Ozdobou Kohoutovic se stane nový hotelový komplex

18. 12. 2012 16.02 10 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Nálepky:

Zatímco se většina krněnských městkých částí úspěšně zbavuje nikým nevolené zeleně, v Kohoutovicích obyvatele stále obtěžuje příliš mnoho přírody a volného prostoru. Nejlepší kohoutovická radnice proto přišla se záměrem postavit na jedné z posledních sídlištních luk hotel se sportovní halou. “Stavba parkovišť a soukromých hotelů je pro nás klíčovou prioritou,” vyjádřil se k tomu náměstek krněnského primátora Bc. Ladislav “Beton” Macek. “Proč by si nás lidé jinak zvolili? Hotelů není nikdy dost a zdroje tu jsou.” Někteří zlovolní občané se ale proti plánu nejlepšího bakaláře Macka bouří.

Hotel svým tradičním pojetím “hnědá kostka” elegantně zapadne mezi ostatní výstupy kohoutovického rozvoje.

Kohoutovická radnice dělá naštěstí v boji proti nikým nevoleným aktivistům maximum. Poté, co se těmto škůdcům podařilo zabránit vybetonování kusu lesa na ulici Chopinova, zvolili radní novou strategii – aby měli klid na práci, občany o dalších připravovaných projektech moudře přestali informovat. Oficiální radniční zpravodaj Kohoutovický kurýr musí ostatně dát prostor závažnějším problémům a na podobné podružnosti stejně nemá čas.

Na louce má kromě hotelu vzniknout i multifunkční sportovní hala podobná té, jakou má ZŠ Chalabalova o zhruba 300 metrů dál, mimo jiné s bazénem (v aquaparku přiléhajícímu k ZŠ Chalabalova jsou totiž pouze dva) a vířivkou (aquapark, který stojí na prakticky na druhé straně silnice, má vířivku taky a navrch brouzdaliště a tobogán, ale tam už je vybetonováno a nemá smysl to dál rozmazávat). Postavit rozlehlé venkovní sportoviště jako v ZŠ Chalabalova o kousek vedle bohužel nepůjde, ale nějaké ty sportovní soutěže by v hale pořádat šlo i tak, protože ZŠ Chalabalova, kde se obvykle konají, konkurence jen prospěje. V komplexu se tak počítá aspoň s prostorem na badminton, který sice s trochou dobré vůle lze hrát i na stávající louce, ale takovou aktivitu nelze dotovat ani zdanit, proto se ji radnice rozhodla nepodpořit.

I když je už teď zjevné, že rozhořčení obyvatel je absurdní a neopodstatněné, nejlepší radní je uklidňují dalšími fakty. Nadnesený termín hotel bude podle nich označovat pouze pár skromných pokojíků, které budou sloužit hlavně pro ubytování sportovců. Je logické, že se atleti před výkonem nemůžou unavovat dalekou cestou trolejbusem z Brna, případně z pár zastávek MHD vzdáleného hotelu Myslivna. Kromě hotelu bude v komplexu také restaurace – gambleři z kohoutovických heren se totiž musí někde najíst, aby měli dost sil k prohrání výplaty, čímž zároveň nepřímo zafinancují kohoutovický sport.

Ti, kdo narozdíl od nejlepšího náměstka Macka budovatelským zápalem nehoří, namítají, že zastavěním louky by přišli o možnost v létě venčit své psy a ratolesti, v zimě pak lyžovat a sáňkovat. To se sice v Kohoutovicích dělá od nepaměti, ale svévolně a bez poplatků radnici. Nelze se tedy divit, že se zastupitelé na takovou anarchii nemohou dál dívat. Je v jejich i našem zájmu dožít se doby, kdy budou všechny lesy a louky zalité betonem a na přírodu se budeme chodit dívat do muzea.

Článek vznikl úpravou textu stálého čtenáře Lukáše Stejskala.

10 Komentářů

 • Laura Malatna

  aquapark ktery je naproti, je mmj nekolik milionu ve ztrate. resenim je postavit komplex s dalsim bazenem kousek vedle!

  • aqvapark, to je to misto, ktere ma pronajate cela Mackova familie za nuzny peniz? :)

  • Jistě jste také zaznamenala že zatím 70% ldí v anketě nechce stavbu nikde v Kohoutovicích.řekněte mi proč by vadila v jiné lokalitě,např u fotbalového hřiště Tatranu.Mám pocit,že jsou někteří obyvatelé Kohoutovic kteří by nejraději nechali všechno jak je a ještě líp vrátit se tak o 50 let zpátky před výstavbu sídliště.
   Navíc těch 70% je 260 obyvatel z mnoha tisíců což representuje tak cca 1-2%.Škoda že jsme v rámci podzimních voleb neudělali “referendum” aby se vyjádřila opravdu většina obyvatel Kohoutovic. Vzhledem k tomu že Kohoutovice jsou “sevřeny” krásnými lesy tak jakýkoliv další rozvoj půjde vždy na vrub zeleně.At už louky či lesa.A nebo chcete např.zbouurat pár paneláku a plochu zatravnit?Podívejte se na Žebětín,tam se staví o sto šest a nkdo pořád neřeší každé stébelko či větvičku.

  • Whateveritis

   Ale Lauro, odkdypak vidíte do učetnictví kohoutovického aquaparku? :-)

 • jen taková poznámka k tomu badmintonu. autore, to je jako bys napsal volovinu, že se na louce dá s trochou dobré vůle hrát tenis. nedá.

 • Laura Malatna

  na louce se hlavne sankuje. defakto jedina poradna sankovaci louka v kohoutkach. kdyz nepocitam tu minilouku na voriskove.
  na podzim se tam pousti draci. kdyz je teplo, poradaji tam akce jesle (jedny ze tri v brne), ktere jsou hned u louky… a celkove je to jedina vetsi nezastavena louka v te casti kohoutek a defalkto v celych kohoutkach.

  ale ok, argument s badmintonem je zavaznej. na louce ho hrat profi nejde. takze to je neprustrelne a betonovat se musi.
  sice aquapark je hend naproti, restaurace kiki hned vedle, kavarna hned vedle, tenisove kurty (v zime nafukovaci hala) asi 400 m vzdusnou carou, ale profi badminton je profi badminton…

 • Lukáš Stejskal

  Breaking news: nejlepší kohoutovická radnice dnes spustila na svých oficiálních stránkách http://www.kohoutovice.cz anonymní (sic!) webovou anketu o výstavbě hotelu, pardon: multifunkčního sportovního centra (ta louka je vedená jako pozemek určený k rekreačnímu a sportovnímu využití, takže tam vlastně ani hotel postavit nejde…) s kreativním názvem Černá Perla – pánové architekti se asi moc dívají na Piráty z Karibiku.

  Řečeno facebookovým žargonem – oficiální kohoutovický web právě implementoval “Do not like” button pro tuto kauzu. Občané Kohoutovic, pomozte prosím zlomit prokletí Černé Perly!

 • Spolino Pernetto

  “Tady odjakživa byla louka!” Kolik, pracovních míst poskytuje aktuálně? Proč je závist a nepřejícnost hlavním rysem povah tolika lidí? Nejde přece o další obchodní centrum ani benzínku.
  Chápou aktivisté z hnutí “Pro Kohoutovice”, co signalizuje, když je investor členem hnutí “Podnikáme bez korupce”?
  Jako vždy je tedy třeba se tázat nikoliv “kdo si najal hackery?” (false flag?!?), nýbrž “Quo bono?” ;)

  • Prozraďte, Spolino, kdo je ten bez korupce podnikající investor? A podle čeho se to dá určit?

   Je to pan Vančura, působící spíš jako nastrčená figura, sedící ve 20 firmách z nichž část je na anonymní akcie a mj. dojí dotace na solárních panelech? Už i politici veřejně proklamují, že se tato forma výběru peněz nedá nazvat podnikáním.
   Nebo je to neznámý akcionář (možná nějaký místní politik) některé z firem v nichž pan Vančura sedí a jejichž zisk s vysokou pravděpodobností pokryje výstavbu toho architektonického hnusu?

   Vzhledem k tomu, že anonymní akcie jsou v této zemi legální, výběr vysoko nastavených solárních dotací též (a to pomíjím, že nastavení výkupních cen je spojováno s korupcí), tak členství v nějakém spolku “Podnikáme bez korupce” má stejnou vypovídací hodnotu jako členství Sheldona Coopera v Lize spravedlnosti.

 • Killkenny

  aedes somni

  Obchodní firma: STAREZ – SPORT, a.s.
  Sídlo: Brno, Porážka 2, PSý 602 00
  Identifikační číslo: 269 32 211
  Právní forma: Akciová společnost
  Statutární orgán – představenstvo:
  Sředseda představenstva: prof. RNDr. Jiří Zlatuška, CSc.
  Brno, Banskobystrická 176, PSý 621 00
  místopředseda představenstva: doc. RNDr. Jiří Spousta, Ph.D.
  Brno, Ulička 8, PSý 623 00
  člen představenstva: prof. MUDr. Zuzana Brázdová, DrSc.
  Brno, Rovinka 3, PSý 614 00
  člen představenstva: Mgr. Jaroslav Suchý
  Brno, Bayerova 32, PSý 602 00
  člen představenstva: Ing. David Bartůšek
  Brno, Botanická 3, PSý 602 00
  člen představenstva: Mgr. Martin Ander, Ph.D.
  Brno, Oblá 349/6, PSý 634 00
  člen představenstva: Ladislav Macek
  Brno, Chopinova 304/3, PSý 623 00
  Dozorčí rada:
  Sředseda dozorčí rady: Mgr. Aleš Kvapil
  Brno, Fanderlíkova 6, PSý 616 00
  místopředseda dozorčí rady: Ing. Josef Burda
  Brno, ýerného 8, PSý 635 00
  člen dozorčí rady: PaeDr. Roman Fabiánek
  Brno, Sedlákova 19, PSý 602 00
  člen dozorčí rady: Ing. Jan Holík
  Brno, Renčova 6, PSý 621 00
  člen dozorčí rady: Ing. Pavel Jankůj
  Brno, U luhu 14, PSý 635 00
  člen dozorčí rady: Doc.PhDr. Josef Kůta
  Brno, Vaculíkova 10, PSý 638 00
  JEDINÝ AKCIONÁč :
  Statutární mčsto Brno
  Brno, Dominikánské nám. 1
  Identifikační číslo: 449 92 785
  Základní kapitál: 760 112 430,- Kč
  Splaceno: 760 112 430,- Kč
  Firma STAREZ – SPORT, a.s. vlastní všechny sportovištč , koupalištč a akce v Brnč .
  Tento seznam lidí ve firmč STAREZ – SPORT, a.s. kaådému řekne , jak je to s korupcí na
  brnčnském RAčAUSU . To nepotřebuje åádný komentář !

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →