Lesy brzdí krněnský rozvoj, musí se vybetonovat.

13. 4. 2012 8.28 21 komentářů
Nezávislý audit ukázal, že se v kohoutovických lesích obtížně parkuje. Lesy proto budou vykáceny a zality betonem. Za tímto futuristickým projektem stojí náš nejoblíbenější náměstek primátora, neohrožený stavitel čehokoli kdekoli, Bc. Ladislav Macek. Již jeho obskurní bakalářská práce ukázala, že se nenechá vázat konvencemi. Nyní můžeme s úžasem sledovat, kterak si poradí se zhoubným plevelem českých lesů – se stromy. Jak ukázaly mnohé studie z Kazachstánu, ve vybetonovaném lese se mnohem lépe parkuje, chodí, nebo třeba jen tak polehává na rozpáleném betonu. Tato koncepční vize dálného východu uhranula i nejlepšího starostu Kohoutovic, Petra Šafaříka.

Garáže v Kohoutovicích - další zářez do světového dědictví UNESCO?

Pilotní rozvojový projekt bude proto spuštěn v Kohoutovicích, kde se plánuje vybetonovat 16 000 m2 nikým nevoleného lesa a na jeho místě budou vybudovány krásné garáže. Ty se stanou novou turistickou destinací a místem rekreace dychtivých výletníků. Garáže lze sice dle stávajících plánů vybudovat v běžné zástavbě, kde je lidé potřebují a využijí, to by ovšem nevyřešilo palčivou otázku zpupných lesů. V těch se často zbytečně poflakují obyvatelé Kohoutovic – opakovaně tam byly dokonce spatřeny i hrající si děti.

Ozdravenému betonovému projektu naštěstí nestojí nic v cestě, tedy kromě samozvaných občanů Kohoutovic, kteří však půjdou k volbám až za dva roky, takže je to jedno. Naštěstí se této lůze ohrožující demokracii neváhal okamžitě postavit náš mocný bakalář náměstek zastupitel Macek: „Prosím, pokud se nechcete zapojit do práce pro rozvoj Kohoutovic, aspoň Kohoutovicím neškoďte!

Betonová plocha Kohoutovice krásně oživí.

Vzhledem ke zkušenostem pana Ladislava se však rozvoj Kohoutovic o svůj beton bát nemusí. Magistrátní rebel si neváhal postavit na černo chalupu i s bazénem na Priglu a následně přátelsky přesvědčil své podřízené, aby mu ji zlegalizovali. Přesvědčit je k přemalování územního plánu v Kohoutovicích tak bude maličkost.

Mgr. Ing Kateřina Leopoldová - statečná úřednice bojující proti zlovolným občanům.

Ostatně vedoucí Odboru územního chaosu a destrukce, Mgr. Ing. Kateřina Leopoldová, již v minulosti zvládla větší výzvy, než nějaký les. Stavitelé AUparku jsou za její odvážný přístup vděční dodnes. Nejlepší úřednici Leopoldové se tak daří popírat zvrácenou tezi, že by státní správa měla hájit zájmy občanů. Takový přístup možná funguje v libertariánských západních zemích, ale rozhodně není kompatibilní s českou verzí kleptokracie a oligarchie, jejíž řady zde odvážně hájí ruský velvyslanec a obchodní zástupce Lukoilu, Ing. Václav Klaus.

Městská policie pátrá po podvratné činnosti kohoutovických disidentů.

Do boje proti občanům, kteří odmítají sedět doma při pojídání řízků, byla nasazena i Městská policie. Ta použila pět svých členů, placených z daní nikým nevolených obyvatel, aby ze stromů, stojících nelegálně na budoucím parkovišti, strhala plakáty nesoucí nesouhlasná prohlášení s tolik potřebnou stavbou. Je krize, je proto třeba investovat do trvalých hodnot. Jako je beton. Snad se jednou dočkáme i v Lužánkách. Budoucí generace nás za to budou obdivovat.

21 Komentářů

 • Ladislav Macek (náměstek primátora Krna – ČSSD), Petr Šafařík (starosta MČ Kohoutovice – Krno – ČSSD) a Václav Božek (náměstek hejtmana jihomoravského kraje – ČSSD) nespojuje jen bydlení v Kohoutovicích, ale také jejich audity v Montáně. Proč mě jejich tupost nepřestane udivovat.

  Jen aby to někdo nevytuneloval jak původně podzemní garáže. pak dlouho nic, pak garáže na spadnutí na Bellove, kvůli kterým také padl pořádný kus lesa.

  Konkrétně tyto pány pomalu obvinit z mafiánské činnosti :-) , mnozí co měli tu čest se s nimi utkat, ví své.

  • Stará Blažková

   Oba se tváří jako neškodní strécové a Macek by velebníčkovským hlasem vykecal z jalový krávy tele.
   Mezitím udělaj cokoliv, jen když jim to posype ….

 • Za tímto projektem nestojí Bc. Ladislav Macek, ale pan místostarosta p. Zorník, pokud chcete zveřejňovat informace, ověřte si jejich pravost.

   • Informace ověřují jen packalové bez páteře, kteří napíší cokoliv jen proto , že to mají z důvěryhodných zdrojů. Novinář se správným názorem se takovými kravinami nemusí obtěžovat, protože má pravdu. Nezdržujte se nesmysly a dál pište krásné články o moudrých rozhodnutích nejlepších demokraticky zvolených politiků. Stojím za vámi!

    • Tak tak. Opravovat autora, že za tímto záměrem nestojí člověk A, ale člověk B, je naprosto bezpředmětné. Je tu totiž taková situace, kdy jednotliví lidé se schovávají za sebe navzájem, aby mohli své kritiky jednoduše odbýt: “Kecáte nesmysly! Já s tím nemám nic společného a o ničem nevím!” Jenže tady nejde o lidi, ale o systém. A na chyby systému se upozorňovat musí.

  • Stará Blažková

   Zorník určitě hodně tlačí. Macek se ovšem osobně angažuje též.
   Jeden lepší než druhej .

  • Pane xxx,

   já nemluvím jen o tomto betonovém projektu. Mluvím i o dalších věcech co se v Kohoutovicích dějí. Pan Macek není žádný svatoušek – po pár kořalkách toho v Montáně napovídá víc než je zdrávo :-) , koneckonců nemusíme zacházet do tak vzdálené minulosti při aktivním prosazování kohoutovického Aquaparku, jeho přehnanému rozpočtu a diletantské práce, za kterou by se každá stavební firma musela stydět.

 • Ono je úplně jedno kdo za tímto stupidním a idiotským nápadem stojí,hlavně ,že projde ,co??Je mě z vás na blití….

 • velmi krasne napsany clanek …

 • perfektni

 • Pozor!
  Zdá se, že tady jde o velký prachy. Údajná stavba pár garáží pro “potřebné obyvatele Kohoutovic” je jen mafiánskou kličkou “odkloňující” pozornost od daleko větších investic do nejbližčího okolí. Drazí Krňané, přijďte nás podpořit na setkání dne 2. května v 17:00, které se bude konat v zákl.škole MHD Pavlovská. Třeba to tam vypluje napovrch.

 • Mě na tom všem s–e ten politický aspekt: tito zástupci ČSSD se chovají vyloženě pravicově a jejich voliči jim stejně ten hlas dají. A když se dělá pravicová politika na celostátní úrovni, tak při všech regionálních volbách opět socan vyjádří nespokojenost tím, že zvolí ČSSD (viz poslední volby do krajů). Snad je to konečně nějaký signál, že socanům o lidi vůbec nejde. Jsou to političtí kariéristé, u nichž je míra politické korupce asi největší. Jejich heslo je “co vám máme slíbit, abyste nás zvolili”. Macek vlastně využívá toho, že “chodníky nejsou ani oranžové, ani modré”.

  • mgr.pavel

   Taky tomu nerozumím, proč levicový volič nadává na korupci ODS a volí stejně korupčnickou ČSSD. Ještě lépe to je vidět na Slovensku u kauzy Gorila: v odposleších zaznívá z politiků nejčastěji jméno Fico, mnohem častěji než kdokoliv z KDH, ale podívejte se jaký vliv měla kauza na poslední volby..

 • Díky za článek a přidejte se!
  http://www.facebook.com/ZachranmeKohoutovice
  Petice je už také k dispozici.

 • mastnahuba

  Může mi, prosím, autor článku, nebo kdokoli jiný, prozradit odkud je fotka červených garáží. Jestli je někde z Brna, rád bych se na to místo podíval. Děkuji.

 • KSČM_BRNO

  Rekl bych, že by to mohla být nová Líšeň.
  http://www.mapy.cz/#t=s&x=16.673388&y=49.210168&z=19&l=15&o=3

 • neplivejte na futuristy, tohle je čirá demence a lidská blbost

 • hezci uz to udelat nemohly…

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →