Žít Brno přechází do vlastnictví Mgr. Libora Šťástky

1. 4. 2013 14.33 2 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Populární zpravodajsky-edukativní portál Žít Brno vstupuje dnešním dnem do nové éry. V rámci privatizace majetku města Brna jej za neuvedenou cenu získal starosta městské části Brno-střed Mgr. Libor Šťástka. “Původní záměr portálu měl v koncepci města samozřejmě své místo, dnešní doba je ale dynamická a je třeba neustále se přizpůsobovat novým poměrům,” uvádí Mgr. Šťástka k vydařené transakci. “Žít Brno proto hodlám přetvořit v běžný komerční zábavně-informační web.”

Mgr. Libor Šťastka, nový majitel Žít Brno

Mgr. Libor Šťastka, nový majitel Žít Brno

Mgr. Šťástka není na poli fruktifikace veřejných majetků žádným nováčkem. “Staré” Žít Brno již dříve informovalo například o jeho zapojení ve veleúspěšném projektu Jižního centra nebo o ambiciózním plánu na provoz městských heren. Portál se starostou dokonce v minulosti přímo spolupracoval: jen díky jejich společné tvrdé práci mohla spatřit světlo světa slevová Karta Brňana. Na tyto úspěchy chce Mgr. Šťástka navázat právě i novou podobou Žít Brno. Na podrobnosti jsme se pana starosty zeptali přímo.

“Staré” Žít Brno: Jak se pod Vašim vedením Žít Brno změní?

Mgr. Šťástka: I když se jako každý samozřejmě rád občas zasměju, k určitým aspektům původní koncepce portálu jsem poněkud kritický. Rozhodl jsem se proto pro revitalizaci redakčního týmu a stanovení standardů, které musí každý nový článek dodržovat. Kromě toho dostane Žít Brno konzervativnější, robustnější vzhled, po vzoru webu Karta Brňana.

“S”ŽB: V čem bude spočívat revitalizace redakce?

Mgr. Šťástka: Stávající autoři mají nesporně své specifické kvality, ale jejich místy přílišná břitkost a neustálé vměšování se do cizích záležitostí plně nezapadají do mé vize pro Žít Brno. Ze svých pozic budou proto vyvolněni a na jejich místo nastoupí dynamický a profesionální tým mnou osobně vybraných redaktorů.

Dynamický tým redaktorů

Nová redakce Žít Brno (ilustrační foto)

“S”ŽB: Aha. Takže se změní i zaměření portálu?

Mgr. Šťástka: Orientace na dění v moravské metropoli samozřejmě zůstane. Trvám ale na změně verbálních priorit publikovaných článků. Obzvláště se mi příčí paskvil “Krno”, který se na portálu objevuje téměř každodenně, a který vznikl patrně překlepem v opilosti některého z původních autorů. Kromě toho se zaměřím také na eliminaci všudypřítomných rušivých ustrnulých výrazů – “tak určitě”, “nikým nevolený”, “nejlepší” a podobné zhůvěřilosti.

“S”ŽB: To znamená, že Žít Brno ve Vašem pojetí nebude vtipné?

Mgr. Šťástka: To jsme si asi nerozuměli. I přesto, že se portál změní v pokud možno seriózní informační kanál, zůstanou určité satirické prvky zachovány – satiru mám ostatně jako každý rád, pokud se dělá kvalitně. Také z tohoto důvodu se součástí nového týmu stane Jaroslav Plesl, jinak píšící do Reflexu. Přestože je jeho tématem obvykle Praha, věřím, že pro jeho jedinečný styl humoru jsou tou správnou cílovou skupinou právě obyvatelé Brna. Občas pověstnou troškou do mlýna přispěji na Žít Brno také já, abych občanům ukázal, že i komunální politici umí produkovat kvalitní zábavu.

“S”ŽB: To nepochybně. Dovolte odcházející redakci poslední otázku: kdo bude celý projekt financovat?

Mgr. Šťástka: Tak to je přesně jedna z těch věcí, kterými se nové Žít Brno zabývat nebude. Občané mají dost svých starostí na to, aby je nějací pisálkové na internetu otravovali pěněžními toky, firmami na Kypru a podobně nezáživnými pseudoinformacemi. My se zaměříme především na pozitivní události v našem okolí, kvalitní brněnskou kulturu, košty, ohňostroje, inzertní příležitosti a tak podobně.

“S”ŽB: Hm. Tak tedy mockrát děkujeme.

2 Komentářů

 • Blahopřeji panu starostovi největší brněnské městské části k výbornému marketingovému a mediálnímu tahu – koupi domény Žít Brno, která na svých stránkách avizuje více než 10 tisíc aktivních uživatelů.
  Je zřejmé, že tímto krokem pan Šťástka zahájil tah na branku a svoji (s velkým předstihem) předvolební kampaň na post primátora v příštích komunálních volbách (na podzim 2014).
  Úspěch jeho cesty do křesla prvního muže moravské metropole ale bude záviset i na tom, jak se vypořádá s problémy a nedostatky doma – ve své městské části.
  Už má “svoje” školky, školy, hřiště…, co chybí ke spokojenosti obyvatel města a jeho městské části, je ale třeba taková “maličkost”, jakou se stav chodníků (těch zaasfaltovaných). Po dešti musejí chodci (a jen těch trvale bydlících je na Brně-středu cca 70 tisíc) kličkovat mezi kalužemi stojící vody(díky nerovnostem po výkopových pracech je jich nepočítaně)a cesta do školy, do práce, za nákupem… je v mnoha ulicích (Veveří, Údolní, Grohova, Gorkého, Úvoz…) nedobrovolným slalomem. Pokud nechá stejně jako v minulých letech v jiných ulicích (Jiráskova, Jana Uhra, horní část Úvozu…) ulice předláždit (i přes nedostatek financí), pak ho plusové body v bilancování volebního období (nejen v městské části) určitě neminou.
  Golllan
  P.S.: Žít Brno(s Liborem Šťástkou)!
  A co na to Robert Kotzian???

 • Nejsem si jist, jestli pan Plesl bude nejvhodnějí osobou k zamýšleným záměrům. Aby to tu hlídací pes demokracie Žeryk nezměnil v bohapustou taškařici. Haf!

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →