooo teda..podle me vse ma sve hranice..autor clanku by mel nekam zretelneji v zahlavi napsat, ze jde o vtip, evidente dochazi k mystifikaci slabodussich spoluobcanu, kteri se jen utvrdi v tom, ze “prezident je urcite samoliby, no co jineho byste ceklai, ze…?”

  no a taky jeste jedna vec: v minulem roce odeslo ze strednich skol cca 100 000 maturantu. Na vysokych skolach se otevrelo 100 000 studijnich mist? Co to znamena? Vzhledem k tomu, ze VS dostavaji od statu penize na hlavu studenta, snazi se udrzet si jich co nejvic i za cenu toho, ze dnes na akademicke pude velmi snadno potkate nekoho, kdo by pred 10-20 lety byl maximalne chytrejsi pekar nebo kominik.

  Uz ted titul o nicem nevypovida, inzenyru a magistru, kteri neovladaji ani zaklady pravopisu a maji nulovy vseobecny prehled, beha po CR cim dal vic.

  Skolne, alespon minimalni, je naprosta nutnost. Studenti budou ke svemu studiu pristupovat zodpovedneji a verte, ze mnoho si jich nastup na VS rozmysli a pujde radeji do procesu. Ale tak to ma byt!! VS ma mit pouze par desitek procent naroda. Ne temer cely.

  Jsem ucitelka na stredni ODBORNE skole, letos jsem tridni maturitniho rocniku a na VS jdou KOMPLET vsichni,i ti velmi, velmi slabi. ZAvedeni skolneho vnimam jako nutny a neprijemny krok na ceste za ozdravenim skolstvi a univerzit. Mnoho jich zanikne, ale hadejte jake. Karlova to nebude.

  • No, podle mě je ten hlavní problém právě v tom, že VŠ dostávají peníze na hlavu (bez ohledu na to, co je to za hlavu). Kdyby dostávaly peníze prostě na fakultu, na obor, nebo podle třeba vědecké činnosti, publikační činnosti atd. (nevim podle čeho by bylo nejlepší rozdělovat peníze, nejsem na to odborník – je potřeba veřejná diskuze, která tady obecně naprosto chybí), tak může škola trvat na kvalitě. Podle mě by tím vznikla mnohem větší konkurence studentů která by sama fungovala motivačně (protože nejslabší by si neškrtli).

   Školné je ošemetné, jsou školy, kde si studenti běžně bez problémů přivydělávají (otázka je, jestli je to pro společnost výhodné, student – brigádník. Zabírá pracovní místo ostatním a možná zanedbává školu, nedává studiu svůj plný potenciál.) Na druhou stranu třeba na medicíně studenti, kteří pracují, mají prokazatelně horší výsledky. Spousta lidí tu školu nezvládá i bez nutnosti pracovat a neznamená to, že z nich budou nutně špatní doktoři.

   Navíc mi přijde zbytečné dále zadlužovat mladé rodiny a podporovat soukromé banky. Vykročit do života bez bydlení a s dluhem za studia mi přijde prostě tvrdý.

  • Kolem celé té věci je spousta zmatených informací. Ze 70 vysokých škol v ČR je jich veřejných menšina, 20 nebo 22, nevím úplně přesně. Větší část je soukromých, kde se školné platí. Tyto školy ovšem zejména mají problémy s kvalitou vzdělávání. Na ty se ale reforma nevztahuje. Školné na tom nezmění vůbec nic. Nadto studium už teď stojí spoustu peněz a studenti musí platit za opakované semestry, úřední úkony atd.
   Pokud jde o ty černé pasažéry atd., celá ta rétorika připomíná dikci Rudého práva a Tribuny: studují za peníze dělnické třídy a takhle si vyskakují!
   Přitom je to blbost, ty peníze nejsou hozené do černé díry černého pasažéra, ale investované.

   • Acidburn

    Jasně, ze 70 tzv. vysokých škol je jich naprostá většina soukromých. Ovšem to platí pouze v absolutních číslech, která se týkají pouze počtu škol, rozhodně se to samé nedá říct o celkových počtech studentů na všech vysokých školách – zde pořád výrazně převažují veřejné, tedy státem financované – vysoké školy.
    Důkazem toho je skutečnost, že až krach plzeńksé právnické fakulty odhalil nedostatky zákona o vysokých školách – s umístěním pár desítek nebo snad stovek studentů soukromé vysoké školy dosud nikdy nebyl problém. V případě, že je těch studentů přes 1100, už to problém je.

    Školné, resp. jeho poslední varianta ve formě “zápisného” je volovina, která dosavadní stav ještě zhorší. Nemluvě o tom, že by se o vybranou sumu peněz snížil příspěvek státu vysokým školám, což je opět špatně.

    Co se týká černých pasažérů a černých děr, je to asi totéž, jako třeba důchodový systém. To je taky svého druhu investice do budoucnosti, no založená na tom, že ne všichni se důchodového věku dožijí (mimochodem současný systém nepokrytě diskriminuje muže – jejich věk odchodu do důchodu je vyšší, než u žen, přitom délka jejich života je poměrně výrazně kratší – asi tak o 5 let). Černými pasažéry důchodového systému jsou pak třeba živnostníci. Nemusí odvádět příslušné pojištění (resp. daň), ale na důchod – byť minimální – nárok mají. O skutečných černých pasažérech, kteří třeba nikdy nepracovali, nemluvě.

    • hájekhadr

     di do prdele ty acidburne….
     vole poď vysvětlit mojí manželce která právě rodím mého syna císařem, pak dva roky se o něj stará za 6000 měsíčně, že si oproti ní diskrimonvanej na důchodu, ty retardo….

     :)

     fakt s lidma jako ty se fakt nedá normálně mluvit, s těma klausovo blábolama snad po večerech onanujete nebo vole je to domina?

     • Takže končí anonymní diskuze a začíná se vulgárně nadávat? Každý se hlavně stará o sebe, takže co je komu do tvojí ženy? Ta diskuze se týká systému obecně. Tvoje žena, tvoje dítě, tvoje rodina. Tak se starej a nenadávej jiným, že se na to dívají ze svého pohledu.

      To mě fakt dostalo… píšeš “normálně mluvit” a akorát sprostě nadáváš.

      • hájekhadr

       :) ty si taky husťák…

       máš pocit že to že umíš psát je tvoje věc? :) ne vole, to je věc společnosti která tě to naučila, rodiny která ti k tomu dala podmínky a státu kterej to zaplatil a já nejsem zmrdík co si hraje na vlastním a když to mám já tak co je mi do jinejch….protože díky takovejm jsme v těch sračkách co jsme… :)

       jsme všichni na jedný lodi, a co připraví mě, tak si buď kurva jistej že o to za chvilku připraví i tebe a to můžeš mít klause vytetovanýho třeba u prdele… :)

      • hájekhadr

       mimochodem klausismus jako vyšitej :)
       někdo zaútočí tak je to hned ubožák co nadává, boří a ničí a končím diskuzi! :)

    • hájekhadr

     ty vole teď sem si přečetl ty blitky co tu píše acidburn…. :)
     už to toho hájka nehul….:)

 • Neskutečně arogantní člověk… nebo minimálně pokročilý troll.

 • Proč idioti píší knihy když to neumí? Neustále mocní a bohatí idioti píší knihy o všem možném, i když neumí knihy psát, a myslí si, že je někdo zvědavý na to, co za knihu napíšou, klasickou knihou, kterou napsali mocní a bohatí idioti, je každé svaté ideologické písmo, které z lidí dělá ubohé idioty. Lidi nechtějí ale svaté knihy, které z nich dělají ubohé idioty, lidi chtějí knihy, které jim přinesou radost, a chuť do života, ve kterém je mnoho mocných a bohatých idiotů, co lidem dělají ze života očistec, tím že na nich sobecky drze parazitují, ekonomicky a ideologicky. Správný spisovatel, umí čtenářům ukázat pravdivě složité životní situace, ve kterých žijí, a ukazuje jim, že prioritním problémem jejich života, jsou vždy a všude jenom mocní a bohatí idioti, co sestavují zákony a normy tak, aby zde měli veliké výhody a jistoty. Rodiče mého otce, zemřeli v plynové komoře v Osvětimi, protože byli židé, zde se dostáváme k Adolfu Hitlerovi, který ve vězení napsal knihu Můj boj, díky tomuto svatému ideologickému idiotovi, v boji zemřelo zbytečně veliké množství lidí, jenom proto, že on si naivně myslel, že změní správně lidskou společnost? Je vůbec možné, změnit správně lidskou společnost, pomocí nějaké nové svaté ideologie? Je to možné, stačí odhodit náš stud, a přestat být ubohými pokrytci, co si oblékají nahé tělo a oblékají si duši do dezinformací. Nejsme věci, co musí mít obal, jsme inteligentní pracovití parazité, a byli jsme zde stvoření k tomu, abychom parazitovali na nižších formách života, nebyli jsme přírodou stvoření k tomu, abychom parazitovali na cizích lidech, pomocí ideologické centralizace, která dělá z elity mocné a bohaté idioty, a tato duševně nemocná elita, bohužel sepisuje ubohé ideologické knihy.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →