Onderka se stane kmotrem

25. 5. 2012 12.17 8 komentářů

Sdílej tento článek

Autor:

Na začátku červnu nás čeká velmi milá událost. Roman Onderka se stane oficiálně kmotrem.

A spolu s ním se stane kmotrem i opat Starobrna, Lukáš Evžen Martinec.

Slavnostní událost se uskuteční 2. 6. v kostele poblíž pivovaru Starobrno, který pro sváteční příležitost věnuje 111 hektolitrů modrého Starobrna Medium 11. Na křest, následnou Dvořákovu svatbu a iniciační proces dokmotrovstvívstoupení jste všichni srdečně zváni.

Opat Martinec, ředitel Dvořák a primátor Onderka tvoří již léta sehranou trojku. Když potřebuje píchnout Roman v kampani, Martinec i Dvořák ho nadšeně podpoří.

Dvořák:

“Primátor je kulturní osobnost! V našich krajích jev nevídaný. První muž Statutárního města Brna Roman Onderka podporuje umění a rád se osobně těší z jeho počinů. Brno pod jeho vedením si váží své kultury a umění zde vzkvétá.”

Martinec na znamení díků požehná tu varně Starobrna, tu parníku Dallas, tu monumentálnímu časostroji, tu podzemí na Zelňáku.

K Martincovi se Onderka chodí na oplátku zpovídat, Dvořáka zas podrží ve funkci, i když přijdou časy zlé.

Nedávno si spolu kamarádi udělali divadlo Černá Madona Brněnská, které sice nedopadlo co do uměleckých ohlasů nejlépe, ale byla v tom hluboká mystika.

A nyní, když prožívá radostné chvíle Daniel Dvořák, oba kamarádi se ochotně stanou kmotry jeho dítěte.

Onderkův projev při dokmotrovstvívstoupení se opět zapíše do dějin politických projevů. Podle pozvánky na svatbu  má projev trvat od 12.30 do 12.25, kdy bude následovat volná zábava. Onderka se ve svém zpátečnickém projevu poohlédne o pět minut nazpět a dokáže, že když myslíte pozadu, tak můžete dokázat nemožné.

Přispět na Dvořákovu svatbu oslavu se rozhodla i nejlepší Rada města Krna. Ve středu schválila pro Dvořáka mimořádnou odměnu 85 tisíc korun, za mimořádné hospodaření Národního divadla.

A co Vy? Také něčím přispějete?

8 Komentářů

 • Já si pudu hodit půl výplaty do Kajotu. Radši přispěju na Kometu.

 • „NENECHTE SI UJÍT V BRNĚ:
  Černý obelisk — hodiny na Náměstí svobody, superdesign! Z filozofického hlediska nemá tento časostroj chybu — prakticky nelze zjistit kolik ukazuje.“

  ?!

 • Ty jo, svatba ve stylu konference, včetně welcome drinku a who is who. To je úchylný. Drahá, pojďme se vzít, bude to skvělé píár :-) A děťátko pokřtíme, to se nosí. Sice jsme ho spáchali před svatbou, ale křesťanské hodnoty jsou nám (asi) blízké. Mimochodem, představuje se podle protokolu nejprve primátor kojenci nebo kojenec primátorovi?

 • Eliška Rejčka

  V opatském nájemním domě hned vedle baziliky a kláštera, po vyházení všech mladých rodin, se usídlila mimo jiné i Fakulta práva Janka Jesenského Vysoké školy ve Sládkovičove, proslavená výrobou rychlotitulu jihomoravského hejtmana JUDr. Haszka Mihalyho.
  http://www.jostovaakademie.cz/kde-se-nachazi-vase-vysoka-skola

 • Alojz Lorenc

  Tento komentář se hrubým způsobem dotkl cti pana opata Lukáše Evžena Martince, pročež byl redakcí smazán.

 • je hezké, že se najdou tací, kteří otevírají oči ostatním, ale ptám se, kde jsou ostatní, kteří by k tomu připojili svůj koment a řekli pravdu nahlas.
  Při obchodní návštěvě kanceláře primátora na MMB mám pocit ospalého provinčního města, kde vládne šerif Roman a banda chudáků se mu do toho nemá co plést.
  Nezlobte se, ale kde jsou umělci, kteří by o tom složili song, to je cesta k lidem, tak to vždy bylo. Proč ČOKOVOKO už dávno neudělali jeden z báječných songů o situaci v Brně. Já vím proč, protože se lidi bojí politických témat, bojí se všeho a hlavně mluvit pravdu.
  V Brně je to o, stbáctví a kamaráčoft. Brno nevedou lidi co bych měl profesně obdivovat, proboha tak,kdy už se v tom Brně něco stane.
  Matěji iniciativa dobrá, ale je na čase vylézt ven a říct to mladým lidem. Proč nejsou třeba nějaké mítinky, třeba na Moraváku.
  V zahraničí jsou lidi prozíravější, ale mě už tady taky dochází trpělivost. Je nás už hodně, jen potřebujeme sdílet názory i věřějně, ne jenom virtuálně.

Leave a Reply


Další zprávy

 • Hlavní článek Otevřenost Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Koryčánek nesmí být děkanem architektury. Baví se s neziskovým sektorem

  Když jde o zájmy města, musí jít osobní preference stranou. Hnutí Žít Brno se proto jednoznačně přidává na stranu profesorů a docentů Fakulty architektury VUT, kteří odmítají, aby se děkanem stal buran, který zastává alternativní názory. Jak správně konstatuje Ivan Ruller či Josef Chybík, jmenováním Rostislava Koryčánka by se mohly přerušit dobré vztahy mezi městem Brnem a fakultou a architekt Petr Pelčák by mohl přijít o zakázky, které od města dostává. Tomu je potřeba zabránit za každou cenu Lidé z [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  O jako Otevřenost. Veřejná debata již tuto středu

  Tentokrát se diskuze uskuteční v Café Paradigma na Marešové 8 (za FSS), ve středu 11. června od 18 hodin. Otevřenost má být dle Marušky Z. jedna z “verbálních priorit” města Brna, ale jak víme, město Brno si naopak zakládá na tom, že utajuje i územní plán, jak dokládá legendární projekt Odboru územního chaosu a destrukce, N.E.P.O.V.Í.M. Vytáhnout smlouvy z městských firem trvá roky, o proaktivním zveřejňování si můžeme nechat leda zdát. Účast nikým nevolené veřejnosti na tvorbě územního plánu či [...]

  Čti dál →
 • Ekonomika Hlavní článek Rozvoj Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  Černovice šetří. Ať to stojí, co to stojí.

  V dnešní rozpočtově nelehké době je potřeba šetřit, kde se dá. To si uvědomují dokonce i v Černovicích a proto se snaží přicházet s novými a neotřelými nápady, kde přijít k nějaké té koruně. Na přelomu roku tak ušetřili zbavením se dvou nepohodlných radních, letos plánují prodat černovickou pískovnu. Média jsou k Černovicím nespravedlivá. Pokud už o této malebné čtvrti píší, je to buď v souvislosti s Psychiatrickou nemocnicí, nebo jde o křivé nařčení z lumpáren. Ať už jde o [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Mackovo pozdní odpoledne – středeční debata o územním plánování

  Do voleb zbývá zase o týden míň, proto je čas na další diskuzní téma. Tentokrát se podíváme na proslulé brněnské územní plánování, které pod patronací Ladi Macky a Mgr. Kateřiny Leopoldové z Odboru územního chaosu a destrukce nabývá dost apokalyptických podob. Debata proběhne ve středu 28. května od 18 hodin v Eleven clubu na Dominikánské 11. “Brno, jediný vtip, ve kterém lze bydlet”, je sice moc príma, pokud se však bude město urbanisticky vyvíjet tak, jak Macek s Leopoldovou plánují [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Rozvoj Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Zpráva z inspekční cesty do pražského Institutu plánovaní a rozvoje

  Jedním slovem: Takurčitě! Podrobně: Jak vypadá územní plánovaní v Brně, všichni víme. Útvar hlavního architekta byl před mnoha a mnoha lety zrušen, obsahově příbuznou funkci dnes zastává Kateřina Leopoldová, šéfka odboru, jemuž nikdo neřekne jinak než Odbor územního chaosu a destrukce. Leopoldová razí tezi, že na OUPRu (ve skutečnosti odbor územního plánování a rozvoje) není místo pro odbornost a architekturu, že zdejší zaměstnanci jsou pouhými úředníky s razítkem. Všechny, kteří kdy nesouhlasili s nějakým hypermarketem a snažili se dodržovat územní [...]

  Čti dál →
 • Bezpečnost Hlavní článek Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Konečné řešení cigánské otázky v Brně!

  Poslední dobou nám chodí různé maily – v mnoha z nich se nás lidé ptají, proč chodí bílí do vězení na 10 let a Romové jen na dva, proč mají Romové vyšší příspěvky než Češi atakdále… Jsme si vědomi, že se v tomto tématu nemůžeme poměřovat s nejoblíbenějším českým politikem, Tomiem Okamurou, který si téma Romů zvolil z ryze populistických důvodů, a pokud by v české společnosti obdobně rezonovalo například téma ženské obřízky, tak by se na billboardu vyfotil s [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Portál primátora Radnice Rozvoj Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  Potvrzeno. AUpark bude, i kdyby mělo Krno lehnout popelem!

  (Aktualizace 14.4.2014) Chceme tímto poděkovat nejlepšímu Primátorovi, Bc. Romanu Onderkovi, za jeho dlouhodobý přínos pro rozvoj našeho města v duchu populárních kolotočářských tradic. Dlouhodobě nehledí na módní zájmy a potřeby obyvatel, ale koncepčně plánuje a buduje. Před rokem a půl jsme napsali, že AUpark bude postaven za jakýchkoli okolností a naše predikce se naplnila. Uprostřed ničeho vyroste obrovská tržnice a Krno se může těšit na další, tolik populární, dopravní kolaps – tentokrát na ulicích Opuštěná a Zvonařka. Magistrát podporuje lokální [...]

  Čti dál →
 • Hlavní článek Otevřenost Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Získat smlouvy na opravu Milady Horákové? Nemožné!

  Jak jsme zjišťovali, jak fungují městské firmy. Brněnské městské firmy stále smlouvy neposkytují. Ke smlouvám na opravu ulice Milady Horákové, rekonstrukci Riviéry či na SMS jízdenky se nelze dostat. Brno, 8. 4. 2014 – V rámci přípravy na úlohu zastupitelů jsme se chtěli zorientovat v tom, jak fungují městské firmy. První test byl, jak poskytují informace. Výsledek je tragický. 19 dnů po odeslání žádosti informaci máme smlouvy od pouhých tří městských firem, Lesy města Brna nás poslaly k nahlédnutí do [...]

  Čti dál →