Magistrát: Proč jsme smazali Facebook Žít Brno

8. 2. 2014 11.32 43 komentářů

Jak jste jistě všichni zjistili, v noci z pátku na sobotu 8. února byla smazána tzv. satirická stránka Žít Brno na webu Facebook.com (sociální síť, pozn. red.). Falešný facebookový profil dlouhodobě dehonestoval vedení města Brna a přiživoval se na jméně tohoto našeho vašeho webu. Správci tvrdí, že se stránka pyšnila více než 17 tisíci fanoušky, z nichž jen minimum pocházelo z Indonésie a Pákistánu.

Město Brno se k tomuto bezprecedentnímu kroku rozhodlo na základě judikátu vedoucího marketingového a ekonomického oddělení a právníka odboru Mgr. Jakuba Geislera, člověka, o kterém jsme do této chvíle nikdy neslyšeli, ale o kterém ještě mnohokrát uslyšíme. Požádali jsme ho proto o vyjádření k této kauze. Předkládáme jej v původním znění, tedy tak, jak nám ho poslal.

Dobrý den,

loooooooooooooooooooooooooooooooooool, ty nuly dostaly kartáč jak prase.

S pozdravem Mgr. Jakub Geisler

Od té doby magistr Geisler nezvedá telefon a na magistrátu jej zapírají. Údajně odjel na inspekční cestu depa v Řečkovicích. Pana Geislera je možno kontaktovat rovněž osobně na mailu: geisler.jakub@brno.cz

Kondolence aktivistů.

O vyjádření jsme požádali i nejlepšího primátora města Brna na světě Bc. Romana Onderku, MBA. “Chápejte, že Brno, to není jen město, to je životní styl. A životní styl překotný, dravý, dynamický, plný změn a fluktuačních výkyvů. Jednou z takových změn je i zákaz Facebooku,” řekl primátor Onderka.

Sám primátor Onderka připomíná, že má rád vše, co souvisí s kvalitní zábavou, humorem a recesí. “Žít Brno to ovšem není, ty děcka vůbec netuší, o čem je život. Že je to o kompromisech a tvoření, ne o boření a ničení.”

Jeden ze zakladatelů facebookové stránky Žít Brno, nevolený občanský “aktivista” a extremista Matěj Hollan, zrušení akceptuje: “Vše hezké jednou končí. Magistrát nás tímto krokem zaskočil. Nemá smysl se pokoušet o něco dalšího – zbývá jen střelit se do hlavy.”

Magistrát je samozřejmě připraven i k dalším krokům, které rozhodně vůbec nesouvisí se štvavou kampaní humoristů proti aktualizaci Územního plánu rozvoje města, jedná se jen o časovou shodu, to zdůrazňujeme a podtrhujeme. Opakujeme, rozhodně to s tím vůbec nesouvisí!!!

Pan Geisler nahlašuje ty, kdož v nezkrotné pýše …

 

Žádost Žáry o stažení videa.

43 Komentářů

 • Mgr. Vladimír Mach

  Jediný rozumný krok v této kauze je podat trestní oznámení na Geislera a Onderku. Oba výrazně překročili své pravomoci.

  • Já mám z celé této kauzy spíše jiný pocit…magistrát si nechal zpracovat studii od nějaké firmy, která jim mezi jinými vytvořila i slogan žít Brno…a jelikož na magistrátu sedí samí trapáci, nějak si neuvědomili, že by bylo dobré si zaregistrovat i doménu s títmo názvem. No a nějakej vychcánek toho využil, doménu zaregistroval a těšil se na vyjednávání o ceně, za kterou bude chtít magistrát doménu odkoupit…a jelikož mu to nevyšlo plánem A, nyní rozjíždí plán B a domnívá se, že až se situace stane neúnosnou, magistrát mu nějakou pěti nebo šesti nulku za doménu vyplatí. A vy všichni ostatní, včetně fanoušků na FB tomu děláte nevědomky křoví.

   • No tvl, to by fungovalo, kdyby jen tahle stránka neprodukovala až moc doopravdy zajímavých informací.

    Ať žije, Brno!

 • cyklista

  Ježíš, všichni víme, že Facebook jde zu grunt, už nikoho cool nezajímá, magistrát s předvídavostí jemu vlastní jen trochu předběhl jeho očekávaný zánik.
  A diskuse na ksichtoknize v podstatě nabourávaly správné postupy projednávání zákonů a usnesení, které teď poběží naprosto čistě a průzračně.

  • Antisocka

   Pokusím se desockizovat:
   Jestli akcie FB začínaly v roce 2012 na nějakých 38 USD, dnes jsou s přehledem přes 60 USD, přičemž největší růst nastartoval v létě minulého roku.
   Počet uživatelů překročil miliardu a v historii sítě zatím nebyl zaznamenán pokles.
   Jste doopravdy tak hloupý, nebo se jenom předvádíte?

   • “Cyklista” 1) používá množné číslo a mluví za jiné (“všichni víme”) a 2) používá germanismy v moderních kontextech. Moje diagnóza: Socan nebo komoušek ve věku padesát plus. Ti mají rádi tohle kolektivní uvažování… A jestli jsem se sekl, tím hůř pro něj.

    • Tak nevím, jste pitomci vy dva, že jste nepochopili cylkistův vtip nebo jsem pitomec já, že jsem nepochopil, že se taky děláte srandu?

    • starsi obcan

     Těším se,že zažiju až Ti bude 50+ a někdo Tě takhle hodí do sraček. Kde potom bude Tvoje internetové ego?

    • Pán měl rodiče bolševiky nebo mafiány, že se tak vyzná?

     • Pán je bohuže nucen občas s těmi prvně jmenovanými komunikovat, i když by je nejraději v životě neviděl. Leda na hromadě v Macoše.

 • No jo no, když váš jedinej nástroj je kladivo, všechny problémy se náhle jeví jako hřebík.

  Tak myslím, že Geisler bude potřebovat novou e-mailovou schránku s tím spamem co mu tam teď bude chodit…

  • cyklista

   On přece žádnou schránku nepotřebuje, ty připomínky ho jen zdržují od smysluplné práce pro Brno!

   • Antisocka

    Si představte, ne úplně každý má v popisu práce věnovat se mailové připomínce kdejakého hňupa. Zajímavé, že?

    • cyklista

     Máte pravdu, volený magistrát by to jen zdržovalo na cestě k dosažení světlých zítřků, nekonečného pocitu štěstí a blaha všech obyvatel Brna.

     • Antisocka

      Velmi názorná ilustrace toho, proč nemá význam, aby magistrát reagoval na postřeh každého hňupa. Děkuji za materiál!

      • cyklista

       Víte, přemýšlím, jestli Vám chybí humor pořád, nebo jen teď v této vypjaté době kvůli změnám v územním plánu. Pořád si myslím, že volený magistrát by měl spravovat Brno ke spokojenosti občanů a ne k jejich vzteku.

       • Antisocka

        Víte, vy a přemýšlet, to jsou dvě věci, které jsou ve vzájemně exklusivním vztahu. Nedělejte to a už vůbec se nedivte, že vám magistrát na ty vaše humory (technicky vzato spíš sračky) neodpovídá.

 • Hlupák zůstane hlupákem….

 • Když pan Žára, který jménem Brna opakovaně (a ještě k tomu blbě a dokazatelně) lže, chce něco stáhnout kvůli údajně nepravdivým tvrzením, je to opravdu absurdní.

  Původně jsem myslel, poté co se na Frantu Kocourka nedostalo při pojmenování jedné bezvýznamné uličky, že se po něm pojmenuje celé město. Teď vidím, že bude do výběru na přejmenování Brna nutno zahrnout i Franze Kafku…

 • Antisocka

  Zdar socky. Zde odkaz, jak Hollan zrušil úplně stejným stylem účet, který se nejevil zase jemu (odpověď 11:20). Kde je problém?

  http://brnensky.denik.cz/online-rozhovor/online-rozhovor-ptejte-se-aktivisty-mateje-hollana-20131120.html

  • Souhlas, to tady ale asi nikdo nechce slyšet. Jinak jsem zde prvně, protože životní styl zdejších nepovažuji za svůj vlastní. Nicméně, koukal jsem do různých rubrik, zejména do rubriky Rozvoj. Kromě kálení špíny žádné vlastní vize, což jsem čekal. Tedy, vlastně, více zeleně všude. A pokud se zdejším aktivistům bude dařit tak skvěle jako doposud, bude té zeleně opravdu stále více. Lebeda bude i tam, kde by ji dnes nikdo nečekal.

  • Ono o lidske ubohosti pánů ze zitbrno aktuálně nejvíce vypovídá dění na Facebooku, kde ochotně zakládají falešné stránky a profily magistratniho právníka a vzájemně si je “lajkuji”.

   Přitom minimálně Hollan, ale nejspíše všichni, moc dobře ví, že on jen koná svou práci, co je mu nařízena a sám od sebe nemůže nic takového konat…

   Ale tyhle lidske zrů..dičky se stejně budou po něm vozit falešnými profily, kde jej budou cíleně urážet.

   Kdo nemá klapky na očích a nežije jen v obláčku “magistrát = čisté zlo, Hollan a spol = naše spása”, tak tohle vidi…

 • Lepší r e k l a m u si nemohl fb profil Žít Brno přát! Cenzura jak za komunistů ;-) !

 • Tohle si přetěte:
  http://denikreferendum.cz/clanek/17378-naha-mezi-dobytkem-kdyz-ridi-brno-bolsevici

  A konečně ať odstoupí jak Laďa Macek, stále ještě náměstek primátora, tak i ta otřesná Leopoldová. Jen čtěte, co sem dal Štoural a měl pravdu:

  Lado Macku, a jak je to s legalizací Vaší rodinné super-chajdy na Pryglu?

  Podáš veřejnosti v duetku se svou podřízenou ing. Leopoldovou jasné vysvětlení, nahlas a srozumitelně?

  Je to nějaké podivné. Stačí se podívat do NÁVRHU AKTUALIZACE na Výkres č. 2 (tzv. hlavní výkres, díl číslo 14, název souboru N_2_u_14.pdf) … a hele co se to tu krčí úplně malušenké v pravém horním rožku – žluťoučký flíček … ? Není to druhý pokus o legalizaci té Vaší super-chajdy? Že by ten předchozí pokus Leopoldové nevyšel?

  Kdo neví, kde je ten Výkres č. 2, pak si klikněte na
  http://www.brno.cz/sprava-mesta/magistrat-mesta-brna/usek-rozvoje-mesta/odbor-uzemniho-planovani-a-rozvoje/dokumenty/upmb/aktualizace-uzemniho-planu-mesta-brna/graficka-cast-navrh-ke-stazeni-u/

  Laďo: a kdo neví, kde je ta Vaše super-chajda, pak je na
  http://www.mapy.cz/#!x=16.499780&y=49.247453&z=18&d=muni_5740_1&t=s

  Jo, ta super-chajda, která se měla bourat jako černá stavba a stavěl se tam bazének a další stavbičky na pozemku, který jaksi patřil … někomu jinému … tedy byl veřejný .. ale co, teď je to krásně opoceno … a lidi nechoďte tam čumet, vždyť je to “středisko sportu”. Hurá.

 • Aniž bych se stavěl na něčí stranu, tak čistě formálně: pokud měl magistrát PRÁVO tuto stížnost podat, tak každý právní řád respektující jedinec by to měl akceptovat, přestože si myslí, že takto se “boj s recesí” nedělá. Stejně jako odsouzený vrah má právo, pokud to připouští zákon a odůvodnění rozsudku atd., po uplynutí určité délky trestu žádat o prominutí zbytku (i kdyby si celá republika myslela, že by správně měl v base umřít), má PRÁVO vedení magistrátu reagovat, pokud má dojem, že došlo k zásahu do práv. Opakuju, neobhajuju Onderku (jsem pravičák z Moravan a nevolím v Brně), jen je mi divné, že zatím nikdo nepřipustil, že to není nic nového. Dagmar Havlová se soudila kvůli doméně svého jména nebo kvůli kauze “Václavka a Dášeňka”, místo aby to nechala vyhnít.

 • Beton: Tjn, ale když oni jsou kluci strašně butthurt.
  Ale to přejde. Za pár dní.

 • Smazat anti-Hollan Twitter účet je OK. Smazat ŽB FB účet je strašná katastrofa, cenzura atd atd bla bla. Si vy mamlasi z fildy ujasněte hodnoty. Na magistrátu sedí podivní lidé a ještě podivnější do něj šijou. Je mi smutno, že Brno je v éteru reprezentováno spodinou z obou stran fronty!

 • Pan Žára má naprostou pravdu, média jsou dnes natolik přehlcena informacemi, že by se měla soustředit pouze na nejlepší, objektivní názory. Objektivitu by měl posuzovat vždy objektivní odborník. Například pan Žára nebo pan Onderka jsou bezpochyby objektivními odborníky, kteří dokáží posoudit objektivitu velmi objektivně. Lid vůbec nepotřebuje neobjektivní názory. Lid potřebuje pouze objektivní názory. Kdo nemyslí objektivně, patří na šibenici.

  • Antisocka

   Ahoj Socko,

   Při registraci na FB souhlasíš s následujícím:

   3.6 Nebudete šikanovat, zastrašovat ani obtěžovat žádného uživatele.
   3.7 Nebudete zveřejňovat následující obsah: nenávistné projevy, vyhrožování …
   3.10 Nepoužijete Facebook k činnostem nezákonným, klamavým, škodlivým nebo diskriminačním.

   Čili minimálně podle mě naprosto v pořádku. Ještě si o tom kdyžtak něco zjisti.

 • Gastroarbeit

  Magoš Vám udělal skvělou reklamu, alespoň máte o čem psát, no ni?

 • Pbčan města Porno - partnerské město Krna

  Vedení našeho partnerského města Krna, po štvavé a lživé kampani na internetu, které i přes vysokou kvalifikovanost svého personálu nedokáže čelit, a to ze strany ztroskotanců, samozvanců, pravdoláskařů a vousatců, zvažuje zrušení veřejného přístupu internetu na území města. Přístup k tomuto médiu budou mít pouze magistrátem prověření, disciplinovaní a poslušní občané, výhradně prostřednictvím kódované KK (Karty Krňana), za symbolických 4.999,-Kč měsíčně.

  Magistrát našeho partnerského města rovněž uvažuje o pozitivní motivaci: například nabídky luxusních sociálních obecních bytů pro mladé rodiny s dětmi, s okny do nově zcela vybetonovaných dvorů, se svítícími reklamními poutači uprostřed, a to při splnění všech podmínek; prvních šest měsíců zcela zdarma.

  Město Porno přístup svého partnerského města bez výhrad schvaluje a podporuje, nadto uvažuje o zavedení podobných metod, jelikož budoucnost vidí pouze v nikým nebržděném pokroku.

  S uctivým pozdravem a s přáním klidu na práci vedení města Krna i jeho poddaným,

  Vedení magistrátu města Porna

 • Hmmmmm dobrý zmrdecky mate v Brně na radnici :-)

 • Miluju Antisocku. Skoro bych se vsadil, že to bude sám velký bakalář Onderka :)

 • Vážení, já jsem poměrně nestranný a navíc, bydlím v Brně. Na magistrát a Onderku z vysoka víte co a nemám žádný důvod se jich zastávat. Ale jedno bych zde rád uvedl – tenhle web i facebookové stránky těchto aktivistů na mě nepůsobí moc dobrým dojmem. To, co jsem zde četl mi nepřijde jako satira…ona královská disciplina humoru a sarkazmu…spíš mi to připomíná hulvátství. A to jak známo, spolu s neomaleností, satiru spolehlivě přeměňuje v trapnost.

 • Ne, ne, Antisocka je mazanější. Možná zhrzený “kajoťák” či “developer”, který neví, že před Bohem jsme si všichni rovni. On je fakt naštvaný. Zřejmě si neuvědomuje, že rakev žádné kapsy nemá. Snad podobná individua (i díky nám sockám) příroda ve zdraví přežije.

 • Zajímá to ještě někoho?

 • Facebook.com (sociální síť, pozn. red.) muhehehe :) ))

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →