Pojďte s námi vyčistit ten potok!

14. 11. 2012 9.55 3 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Tisková zpráva ekologického hnutí Žít Brno

Pojďte s námi vyčistit ten potok! 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii.

Není pravda, že umíme jen bořit a ničit

Krno, 14. listopadu 2012 – Přední české ekologické hnutí Žít Brno vyzývá občany, aby se v sobotu 17. listopadu sebrali konečně řekněme a šli vyčistit konečně ten potok, pomohli a ne dělali demonstrace. Sraz v 11 hodin u Úřadu práce na Křenové 111/25. Svitavský náhon čeká na Vás. Pytle, hrábě, gumáky, řízky, lahváče s sebou. Akce se koná za každého počasí a pod záštitou Romana Onderky.

Demonstrace nikdy k ničemu dobrému nevedly. Zvláště ty 17. listopadu. Demonstrace potoky nevyčistí. Ekologické hnutí Žít Brno si vzalo k srdci nedávnou promluvu našeho nejlepšího tajemníka Jakeše: „my víme taky kdy to chceme realizovat, kolik na to máme, jestli na to vůbec máme, jestli to vůbec můžeme udělat, mám na mysli různá ta ekologická hnutí, ale my potřebujem aby vzali, prostě aby se sebrali konečně řekněme a šli vyčistit konečně ten potok, pomohli a ne dělali demonstrace“ a rozhodlo se jít ten potok – tedy Svitavský náhon – vyčistit.

Barbora Antonová, kulturní referentka

Barbora Antonová, kulturní referentka

Michal Kašpárek, zakladatel ekologického hnutí, k tomu říká: „Není pravda, že umíme jen bořit a ničit. Pojďte s námi – mladí, staří, tlustí, hubení – vyčistit ten potok. Když nás bude hodně, práce nám půjde pěkně od ruky.

Stanislav Biler, šéfkomentátor Žít Brna, k tomu říká: „Přiložme ruce, hrábě, pytle, děti ke společnému dílu a jděme vyčistit Svitavský náhon. Když nás bude hodně, na oběd budeme doma.

Matěj Hollan, duchovní otec projektu Žít Brno, k tomu říká: „Já vezmu dva pytle a dokud je nenaplním, tak nepůjdu. Když nás bude hodně, můžeme si i k práci zazpívat.

Barbora Antonová, kulturní referentka, k tomu říká: „Udělám chleby. Když nás bude hodně, skočím do samošky pro další, hladem nikdo trpět nebude.

Roman Onderka, garant akce, k tomu říká: „S radostí jsem záštitu nad touto akcí převzal. Přinesu si pásku, nůžky a šampaňské a akci zahájím. Když nás bude hodně, můžeme změnit celý svět – nejen Krno – k lepšímu.

Boleslav Březovský, vedoucí sportovní rubriky, k tomu říká: „Symbolisticky se potkejme v 11 hodin u Úřadu práce. Té totiž není nikdy dost. Zvláště, můžeme-li prací bojovat za čisté potoky a světový mír. Když nás bude hodně, bude nás jedenáct.

Boleslav Březovský, vedoucí sportovní rubriky

Boleslav Březovský, vedoucí sportovní rubriky

Najdete nás také na FACEBOOKU!

Kontakty:

Křenová 111/25
Trnitá
602 00 Brno 2
Mediální záštitu nad akcí převzaly Fragmenty:

“Dobrý den,
tato zpráva nás velice potěšila. Je to poprvé po listopadu 89 kdy ekologové chtějí udělat něco konkrétního svýma rukama pro přírodu. Kdysi jsme v Ocharně přírody také upravovali studánky a lesní cesty atd. Na rozdíl od pánů Bursíků , Lišků a Postráneckých, kteří naopak svými zákony a byrokratickými nesmysly zničili Šumavu, o dalších akcích nemluvě. Nikdy ale nezasázeli ani stromek.
Nejsme z Brna, ale přejeme úspěch akci. Taková zpráva je pohlazením na duši pro skutečné milovníky přírody. Děkujeme!
Ivana Haslingerová, Fragmenty”

3 Komentářů

 • Skvělý nápad! Ale bližší košile, než kabát, jdem na počest a podporu akce čistit Kamenku (Kamennou kolonii) a louku nad ní. Zvu ostatní k akci!

 • Oslovte také pana Hájka!

  Je to vinikající muž a určitě pomůže! Kdo by ho neznal, jeho stručná charakteristika právě vyšla na Fragmentech a dovolím si z ní citovat:

  “Mnozí mu vytýkají, že v diskusi je snad ještě neústupnější než jeho šéf Václav Klaus a stojí si za svým názorem, i kdyby mu říkali oponenti cokoliv. Jedním slovem, že se nenechá vláčet názory médií ani veřejným míněním. A to právě na Hájkovi média štve. Štve je, že je to člověk tak zakotvený a o svém názoru je opravdu tak z hloubi duše přesvědčený, že s ním nemohou média ani okolí či okolnosti cloumat jako s jinými, kteří žijí na povrchu, bez názorů, bojí se samostatně myslet, a pak sebou nechávají smýkat vším, co je od nich právě požadováno.”

  Citace převzata z hate-zinu:
  http://fragmenty.cz/iy099589.html
  © Kulturní komise ČR, Listopad 11, 2012

 • Jste normální fašisti vy ekologové! Ještě že vás dokázal Filanka Blues Jakl rozkrýt…

  “OS jsou podle Jakla pilní žáci předchozích totalitních režimů. Pracují mimo stát a mimo trh. Konkrétně v našem
  státě se jedná o profesní komory s povinným členstvím (vůči členům se chovají jako státní orgán a nečlenům
  zamezí vstup na trh), odborové svazy (dohody uzavřené mezi nimi platí i tam, kde odbory nejsou), mediální rady
  (delegují lidi do orgánů, které provádějí výkon státní správy), ekologičtí aktivisté (ovlivňují správní rozhodnutí a mají větší pravomoci než volené instituce). Toto jsou typické projevy korporativismu, který je nepřítelem svobody. Fašismus byl ostatně nepřátelský vůči svobodě od počátku. Jakl tak trefně demaskoval
  úmysl konceptu OS – snahu zmocnit se státu jinou formou než volebním kláním – tedy korporativismem.”

  Citace převzata z hate-zinu:
  http://www.fragmenty.cz/zz%20Fragmenty%201202%20internet.pdf
  © Kulturní komise ČR, Listopad 11, 2012

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →